vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tem, Christos Z, ZoeM, Giannis.B, trabaman, maprix

Twitter

Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #195 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 22:17 »
Εχει εχει... αλλα μονο 1 ζευγαρι :D

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #196 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 00:41 »
Παρήγγειλα κι εγώ τον 3870800, βέβαια λέει shipping σε 7 ημέρες...

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #197 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 01:02 »
Καλως να σου ερθει manton... υπομονη...

Αν ηταν & top fill θα τον ειχα χτυπησει & εγω για μενα O0

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #198 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 20:13 »

πλεον ειμαι μεταξυ αυτου και του Nautilus X


Και εγώ αυτό το δίλημμα είχα, αλλά πείσθηκα από τα γραφόμενα των παιδιών εδώ και παρήγγειλα τον Kabuki, τον οποίο παρέλαβα προχθές. Το Nautilus X όσο και να ήθελα να τον έχω στη συλλογή μου, το ότι δεν αλλάζει επιστόμιο είναι μεγάλο μείον.
Και δύο φώτο, πάνω στο Evic Mini και στο Vaporesso.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #199 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 10:19 »
Θεϊκά τα φρουτένια υγρά σε αυτόν https://www.fasttech.com/product/3870800.
Διαρροές μηδέν. Αντρικός, αλλά κούκλος. Το μόνο που με ανησυχεί είναι που όλα τα μέρη του είναι κουμπωτά. Δεν θα χαλαρώνουν? :hmmm:
Άλλοι δύο στην κυρία!!! ::)

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #200 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 11:19 »
Το μόνο που μπορεί να χαλαρώσει είναι τα o-rings και τα οποία κάποια στιγμή θα χρειαστούν αντικατάσταση. Αυτό ισχύει σε όλους τους ατμοποιητές όμως..

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #201 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 07:39 »
Καλη σας μερα. Κατοχος και γω του kabuki αγορασμενος απο nexxton. Ολα καλα τα σχολια που γραφετε, αλλα ειναι πραγματι η τζουρα του τοσο σφιχτη ? 
Ρωταω γιατι οταν δοκιμασα να ρυθμισω τη βιδα του αερα, οσο και να την ρυθμισω μου βγαζει παντα σφιχτη τζουρα, ακομα και οταν την αφαιρεσα τελειως. 
Ειναι ετσι, ή η βιδα του δικου μου ειναι βλαμμενη ???
Τα φωτα σας. Ευχαριστω. 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #202 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 08:03 »
Ο δικός μου έχει μεγάλα περιθώρια για περισσότερο αεράτη ή σφικτή τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #203 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 10:00 »
και σε μενα μια χαρα αερατη φαινεται η τζουρα.. και εχει περιθωρια για πιο σφιχτη ή πιο αερατη.
Μιλαμε για τον αυθεντικο παντα, ετσι? Για κλωνο καβουκι δεν ξερω, αλλα αν ειναι τετοια η περιπτωση σου μιλα με το μαγαζι που τον αγορασες.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #204 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 11:08 »
Βαγγέλη, το τί είναι σφιχτή τζούρα και τί όχι διαφέρει από άτομο σε άτομο.
Γενικά μιλώντας ο Kabuki θεωρείται ένας από τους καλύτερους "τσιγαρίσιους" ατμοποιητές που σημαίνει πως η τζούρα του είναι σχετικά σφιχτή.
Αυτό δεν σημαίνει όμως πως δεν πρέπει να δουλεύει το airflow.

Το συγκεκριμένο θέλει αρκετές στροφές για να διαπιστώσεις διαφορά, αλλά αν πράγματι δεν βλέπεις διαφορά ακόμα κι αν βγάλεις τη βίδα όπως λες, μάλλον θα πρέπει να σου το αντικαταστήσουν. Το συγκεκριμένο κατάστημα πουλάει κλώνο Kabuki και όχι original, που σημαίνει πως μπορεί να έπεσες σε ελλατωματικό κομάτι. Παρ' όλα αυτά το κατάστημα οφείλει να στο αντικαταστήσει αν δεν δουλεύει το airflow.

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #205 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 11:58 »
Σπυρο καλημερα. Ακουγα τα καλα σου σχολια για τον kabuki και μου φανηκε παραξενο, που συμβαινει σε μενα με τη ροη του αερα. Κλωνος ειναι βεβαια, σκεψου να ητανε οριτζιναλ !!!!!!!
Τσπ θα μιλησω με τη nexxton για τη ροη του αερα και βλεπω.  
@ Μαρια Νεφελη,  μαλλον το δικο μου, μαπα το καρπουζι !!!
Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια  :)
             

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #206 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 11:59 »
Μολις μιλησα εγω με το καταστημα και την ρωτουσα διαφορα για τον ατμο και τον δοκιμαζε η κοπελα και μου ειπε οτι το airflow λειτουργουσε κανονικα

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #207 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 12:21 »
Και γω μολις τωρα μιλησα με το Γιωργο απ'το καταστημα και ειπε, πιθανον να ειναι η αντισταση.
Θα βαλω καινουργια, γιατι τωρα δεν εχω και θα επανελθω !

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #208 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 13:07 »
Εγώ πάντως έχω αφήσει στην άκρη τον Kaufun, πάνω από μήνα τώρα και ατμίζω αποκλειστικά με Kabuki
στην αρχή μου φαινόταν ψιλοαεράτος, αλλά τώρα μου φαίνεται κανονικός αυτός και σφιχτός ο Κayfun.
Συνήθισα πλέον. 

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #209 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 18:47 »
Εγω σε παιδια που εδωσα τον δικο μου και δοκιμασαν για να κοψουν το ΚΤ, τους αρεσε περισσοτερο ο καμπουκι με κατι υγρα 50-50, απο οτι ο Σαμπτανκ και παρηγγειλαν δικους τους μαζι με Pico Eleaf.  Ειναι θεμα συνηθειας βεβαια και αυτος ο ατμοποιητης. Στην αρχη ξυνισα λιγο επειδη ηταν σφιχτος ομως δεν με προδωσε ποτε, ουτε καμμενα ουτε τπτ και οι αντιστασεις του μια χαρα για εργοστασιακο, καμμια ελλατωματικη. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364