vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια θελω να φτιαξω το πρωτο μου υγρο,θελω αρχικα να παιρνω φουντουκι και να το εμπλουτισω με κρεμα βανιλια και κατι αλκοολουχο τυπου casle long κατι σε burbon????Ας με βοηθησει καποιος να μου πει τι ποια αρωματα να παρω και σε τι αναλογιες να να βαλω για να το ατμιζω σε ολοημερη βαση!!70vg,30pg θα ειναι η βαση μου,ευχαριστω προκαταβολικα τους εμπειρους του ειδους...αν εχεται να προτινεται κ καποια παραλλαγη εννοειται ελευθερα!

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Καλο φουντουκι ειναι το FA Almond (flavourart). Νομιζω ομως οτι θα ειναι λιγο για να γεμισει η γευση, θα το πλαισιωνα με το Nut Mix (παλι απο FlavourArt). Πολυ καλη βανιλια ειναι η Capella French Vanille που φερνει λιγο και σε custard (Λιγο). Aν σου αρεσει το Castle Long, τοτε μαλλον θελεις TPA Kentucky Bourbon στη συνταγη, αλλα θα το εβαζα πολυ πολυ χαμηλα, ισα ισα να δινει κατιτις στο παρασκηνιο.
Τελος, προσωπικα θα δοκιμαζα και λιγο καραμελα.

Για δοσολογιες, δεν ξερω, θα πρεπει να πειραματιστεις, παντως το bourbon θα το εβαζα σε κατι οπως 0.5% και καθολου παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Μόλις προσθέσουμε παραπάνω άρωμα σε ένα υγρό που θεωρητικά έχει δέσει σε καλό ποσοστό, μετά πρέπει να το αφήσουμε πάλι ένα εύλογο διάστημα ή μπορούμε να το δοκιμάσουμε έπειτα από μερικές ώρες π.χ?

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Καλό θα ήταν να το αφήσεις 2-3 μέρες και να το ανακατεύεις λίγο.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ. Έχω ήδη ξεπεράσει την προτεινόμενη δοσολογία κατά 4-5% και δεν μπορώ με τπτ να αισθανθώ έντονα τη γεύση του, είναι και φρουτένιο που υποτίθεται ότι αυτά δένουν και γρήγορα.  :angry_orange: Ο λόγος για το ροδάκινο της ecig.

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
πόσο το έχεις αφήσει?

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
10 μέρες με τακτική ανάδευση τις 5 πρώτες. Το έχω & σε high vg σχετικά (70/30) οπότε ίσως φταίει κι αυτό που το βγάζει υποτονικό...

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Δεν νομίζω το 70 vg στο κάνει αυτό. Αν και δεν έιμαι των φρούτων, και δεν έχω χρησιμοποιήσει της ecig βάλε λίγο ακόμα και άστο και ξαναδοκιμάζεις.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Καλο φουντουκι ειναι το FA Almond (flavourart). Νομιζω ομως οτι θα ειναι λιγο για να γεμισει η γευση, θα το πλαισιωνα με το Nut Mix (παλι απο FlavourArt). Πολυ καλη βανιλια ειναι η Capella French Vanille που φερνει λιγο και σε custard (Λιγο). Aν σου αρεσει το Castle Long, τοτε μαλλον θελεις TPA Kentucky Bourbon στη συνταγη, αλλα θα το εβαζα πολυ πολυ χαμηλα, ισα ισα να δινει κατιτις στο παρασκηνιο.
Τελος, προσωπικα θα δοκιμαζα και λιγο καραμελα.

Για δοσολογιες, δεν ξερω, θα πρεπει να πειραματιστεις, παντως το bourbon θα το εβαζα σε κατι οπως 0.5% και καθολου παραπανω.
Almond είναι αμύγδαλο, όχι φουντούκι (hazelnut).

Αποσυνδεδεμένος lakgav2

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό το nocciola από atmos labs το έχω πολύ καιρό και δεν έχω βρει με τι να το συνδυάσω για να μην κάθεται έτσι.
Υπάρχει καμία πρόταση ; 

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
για κοίτα εδώ αν θές, έχει μερικές προτάσεις. Εγώ το ανακάτεψα με Apache, αλλά βγήκε πολύ αλλόκοτο , τώρα το φτιάχνω μόνο του σε μικρη αναλογία καβάντζα ,ίσα για τι γευση για κανα καφέ το πρωί όταν ξεμένω από τα βασικά μου.

http://vaping.gr/index.php/topic,6318.1410.html

Αποσυνδεδεμένος lakgav2

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Ναι , έχεις δίκιο . Πιο πιθανό το βλέπω να το κάνω μόνο του, και σε συνδυασμό με τον πρωινό καφέ...
Μαζί με άλλα , έχει τόσο έντονο και χαρακτηριστικό άρωμα που νομίζω θα τα σκεπάζει, άνετα.
Σε ευχαριστώ πολύ !

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Γενικά να ξέρεις τα φουντούκια έχουν δυνατή γέυση. Ακόμα και σε μίξεις γενικά έχω δεί το πολύ 3% ή σε πολυμίξεις 0.5%. Βέβαια ανάλογα με τις συνταγές.

Αποσυνδεδεμένος lakgav2

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Έτσι είναι. :thumpup:
Έβαλα λίγο παραπάνω φουντούκι σε -αποτυχημένο, όπως τελικά διαπίστωσα- κλώνο Grand Master και φυσικά δεν πλησίασε στο γνήσιο ούτε μετά από μήνα :)) 

Αποσυνδεδεμένος Golden33

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Παιδες ποση ωρα να αφησω pg-vg και 100αρα νικοτινη στον αναδευτηρα για να ομογενοποιηθουν?

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181294 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 116 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537889 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138512 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63