vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

223 επισκέπτες, 7 χρήστες
rista, dkostas, Blackwolf, ramon, Doubt, Harris, JohnDag

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #660 στις: Αυγούστου 13, 2016, 18:54 »
[justify]V5 και κλαπτονάκι μικρό, (γι' αυτό το λένε και κλαπτονάκι, έτσι μου είπαν. "Θα πας σπίτι και θα κάνεις 5 σπείρες"). Κούμπωσα το μπουρί του, ρύθμισα φουλ τον αέρα (αναγκαστικά μόνο στην 4η θέση), 35w και, πνευμονικές (νομίζω). Νιώθω τόσο προδομένος. [/justify]

Βρε Γιώργο... 37 watt στη κλάφτον ?!? Το παλεύεις?!? Στα 25 και κοντεύει ο ατμός να μου βγει από τα αυτιά

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #661 στις: Αυγούστου 13, 2016, 22:28 »
Επειδη εχω και εγω το ιδιο προβλημα με το παλικαρι πιο πισω μονο που εγω δεν εχω αλλαξει orings θελω να κανω μια ερωτηση....Εκει που βαζουμε τα βαμβακια στις εισαγωγες υγρου εχει στην ακρη της φωλιας ενα κενο στην ακρη, αυτο πρεπει να το εχουμε μεχρι εκει καλυμενο με βαμαβακι δηλ να μην αφηνουμε κενο στην σχισμουλα που εχει στην ακρη...;;

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #662 στις: Αυγούστου 13, 2016, 22:49 »
εγω παντως στον δικο μου οτι και να εκανα,οπως και να εστηνα,
ειχα υπερτροφοδοσια και διαρροες απο το airflow.
ακομα και στο καταστημα που τον αγορασα και πηγα για ελεγχο,μετα απο αλλαγη ολων τον
o-rings και προβλεπομενο στησιμο παλι τα ιδια.
το προβλημα λυθηκε με την αντικατασταση του ατμο με αλλον οπου
και πλεον χωρις πολλα-πολλα ειναι αψογος.

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #663 στις: Αυγούστου 14, 2016, 02:57 »
Εγω βασικα τον ειχα παρει και μεταχειρο οποτε δεν μπορω να τον δωσω πισω....Αααλλααα σημερα του εβαλα πιο πολυ βαμβακι απο τις αλλες φορες που τον φοβομουν μην στουμπωσει και τωρα εχω κανει 2-3μλ και τιποτα ακομα απο σταξιμο...Μηπως τελικα θελει αρκετο βαμβακι...;;;(στα λουκια παντα εννοω)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #664 στις: Αυγούστου 14, 2016, 06:17 »
Θέλει βαμβάκι. Εξαρτάται βέβαια πάντα και από τον τύπο του βαμβακιού που χρησιμοποιούμε αφού με κάποια χρειάζεται μεγαλύτερη ποσότητα και με κάποια άλλα λιγότερη.

Επειδη εχω και εγω το ιδιο προβλημα με το παλικαρι πιο πισω μονο που εγω δεν εχω αλλαξει orings θελω να κανω μια ερωτηση....Εκει που βαζουμε τα βαμβακια στις εισαγωγες υγρου εχει στην ακρη της φωλιας ενα κενο στην ακρη, αυτο πρεπει να το εχουμε μεχρι εκει καλυμενο με βαμαβακι δηλ να μην αφηνουμε κενο στην σχισμουλα που εχει στην ακρη...;;

Όχι, δεν είναι απαραίτητο. Συνήθως βέβαια με τη χρήση το βαμβάκι διογκώνεται και καλύπτει το τυχόν κενό.

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #665 στις: Αυγούστου 14, 2016, 09:45 »
Ευχαριστω για την απαντηση....Εκανα σχεδον 2 τανκακια με το ιδιο βαμβακομα και οχι απλα δεν ειχα διαρροη αλλς ουτε καν υγρασια....Οποτε εμαθα το λαθος μου...Για να δουμε..
Οσο για το βαμβακι cotton bacon χρησιμοποιω...Σ'αυτη την περιπτωση μαλλον πιο λιγο πρεπει να βαλω γιατι φουσκωνει αρκετα...
Και μια τελευται ερωτηση γιατι μαλλον εχω βρει γιατι μου εκανε διαροες...
Αν το βαμβακι δεν ακουμπαει καλα στις εισαγωγες υγρου δηλαδη ειναι ενα κλικ πιο κοντο τοτε θα εχουμε διαρροες...;;;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #666 στις: Αυγούστου 14, 2016, 11:03 »
Ναι, το βαμβάκι δεν πρέπει να είναι κοντό. Καλό είναι να ακουμπάει στις εισαγωγές υγρού.

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #667 στις: Αυγούστου 15, 2016, 02:22 »
@sothrhsgr ανεβασε μία φώτο με το στήσιμο που σου ελυσε το θέμα! Θα βοηθήσει πιστεύω αυτούς που έχουν παρόμοιο πρόβλημα!

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #668 στις: Αυγούστου 15, 2016, 06:13 »
Τελικα ηταν αρκετα απλο το προβλημα....
Εδω απο την πλευρα αυτη που ειναι εχω βαλει λιιιγο πιο πολυ βαμβακι και μου το μαυρισε λιγο παραπανο αλλα και παλι ουτε σταγονα δεν χανει...

Αποσυνδεδεμένος proxo100

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #669 στις: Αυγούστου 15, 2016, 21:36 »
Λοιπον....το ξαναελυσα,εβγαλα ολα τα λαστιχακια,του έκανα ενα μπανακι.....και ως δια μαγείας μετα από δύο στησιματα όλα καλά.....!!!!(και την ωρα που έγραφα) ξανά εχω διαρροή..... μάλλον το πρόβλημα είναι το oring κάτω από την εισαγωγή αέρα.... ήταν φαγωμενο το προηγούμενο που αλλαξα και το ίδιο συμβαίνει με το καινούριο που έβαλα

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Apostolos69

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #670 στις: Αυγούστου 15, 2016, 22:06 »
Aν βαζουμε ορινγκ και δεν τα λιπανουμε πρωτα παντα θα χαλανε απο το πρωτο βιδωμα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 15, 2016, 22:23 από Apostolos69 »

Αποσυνδεδεμένος proxo100

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #671 στις: Αυγούστου 15, 2016, 22:14 »
Το θέμα είναι πως το είχα κάνει.... πάντα αυτό κάνω....θα βάλω άλλο και βλέπουμε

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #672 στις: Αυγούστου 16, 2016, 00:46 »
Εγώ πάντως όταν βγάζω το δαχτυλίδι και ατμιζω δεν υπάρχει ίχνος διαρροής. Μόλις το ξαναβαλω εμφανίζονται μικρές σταγόνες που κολανε στις τρύπες εισαγωγής αερα. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι είναι ο τρόπος που ατμιζω δηλαδή πάντα δε τραβάω μονοκοπανια αλλά δυο τρεις τζουρες για να γεμισσω ατμό στο στόμα μου με αποτέλεσμα ο ατμός να πηγαίνει μπρος πίσω στην καμπάνα και να φρενάρει στο δαχτυλίδι. Στο φαινόμενο πχ τραβάω μονοκόμματη γιατί είναι σφικτος. Ο v5 είναι αερατος και θέλει ρεύματα. Εγώ στα 13 watt που το δουλεύω τραβάω δύο τρεις τζουρες για να γεμισω ατμό... 

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #673 στις: Αυγούστου 16, 2016, 14:46 »
Ας πω κι εγω την ταπεινή μου άποψη ως πολύ νέος στους επισκευάσιμους, όντας ο 2ος μου ατμοποιητής μετά τον Cloud μου.
Όταν τον αγόρασα είχα κι εγω διαρροές. Πήγα στο κατάστημα (Ατμόσφαιρα Χαλάνδρι) και μου τον αντικατέστησαν αμέσως. Και με τον αντικαταστάτη είχα διαρροές, μέχρι που έβαλα ΠΟΛΥ βαμβάκι στα λούκια.
Αφράτο στην αντίσταση, αλλά αρκετά μακρύ κομμένο ώστε να γεμίζει -σχεδόν "στουμπώνει"- τα λούκια τροφοδοσίας. Καμμία διαρροή έκτοτε.
Αρκετοί συνατμιστές λένε οτι είναι λάθος. Ίσως. Παρ' όλα αυτά, ούτε υποτροφοδοσία είχα ποτέ, ούτε  τις μικροδιαρροές που είχα πριν.
Ας το δοκιμάσετε κι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #674 στις: Αυγούστου 16, 2016, 15:19 »
Πιστεύω ότι ο KF5 κάθε στιγμή που τον αγγίζεις, κάθε φορά που τον στήνεις και και και,
αυτός ως δια μαγείας σου μιλάει μέσα από την σιωπή του και σε διορθώνει, σου δείχνει τον τρόπο πως να στηθεί χωρίς προβλήματα!

Δεν υπάρχει τίποτα πιο λογικό απο το να γεμίσουν με βαμβάκια και οι δύο πλευρές ακόμα και να εξέχουν προς τα πάνω! Το θέμα είναι η ποσότητα του βαμβακιού και ο τρόπος που θα το αφρατέψουμε, η οποιά θα καθορίσει την πυκνότητα του.  

Στο λίγο καιρό που είμαι στο επισκευάσιμο κομάτι είχα την τύχη να περάσουν αρκετοί ατμοποιητές μοντέρνοι από τα χέρια μου και αυτό που κατάλαβα είναι ότι:
στο βαμβάκι δώσε βάση, ο ατμός να μην γκρινιάξει! :work2:

Αστοχίες κατασκευαστικές(κλώνοι), φθαρμένα orings κλπ δεν υπολογίζονται.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310944 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207081 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias