vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 3 χρήστες
lounik, george kotsopoulos, Giannis.B

Twitter

VX200 Box Mod by Augvape

Συνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 368
  • Φύλο: Άντρας
VX200 Box Mod by Augvape
« στις: Μαρτίου 06, 2019, 18:03 »
Αγόρασα πριν λίγες μέρες το VX200 Box Mod της Augvape από ελληνικό κατάστημα.Ότι θα γράψω αποτελεί προσωπική και μόνο γνώμη.Όσοι γουστάρουν τα μικρά,βολικά,και ελαφριά μόντ με 2 μπαταρίες και καλή αυτονομία θα το λατρέψουν.Είναι η μοναδική φορά που μου πέρασε από το μυαλό να πάρω άλλο ένα,αλλά με τον ρυθμό που τρέχει η τεχνολογία όλο και κάτι άλλο καλύτερο θα βγάλουν στο μέλλον.Ας πω τι μου άρεσε και τι όχι.

ΘΕΤΙΚΑ (+) (Για μένα)

Ποιότητα κατασκευής.
Ελάχιστο βάρος.
Μικρό και διακριτικό.
Βολικότατο στο χέρι,και στην μεταφορά,καλή εργονομία.
Άμεσα ρεύματα.
Καλή αυτονομία (Σε σχέση με άλλα που έχω).
Εύκολο μενού.
Πορτάκι μπαταριών που ασφαλίζει καλά με μαγνήτες.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ (-) (Για μένα)

Χαμηλή φωτεινότητα οθόνης σε εξωτερικό περιβάλλον
Μαζεύει δακτυλιές.
Θορυβώδες σε λογικά πλαίσια αλλά κλικαριστή η πλευρά που έχει την fire bar.
Ανεβάζει - κατεβάζει τα watt ανά ένα.
Τυποποιημένη λειτουργία στον έλενχο θερμοκρασίας

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ.

Ένα εντυπωσιακό box mod με minimal σχεδιασμό και στρογγυλεμένες άκρες εμπνευσμένες από τα σύγχρονα Smart phones. Το VX200 είναι ένα mod υψηλής ισχύος, τροφοδοτείται από δυο μπαταρίες 18650 και έχει μέγιστη ισχύς τα 200 watt.
Η συσκευή δεν διαθέτει το κλασικό κουμπί Fire button αλλά μια ολόκληρη πλευρά του mod χρησιμοποιείται σαν Fire Button. Πιέζοντας την πλευρά του mod οπού βρίσκετε η μπάρα ενεργοποιούμε την συσκευή.
Το VX200 διαθέτει μεγάλη έγχρωμη οθόνη 1.3? με ανάλυση 240 x 240 RGB και μας δίνει την δυνατότητα να αλλάξουμε τα χρώματα της οθόνης. Ένα από τα χαρακτηριστικά που κάνουν το mod της Augvape να ξεχωρίζει είναι το εξαιρετικά μικρό του βάρος, το οποίο είναι μόλις 65g.
Το box mod VX200 είναι εξοπλισμένο με ένα προηγμένο τεχνολογικά chip της augvape, το οποίο έχει αποδοτικότητα 94% και μπορεί να αναγνωρίσει αντιστάσεις από 0.05 ohm. Η συσκευή δίνει πληθώρα επιλογών από λειτουργίες όπως Variable Wattage, Variable Voltage, Bypass, έλεγχο θερμοκρασίας κλπ.

ΧAΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Υλικό: Πλαστικό ABS + PC

Βάρος: 65g

Μέγεθος: 87.5 x45 x29,2 χιλιοστά

Μέγιστη ισχύς: 200W

Οθόνη: Έγχρωμη οθόνη 1.3?

Μπαταρία: 2 x 18650 (Αποσπώμενες)

Εύρος τάσης: 0.2 - 7.2 V

Εύρος αντίστασης: 0.05ohm - 3.0ohm

Ρεύμα εξόδου: 40A

Περιεχόμενα συσκευασίας

1 x VX200 Mod

1 x USB Καλώδιο

1 x Εγχειρίδιο χρήστη

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.

Τις λίγες μέρες που το έχω αποτελεί την πρώτη επιλογή μου όταν βγαίνω εκτός σπιτιού.Απλή συσκευή ρυθμίζεις τα watt και ατμίζεις,κομψό,φωλιάζει μέσα στο χέρι,πανάλαφρο,βολικό,όλα λειτουργούν σωστά και έχει καλά ρεύματα.Πρίν μου έρθει νόμιζα πως έκανα πατάτα αγορά απο μια άγνωστη εταιρία αλλά όταν το είδα και έβαλα μέσα τις μπαταρίες έπαθα πλάκα.Το μόνο που με χάλασε είναι ότι δεν έχει φωτεινή οθόνη σε εξωτερικο περιβάλλον.Όσοι λόγο μεγέθους και βάρους δεν μπορούσαν τα μοντ με 2 μπαταρίες θα το αγαπήσουν.Υπάρχουν ελληνικά και ξένα βίντεο στο youTube.Κοστίζει λιγότερο από 50 ευρώ και υπάρχει διαθέσιμο στην χώρα μας.

Καλά ατμίσματα σε όλους.Ελπίζω να βοήθησα.










Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: VX200 Box Mod by Augvape
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 06, 2019, 20:52 »
Δεν ξέρω αν έχεις ακούσει για έναν ατμοποιητή επ' ονόματι cloudone. Πολύ καλός, πάρε έναν, πιστεύω πως θα σου αρέσει... :tongue_smilie:

Πέρα από την πλάκα είναι πανέμορφο και σε πολύ καλή τιμή αλλά ξενέρωσα με το βήμα του 1W και ευχαριστώ πολύ που ανέφερες μία τόσο σημαντική λεπτομέρεια.

Συνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VX200 Box Mod by Augvape
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 07, 2019, 09:26 »
Ωραίο δείχνει αλλά παντού είναι με αυτό το gloss ημιδιάφανο υλικό οθόνης που θα γεμίζει γρατσουνιές και μόνο που το κοιτάς.
Το βήμα του ενός watt ακούγετε περιοριστικό αλλά και στο pulse 80w που έχω δεν με έχει προβληματίσει.

Αυτό που άκουσα που δεν μου άρεσε είναι ότι στο tc ορίζει μόνο του τα max watts ενώ προτιμώ να έχω τον έλεγχο της ισχύς και εάν υπάρχει λόγος να μπει το tc τότε να κόψει.

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VX200 Box Mod by Augvape
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 12, 2019, 05:00 »
Θα προσθεσω οτι δεν εχει button lock και ειναι πολυ ευκολο να πατηθουν τα συν πλην κουμπια και να σου αλλαξει την ρυθμιση. Στην τσεπη απλα με 5 κλικ κλεινει και ανοιγει ταχυτατα και μονο ετσι εισαι σιγουρος. Ναι δεν μπορεις να επιλεξεις Watt στο temperature control. Τα επιλεγει αυτοματα και εχει μια καπως περιεργη αισθηση ανεβοκατεβασματος των watt στην τζουρα. Το manual του ειναι σχεδον αχρηστο καθως δεν εξηγει τιποτα παρα μονο τα απολυτως βασικα. Στα υπολοιπα με καλυψαν οι προλαλησαντες.

Συνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 368
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VX200 Box Mod by Augvape
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 14, 2019, 10:43 »
Εδώ και αρκετές μέρες πήρα και το δεύτερο.Τα έχω λιώσει σε χρήση και τα δύο και αποτελούν την μοναδική επιλογή εκτός σπιτιού.Μικρο,πανάλαφρο,βολικό,κομψό,με καλά ρεύματα,είναι ότι έψαχνα για μένα που δεν παίζω με temperature control.Από αυτονομία καλύτερο από ότι έχει περάσει από τα χέρια μου ως ώρας,και έχουν περάσει αρκετά.Ρυθμίζεις τα watt εκεί που θέλεις και τέρμα.Μερικές φωτό ακόμα και μαζί με τα άλλα πλαστικά που έχω.Καλή Κυριακή σε όλους.








 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 11983 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499544 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos