vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 8 χρήστες
vasim, athanasiosm, manoslykos, Milarepa, camber, myiorgos, haris231, Jorge

Twitter

VSTICKING VK530

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
VSTICKING VK530
« στις: Φεβρουαρίου 01, 2019, 22:47 »
Η VSTICKING είναι μία ακόμα θυγατρική εταιρεία της YiHi, στην προσπάθειά της να κερδίσει μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς στην χαμηλή και μεσαία κατηγορία τιμών στα μοντάκια. Το VK530 είναι ένα μοντάκι που παίρνει δύο μπαταρίες 18650 και μπορεί να αποδώσει ισχύ έως 200W. Το αγόρασα με αποκλειστικό σκοπό να το λιώσω κυριολεκτικά στη χρήση, χωρίς να με απασχολεί ιδιαίτερα το εάν θα γρατζουνιστεί, αποκτήσει σημάδια χρήσης, μου πέσει κάτω κτλ. Θεωρώ τις πλακέτες της YiHi "σκυλιά του πολέμου", που θα αποδώσουν μεγαλύτερη αντοχή και αξιοπιστία στο πέρασμα του χρόνου πάνω και από τις πλακέτες DNA. 

Το VK530 βγαίνει σε τέσσερις διαφορετικούς χρωματισμούς, τους τρεις από τους οποίους μπορείτε να δείτε στη φωτογραφία. Και οι τρεις αυτοί χρωματισμοί είναι εντελώς καρακατακίτς στα δικά μου μάτια,  :)) και δεν υπήρχε καμία απολύτως περίπτωση να αγόραζα το μοντάκι εάν δεν το έβγαζε και στην έκδοση του μαύρου χρώματος, με το ψευδο-κέβλαρ φινίρισμα. 


" />


Εν συντομία τα τεχνικά του χαρακτηριστικά:
Ισχύς: 5 έως 200W.
Πλακέτα: YiHi SX530.
Τροφοδοσία: δύο μπαταρίες 18650.
Διαστάσεις: 9,25 εκ. (ύψος) x 4,83 εκ. (πλάτος) x 3,46 εκ. (βάθος).
Οθόνη: TFT IPS HD, έγχρωμη, 1,3 ιντσών.
Βάρος: 150 γραμμάρια σκέτο, 237 γραμμάρια με δύο μπαταρίες LG HG2. 
Πολλαπλά mode λειτουργίας: standard, Powerful, Powerful+, Temp, TCR κτλ.


Εμφάνιση, ποιότητα κατασκευής και φινίρισμα
Τις μέρες που θέλαμε να αγοράσουμε τα μοντάκια μας, το δικό μου και του φίλου Tegonik, ακούσαμε κάποια σχόλια από χρήστες που τα είχαν πάρει ήδη, ότι η ποιότητα βαφής είναι για τα μπάζα και ότι το μοντάκι ξέβαφε στην περιοχή της πλάκας της πρόσοψης και στο κουμπί του fire, και μόνο που το κοίταγες. Μετά από μια βδομάδα χρήσης στο δικό μου μοντάκι τουλάχιστον, μπορώ να σας πω κατηγορηματικά ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει. 

Το ότι δεν μιλάμε για κάποια ιδιαίτερα καλή ποιότητα βαφής στο μοντάκι είναι δεδομένο, φαίνεται ότι το αναγνωρίζει και η VSTICKING, αφού το προμηθεύει με δύο αυτοκόλλητα για το κάτω μέρος, αναγνωρίζοντας ουσιαστικά ότι το μοντάκι θα ξεβάψει γρήγορα εκεί λόγω της χρήσης. Από όσο μπορώ να αντιληφθώ οπτικά, φαίνεται όντως να υπάρχει μια διαφορά στην ποιότητα βαφής ανάμεσα στην έκδοση με το gunmetal χρώμα, και αυτήν με το ασημί χρώμα, με το ασημί να δείχνει πολύ πιο φτηνή κατασκευή και πρόχειρα βαμμένη. 

Τα δύο αυτοκόλλητα για το κάτω μέρος που υπάρχουν στη συσκευασία του μοντ, είναι πραγματικός μπελάς. Ο φίλος Tegonik κατάφερε μόνο αφού έβαλε το μικρό αυτοκόλλητο στον τεράστιο μεγεθυντικό φακό που χρησιμοποιεί για τις ηλεκτρονικές κολλήσεις, να το ξεκολλήσει με λεπίδι από το δεύτερο στρώμα του και να το κολλήσει στο μοντάκι. Τουλάχιστον αυτό το αυτοκόλλητο ταιριάζει και εφαρμόζει καλά στο μοντάκι, το δεύτερο και μεγαλύτερο αυτοκόλλητο της συσκευασίας είναι εντελώς άχρηστο, αφού δεν ταιριάζει καν στο μοντάκι, είναι πολύ μεγαλύτερο σε μέγεθος από όσο πρέπει. 


" />



Η οθόνη του μοντ είναι όλα τα λεφτά, μακράν ότι καλύτερο έχω δει και έχω πιάσει στα χέρια μου σε μοντάκι, μέχρι σήμερα. Έγχρωμη, φωτεινή και ευκρινέστατη, θα την εκτιμήσετε ιδιαίτερα όσοι είστε στις δεκαετίες των είκοσι και τριάντα, όσοι πάλι είστε σαν και μένα στα 50+, απλά ξεχάστε το, χωρίς τα γυαλιά σας θα είναι ουσιαστικά αδύνατον να διακρίνετε τα γράμματα ψείρες! Στο standard background με το οποίο έρχεται το μοντάκι, ένα εκπληκτικό γραφικό που θυμίζει κοντέρ ή στροφόμετρο αυτοκινήτου ή μοτοσικλέτας, το χρώμα στο φόντο αλλάζει κάθε φορά που αλλάζετε και το mode λειτουργίας. Μια πραγματικά υπέροχη οθόνη, και από τις ελάχιστες σε στρογγυλό σχήμα που υπάρχουν μέχρι σήμερα.


" />



Βάρος και πιάσιμο στο χέρι
Για χρήστες όπως εγώ ή ο Cruiser79, το μοντάκι στα 150 γραμμάρια που ζυγίζει κενό, ανήκει σχεδόν στην κατηγορία φτερού, για διμπάταρο μοντάκι. Από τη στιγμή που δεν είχα πρόβλημα με το e-Huge πριν τέσσερα χρόνια, που ζύγιζε σχεδόν 700 γραμμάρια με τις δύο 26650, θα έχω πρόβλημα με τα 237 γραμμάρια που ζυγίζει το VSTICKING;  :)) Πολλοί από εσάς θα το χαρακτηρίσουν παρόλα αυτά πολύ μεγάλο και πολύ βαρύ, αυτό είναι σίγουρο, οπότε δοκιμάστε σε κάποιο κατάστημα, και αποφασίστε. 

Το πιάσιμο στο μοντάκι είναι άψογο στο χέρι για τα γούστα μου, με τα δύο έντονα κυλινδρικά άκρα του, σχεδόν εξαφανίζεται στη χούφτα μου. 


Πόλος 510 
Η πλάκα του πόλου είναι πολύ μεγάλη σε διάμετρο, στα 28 χιλιοστά. Με 34,6 χιλιοστά συνολικό βάθος και τον πόλο τοποθετημένο κεντρικά στο μοντάκι, το VSTICKING θα δεχτεί όλους τους ατμοποιητές του πλανήτη χωρίς το παραμικρό overhang. Κανένα πρόβλημα με όσους ατμοποιητές του έχω βιδώσει, ο πόλος 510 είναι άψογος, και φαίνεται και ανθεκτικός στις γρατζουνιές, μέχρι στιγμής ένας Vaporesso που παίζει κυρίως στο μοντάκι, δεν του έχει αφήσει το παραμικρό σημάδι.


" />


Ακρίβεια ρευμάτων, διάβασμα αντιστάσεων και άτμισμα
Φυσικά δεν περιμένει κανένας τίποτε λιγότερο από μια πλακέτα της Yihi, από ρεύματα καρφωμένα στην αναφορά, τουλάχιστον σε wattage mode. Στο mode standard λοιπόν στο μοντάκι, μπορείτε να δείτε στη φωτογραφία ότι με τον Vaporesso και την αντίσταση των 0,3Ω, το μοντάκι την διαβάζει ακριβώς στα 0,3Ω, μόλις όμως παρεμβληθεί το βολτομετράκι μου ενδιάμεσα, την διαβάζει στα 0,32Ω

Με ρυθμισμένα 40W, το μοντάκι αναφέρει ότι πυροβολάει με 3,57V, ενώ το βολτομετράκι μου μετράει 3,53V, αμελητέα διαφορά. Tο βολτομετράκι αναφέρει δηλαδή ότι το μοντάκι πυροβολάει με 39W αντί για 40W. Τα 3,53V παρέμεναν καρφωμένα στο βολτομετράκι, όσα δευτερόλεπτα κι αν κρατούσα πατημένο το fire, μια απλά άψογη συμπεριφορά.

Με έλεγχο θερμοκρασίας δεν ασχολήθηκα καθόλου, δεν τον χρησιμοποιώ καθόλου εδώ και δύο χρόνια, οπότε και δεν έχω άποψη για το πώς θα συμπεριφερθεί το VK530 στο TC. 


" />


Φόρτιση μπαταριών
Το VK530 μου έδειξε άδειες τις μπαταρίες του στην οθόνη στα 6,4V, άρα θεωρητικά στα 3,2V για την καθεμία. Με τον φορτιστή της Xiaomi που φαίνεται ότι μπορεί να δώσει και πάνω από 2Α ρεύμα, μόλις σύνδεσα το μοντάκι, μου εμφάνισε στην οθόνη του ένα πολύ όμορφο γραφικό με δύο μεγάλες μπαταρίες που φορτίζονται. Όπως βλέπετε στη φωτογραφία, το μοντάκι έσπασε όλα τα ρεκόρ ταχύτητας στην φόρτιση των μπαταριών του, αφού τραβούσε 2,17Α ρεύμα, και μέσα σε δυόμισι ώρες περίπου, τις είχε φορτίσει πλήρως!  :thumpup:

Το ελαφρά περίεργο είναι ότι εμφάνιζε στην οθόνη του μετά την φόρτιση 8,3V, δηλαδή σαν να είχε φορτίσει τις μπαταρίες του στα 4,15V τη καθεμία και όχι στα 4,2V.


" />



Αυτονομία
Με τον Vaporesso και την αντίσταση των 0,3Ω και ρυθμισμένο το μοντάκι στα 40W, το VK530 μου έδωσε αυτονομία υγρού στα 13-14ml.


Κάλυμμα μπαταριών, πλήκτρα και... κουδουνίσματα
Πάμε και στο πολύ έντονα αρνητικό στοιχείο που έχει το μοντάκι, ικανό να αποτρέψει πολλούς από την αγορά του ή και πολλούς άλλους να το επιστρέψουν στο κατάστημα. Καταρχήν δεν υπάρχει κανενός ίχνους κουδούνισμα στα πλήκτρα, όσο κι αν φραπεδιάσετε το μοντάκι, ενώ και το κάλυμμα των μπαταριών είναι άψογο και στοιβαρό. Το μεγάλο πρόβλημα είναι στο πλήκτρο του fire, που είναι σκληρό και θέλει πολλή δύναμη για να πατηθεί, με αποτέλεσμα να γίνεται έντονα κουραστικό. Μετά από μια βδομάδα χρήσης στο δικό μου μοντάκι, τα πράγματα δεν φαίνεται να έχουν βελτιωθεί ιδιαίτερα, το κουμπί του fire παραμένει πολύ σκληρό. Τα πράγματα χειροτερεύουν αν σκεφτείτε ότι χρειάζεται αρκετή δύναμη για να κρατιέται καλά πατημένο το fire στη διάρκεια της τζούρας.

Μου φαίνεται λογικό να μην μαλακώνει το κουμπί με τη χρήση τόσο γρήγορα, μια και το πρόβλημα φαίνεται να είναι στον διακόπτη του fire, επάνω στην πλακέτα της YiHi. Και στο δεύτερο μοντάκι του φίλου Tegonik το κουμπί του fire μου φαίνεται το ίδιο σκληρό, άρα μάλλον δεν μιλάμε για ένα πρόβλημα που υπάρχει μόνο στο δικό μου μοντάκι.


Συμπερασματικά
Ένα εξαιρετικό μοντάκι από τεχνικής άποψης σε όλους τους τομείς. Από αισθητικής άποψης, εγώ θεωρώ εντελώς κιτς όλους τους χρωματισμούς του, πλην του μαύρου, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου του καθενός από εμάς τους χρήστες. Δυστυχώς το πολύ σκληρό κουμπί του fire καταστρέφει κυριολεκτικά την πολύ καλή εικόνα του, και δεν θα συνιστούσα σε κανέναν να το αγόραζε χωρίς να το έχει δοκιμάσει πρώτα σε κάποιο κατάστημα, για να σιγουρευτεί για το αν θα μπορούσε να ζήσει με ένα τόσο σκληρό κουμπί του fire.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 01, 2019, 23:31 »
Οθονάρα όντως!

Φαντάσου να είχε σασί από χιονόλυκο...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 00:41 »
Να συμπληρώσω ένα στοιχείο που μου το είπε ο Tegonik που μόλις δοκίμασε το δικό του VK530 για πρώτη φορά και το έχει βάλει για φόρτιση, ότι το μοντάκι δεν ατμίζει κατά τη διάρκεια φόρτισης των μπαταριών. 

Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 02:36 »
Το έχω πάρει κι εγώ εδώ και τρεις μέρες. Πολύ ευχαριστημενος με το συγκεκριμένο αν και το μέγεθος με προβλημάτισε λίγο αλλά συνηθίζεται. Πρώτη φορά με πλακέτα YiHi ,είναι και ο λόγος που το αγόρασα μαζί με την προσιτή τιμή φυσικά. Σε tc με 316L πού το ατμιζω αυτές τις μέρες απλά η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το pico και evic primo πού έχω που ποτέ δεν είχα σταθερότητα σε αυτή τη λειτουργία.
Τώρα όσον αφορά το κουμπί του fire κανένα πρόβλημα στο δικό μου είναι όπως πρέπει όπως και στην πλειοψηφία των περισσότερων box mod .Εγώ πήρα την version με τα γκράφιτι  (γούστα είναι αυτά )δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο η βαφή στο μέταλλο. .
Πολύ καλή είναι και η αίσθηση του joystick   
για την πλοήγηση στις λειτουργίες του πού 
μαθαίνετε πανεύκολα.Η ποιότητα του mod γενικά είναι πολύ καλή τηρουμένων των αναλογιών βέβαια και με την πλακέτα της YiHi είναι μια πολύ καλή επιλογή στα χρήματα που ζητάει. Τώρα από αξιοπιστία
στο χρόνο..εδώ θα είμαστε να δούμε και να πούμε. .

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 04:13 »
Οθονάρα όντως!

Φαντάσου να είχε σασί από χιονόλυκο...

Τρύφωνα, όταν θα δεις τι σασί θα αποκτήσει το VK530 του Tegonik σε λίγο καιρό, θα τρίβεις τα μάτια σου!  :))

Ο Νίκος δεν αγόρασε το μοντάκι για να το κρατήσει ως έχει. Θα το διαλύσει κυριολεκτικά, και θα χρησιμοποιήσει όλα του τα μέρη (πλακέτα, οθόνη, πλάκα πρόσοψης, πόλο, πλήκτρα, μπαταριοθήκη, κάλυμμα μπαταριών κτλ.) για να φτιάξει κάτι εντελώς διαφορετικό, και μακάρι να το πετύχει, γιατί θα είναι ένα πραγματικό κόσμημα!  :o

Πρώτα από όλα βέβαια, θα ανοίξει το μοντάκι για να αντικαταστήσει τον διακόπτη του fire στην πλακέτα, και θα βάλει έναν υπέροχο, μαλακό, κλικαριστό διακόπτη, σαν αυτούς που έβαλε στην DNA250 πλακέτα στο σασί του Χιονόλυκου. Περιμένω να φτιάξει το δικό του VK530 πρώτα, και μετά θα του πάω και το δικό μου φυσικά για να μου αντικαταστήσει τον διακόπτη του fire... 

Αποσυνδεδεμένος cohones

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 08:47 »
Οι χρωματικοί συνδυασμοί είναι όντως για κλάματα, εκτός από τους δυο μαύρους (Mesh black & carbon black)... 

Εδώ στην Ελλάδα που μπορεί να το βρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος tegonik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 10:26 »
κιτς βρε απάνθρωπε το δικό μου μοντάκι??
Τι πιο ωραίος συνδυασμός από μοντάκι με γκράφιτι, ασημένια μέταλλα και χρυσό ατμοποιητή με μαύρο επιστόμιο βρε? :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:



βέβαια δεν θα το χαρώ σε αυτόν τον υπέροχο συνδυασμό για πολύ, μόλις βρεθεί ο απαραίτητος χρόνος θα "σταμπιλαριστεί" καταλλήλως  ;D



Αυτή η "καραμέλα" πάντως είναι υπέροχη..


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2019, 12:30 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 14:23 »
Datsun δε βλέπω να γράφει όμως και με στεναχωρεί....

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 14:56 »
βέβαια δεν θα το χαρώ σε αυτόν τον υπέροχο συνδυασμό για πολύ, μόλις βρεθεί ο απαραίτητος χρόνος θα "σταμπιλαριστεί" καταλλήλως  ;D

(Image removed from quote.)



Κ όμως έχει κάτι.... Είναι νομίζω πολύ πιο μπροστά από την εποχή του... Σοβαρά το λέω. Μου αρέσει.  :yes:
Σαν να έχει βγει από κάποιο κόμικ!!




Το έχω πάρει κι εγώ εδώ και τρεις μέρες. Πολύ ευχαριστημενος με το συγκεκριμένο αν και το μέγεθος με προβλημάτισε λίγο αλλά συνηθίζεται. Πρώτη φορά με πλακέτα YiHi ,είναι και ο λόγος που το αγόρασα μαζί με την προσιτή τιμή φυσικά. Σε tc με 316L πού το ατμιζω αυτές τις μέρες απλά η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το pico και evic primo πού έχω που ποτέ δεν είχα σταθερότητα σε αυτή τη λειτουργία.
Τώρα όσον αφορά το κουμπί του fire κανένα πρόβλημα στο δικό μου είναι όπως πρέπει όπως και στην πλειοψηφία των περισσότερων box mod .Εγώ πήρα την version με τα γκράφιτι  (γούστα είναι αυτά )δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο η βαφή στο μέταλλο. .
Πολύ καλή είναι και η αίσθηση του joystick  
για την πλοήγηση στις λειτουργίες του πού  
μαθαίνετε πανεύκολα.Η ποιότητα του mod γενικά είναι πολύ καλή τηρουμένων των αναλογιών βέβαια και με την πλακέτα της YiHi είναι μια πολύ καλή επιλογή στα χρήματα που ζητάει. Τώρα από αξιοπιστία
στο χρόνο..εδώ θα είμαστε να δούμε και να πούμε. .(Image removed from quote.)(Image removed from quote.)

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ΠανΕμορφα είναι κ τα δυο!!!  :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2019, 15:06 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 15:15 »
Και στο δικό μου "καγκούρικο" Vsticking (άφησα την κόρη μου να διαλέξει χρώμα αφού το μοντάκι προορίζεται για χρήση μόνο εντός σπιτιού :))) το fire button είναι άψογο, πιστεύω πως το πρόβλημα που έχουν τα παιδιά είναι θέμα παρτίδας.
Κατά τ’ άλλα, το πορτάκι των μπαταριών είναι εξαιρετικά στιβαρό και γενικά δείχνει πολύ καλο κατασκευαστικά με αποκορύφωμα την εξαιρετική οθόνη όπως προαναφέρθηκε.
Η δε βαφή του δεν έχει παρουσιάσει σημάδια φθοράς μετά από περίπου ενάμιση μήνα χρήσης, χωρίς να έχω βάλει το προστατευτικό αυτοκόλλητο στο κάτω μέρος.

Ουσιαστικά πρόκειται για μια αντιγραφή του SXmini G Class με κάποιες περικοπές στις δυνατότητες της πλακέτας και στα υλικό επένδυσης του σώματος.
Είμαι πεπεισμένος πως κατασκευάζεται από την ίδια τη YiHi μέσω ενός sub brand με σκοπό να διεισδύσει στο πιο low budget κομμάτι της αγοράς.

Γενικά πρόκειται για μια πολύ τίμια πρόταση, μην περιμένετε απόδοση DNA βέβαια, αλλά αξίζει τα λεφτά του 100%.
Δε θα το πρότεινα όμως για χρήση με 22mm ατμοποιητές, δείχνουν αστειοι πάνω του καθώς χωράει άνετα και 30άρηδες.



Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 15:20 »
Πανέμορφο ειναι!!! 

ΚαλοΑτμιστα παιδιά !!!! 

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 15:39 »
Είμαι πεπεισμένος πως κατασκευάζεται από την ίδια τη YiHi μέσω ενός sub brand με σκοπό να διεισδύσει στο πιο low budget κομμάτι της αγοράς.

Στο επίσημο site της VSTICKING φίλε apva, στο κάτω μέρος της σελίδας, το λέει καθαρά ότι η εταιρεία είναι θυγατρική της YiHi, ουσιαστικά δεν υπάρχει VSTICKING, υπάρχει μόνο YiHi.

As a branch vape brand of YiHi, a famous chipset...

" />

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 15:57 »
Έχεις δίκιο, απλά επιβεβαιώνεται αυτό που υποψιαζόμουν.:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tegonik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 02, 2019, 16:16 »
Datsun δε βλέπω να γράφει όμως και με στεναχωρεί....
Datsun!μμμ...καθόλου άσχημη ιδέα!Μπορεί να γίνει laser σκάλισμα στο μπροστινό μέρος κάτω από το usb, μην απελπίζεσαι!

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VSTICKING VK530
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 04, 2019, 01:13 »
Κανένα πρόβλημα κ εμένα με το κουμπί, φυσιολογικό θα έλεγα... Στην αρχή ψηνόμουν κι εγώ για κάποια από τα grafiti, αλλά τελικά με κέρδισε το μαύρο καθότι έχει κ μαύρο το υπόλοιπο σώμα του.. Θα συμφωνήσω ότι οι 22αρηδες είναι κάπως πάνω του, αλλα οκ.. Απίστευτα βολική η θέση του fire button..

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix