vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

54 επισκέπτες, 1 χρήστης
Milarepa

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 15:54 »
Αν το καταστημα που τον αγορασες ειναι γνωστο και νομιμο θα πρεπει να πας η να στον αλλαξει με ενα γνησιο
η τουλαχιστον να σου κανει ενα "δωρακι" ....  (ετσι λεει το εμπορικο σαβουαρ βιβρ)

Οσο για τις κεφαλες παλιες και καινουργιες βγαζουν γευση καμενου πανω απο τα 7-8 watt

Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 17:59 »
Εχω τον μινι ναυτιλο στα χερια μου εδώ και ένα μηνα. Πολύ καλη γευση και χτυπημα. Οι BVC αντιστασεις του αψογες. Εχω χρησημοποιησει τρεις μεχρι τωρα απροβλημάτιστα και χωρις να παρω καθολου καμενο. Τις αλλαζω μετα από 30 περιπου ml. Τον δουλευω με ego spinner 2 στα 4.8 volt προοδευτικα. Ειδικα όταν οι μπαταριες είναι στο full είναι απολαυση. 

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 19:47 »
Καλησπερα παιδια..Οσοι εχετε τον Ναυτιλο τον μινι με τις BVC και εχετε πει πως υπαρχει θεμα με μπουρμουληθρες αλλα μονο οταν πεφτει η μπαταρια,εννοειτε φανταζομαι δεν τον εχετε με καποιο mod ετσι?Γιατι εκει δεν εχουμε θεμα με το οτι πεφτει η μπαταρια αφου η ταση υποτιθεται οτι μενει σταθερη μεχρι να αδειασει η μπαταρια...

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #93 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 20:00 »
εγώ πάντως δεν έχω θέμα με μπουρμπουλήθρες και έχω τις παταριες την spinner την ένα και την δυο στα 3.8v

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 22:00 »
Ουτε εγω εχω αντιμετωπισει θεμα με τον mini τον οποιο θεωρω οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου απο εργοστασιακους!

Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 02:07 »
Επιβεβαιώνω κι εγω. Δεν εχω θεμα με μπουρμπουλήθρες.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 03:55 »
Θεμα με μπουρμποληθρες υπαρχει αν το ρευμα που φτανει στην αντισταση ειναι λίγο (πεσμένη μπαταρία, λίγα βολτ/βατ στην ρύθμιση του mod)...

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #97 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2014, 16:01 »
Η δική μου εμπειρία...
 ...Και θα καταθέσω πώς συγκρίνω τις κεφαλές σύμφωνα με το σύνολο των εμπειριών μου από το ηλ. τσιγάρο.
Η σύγκριση έγινε με το Golden Margy από τη σειρά Mystic της Nobacco, στα 6mg νικοτίνης.
Ξεκίνησα με τις BDC της Aspire, κυρίως στα 1,8 ohm. Έπειτα ήθελα να δοκιμάσω τις αντιστάσεις της KangerTech κι έτσι προχώρησα στην αγορά ενός Mini Pro Tank 3.
Οι BDC της aspire μου καθήσανε πολύ καλά. Της KangerTech οι BDC έδιναν καλό ατμό αλλά αισθανόμουν σε όλα τα υγρά που είχαν καπνικό μέρος, όπως το Golden Margy που δίνει ένα Πουρίσιο άρωμα με ένα τελείωμα ανθόμελου, ένιωθα ότι χανόταν το πουρίσιο μέρος και γευόμουν μόνο το ανθόμελο. Κι εκτός αυτού, οι αντιστάσεις της kangertech στην εκπνοή του ατμού με ενοχλούσαν στο λαιμό. Είτε ήταν 100VG είτε 50-50 με PG. Κι αυτά τα συμπεράσματα έγιναν χρησιμοποιώντας πάνω από 7 αντιστάσεις τις Kangertech.


Τώρα στην BVC με τον Nautilus Mini (Κλώνο). Επέλεξα τον κλώνο για να δοκιμάσω την απόδοση των αντιστάσεων. Δεν ήθελα να δώσω 35 ευρώ για κάτι που δεν έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν θα μου αρέσει.


Αξιολόγηση με Golden Margy 6mg.
- Γεύση 9/10,
- Χτύπημα 11/10. Ένιωθα ότι μου έκανε το 6άρι - 12άρι, κάτι που εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει γιατί αυτό δεν μου επιτρέπει να πάρω την τζούρα που θα απολαύσω το άρωμα του υγρού.
- Ατμός 6/10.


To σύνολο των παραπάνω με έκανε να νιώθω ότι ατμίζω με μια χαλασμένη aspire BDC... Χτύπημα στο λαιμό σε σημείο ενόχλησης, χωρίς καλό ατμό με τη διαφορά ότι παίρνω γεύση.
Κι έτσι πέρασα από το κατάστημα που την αγόρασα μήπως τελικά η συγκεκριμένη είναι δυσλειτουργική και μου είπε, όχι, έτσι δουλεύουν αυτές.
Τα συμπεράσματα για μένα είναι 2... Ή η καταστηματάρχης μου έδωσε μια ανεύθυνη απάντηση, ή οι BVC υλοποίησης για Nautilus, δεν είναι για μένα.

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #98 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 11:46 »
Μετα απο δυο εβδομαδες συμβιωσης, θα παραθεσω και τις δικες μου θετικοτατες εντυπωσεις με τις bvc και τον μινι ναυτιλο. Οπως και προηγουμενοι, βρισκω ντουμανια και γευση στον υπερτατο βαθμο, αν και για χτυπημα στον μινι χρησιμοποιω ενα πολυ κοντο επιστομιο για να μεινω ικανοποιημενος.


Οι αντιστασεις και εμενα μου κρατουν πολυ περισοτερο απο τις παλιες. Βρισκομαι στην 6η αντισταση γιατι με επιασε μια μανια να τις αλλαζω πιο νωρις απο οτι επρεπε καθως περιμενα να βρω τις μισες τζουφιες. Ουτε μια. Ολλες πυροβολουν κανονικα, αλλα μαλλον ειναι τελικα ειναι θεμα τυχης.


Και μια ερωτηση, σε καποιο ποστ ενας συνατμιστης ειχε προτεινει ss tank (για τον μεγαλο ομως) και αγορα της βασης ξεχωριστα σαν ανταλλακτικο απο εξωτερικο με αποτελεσμα να βγαινει σαφως οικονομικοτερος. Παιζει κατι τετοιο με τον μινι ?

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #99 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 12:07 »
o security code  του   mini(BVC)nautilus  που βιάστικα και πηρα τον Ιούλιο με  φυσικη επίγεια αγορα , 30 ευρ , δεν ανευρίσκεται....

Συγνωμην , σδικως διααρτυρωμαι ....επρεπε πρωτα να ξυσω κατω απο το S/N και ο αναγλυφος αριθμος ειναι ο καταληλος για ελεγχο.


Μια απο τα ιδια σε kanger mini γιατι απο εκει που αγοραζω συνηθως δεν ειχαν αποθεμα, αλλα οπως λεει και το αρχαιο μας γνωμικο... "το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου", οι αγορες μου γινονται πλεον μονο απο 2 επωνυμα εγχωρια κατστηματα και κανα δυο ευρωπαικα που εως τωρα δεν μου εχουν δωσει ασχημα δειγματα γραφης, ποτε ξανα απο αλλου, αν δεν εχουν αποθεμα απλα.... θα περιμενω!!


Αν θελω κοπιες υπαρχει και η Fasttech που πλεον σε μια βδομαδα το πολυ 10 μερες τα πακετα της ειναι εδω. Ασε που τουλαχιστον εκεινοι οταν λενε "authentic" το εννοουν κι ολας!

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #100 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 12:41 »
Οι κλωνοι ιδιοι ακριβως ειναι  και τους βρίσκεις στο 1/3 τής τιμής ;)

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #101 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 16:28 »
απο που βρηκες κλωνους? στο fastteck εχει 7 μερεσ αναμονη μετα την παραγγελια

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 16:36 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #102 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 16:44 »

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #103 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 16:49 »
ωραιος σε ευχαριστω! μηπως υπαρχε καποιο κουπονι εκπτωσης? οι αντιστασεις ειναι bvc?

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #104 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 17:14 »
κουπόνι δεν ξερω.
κεφαλές BVC για nautilus πουλάει, αλλα δεν ξερω την ποιοτήτα τους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro