vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

618 επισκέπτες, 7 χρήστες
Xxristos, Milarepa, Jorge, maprix, lagoudakis, manoslykos, infernity

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3855 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 02:33 »
Εγώ έχω πάρει το παρακάτω πριν αρκετό καιρό και το έχω κακομεταχειριστεί πολύ με υγρά όξινα αλλά και με πολύ σφιχτά ντριπ τιπς που ούτε καν βιδωτά τα βάζω.
Και η τιμή ξεφτίλα 3 ευρώ, όσο κάνει μία εργοστασιακή κεφαλή. :o
Νομίζω ότι οι Κινέζοι κάνανε πολύ καλή δουλειά και σε υλικό από πλευράς αντοχής σε όξινα υγρά αλλά και στο πάνω μέρος του τανκ που είναι πιο χοντρό από των ST:

https://www.fasttech.com/products/3144700



Είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Το έχω καταευχαριστηθεί. ;D

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3856 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 04:24 »
Χαιρετω τη παρεα, τα φωτα σας παρακαλω, αν και υπερ ευχαριστημενος απο τον kayfun tiny θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο upgrade ειτε ειναι ειτε οτιδηποτε αλλο απο steam tuners ωστε να το προσαρμοσω στο καυφουνακι μου ετσι ωστε να μου επιτρεπει να πειραζω την αντισταση χωρις να χρειαζετε να αδειαζω τα υγρα και να πλυμιριζει ο τοπος.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3857 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 05:04 »
Εγώ έχω πάρει το παρακάτω πριν αρκετό καιρό και το έχω κακομεταχειριστεί πολύ με υγρά όξινα αλλά και με πολύ σφιχτά ντριπ τιπς που ούτε καν βιδωτά τα βάζω.
Και η τιμή ξεφτίλα 3 ευρώ, όσο κάνει μία εργοστασιακή κεφαλή. :o
Νομίζω ότι οι Κινέζοι κάνανε πολύ καλή δουλειά και σε υλικό από πλευράς αντοχής σε όξινα υγρά αλλά και στο πάνω μέρος του τανκ που είναι πιο χοντρό από των ST:

https://www.fasttech.com/products/3144700


Είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Το έχω καταευχαριστηθεί. ;D




Ισχυει. Εχω παρει το ιδιο σε ροζ για την κοπελα μου και τωρα περιμενω και εγω ενα σαν το δικο σου. Παρα πολυ καλο!



Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3858 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 09:37 »
Χμμμμ...
Το ζορισες; Του εβγαζες ατσαλα το drip tip χωρις βιδωτες κινησεις;


Κάποιες στιγμές πράγματι το ζόρισα.
Επειδή ψαχνόμουν με αρκετά drip tips, τα μπαζόβγαζα συνεχώς τελευταία, κάποια κολυμπούσαν, άλλα έμπαιναν δύσκολα,
δεν έκανα πάντα βιδωτές κινήσεις, να τα λέμε και αυτά.
Παρατήρησα πριν καμιά εβδομάδα κάτι σαν γραμμές να το πείς, τελικά μάλλον ήταν ρωγμές απ' ότι αποδείχτηκε, στο σημείο που τελικά έσπασε.
Τη στιγμή που έσπασε και μου έμεινε στο χέρι το drip tip και λίγο από το υλικό του τανκακίου, γύρω από τη βάση του (του drip tip), δεν το ζόριζα καθόλου,
ήταν μόλις άνοιξα τη βρύση, άρα είχε ήδη σπάσει.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μπα, μάλλον θα του είχε πέσει κάτω πριν 17ημέρες, 8 ώρες και 35 λεπτά και τώρα θυμήθηκε να σπάσει.... τανκάκι με μνήμη!  ;D

ΥΓ. Zerom, υπάρχουν βιδωτά ντριπ τιπ;  :hmmm:

chilli, πόσο καιρό το είχες; Νομίζω κάπου πρόσφατα είχα δει ότι το πήρες κι αν θυμάμαι καλά, είχες αναφέρει ότι έβγαζες συχνά το ντριπ τιπ και το τίναζες, επειδή μάζευε υδρατμούς.


Petra πράγματι μου είχε πέσει κάτω 2-3 φορές, αλλά φαινόταν ότι δεν είχε πάθει τίποτα.
Δεν θυμάμαι πότε το πήρα, κανα δίμηνο το πολύ έχω την αίσθηση, μπορεί να κάνω και λάθος.
Πάντως τα drip tips τα άλλαζα συχνά, έψαχνα να βρώ το απόλυτο. (έχω και καμιά τριανταριά από δαύτα).
Και ναι πράγματι τα έβγαζα και τα τίναζα - σκούπιζα συχνά, κατά τη διάρκεια του ατμίσματος, μάζευαν υγρό στη βάση τους.
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το σπάσιμο, αλλά τις τελευταίες 2 εβδομάδες, τα μεταλλικά drips που του έβαζα, μετά από μια δύο τζούρες, έκαιγαν το στόμα.
Ένα διαφανές που έχω, αγορασμένο 10€ απο Replacesmoke, δεν ξέρω τι υλικό είναι, κάηκε - έλιωσε η βάση του.
Δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί, άλλαζα αντιστάσεις, το ίδιο, κάτι ήταν σίγουρα λάθος, αλλά τι δεν το βρήκα, μέχρι που έσπασε το τανκάκι και ηρέμησα.


Έχω λοιπόν παραγγείλει ένα τανκάκι tiny, αυθεντικό ST, που θα το πάρω σήμερα, αλλά σίγουρα θα παραγγείλω απο FT καμιά δεκαριά τουλάχιστον, μου αρέσει πολύ και οπτικά και λειτουργικά.
Πάντως όταν είχα κατέβει Καλλιθέα στους ST για να το πάρω, θυμάμαι μου είχε πει ο άνθρωπος εκεί 2 πράγματα να προσέξω.
το ένα ήταν να μην αφαιρέσω τελείως τη βίδα του αέρα γιατί μπορεί να είχε διαρροές & το άλλο ήταν να βάζω το drip tip με τρόπο "βιδωτό".

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2015, 09:58 από chilli »

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3859 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 10:08 »
https://www.fasttech.com/products/3023/10009156/3641700
Εδώ βλέπω το έχει σε πολύ καλή τιμή σαν σετ με 3 χρώματα μαζί με 3 φούρνους και 3 drip tip. Το μόνο αρνητικό είναι ότι οι φούρνοι είναι και αυτοί plexi και όχι ss.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3860 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 10:12 »
Χαιρετω τη παρεα, τα φωτα σας παρακαλω, αν και υπερ ευχαριστημενος απο τον kayfun tiny θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο upgrade ειτε ειναι ειτε οτιδηποτε αλλο απο steam tuners ωστε να το προσαρμοσω στο καυφουνακι μου ετσι ωστε να μου επιτρεπει να πειραζω την αντισταση χωρις να χρειαζετε να αδειαζω τα υγρα και να πλυμιριζει ο τοπος.
Και εγώ θα ήθελα κάτι τέτοιο.
Πάντως εγώ αν θέλω να πειράξω την αντίσταση και έχει μέσα υγρό κάνω το εξής.Βγάζω το drip και βάζω εκεί το δάχτυλο την στιγμή που ξεβιδωνω το tank από την κεφαλή και έτσι δεν χύνεται το υγρό.Ύστερα το μαζεύω με μια σύριγγα και το βάζω στο μπουκαλάκι του.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3861 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 10:18 »
http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/kayfun-lite/accessories/131-deck-access-kit

Εδω ειστε!

Αν και μη διαθεσιμο,δεν ξέρω ομως αλλη λυση!

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3862 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 11:08 »


Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το σπάσιμο, αλλά τις τελευταίες 2 εβδομάδες, τα μεταλλικά drips που του έβαζα, μετά από μια δύο τζούρες, έκαιγαν το στόμα.
Ένα διαφανές που έχω, αγορασμένο 10€ απο Replacesmoke, δεν ξέρω τι υλικό είναι, κάηκε - έλιωσε η βάση του.
Δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί, άλλαζα αντιστάσεις, το ίδιο, κάτι ήταν σίγουρα λάθος, αλλά τι δεν το βρήκα, μέχρι που έσπασε το τανκάκι και ηρέμησα.

Εννοεις τη γνωστη σειρα με τα διαφανα plexi τα κοντα; Με αυτα μονο τον εχω εγω κ οταν τον καθαριζω, δεν τα αφαιρων καν. Πλυσιμο ολο σα μια μοναδα. Πως το καταφερες να τα λιωσεις; Σε ποσα watt ατμιζεις καλε μου ανθρωπε;
Οπως και ναχει, αν και παιζω αποκλειστικα με αυτα τα τανκακια, με χαλαει πολυ η ευπαθεια τους τη στιγμη που σου προσφερουν τοσες ευκολιες και ξεφορτωνεσαι τα περισσοτερα μερη του ατμοποιητη. Θα επρεπε να ειναι πιο ανθεκτικα, ειναι κριμα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3863 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 17:26 »
giorgosmc αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Δε χρειάζεσαι κανένα deck access εργαλείο, εκτός αν θέλεις να ξεφορτωθείς άκοπα κάποια ευρώ. Τώρα έχεις το άγχος του νέου, αλλά στην πράξη ΔΕΝ υπάρχουν αποτυχημένα στησίματα με τον ΚΛ. Δεν είναι κάτι που θα το χρησιμοποιείς συχνά. Αν χρησιμοποιείς το εργοστασιακό τανκ, βγάζει το πάνω καπάκι και άδειαζε σε μπουκαλάκι αν εξαιρετικά σπάνια κάνεις κάποια κακή αντίσταση.
Αν πάλι χρησιμοποιείς bell cap Και tiny, δεν θα μπορέσεις ούτως ή άλλως να το χρησιμοποιήσεις.

Τα FT tiny μου έφτασαν Ελλάδα και τα αναμένω μέσα στη βδομάδα.
Είχα σκεφτεί chillo κι εγώ να πάρω ένα ακόμη όταν έσπασε το δικό μου στους 4 μήνες, αλλά όταν πληροφορήθηκα ότι πρέπει να το προσέχω σαν πυρέξ τανκ, προσπέρασα. Σε όλα μου τα τανκ θέλω να βάζω όπως βολεύομαι εγώ τα ντριπ κι όχι οπως βολεύεται το τανκ. Και ναι, ενίοτε μου πέφτουν τα μοντς μαζί με τους ατμοποιητές κι αν είναι να σπάσει κάτι, καλύτερα να γίνεται θρύψαλα εκείνη τη στιγμή (ως τώρα θρηνώ ένα γυάλινο τανκ κι ένα γυάλινο ντριπ) Δεν μπορώ να κάθομαι να προσέχω το όποιο tiny tank σαν να είναι αυγό φαμπερζέ, έχουμε κι άλλα πράγματα να ασχοληθούμε. Παρήγγειλα 3-4 από ΦΤ και θα κάνω μ΄αυτά τη δουλειά μου. Πήρα από αυτά με την μεταλλική καμινάδα και ένα χωρίς καθόλου καμινάδα. Το τελικό μέγεθος που δίνουν στον ΚΛ είναι το ιδανικό για μένα. 

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3864 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 21:33 »
Εννοεις τη γνωστη σειρα με τα διαφανα plexi τα κοντα; Με αυτα μονο τον εχω εγω κ οταν τον καθαριζω, δεν τα αφαιρων καν. Πλυσιμο ολο σα μια μοναδα. Πως το καταφερες να τα λιωσεις; Σε ποσα watt ατμιζεις καλε μου ανθρωπε;
Οπως και ναχει, αν και παιζω αποκλειστικα με αυτα τα τανκακια, με χαλαει πολυ η ευπαθεια τους τη στιγμη που σου προσφερουν τοσες ευκολιες και ξεφορτωνεσαι τα περισσοτερα μερη του ατμοποιητη. Θα επρεπε να ειναι πιο ανθεκτικα, ειναι κριμα
plexi είναι, αλλά όχι κοντό, κανονικό μήκος με 2 ο-ρινγκάκια, και ναι έλιωσε η βάση του, τα watt ήταν 9 με 10, όχι παραπάνω.
Ψυχανεμίζομαι ότι είχα τοποθετήσει ψηλά την αντίσταση και μήπως ακουμπούσε πάνω της το drip, δεν ξέρω..
Και μένα μου την έσπασε που έσπασε το τάνκ, αλλά μου αρέσει & πήρα σήμερα το δεύτερο απο ST.
Θα πάρω όμως και απο FT σίγουρα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
giorgosmc αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Δε χρειάζεσαι κανένα deck access εργαλείο, εκτός αν θέλεις να ξεφορτωθείς άκοπα κάποια ευρώ. Τώρα έχεις το άγχος του νέου, αλλά στην πράξη ΔΕΝ υπάρχουν αποτυχημένα στησίματα με τον ΚΛ. Δεν είναι κάτι που θα το χρησιμοποιείς συχνά. Αν χρησιμοποιείς το εργοστασιακό τανκ, βγάζει το πάνω καπάκι και άδειαζε σε μπουκαλάκι αν εξαιρετικά σπάνια κάνεις κάποια κακή αντίσταση.
Αν πάλι χρησιμοποιείς bell cap Και tiny, δεν θα μπορέσεις ούτως ή άλλως να το χρησιμοποιήσεις.

Τα FT tiny μου έφτασαν Ελλάδα και τα αναμένω μέσα στη βδομάδα.
Είχα σκεφτεί chillo κι εγώ να πάρω ένα ακόμη όταν έσπασε το δικό μου στους 4 μήνες, αλλά όταν πληροφορήθηκα ότι πρέπει να το προσέχω σαν πυρέξ τανκ, προσπέρασα. Σε όλα μου τα τανκ θέλω να βάζω όπως βολεύομαι εγώ τα ντριπ κι όχι οπως βολεύεται το τανκ. Και ναι, ενίοτε μου πέφτουν τα μοντς μαζί με τους ατμοποιητές κι αν είναι να σπάσει κάτι, καλύτερα να γίνεται θρύψαλα εκείνη τη στιγμή (ως τώρα θρηνώ ένα γυάλινο τανκ κι ένα γυάλινο ντριπ) Δεν μπορώ να κάθομαι να προσέχω το όποιο tiny tank σαν να είναι αυγό φαμπερζέ, έχουμε κι άλλα πράγματα να ασχοληθούμε. Παρήγγειλα 3-4 από ΦΤ και θα κάνω μ΄αυτά τη δουλειά μου. Πήρα από αυτά με την μεταλλική καμινάδα και ένα χωρίς καθόλου καμινάδα. Το τελικό μέγεθος που δίνουν στον ΚΛ είναι το ιδανικό για μένα.
Πέτρα, πήρα σήμερα το δεύτερο απο ST λόγω στέρησης, το συνήθισα βλέπεις & παραγγέλνω asap διάφορα tiny απο FT, να τα έχω και να μην αγχώνομαι.
Θα παραγγείλω 2 απο κάθε είδος, με στόμιο, χωρίς, με ενισχυμένο στόμιο (αυτό το κίτρινο) και βλέπουμε
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2015, 21:39 από chilli »

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3865 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 21:52 »
Περιμένουμε εντυπώσεις λοιπόν από τα τανκάκια της FT όσοι πάρετε. Κυρίως για το θέμα της γεύσης. Εμένα πάντως η εμπειρία μου από το κλασσικό bell cap της FT  (αυτό αλλά Chris Mun) δεν με κέρδισε με τη γεύση του καθόλου. Εύχομαι να είναι καλά τα tiny style για να τα χτυπήσω και εγώ κάποια στιγμή όταν μπορέσω να κάνω παραγγελία...

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3866 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 23:47 »
Επειδή το tiny (από FT) το έχω αρκετό καιρό να πω πως νιώθω λίγο πιο έντονη την γεύση, μάλλον λόγω μικρότερης απόστασης του σημείου ατμοποίησης από το στόμα.
Επίσης παρατήρησα και όπως είναι φυσιολογικό ότι ο ατμός έρχεται λίγο πιο ζεστός, οπότε κατεβάζοντας λίγο τα Watts (σε σχέση με το ίδιο στήσιμο στον γνήσιο) είναι μια χαρά.
Το μόνο αρνητικό για μερικούς ίσως είναι ότι έχει μικρότερη χωρητικότητα αλλά αυτό εμένα δεν με πειράζει. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3867 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 00:01 »
Βρήκα αυτά τα περίεργα σημάδια σαν γρατζουνιές στο πολυκαρβονικο τανκακι το tiny απο steam tuners που εχω και δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα όξινο η περιέργο υγρό, της vison το passion apple και τσιχλοφουσκα απο pharmacig χρησιμοποιώ, να ανησυχήσω? Παρακάτω φωτο

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3868 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 00:06 »
ναι, αυτά είναι δείγματα φθοράς του υλικού, αν δεν προέρχονται από όξινα υγρά.
Κάπως έτσι έχει γίνει ένα φτηνό bell cup που είχα πάρει πέρσι από FT και το πέταξα. Αλλά εκείνο το είχα αγοράσει 1.5 ευρώ. Εντελώς αναλώσιμο σαν κόστος.

Τι γίνεται, βρε παιδιά με τα ελληνικά tiny;

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3869 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 00:21 »
Έχει ακουστεί γενικά "βρωμα" για τα τανκακια της steam.tuners τα συγκεκριμένα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 119 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix