vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Sergios, tony1976, antiklitos140

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #825 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 12:06 »
καλημέρα σε ολους
μια ερωτηση

θελω να κανω σκετη βαση με νικοτινη , ποιο θα ηταν αυτό το αρωμα που ριχνοντας ελάχιστες σταγονες (λεω εγω 2-3 σταγονες  σε 30ml βασης) θα μου δωσει μια γευσουλα , ετσι για να μπορω να το ατμισω ??

σας ευχαριστω εκ' των προτερων

Αποσυνδεδεμένος Kliman

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #826 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 12:33 »
Μήπως αν έβαζες μερικές σταγόνες acetyl pyrazin ?

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #827 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 12:45 »
δεν το εχω δοκιμασει σαν αρωμα , δεν ξερω μονο του τι γευση δινει σε τοσο μικρη ποσοτητα

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #828 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 12:53 »
Η πυραζίνη αρκει 3-4 σταγόνες σε τανκάκι περίπου 3,5-4 ml σκέτη βάση για να σου δώσει ικανοποιητική γεύση σαν shake n vape.Aτμίζω σχεδόν 2 χρόνια έτσι σκέτη βάση μερικές φορές για να καθαρίζω απο τις πολλές DIY δοκιμές μου

Μπορείς να δοκιμάσεις και διάφορα αρώματα απο ξηρούς καρπούς κάποιες σταγόνες.Οπως το pistachio της FA , το nocciola της atmos κτλ.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #829 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 13:07 »
Παίδες, γρήγορη ερώτηση, ίσως και χαζή: Από όσο γνωρίζω τα αρώματα δεν εμπίπτουν στην απαγόρευση παραγγελίας από το εξωτερικό. Αυτό αφορά και τα extracts καπνού, που εν τέλει θα λάβουν την ίδια ακριβώς χρήση;

Επιπλέον για να μην ρωτάω δεύτερη φορά, μιας και άσχετος:

Ο κατασκευαστής των συγκεκριμένων extracts προτείνει χρήση στο 25%. Αυτό σημαίνει ότι εγώ θα προσθέσω 75% VG - PG και νικοτίνη; Μήκος ωρίμανσης για τέτοιου είδους πράγματα έχει να προτείνει κάποιος;

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #830 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 13:12 »
[member=17746]paloukaros[/member]
κατι τετοιο εχω και εγω κατά νου

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #831 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 14:01 »

Πριν κάνα μήνα έφτιαξα δοκιμαστικά 10ml βάσης με 4-5 σταγόνες TPA toasted almond και το υγρό έγινε αμέσως ένα απ' τα βασικά μου. Ελαφρύ με κάποια αδιόρατη γλυκάδα αλλά πάντως καθόλου μπουχτιστικό. Απλή γεύση οπότε δεν ζητάει και σούπερ ουάου ατμοποιητή και στήσιμο! Κάνε μια δοκιμή...


ΥΓ. Βέβαια διαβάζω σε άλλα νήματα να γράφουν για το ίδιο άρωμα ότι τους μυρίζει τουαλέτα γηπέδου και βόθρος και άλλα χειρότερα. Αλλά έτσι είναι αυτά. Η κόλαση μου, ο παράδεισος σου... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #832 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 14:04 »
Παίδες, γρήγορη ερώτηση, ίσως και χαζή: Από όσο γνωρίζω τα αρώματα δεν εμπίπτουν στην απαγόρευση παραγγελίας από το εξωτερικό. Αυτό αφορά και τα extracts καπνού, που εν τέλει θα λάβουν την ίδια ακριβώς χρήση;

Επιπλέον για να μην ρωτάω δεύτερη φορά, μιας και άσχετος:

Ο κατασκευαστής των συγκεκριμένων extracts προτείνει χρήση στο 25%. Αυτό σημαίνει ότι εγώ θα προσθέσω 75% VG - PG και νικοτίνη; Μήκος ωρίμανσης για τέτοιου είδους πράγματα έχει να προτείνει κάποιος;
Τα αρωματα που μου ηρθαν πριν 2 εβδομαδες απο Αγγλια περασαν κανονικα και το καταστημα ειχε γραψει επανω Food Flavors.
Οι αναλογιες ειναι οπως τις λες. Το αρωμα σου θα πρεπει να ειναι το 25% του τελικου αποτελεσματος που σημαινει αν παρεις 10ml αρωμα θα φτιαξεις στο συνολο 40ml.
τωρα η ωριμανση ειναι λιγο περιεργο θεμα. Αλλοι λενα ενα μηνα αλλοι 6 εβδομαδες αλλοι 3 ημερες. Οτι να ναι.
Το καλυτερο ειναι να το δεις μονος σου ποτε θα ειναι το αποτελεσμα αποδεκτο για εσενα. Προσωπικα πιστευω οτι αν το ανακατευεις 2-3 φορες την ημερα και το ανοιγεις να παιρνει λιγο αερα μια εβδομαδα ειναι καλα.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #833 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 14:37 »
Το toasted almond έχει πράγματι δυσάρεστη μυρωδιά από το μπουκάλι (αν και είναι υπερβολικοί κάποιοι χαρακτηρισμοί), αλλά στη γεύση είναι υπέροχο. Πραγματικό ψημένο αμύγδαλο που δίνει ξηροκαρπική νότα σε γλυκοκαπνικά και ατμίζεται και σκέτο (8 σταγόνες ανά 10μλ είναι το standard μου).

Μη δίνετε σημασία στη μυρωδιά, φτιάξτε το και θα δείτε ότι αξίζει. Είναι από τα πιο πιστά της tpa.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #834 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 15:10 »
Καποτε το πιο φθηνο συστατικο ηταν το αρωμα.
Τα αρωματα ηθελαν απο 2 εως 7 σταγονες ανα 10ml
Τωρα εχουν ξεφυγει. 20-25%
Κατι δεν παει καλα νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #835 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 19:16 »
Μηπως γνωριζει καποιος, Ελληνικο καταστημα που να διαθετει το Red Burley της Flavorah;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #836 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 19:24 »
Παίδες, γρήγορη ερώτηση, ίσως και χαζή: Από όσο γνωρίζω τα αρώματα δεν εμπίπτουν στην απαγόρευση παραγγελίας από το εξωτερικό. Αυτό αφορά και τα extracts καπνού, που εν τέλει θα λάβουν την ίδια ακριβώς χρήση;

Επιπλέον για να μην ρωτάω δεύτερη φορά, μιας και άσχετος:

Ο κατασκευαστής των συγκεκριμένων extracts προτείνει χρήση στο 25%. Αυτό σημαίνει ότι εγώ θα προσθέσω 75% VG - PG και νικοτίνη; Μήκος ωρίμανσης για τέτοιου είδους πράγματα έχει να προτείνει κάποιος;
Τα extracts καπνού, ή αλλιώς NET, θέλουν σημαντικό χρόνο ωρίμανσης.
Για παράδειγμα ένα λατάκια που έφτιαξα ήθελε εύκολα 4 εβδομάδες για να πάρει όλους τους τόνους της γεύσης του.
Επίσης η αντίσταση πάει για πέταμα μετά από άτμισμα περίπου 3-4ml.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #837 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 19:37 »
Σε ευχαριστώ, Γιάννη. Γνωρίζω τι παθαίνουν οι αντιστάσεις από τα ΝΕΤ και φροντίζω να τις αλλάζω κάπου εκεί που λες. Κάνω έτοιμα ΝΕΤ, αλλά τώρα τελευταία ψήνομαι να φτιάξω και μερικά δικά μου. Οπότε αν και όποτε το κάνω, θα περιμένω 4 εβδομάδες. 

Υ.Γ. Λατάκια  :delicious2:

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #838 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 20:12 »
Εσείς με τα λατάκια, είσασταν του dunhill nightcap??

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #839 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 20:16 »
Εγώ τα λατάκια τα ανακάλυψα στο η.τ. Ως καπνιστής δεν είχα κάνει ποτέ. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9200 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364