vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

99 επισκέπτες, 9 χρήστες
myiorgos, grag, athanasiosm, Jorge, Milarepa, tibolaso, vasim, Buliwyf, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6180 στις: Αυγούστου 19, 2015, 23:12 »
Γιώργο, το ότι ο φίλος ήταν καπνιστής πριν, δεν σημαίνει ότι δεν δικαιούται να έχει και τώρα κάποιες ανησυχίες. Στον οποίο φίλο θα συστήσω κι εγώ αυτό που του είπε η Σοφία: τακτικό καθάρισμα του drip tip, με την παρατήρηση ότι προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο σε δικό μου ατμοποιητή. Θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι κάτι σπουδαίο.

Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6181 στις: Αυγούστου 19, 2015, 23:22 »
Αν το συγκρίνω με την πίσσα και τα άλλα κατάλοιπα του τσιγάρου που έβαζα στα πνευμόνια μου κάθε μέρα...ναι πιστεύω αυτό είναι καλύτερο.


Πάντως μέσα το driptip απ'ότι φαίνεται έχει πιάσει και σκουριά...δεν δοκίμασα ακόμα με σύρμα να το τρίψω μπας και βγαίνει


Λογικά δεν είναι ss το driptip...

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6182 στις: Αυγούστου 19, 2015, 23:32 »
Μου κάνει εντύπωση γιατί και στην σελίδα της Aspire λέει ότι είναι stainless το drip tip.
Μήπως κάνεις κάποιο σκούρο υγρό και έχει κολλήσει στα τοιχώματα και σου φαίνεται σαν σκουριά;
Δοκίμασες να το καθαρίσεις όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενο post?

Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6183 στις: Αυγούστου 19, 2015, 23:40 »
ναι δοκίμασα με νερό κ σαπούνι, παντονέτα ,με οινόπνευμα, οδοντογλυφίδα..τπτ
έχει πολύ μαυρίλα για να είναι μόνο απο το υγρό
 

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6184 στις: Αυγούστου 19, 2015, 23:43 »
Δεν δοκιμάζεις να ανεβάσεις καμια φώτο, αν φαίνεται δηλαδή γιατί για drip tip μιλάμε.. Μου φαίνεται πολύ περίεργο.. Ίσως έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι. Πόσο καιρό τον έχεις;

Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6185 στις: Αυγούστου 19, 2015, 23:57 »
το έχω ένα μήνα περίπου... όταν βρω ευκαιρία θα ανεβάσω φωτό

Αποσυνδεδεμένος Sofiawinny

  • **
  • 121
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6186 στις: Αυγούστου 20, 2015, 08:35 »
Για κανε το εξής : βάλτον σε ενα μπρίκι με νερό  με 2-3 μεγαλες κουταλιές μαγειρική σόδα κι άστο να βράσει 5 λεπτά


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6187 στις: Αυγούστου 20, 2015, 09:07 »
Φιλε μου billos εχω των nautilo τωρα και 4 μηνεσ οσο σκουρόχρωμα υγρα και να εχω κανη παντα μου αφήνει
Και σε εμενα καπια υπολείματα αλλα με καλλο πλυσιμο όπως αναφερε και η σοφια γίνεται πεντακαθαροσ
Ολα του τα μερη του ατμο ειναι καθαρο ανοξείδωτο ατσάλι πλυν απο το πανω μεροσ που βανουμε το τριπ  τιπ που σε ελενχο που του εκανα με μαγνήτη υπηρχε κάποιος μαγνιτησμοσ πραγμα που αμεσωσ φανερώνει οτι υπαρχουν και αλλα μεταλα μεσα ..τωρα αν το τριπ τιπ σου δεν μαγνητηζη καθολου ειναι καθαρο ανοξείδωτο υπαρχει και η περιπτωση να μην  έγινε καλλη επεξεργασια στο να το γιαλυσουν εσωτερικά και φενεται καπωσ διαφορετικό απο τα αλλα μερη ... αν ομωσ το εχεισ πλυμενο καθαρισμενο οπωσ μασ λεσ και οταν βαλησ καπια χαρτοπετσετα και βλεπησ οτι ακομα σου   τη χρωματιζη τοτε λογικα μηλαμε για σκουρια
Το πετασ κιι περνησ ενα αλλο
Σχετικα τωρα με αυτα που σου ειπα στο πιο πανω ποστ ειναι παντα σε φιλικό επίπεδο γιατη οταν αρχεισα το ητ τησ ιδιεσ ανισυχιεσ ειχα οπωσ και εσυ και διαβαζωντασ μου εφυγαν πολλεσ αποριεσ περι ητ και δεν ακουγα πια τα σχολια που ελεγαν κάποιοι κακο προαιρετη

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6188 στις: Αυγούστου 20, 2015, 16:19 »
ευχαριστώ για τις απαντήσεις...


αν δεν φεύγει με τίποτα η μαυρίλα παει να πει ότι έτσι ήταν από την αρχή μέσα και δεν το είχα προσέξει

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6189 στις: Αυγούστου 20, 2015, 21:11 »
Γεια σας παιδια..εχω σοβαρο προβλημα με τους ατμοποιητες μου...ο ενας ειναι ο απλοσ που εχει αυτο το ατσαλινο και γεμιζει απο κατω κ ο αλλος ειναι μς φυτιλια που γεμιζει απο πανω.. Και τους 2 τους εχω 1 εβδομαδα τον εναν και 3 μερες τον αλλον..κ ομως ο πρωτος δςν εχει πια γευση και πεταει καμενο συνεχως και ο δςυτερος χανει υγρα απο μπροστα και εκει που ειναι ο πολος της μπαταριας και αν δεν τ γεμισω τερμα πεταει καμενο κ αυτο..τωρα πατουσα συνεχεια τ κουμπι τις μπαταριας γιατι εχω ακουσει οτι φτοαχνεται ετσι και δεν πςταει καμμενο ααλλα εγινε χειροτερο..εχω απλη μπαταρια 650αρα και αυριο μου ερχεται και ενα μοντ ιστικ 30..το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να ατμισω αυτη τ στιγμη μεχρι αυριο που θα παω στ μαγαζι...τι να κανω ;;;

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6190 στις: Αυγούστου 20, 2015, 21:36 »
Ναι, αλλά αν δεν μας πεις ποιούς ατμοποιητες έχεις, δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος. Λογικό δεν είναι;
Πάντως επειδή η μπαταρία που χρησιμοποιεις δεν δίνει δυνατά ρεύματα, λογικά δεν διαβρεχεις σωστά και αρκετή ώρα τις αντιστάσεις σου.

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6191 στις: Αυγούστου 20, 2015, 21:41 »
Ντρεπομαι που το λεω αλλα δεν ξερω τι ειναι οι αντιστασεις ... Εχω εναν απλο ατμοποιητη της νομπακο που βιδωνει απο κατω χωρις φυτιλι και εναν που λεγεται μεντικρες και γεμιζει απο πανω..ο τελευταιες εκτος των αλλων πεταει κ υγρα στ στομα και στον πολο..μηπως φταιει που αλλαζω συνεχεια διαφορετικα υγρα;; π.χ. τα ανακατευω ;;

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6192 στις: Αυγούστου 20, 2015, 21:48 »
Για τον nobacco μάλλον έχεις πέσει σε ελαττωματικη αντίσταση. Την αλλάζεις με Νέα και βλέπεις. Τη καινουργια αστη να διαβραχει αρκετά. Για τον άλλο, δεν γνωρίζω κάτι.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6193 στις: Αυγούστου 20, 2015, 21:49 »
Είναι αυτό εδώ που λέει οτι έχει "μικροεπεξεργαστή και σταθμό δημιουργίας καπνού"??



Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6194 στις: Αυγούστου 20, 2015, 21:52 »
Γνώμη μου είναι ότι αυτοί οι ατμοποιητές του κιλού δεν είναι και ότι καλύτερο.
Εννοώ ότι εκεί που είσαι ενθουσιασμένος, τελικά απογοητεύεσαι με την απόδοσή τους. Δεν ξέρω τί ατμοποιητές χρησιμοποιείς αλλά άν είναι αυτοί οι φτηνιάρικοι που δίνουν τα καταστήματα σαν first kit, για νέους ατμιστές, κλάφτα χαράλαμπε.
Σου τα λέω αυτά γιατί την πάτησα και γω στις αρχές που σαν αρχάριος στο χώρο μου πούλησαν φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Μιας και πήρες το istick 30W που είναι αξιοπρεπέστατο μοντάκι σου προτείνω να πας σε έναν καλό εργοστασιακό τύπου ναυτίλος για να ησυχάσεις και να μην έχεις προβλήματα.
Υπάρχουν πολλοί καλοί εργοστασιακοί και θα πρέπει να μελετήσεις τα αντίστοιχα νήματα.
Αργότερα και αφού εξοικειωθείς με το άθλημα θα πας σε επισκευάσιμο για να κάνεις και μεγάλη οικονομία.
Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω με το πρόβλημά σου γιατί και γω τα είχα στις αρχές και δεν κατάφερα να τα λύσω. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix