vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

620 επισκέπτες, 6 χρήστες
amdnikos, dimitraf, Milarepa, white varadero, lemon78, manoslykos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2910 στις: Ιουνίου 12, 2015, 01:24 »
Το ίδιο προσπάθησα κι εγώ αλλά κανένα δεν ταίριαξε τελικά, αποφάσισα λοιπόν να το αφήσω ως έχει αφού ούτε και με το οδοντικό νήμα τα κατάφερα. Και στα σχόλια στη fasttech παρατήρησα ότι είχαν κι άλλοι το θέμα, σε άλλους πάλι ταίριαξε απόλυτα τι να πεις..
Τέλος πάντων ας μην είναι τόσο σφιχτό όσο στον kfl, δεν χάλασε κι ο κόσμος. Αφού δουλεύει σωστά χωρίς να τραβάω περίσσιο αέρα από κάτω του όλα καλά, υπερέβαλα λίγο παραπάνω κι εγώ μιας κι είχα συνηθίσει αλλιώς.

Για ούτε 5 ευρώ όπως και να'χει μιλάμε για ένα απίθανο "πακέτο" που μεταμορφώνει τον kfl, χαλάλι του χίλιες φορές! :)

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2911 στις: Ιουνίου 12, 2015, 02:46 »
Ρε Καραμήήήτροοοοοοοοοο!!!  :laugh1:


Άσε τα οδοντικά νήματα κλπ... Πάρε και βάλε λίγο τεφλονάκι μέσα από τα orings και θα 'σαι κομπλέ! Έτσι έφτιαξα και το δικό μου που "κολύμπαγε" μέσα στην υποδοχή των 510 (είτε top cap, είτε bell cap)...  8)   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2912 στις: Ιουνίου 12, 2015, 07:22 »
Καλημερα παιδια εδω κ κανα μηνα ο καυφουν μου κανει οτι να ναι στα ωμ,ξεκιναω φτιαχνω νια αντισρταση στα 2.1ωμ μολις το ποτισω και  πατησω  fire πεφτη στα 1.8 μολις γςμισω και τραβηξω τζουρα καταληγει στα 0.8 εως 1.3(τα λεω στο περιπου για να παρετε μια ιδεα)τον ελυσα τον επλυνα τον ξανα εδεσα εσφυξα την βιδα του πολου του αλλα τα ιδια,το κανει και στα δυο μου istick 20 kai 50,αλλα και σε δυο αλλα μοντακια που δοκιμασα,για να σας προλαβω δεν εχω αλλαξη κατι στο στυσιμο μου το ιδιο που κανω καθημερινα απτον νοεμβριο...εχει καποιος καμια λυση?ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2913 στις: Ιουνίου 12, 2015, 09:16 »
Ρε Καραμήήήτροοοοοοοοοο!!!  :laugh1:


Άσε τα οδοντικά νήματα κλπ... Πάρε και βάλε λίγο τεφλονάκι μέσα από τα orings και θα 'σαι κομπλέ! Έτσι έφτιαξα και το δικό μου που "κολύμπαγε" μέσα στην υποδοχή των 510 (είτε top cap, είτε bell cap)...  8)   :thumpup:
Καλά ντε μη θ'μών'ς!

Το έφτιαξα με λίγο τεφλόν, μόνο στο πάνω oringάκι χρειαζόταν τελικά. Μου άλλαξε λίγο τα φώτα βέβαια, άντε να το κόψεις λεπτό για να χωθεί στο αυλάκι, να αφαιρέσεις τα περισσεύματα που έφευγαν έξω από αυτό, τέλος καλό όλα καλά κύριε μπάρμπα-Γιώργη.!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2914 στις: Ιουνίου 12, 2015, 12:24 »
Καλημερα παιδια εδω κ κανα μηνα ο καυφουν μου κανει οτι να ναι στα ωμ,ξεκιναω φτιαχνω νια αντισρταση στα 2.1ωμ μολις το ποτισω και  πατησω  fire πεφτη στα 1.8 μολις γςμισω και τραβηξω τζουρα καταληγει στα 0.8 εως 1.3(τα λεω στο περιπου για να παρετε μια ιδεα)τον ελυσα τον επλυνα τον ξανα εδεσα εσφυξα την βιδα του πολου του αλλα τα ιδια,το κανει και στα δυο μου istick 20 kai 50,αλλα και σε δυο αλλα μοντακια που δοκιμασα,για να σας προλαβω δεν εχω αλλαξη κατι στο στυσιμο μου το ιδιο που κανω καθημερινα απτον νοεμβριο...εχει καποιος καμια λυση?ευχαριστω

Για να σου τα κάνει αυτά σε όλα τα μοντ φταίε 100% ο ατμοποιητής σου. Καθάρισέ τον καλά ειδικά ανάμεσα στους δύο πόλους (+ -) και στην κεντρική τρύπα του αέρα κάτω από την αντίσταση (μαζεύει υγρό) και στήσε πάλι με άλλο σύρμα. Πρόσεξε η αντίσταση να μην ακουμπάει έστω και ελάχιστα στο ντεκ. Επίσης να μην έχει Hot spots, να μην ακουμπάνε οι σπείρες μεταξύ τους. Επίσης πρόσεξε την κεντρική βίδα (θετικό πόλο) όταν την σφίγγεις να είναι κεντραρισμένη με το πλαστικό από κάτω. Δοκίμασε και πες μας. :)

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2915 στις: Ιουνίου 12, 2015, 13:53 »
Φιλε μου ολα τα εχω κανει και καθε φορα που αλλαζω υγρο τον πλενω ολον πολυ καλα κατω απο την βρυση..μου ερχετε να τον σουραρωωω :angry_orange:

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2916 στις: Ιουνίου 12, 2015, 14:06 »
Αγόρασε μια καινούργια βάση original... χαμένη δεν θα πάει...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2917 στις: Ιουνίου 12, 2015, 14:23 »
Εντάξει και τα 35 δεν είναι και ποσό να διαθέσει κάποιος αν δεν εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες πρώτα.. γνώμη μου, κάν'τον κομμάτια (μέχρι τελευταίας βίδας όμως! ) και πλύνε τα προσεκτικά, ένα προς ένα. Δεν είναι τόσο δύσκολο, αν δεν το έχεις κάνει φυσικά. Λογικά κατά το δέσιμο των κομματιών θα βρεις την αιτία, είναι εύκολος ατμοποιητής σε γενικές γραμμές. Προμηθεύσου κι ένα σετ insulators καλού κακού πρώτα, ή αντικατέστησε τα ακόμα κι αν δεν δεις ότι ευθύνονται αυτά..
Λογικά θα βγει άκρη, είναι τόσο απλό το όλο σύστημα εκεί..

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2918 στις: Ιουνίου 12, 2015, 14:24 »
Υπάρχει περίπτωση από το λύσιμο - δέσιμο - σφίξιμο, να έχουν χαλάσει τα insulator (..μου έχει τύχει να παρασφίξω την κεντρική βιδα .."πατήθηκαν" παραπάνω από ότι έπρεπε τα πλαστικά μονωτικά ..και μετά διάβαζε λάθος την αντίσταση. Τα άλλαξα με άλλα καινούργια και πλέον "έπαιξε" σωστά).

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2919 στις: Ιουνίου 12, 2015, 14:31 »
Καλημερα παιδια εδω κ κανα μηνα ο καυφουν μου κανει οτι να ναι στα ωμ,ξεκιναω φτιαχνω νια αντισρταση στα 2.1ωμ μολις το ποτισω και  πατησω  fire πεφτη στα 1.8 μολις γςμισω και τραβηξω τζουρα καταληγει στα 0.8 εως 1.3(τα λεω στο περιπου για να παρετε μια ιδεα)τον ελυσα τον επλυνα τον ξανα εδεσα εσφυξα την βιδα του πολου του αλλα τα ιδια,το κανει και στα δυο μου istick 20 kai 50,αλλα και σε δυο αλλα μοντακια που δοκιμασα,για να σας προλαβω δεν εχω αλλαξη κατι στο στυσιμο μου το ιδιο που κανω καθημερινα απτον νοεμβριο...εχει καποιος καμια λυση?ευχαριστω


Ας τα πάρουμε λιγάκι με τη σειρά...
Κατ' αρχήν, αυτό με την αντίσταση, θυμίζει καραμπινάτη περίπτωση με το ελατήριο του V4 που έχει το κλασσικό θέμα με την μη καλή επαφή στον πόλο όταν ανοιγοκλείνουμε τα υγρά... (Σίγουρα είσαι στο σωστό νήμα και όχι με τους V4;;; Σίγουρα έχεις Lite και όχι V4;;;  :tongue_smilie: )
Αυτό επίσης δείχνει και θέμα με την αντίσταση γενικότερα. Μήπως δεν σφίγγεις (ή δεν έχεις σφίξει αυτή τη φορά έστω) καλά το σύρμα με τα βιδάκια;;;


Κατα δεύτερον και μόνος σου το είπες ότι το δοκιμάζεις σε iStick 20άρι, το οποίο ως γνωστόν έχει ΜΟΝΙΜΟ θέμα με τον πόλο όταν μπαίνει πιο μέσα από τα πολλά βιδώματα, να μην διαβάζει σωστά έως και καθόλου κανέναν ατμοποιητή! Είπες όμως ότι και στο 50άρι σου κάνει τα ίδια... Εδώ με ξαναπροβληματίζει δηλαδή, αρα ξαναπάμε στο 1ο σκέλος με την αντίσταση...


Για αρχή λοιπόν εγώ λέω να πάρεις ένα σετάκι με τα δύο μονωτικά (ενδέχεται να κάνουν και αυτά το θεματάκι τους) και να τα αλλάξεις (βίδας πόλου & πόλου) και μετά να φτιάξεις μια καλή αντίσταση και να σφίξεις ΚΑΛΑ και σωστά τα βιδάκια και μετά να ξανακάνεις δοκιμή σε Α Λ Λ Ο μοντάκι...

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2920 στις: Ιουνίου 12, 2015, 15:40 »
Λοιπον μαγκες...αλλαξα τις βιδες των πολον...ξεκιναω με 2.1ωμ στο 50αρι..βρεχω βαμβακι πυροβολαω κοιταω παλι 2.1 οπα λεω..συνεχιζω πυροβολαω σταθερα 2.1...βιδωνω τανκ καμπανα και λοιπα..ξανα πυροβολαω λεω δεν μπορει..ακομα κολλημενο στα 2.1 λεω παεινχαλασε το ιστικ :)) φουλαρωω και ξεκιναω απο χαμηλα στα 3.2ν και ανεβαινω σταδιακα σταθερο στο 2.1μολις σταθεροποιηθηκα στα 4.2 ν επεσε απο 2.1 στα 1.9ωμ..οποτε ημαστε καλα λετε???

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2921 στις: Ιουνίου 12, 2015, 19:11 »
Problem solved :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2922 στις: Ιουνίου 12, 2015, 20:47 »
Μια χαρά είσαι, και σε εμένα αλλάζει κατά +/- 0,1 με τη χρήση..

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2923 στις: Ιουνίου 14, 2015, 00:17 »
Παιδια επειδη δουλευω κ δε μπορω να διαβασω το νημα,πως γεμιζω χωρις να εχω διαρροες?κλεινω αερα κ επιστομιο?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2924 στις: Ιουνίου 14, 2015, 01:02 »
Πως γεμίζεις κι από που έχεις τις διαρροές; Να δούμε αν χρειάζεται να τσεκάρεις κάποιο oring ή κάτι στο βαμβάκι που βάζεις.. επίσης δεν γεμίζουμε μέχρι τέρμα πάνω, αφήνουμε λίγο κενό αέρα στο τανκ κλπ.. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 98 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix