vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 9 χρήστες
Buliwyf, lagoudakis, Jorge, JohnDag, John K, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, th3ofilos

Twitter

Dani Box

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 17:40 »
 Δυστυχώς ενώ το περιμέναμε μέσα Ιανουαρίου, δεν υπάρχει πληροφόρηση καθόλου για το πότε θα είναι διαθέσιμο.
  Μόνο το μικρό με την 18650 εμφανίστηκε για λίγο σε ευρωπαϊκά ιντερνετικά μαγαζιά και αμέσως εξαφανίστηκε.
 Στην fabvape δηλώνουν άγνοια.
Πιθανόν να μην το είχαν ποτέ έτοιμο το no6 και απλά με τις προπαραγγελίες να αποφασίσουν πόσα θα κατασκευάσουν.
  Μηδέν λοιπόν και στον dani όσον αφορά τον σεβασμό στον πελάτη.
Προσωπικά δεν θα το πάρω πλέον, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...




Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 17:44 »
Και γω για το Νο 6 ενδιαφερομαι. Δεν ξερω τελικα αν αξιζει αυτη η αναμονη και η αγνοια ποτε τελικα θα ειναι διαθεσιμο. Thed απο που το εκανες προπαραγγελια?

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 17:46 »
Υπάρχει κάτι άλλο στα λεφτά και στα ρεύματα του Ντάνι και με έλεγχο θερμοκρασίας? Για αγορά από Ελλάδα πάντα.
Παραγγελία έκανα από fabvape.

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 17:50 »
Το radius ειναι κοντα στην τιμη. Δεδομενη ποιοτητα και αξιοπιστια, αλλα χωρις ελεγχο θερμοκρασιας και σε περιπτωση βλαβης υποχρεωτικο ταξιδι Αμερικη. Ειναι λιγο προβληματισμος. Απο fabvape υπαρχει εκτιμηση ποτε περιπου θα ερθει?

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 17:54 »
Όχι δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 18:02 »
Υπάρχει κάτι άλλο στα λεφτά και στα ρεύματα του Ντάνι και με έλεγχο θερμοκρασίας? Για αγορά από Ελλάδα πάντα.


 Οτιδήποτε με DNA200 είναι εξ ορισμού ανώτερο η ισάξιο από κάθε dicodes, συν το ότι είναι αναβαθμίσιμο και παραμετροποιήσιμο μέσω Usb συν το ότι πάει από 133 έως 200 Βαττ.
Επειδή για μένα το βάρος και ο όγκος είναι σοβαρή παράμετρος, πούλησα το wismec DNA200 και περιμένω εντός των ημερών το Boxer DNA133 από Αγγλία. Βάρος 62 γραμμάρια χωρίς μπαταρίες και 145 με 2 μπαταρίες 18650 !
Στα λεφτά είναι κοντά και από μέγεθος δεν υπάρχει μικρότερο.


Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 18:23 »
επειδή είναι από Αμερική τελωνείο δεν περνάνε αυτά;

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 18:45 »
Φίλε netsplit αυτό που με έπεισε εμένα είναι η 2 ετής εγγύηση των dicodes. Και έτσι είμαι σε αναμονή για ένα νο6. Κοντεύουμε μήνα πλέον εκτός προγράμματος και το παραδέχομαι - είναι σπαστικό να έχεις πληρώσει για κάτι και να μην το έχεις στην ώρα του. Από την άλλη δεν είναι ότι δεν έχω mods για να ατμίσω, ούτε περιμένω την ατμιστική νιρβάνα από δαύτο. Δεν παύω βέβαια να ελπίζω πως η αναμονή δεν θα κρατήσει πολύ και πως θα αξίζει τα ευρώ του.

Αποσυνδεδεμένος andreashadji

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 18:50 »

Δυστυχώς ενώ το περιμέναμε μέσα Ιανουαρίου, δεν υπάρχει πληροφόρηση καθόλου για το πότε θα είναι διαθέσιμο.
  Μόνο το μικρό με την 18650 εμφανίστηκε για λίγο σε ευρωπαϊκά ιντερνετικά μαγαζιά και αμέσως εξαφανίστηκε.
 Στην fabvape δηλώνουν άγνοια.
Πιθανόν να μην το είχαν ποτέ έτοιμο το no6 και απλά με τις προπαραγγελίες να αποφασίσουν πόσα θα κατασκευάσουν.
  Μηδέν λοιπόν και στον dani όσον αφορά τον σεβασμό στον πελάτη.
Προσωπικά δεν θα το πάρω πλέον, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...
no6 κυκλοφόρησαν κάποια κομμάτια πριν 10 μέρες περίπου απο creme de vape απο Αγγλία,σε ολα τα χρώματα κιόλας.
Υποθετω οτι δεν περίμεναν τόση ζήτηση κ γι αυτο κ η καθυστέρηση να φτάσουν στους reseller


Sent from my Kayfun lite + using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 18:54 »
Φιλε yakub διαβασα στο προσπεκτ του No 6 οτι μπορει να λειτουργησει και με μπαταρια 18650. Το καταλαβα σωστα? Γιατι αυτη η keeppower που δινει η fabvape για μενα τουλαχιστον ειναι αγνωστη και δεν ξερω για την αξιοπιστια της. Μου φαινεται πολυ φτηνη για 5200mah. Εσυ με ποια σκεφτεσαι να το λειτουργησεις?

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 18:58 »
φίλε yakub όπως εξελίσσεται η τεχνολογία στο ητ, σε 2 χρόνια τα σημερινά μοντάκια μας και οι ατμοποιητές μας θα είναι σαν νεολιθικά εργαλεία.
Οπότε δεν με δελεάζουν τα 2 χρόνια εγγύησης για ένα αντικείμενο που σε 4-5 μήνες θα είναι  ξεπερασμένο.
Το DNA200 λόγω του ότι αναβαθμίζεται απο τον χρήστη  ίσως αντέξει κάνα τρίμηνο παραπάνω. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 19:16 »
@jhon100 με αυτήν θα το ξεκινήσω - όταν έρθει με το καλό. Και επειδή δεν παίζω πολύ ψηλά σε watt πιστεύω πως θα έχει αυξημένη διάρκεια. Από 'κει και πέρα θα δούμε.
@netsplit δεν διαφωνώ - το dna200 είναι πολύ καλό αν όχι ότι καλύτερο και σίγουρα οι δυνατότητες που σου δίνει το software + την δυνατότητα αναβάθμισης @home το κάνουν ακόμα πιο ελκυστικό. Ομως ο καθένας μας σκεφτεται διαφορετικά και επειδή εγώ ότι έχω αγοράσει μέχρι σήμερα το δουλεύω ακόμα σχεδόν καθημερινά ήθελα κάτι το οποίο πέρα από την εμφάνιση (μου αρέσει πιο πολύ το νο6 από το wismec που είχα σαν άλλη επιλογή) να ξέρω πως θα αντέξει για καιρό. Καλώς ή κακώς αυτό αποφάσισα πως θα είναι η ακριβή μου αγορά για το '16. Το '17 βλέπουμε  :) καλά να 'μαστε.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Dani Box
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 19:42 »
Παντως και εγω απο fabvape που αναμενω το extreme v2 εχω φαει λιγο ηττα..δεν μου αρεσε πολυ η αντιμετωπιση.
Η greek mods δεν ξερω αν εχει αποθεμα,παντως απο ευγενεια μου φανηκε πολυ εξυπηρετικο.

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 23:53 »
Δυστυχώς ενώ το περιμέναμε μέσα Ιανουαρίου, δεν υπάρχει πληροφόρηση καθόλου για το πότε θα είναι διαθέσιμο.
  Μόνο το μικρό με την 18650 εμφανίστηκε για λίγο σε ευρωπαϊκά ιντερνετικά μαγαζιά και αμέσως εξαφανίστηκε.
 Στην fabvape δηλώνουν άγνοια.
Πιθανόν να μην το είχαν ποτέ έτοιμο το no6 και απλά με τις προπαραγγελίες να αποφασίσουν πόσα θα κατασκευάσουν.
  Μηδέν λοιπόν και στον dani όσον αφορά τον σεβασμό στον πελάτη.
Προσωπικά δεν θα το πάρω πλέον, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...
Πριν αρχίσουμε και μηδενιζουμε έτσι ας σκεφτούμε... μήπως βγήκαν κάποια κομμάτια και εξαντλήθηκαν και τώρα περιμένουν τη δεύτερη παρτίδα γιατί υπήρξε μεγάλη ζήτηση? Αν δείτε και στο νήμα του Ecf γενικά υπάρχει έλλειψη και μεγάλη ζήτηση.... Το Νο6 κυκλοφορήσε έξω το μόνο σίγουρο!! Τώρα όσο για τη Fabvape δεν ξέρω αν είχε πάρει κάποια κομμάτια ή περίμενε να δει τι προπαραγγελιες θα έχει και μετά να φέρει.

EDIT: On stock για όποιον ενδιαφέρεται http://greek-mods.com/akkutraeger/dicodes/dicodes-dani-box/866/dicodes-dani-box?c=222

Στάλθηκε από το 2017
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2016, 19:10 από ATMISTHS »

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 22:48 »
Για τον φίλο Jhon100 εχω το συγκεκριμένο μοντάκι (νο 6), εδω και ενα 10ήμερο και το δουλεύω με πάνω απο 8 ατμοποιητές πρώτης γραμμής με οτι στήσιμο μπορείς να φανταστείς καθώς και με  με τον εξαιρετικά ενεργοβόρο και απαιτητικό Altus by Guo, σε πληροφορώ οτι η μαυρη Keeppower 5200 αγορά απο Fabvape δουλεύει αψογα σε σχέση με Effest και  MZXO που δυσκολεύονται. Οπότε μην την φοβηθείς ειναι κατά την γνώμη και εμπειρία μου, εξαιρετική.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63669 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix