vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 16, 2013, 18:25 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ifRNzAJWA2A[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xRxela-ofO0[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 16, 2013, 18:28 »
Εξυπνη κατασκευή... αλλά δεν είναι λίγο ακριβός? Με τη τιμή αυτή πέρνεις και έναν AGA και έναν IGOL και σου περισσεύουν και κάτι ψηλά...
Να είχε την τιμή του AGA, άντε και λίγο παραπάνω, ΝΑΙ, θα ήταν κάτι το οποίο θα είχε ένα ανταγωνιστικό πλεονέκτημα, αλλά με τιμή μεγαλύτερη (ή άντε ίση)  από το άθροισμα αυτών που αντικαθιστά δεν είναι από εμπορικής άποψης και ιδιαίτερα επιτυχημένο...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2013, 18:39 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 16, 2013, 21:28 »
Ο AGI ειναι στο E SMOKERS
και με τέτοια τιμή, μάλλον εκεί θα μείνει...  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Δεν έχω κάτι με το κατάστημα, προς θεού. Και σε κάποιο e-shop του εξωτερικού (δεν θυμάμαι ποιό) 40 κάτι $ τον είχαν  :idiot1:
Έχουνε ξεφύγει μάλλον και εκεί και εδώ. Τέτοιες τιμές για Κινέζο επισκευάσιμο και χωρίς κάποια έκπτωση-προσφορά στα φόρουμ, που σε τελική τους φέρνουν και τους πελάτες.... τί να πω :thumpdown:


edit : ευτυχώς που δεν μετατρέπεται και σε top coil clearomizer ή κάτι άλλο γιατί θα ζητάγανε 60...
           sorry και για το off topic, αλλά μου τη δίνει στα νεύρα ώρες και στιγμές...
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2013, 21:34 από kristoff »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 16, 2013, 22:34 »
5 ποστ πανω εχω σελιδα που τον εχει 29.99$ η 22.75 ευρω...μεταφορικα δεν ξερω ποσο εχει...
μην ξεχνατε οτι εκτος απο την πρωτοτυπια του 2 σε 1 εχει πυρεξ τανκ, 304 ss, φυτιλι, συρμα κανθαλ, mesh, αλλεν κλειδι και εξτρα ο-ρινγκ...
δηλαδη ποσο επρεπε να εχει?επειδη ειναι κινεζικος δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλος η επρεπε να μας τον χαριζουν κιολας...
ειμαι σιγουρος οτι εχετε-εχω δωσει πολλα περισσοτερα σε 'καλυτερους' ατμοποιητες που τελικα δεν αξιζαν...
τεσπα γνωμη σας ειναι και επιλογη σας το να μην το παρετε και να παρετε ενα aga και ενα igo-l να εχετε δυο να παιζεται αντι για εναν με τα ιδια χαρακτηριστικα αλλα ενταξει ρε παιδια δεν ειναι και τοσο εξωφρενικη η τιμη... 

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 16, 2013, 22:43 »
Για 29$, δηλαδή 22-23 euro, ΟΚ! αλλάζει το πράμα, αφού πλησιάζει (και σωστά, όπως έγραψα παραπάνω) την τιμή του AGA (με τον οποίο μοιράζεται το ίδιο τάνκ), οπότε το dripping έρχεται σχεδόν bonus. Αλλο όμως το 49$ και 40 ευρώ που είδα πιο πάνω....

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 16, 2013, 22:57 »
49$ δεν ειχε καπου...
μεχρι και το σαιτ απο το πρωτο ποστ το εριξε τιμη και με τον κωδικο vapetv παει στα 37.99$ η 28.8 ευρω http://www.empiremods.com/product_p/agi.htm...
τεσπα δεν ειναι αυτο το θεμα σχετικα, το θεμα ειναι οτι αν το ειχε κανει ο zen η καποιος γνωστος του εξωτερικου η μη και το εβαζε (το λιγοτερο) 60 ευρω θα λεγαμε ολοι  :respect: :thumpup: μπραβο και τι πρωτοτυπια και..., απλα επειδη αυτος ειναι κινεζικος θελουμε το λιγοτερο δυνατο...
δεν λεω στα μοντακια τα vv-vw τους μπορει να μην ειναι οτι καλυτερο αλλα σε αυτα ποσο χαλια μπορει να ειναι... :dontknow:
πατεντες και διορθωσεις εχω δει και σε πανακριβους ατμοποιητες γιατι ο καθενας θελει κατι το παραπανω η το δικο του γουστο η...
προς θεου μην τα παρεις προσωπικα αυτα απλα απο καιρο ηθελα να τα γραψω αλλα ετυχε εδω... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 16, 2013, 23:35 »
 :-[  H αλήθεια είναι ότι καλόμαθε η γριά στα συκά....
Τέλος πάντων το θέμα της τιμολόγησης των κινέζικων προιόντων είναι ένα μεγάλο θέμα....
Στο θέμα μας, νομίζω ότι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έχει λόγο ύπαρξης μόνο αν η τιμή του είναι χαμηλώτερη από το άθροισμα του AGA + IGOL/2 έτσι ώστε να τον πάρει κάποιος και να του βγεί το dripping το πολύ, στη μισή τιμή. Δεν εξετάζω πόσο έχει κατ'απόλυτη τιμή ή αν δικαίως τα συγκεκριμένα προιόντα  κοστολογούνται τόσο. Μιλάω καθαρά "μαρκετίστικα"... πάντα σε σχέση με τα προιόντα ανταγωνισμού του.

ΥΓ: Με 22-23 ευρώ από Ελλάδα, έχω πάρει 2 αύριο....

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 17, 2013, 00:00 »
Φίλε mulder, τί πληγές πας και ξύνεις τώρα  :D

Συγκρίνουμε πχ rss, aga κλπ με Ζ-Atty, senisis, fogatti, αλλά και με πασίγνωστους ελληνικούς, σε θέμα ποιότητας κατασκευής και κατ' επεκταση, τιμής; Από όσους προανέφερα μόνο τον πρώτο έχω (rss) και σήμερα απέκτησα έναν μεταχειρισμένο DID  (που δεν πρόλαβα ακόμη να δοκιμάσω). Ακόμη και σε έναν ανίδεο όπως εγώ, σε τέτοιες κατασκευές, αν δείξεις αυτούς τους δύο και ρωτήσεις ποιός είναι ποιοτικά καλύτερος και συνεπώς, ακριβότερος, θα σου πει τον DID. Αναλογίσου λοιπόν την ποιότητα κατασκευής ενός Z-Atty πχ, την ποιότητα των υλικών και το σημαντικότερο, την δυνατότητα μαζικής παραγωγής, η οποία μειώνει δραματικά το κόστος. Αλλιώς διαμορφώνεται η τιμή σε παραγωγή 50 κομματιών το μήνα και αλλιώς σε 200.000 κομμάτια/μηνα. Ναι καλά διάβασες διακόσιες χιλιάδες. Tί κι αν έχει pyrex, και αυτό μαζικά το αγοράζουν αυτοί και αν δεις τιμές θα σου πέσουν τα μαλλιά.

Επίσης, δεν είπα ότι είναι κακός επειδή είναι Κινέζικος, προσωπικά τον έχω παραγγήλει ήδη (σε τιμή χαμηλότερη από όσες αναφέρθηκαν μέχρι τώρα, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία). Είπα ότι είναι πολύ ακριβός για Κινέζικος, κι αυτό λόγω της μαζικής παραγωγής αλλά και της ποιοτικής κατασκευής. Ακόμη και στις φωτό φαίνεται η διαφορά στην ποιότητα, δες τις φωτό του senisis πχ ή όποιου άλλου άνω των 60 Ε και σύγκρινε. Απο κει και πέρα αν δουλεύει καλα θα το δούμε στην πορεία και θα πούμε αν αξίζει τα 40 Ε που ζητάει το ελληνικό κατάστημα σε αυτούς τους καιρούς.

edit : @ slammer, με 22-23 Ε δεν νομίζω να τον δούμε στην Ελλάδα, αλλά στα 30 Ε, με μια έκπτωση 10-15% σε μέλη φόρουμ (δηλ. στα 25-27 Ε), νομίζω θα πούλαγε σαν ζεστό κουλούρι.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2013, 00:08 από kristoff »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 17, 2013, 00:12 »
Καταρχας καλοατμιστος ο did... :tongue_smilie:
Τωρα οσο αφορα την ποιοτητα με το χερι στην καρδια δεν θα πεθανω κιολας αν δεν ειναι απο χειρουργικο ατσαλι η τιτανιο (καλα μην ειναι και απο λαμαρινα)... Για μενα το παν ειναι το πως θα στησεις τον επισκευασιμο σου. Με μια καλη αντισταση και σε μετριο ατμοποιητη θα παιξει καλυτερα απο μια κακη αντισταση σε εναν τελεια στημενο ατμοποιητη...
Για την παραγωγη που λες πιστεψε με μπορουν να βγαλουν αρκετα πανω απο 200 (οχι βεβαια σε βαθμο κινας) αλλα το κανουν ετσι για να υπαρχει η ζητηση, η τιμη στα υψη και φυσικα η συλλεκτικοτητα...
Οπως και να εχει αλλο ειναι το θεμα μας τωρα εδω και αυτο που ξεκινησαμε δεν θα εχει τελος αρα παμε ξανα στο θεμα μας που ειναι το απο που πηρες τοσο φθηνα τον agi... ;D

Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 19, 2013, 01:35 »
Τον AGI τον είδα στην Ελλάδα στο κατάστημα e-smokers στα 39.90 €

http://www.e-smokers.gr/index.php?option=com_eshop&task=view&id=270&Itemid=9

Δεν ξέρω αν τον έχει φέρει κάποιος άλλος και αν υπάρχει έκπτωση στο
site που τον είδα για το φόρουμ.




Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 19, 2013, 22:53 »
 :bye: Ρωτησα αλλα δεν υπαρχει εκπτωση|

Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 20, 2013, 10:24 »
Από τα πρώτα βίντεο με τον ατμοποιητή

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wrT5qefy8gc#![/youtube]

Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 25, 2013, 15:58 »
Και σε ένα ακόμα μαγαζί στην Ελλάδα

http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=61&product_id=359

στα 39 Ευρώ.


Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 27, 2013, 21:02 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w-ErX2ukimc[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: AGI Dripping & Tank Rebuildable Atomizer (προεπισκοπηση)
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 28, 2013, 00:17 »
Όπως ήταν αναμενόμενο, ο AGI έφτασε στα χέρια συνατμιστή μας. Το παρόν νήμα κλειδώνει.
Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix