vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #840 στις: Αυγούστου 11, 2017, 12:46 »

Ο Flavour Boss προτείνει τέσσερις εβδομάδες ωρίμαση κι εγώ βρίσκω τον χρόνο αυτό επαρκή για να μου δώσει το υγρό αυτά που μπορεί να μου δώσει. Τώρα που ατμιζω το υγρό μετά από τρεις μήνες ομολογώ πως δεν μπορώ να καταλάβω την οποιαδήποτε διαφορά. Φυσικά άλλοι φίλοι με πιο ευαίσθητους γευστικούς κάλυκες από τους δικούς μου θεωρούν λίγες τις τέσσερις εβδομάδες και το σέβομαι απόλυτα. Θέλει δοκιμές για να βρει ο καθένας αυτό που στον ίδιο πάει καλύτερα. Και συμφωνώ απόλυτα ότι το υγρό είναι φανταστικό!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος selianaras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #841 στις: Αυγούστου 11, 2017, 14:05 »
Καλά εγώ εβδομάδα-εβδομάδα θα στάζω στον avocado και βλέπω, δε περιμένω πολύ. Αν μ'αρέσει, μ'αρέσει. Απλά μου φάνηκε πολύ μεγάλο το διάστημα που περίμενε ο φίλτατος (άξιος για την αναμονή!)

Τι να σας πω παιδιά, συνάδελφος έχει γενέθλια και έφερε ταρτάκια. Έχω φάει ήδη 2 λεμονόταρτες, και περιμένω να σχολάσει ντρέπομαι να τσιμπήσω και 3η.... και αν και δε θα με έλεγα γλυκαντζή, σήμερα λύγισα.

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #842 στις: Αυγούστου 17, 2017, 16:22 »
Να αναφέρω κι εγώ την εμπειρία μου μιας και από το φόρουμ έμαθα την ύπαρξη των συγκεκριμένων αρωμάτων που πλέον είναι η μοναδική πηγή υγρών για μένα. Όλα τα υγρά φτιάχτηκαν μηδενικά με VG PG συνδέσμου και αφού τα δοκιμάζω φτιάχνω όση ποσότητα θέλω με νικοτίνη. Πριν το νόμο προτιμούσα gourmet γλυκά υγρά όπως τα Humble. Ατμίζω με sub-ohm single coil στησίματα κυρίως clapton, fused clapton κτλ. Οι δοκιμές έγιναν σε merlin, merlin mini, serpent mini, obs engine nano, csmnt, cheetah. Στο θέμα μας, πρώτη παραγγελία Απρίλιο:
1. Muffin Man: Μετά τις 4 εβδομάδες πολύ έντονο και νόστιμο το μήλο, ελάχιστη κανέλα. Όσο περνά ο καιρός η κανέλα δυναμώνει και το μήλο μένει πίσω. Μετά από 4 μήνες λίγο που μου έχει μείνει βγάζει μια έντονη γεύση και άρωμα κανέλας έως λίγο πικρή θα έλεγα. Υγρό με πολύ έντονη γεύση παρά το χαμηλό ποσοστό αρώματος κατάλληλο για κάθε μέρα αλλά και για rda. Ιδανικό περίπου στις 8 εβδομάδες. Βαθμολογία 7/10
2. Rocket Girl: Υγρό με απαλή πολύπλοκη γεύση. Κυριαρχεί το γιαούρτι και πριν τις 8 εβδομάδες το cheesecake της TPA. Είναι ακατάλληλο για RDA γιατί δεν βγάζει ένταση στη γεύση. Είναι ιδανικό All Day Vape Και θυμίζει ελάχιστα γιαουρτάκι Junior. Βαθμολογία 8/10
3. Raspberry Truffle Shuffle: Μυρίζει πολύ ωραία από την πρώτη μέρα, αλλά θέλει και αυτό το χρόνο του. Η γεύση είναι μπισκοτένια με νότες από μήλο και raspberry. Απολαυστικό σε dripper, ακατάλληλο για ατμοποιητή γιατί σκοτώνει μπαμπάκια και αντιστάσεις. Πολύ μαυρίλα και κατακάθι. Βαθμολογία 7/10
4. Looperz: Πολύ έντονη η γαλατίλα στην αρχή για αυτό το άφησα να πάρει το χρόνο του. Μετά από 2 μήνες το δοκίμασα, περιμένοντας τη γεύση των υγρών με δημητριακά που έπαιρνα στο παρελθόν. Το αποτέλεσμα ένα αρκετά ξηρό υγρό με μια λίγο ξινή γεύση που σου δίνει την αίσθηση ότι δεν έχουν δέσει οι γεύσεις, σε σημείο που αναρωτιέμαι μήπως το είχα ξεχάσει εκτός ντουλαπιού και χάλασε. Ακόμα και σήμερα μετά από τόσους μήνες δεν έχω καταναλώσει σχεδόν καθόλου. Βαθμολογία Ν/Α

Δεύτερη παραγγελία αρχές Ιουνίου, με σκοπό να πάρουμε και κάτι φρουτένιο για αλλαγή:
5. Kanzi - Sugar Lips: Κυρίαρχη γεύση το καρπούζι με επίγευση τη φράουλα. Νοστιμότατο, έτοιμο στις 3 εβδομάδες, καλοκαιρινό, γλυκό. Βαθμολογία 8/10
6. Tropical Typhoon: Το δοκίμασα στις 4 εβδομάδες κι εντυπωσιάστηκα. Φράουλα, κρέμα, λεμόνι. Ευχάριστο για όλη την ημέρα και για τον dripper τα βράδια χαλάρωσης. Η γεύση είναι παρόμοια με το παγωτό "Lollipop" της ΔΕΛΤΑ από τα παιδικά μας χρόνια. Βαθμολογία 9/10
7. Blue Custard: Ακόμα και σήμερα μετά από 2 μήνες μου βγάζει μια ξηρή αυγουλίλα, καμία σχέση με premium custard υγρά. Δεν θα το κρίνω και θα του δώσω λίγο χρόνο ακόμα, έτσι να σκουρύνει λίγο.

Γενικές παρατηρήσεις:
  • Ο χρόνος ωρίμανσης που δίνει η εταιρεία, όπως έχουν αναφέρει κι άλλοι, είναι ενδεικτικός και κατά τη γνώμη μου το υγρό συνήθως χρειάζεται πολύ περισσότερο. Πριν το προτεινόμενο χρόνο πάντως τα περισσότερα υγρά απλά δεν ατμίζονται και είναι για επάλειψη :)).
  • Η express αποστολή για τις πόλεις όπου υπάρχουν αποθήκες της DHL και δεν εμπλέκεται τρίτη εταιρία σημαίνουν παράδοση σε μια μέρα από την ώρα που θα τα στείλει ο Άγγλος.
  • Σχεδόν πάντα παίζουν κουπόνια 10% στο fb, οπότε κάντε μια αναζήτηση πριν παραγγείλετε.
  • Όσοι περιμένουν ότι θα παρασκευάσουν στην κουζίνα τους υγρό εφάμιλλο με Dinner Lady, Smash Mouth, Billions, OHW, VGOD κτλ πιθανότατα θα απογοητευτούν. Βεβαία τα υγρά που βγαίνουν είναι πολύ καλύτερα από το κλασσικό πλέον, παίρνω 10ML TPA και γεμίζω το κατοστάμελο μπουκάλι γλυκερίνη κι έτοιμος.
  • Η VG του συνδέσμου, έχω την αίσθηση ότι πνίγει και γλυκαίνει τα αρώματα. Η επόμενη παρασκευή θα γίνει με άλλη γλυκερίνη.
Ελπίζω να βοήθησα και συγνώμη για το "τεράστιο" ποστ.

Αποσυνδεδεμένος Sam89

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • RΕSISTANCE IS FUTILE if <1Ω
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #843 στις: Αυγούστου 17, 2017, 16:44 »
Ευχαριστώ για την αναλυτικότατη παρουσίαση!! :thumpup: θα τιμήσω το Tropical Typhoon  που υπάρχει διαθέσιμο εδώ κοντά, χρειαζόταν τόση πολύ ωρίμανση όμως και αυτό το φρουτένιο άρωμα; Συνήθως λένε ότι τα φρούτα δίνουν ότι έχουν από τις πρώτες 2-3 μέρες και μετά ξεκινούν να αποδυναμώνονται


μεγέθυση γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2017, 23:01 από spectrum »

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #844 στις: Αυγούστου 17, 2017, 17:48 »
Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά γιατί δεν το δοκίμασα πριν τις 4 εβδομάδες. Στο αυτοκόλλητο του μπουκαλιού πάντως λέει 4-12 εβδομάδες, το οποίο είναι λογικό γιατί εκτός από φρούτα περιέχει και bavarian - vanilla bean creme.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2017, 21:07 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #845 στις: Αυγούστου 18, 2017, 07:28 »
  • Η VG του συνδέσμου, έχω την αίσθηση ότι πνίγει και γλυκαίνει τα αρώματα. Η επόμενη παρασκευή θα γίνει με άλλη γλυκερίνη.
...Τα σκοτώνει θα έλεγα εγώ.Μόνο pink mule στα συγκεκριμένα υγρά.Οι διαφορές που έχω δοκιμάσει είναι τεράστιες.

Αποσυνδεδεμένος selianaras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #846 στις: Αυγούστου 18, 2017, 12:40 »
Ωχ μη μου λέτε τέτοια και έχω προμηθευτεί Syndesmos. Γενικά ήμουν φαν της PM αλλά στα τέλη του προηγούμενο χρόνου, φοβούμενος πως θα μπει ο φόρος και στις μηδενικές, απεξαρτήθηκα απ' αυτήν και ξεκίνησα αυτή της Syndesmos. Δε θυμάμαι να κατάλαβα πολλές αλλαγές στη γεύση, τα υγρά που έκανα και κάνω μέχρι τώρα είναι κατά κύριο λόγο κλώνος-Castle Long και κλώνος-Grandmaster.

Λέτε να αφήσω στην άκρη το κιλό που πήρα για να φτιάξω τα Lemon Tart & Unicorn Milk, και να παίξω αποκλειστικά με PM;
Να πάρω κανά 400άρι VG PM και να παίξω 200ml PM + 150ml Syndesmos (500ml batches, 70V/30P);
Ή αν δεν υπάρξει σύγκριση μεταξύ των δυο δίπλα-δίπλα δε θα καταλάβω τίποτα οπότε το φτιάχνω αποκλειστικά με Syndesmos; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #847 στις: Αυγούστου 18, 2017, 12:51 »
Μόνο εσύ (μετά από δοκιμή) θα απαντήσεις! Αν δοκιμάσεις και δεν "δεις" διαφορά συνεχίζεις με συνδέσμου. Εγώ είδα διαφορά στην VG οπότε παίρνω από PM. Στην PG δεν βλέπω διαφορά ;)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #848 στις: Αυγούστου 18, 2017, 13:00 »
Τα πρώτα 100 ml του κλώνου του lemon tart τα έκανα με Pink Mule. Μετά άρχισα να χρησιμοποιώ συνδέσμου και δεν μπορώ να πω ότι είδα κάποια διαφορά. Βέβαια δεν διαθέτω στροβιλιστικό διαχωριστή για ουρανίσκο αλλά μπορεί κι εσύ να μην διαθέτεις οπότε κάνε αυτό που σου λέει κι ο Χρόνης: δοκιμές! Αν δεν βρίσκεις καμία διαφορά, μάλλον τυχερός είσαι διότι θα βολεύεσαι με μια πρώτη ύλη που υπάρχει παντού και τζάμπα.  :yes:


Αποσυνδεδεμένος selianaras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #849 στις: Αυγούστου 18, 2017, 14:05 »
Δυστυχώς για τον ουρανίσκο μου αλλά ευτυχώς για την τσέπη μου, δε θα έλεγα ότι διαθέτω ουρανίσκο τύπου cruiser79. Γενικά στα υγρά καταλαβαίνω 99% μόνο το κυρίαρχο άρωμα με όλα τα υπόλοιπα να συμπληρώνουν, δε ξεχωρίζω γεύσεις άρα θεωρητικά το πνίξιμο από τη σύνδεσμος δε θα με επηρεάσει τόσο. 

Θα κάνω αυτά που έχω τώρα με σύνδεσμος αλλά στην επόμενη παραγγελία θα φροντίσω να δοκιμασω και PM. Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!   

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #850 στις: Αυγούστου 18, 2017, 14:58 »
Κατά τη γνώμη μου, φτιάξε 100ml με ΡΜ, 100 με σύνδεσμου και μετά απο 3-4 εβδομάδες κάνε δοκιμή. Η άποψη μου ότι η γλυκερίνη του συνδέσμου πνίγει τα αρώματα στηρίζεται στο ότι σε παλιότερα DIY με ΡΜ η ένταση της γεύσης ήταν πολύ πιο δυνατή.

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #851 στις: Αυγούστου 18, 2017, 15:11 »
Θα το δοκιμάσω κι εγώ με pink mule βάση εξολοκλήρου,  κάποιος σε αυτό το νήμα το είχε προαναφέρει ότι είδε διαφορα
Εμένα πάντως το launch ladie μου φαίνεται πολύ αδιάφορο
με pink mule νικοτίνη κ συνδέσμου μηδενική
Αυτή τη φορά θέλω να το κάνω σε 12mg ένα 20μλ
και θα ωριμάσει σε lemon tart μπουκάλι άδειο..έτσι για να μάθει..
Λέτε να το κάνω 50/50 η 70/30?

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #852 στις: Αυγούστου 18, 2017, 15:18 »
Κατά τη γνώμη μου, φτιάξε 100ml με ΡΜ, 100 με σύνδεσμου και μετά απο 3-4 εβδομάδες κάνε δοκιμή. Η άποψη μου ότι η γλυκερίνη του συνδέσμου πνίγει τα αρώματα στηρίζεται στο ότι σε παλιότερα DIY με ΡΜ η ένταση της γεύσης ήταν πολύ πιο δυνατή.
Με όλο το θάρρος, το nick σου βγάζει λίγο μάτι σ' αυτό το φόρουμ. Είναι σαν να γράφει κάποιος σε φόρουμ γαύρων και να έχει nick Βαζέχα!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος aproximos

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #853 στις: Αυγούστου 19, 2017, 14:56 »
Έχει δοκιμάσει κανείς με zarbis γλυκερίνη? Πηρα 1 κιλό γιατί είχε τελειώσει του συνδέσμου από το φαρμακείο

Αποσυνδεδεμένος marios2222

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #854 στις: Αυγούστου 19, 2017, 16:46 »
δεν νομιζω οτι θα δεις καποια διαφορα στην zarbis.τις εχω δοκιμασει και τις 2 και μου φαινονται ιδιες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538548 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238917 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12