vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 3 χρήστες
lounik, george kotsopoulos, Giannis.B

Twitter

Eleaf iStick 60W TC

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 21:31 »
ετσι και αλλιως το εχω παραγγειλει απο εξω και απλα αναμενω ,,εχουνε ακουστει πολλα για τα ni200,απλα απεχω ,ετσι και αλλιως ειμαι του μηχανικου ,απλα το παιρνω για να υπαρχει

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 15:34 »
ναι φιλε μου απο τον επισημο αντιπροσωπο αλλα απο οτι ειδα τωρα τελειωσανε κιολας , αναμενεται λεει


Ελλαδα ποιος τα φερνει? Δεν μπορω να τα βρω σε καποιο μαγαζι online ελληνικο, τα φωτα σας παρακαλω :)
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 15:42 »
Εδω βλεπω οτι γραφει διαθεσιμο.
Τωρα σαν τιμη η σαν κιt κλπ δεν μπορω να ξερω αν σου κανει, πιστευω ομως με ενα τηλ θα βρεις την λυση.

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 17:00 »
Σε ευχαριστω !!


Βεβαια (συγνωμη για το offtopic) πριν λιγο ειδα το Joytech VT mini και εντυπωσιαστηκα και τωρα προβληματιζομαι αναμεσα σε αυτα τα δυο..... :-\ .
Παω για KIT βασικα οποτε δεν ξερω αν το πακετο της eleaf με τον melo2 αξιζει βλεποντας το μεγεθος και τις δυνατοτητες του evic-vt mini με τον ego one mega.
Καμια γνωμη απο τους πιο εμπειρους θα βοηθησει.


Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 01:20 »
Κάποιος κάτοχος για βοηθεια; Οταν μπει σε TC λειτουργία κλειδώνει στα 60watt; Δεν μπορούμε να ρυθμίσουμε εμείς τα watt ;
Επισης βλεπω ότι έχει μεγάλες απαιτήσεις σε ρεύματα. Με Panasonic 3400 Και efest 3100 δεν παίζει γράφει συνέχεια low battery μονο με LG HG2 και Samsung 25 παίζει. Ιδιότροπο σαν τον Πήγασο μου φαίνεται.
Denial πήγαινε στο σετακι evic χωρις δευτερη κουβέντα μην το σκέφτεσαι καθολου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2015, 01:27 από Λάμπρος »

Αποσυνδεδεμένος ryan

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 01:56 »
δεν βλεπω πολλους να εχουνε προτιμηση σε αυτο το μοντακι ,ο ηδη κατοχος πως παει ?


εγω προσωπικα εχω το 20w της ιδιας μαρκας και ειμαι 100% ευχαριστημενος...


λογικα, το καινουργιο μοντελο ειναι καλυτερο, θα το προτεινα, εχω δοκιμασει και αλλες μαρκες και δεν εμεινα ικανοποιημενος

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 01:58 »
Σε ευχαριστω !!


Βεβαια (συγνωμη για το offtopic) πριν λιγο ειδα το Joytech VT mini και εντυπωσιαστηκα και τωρα προβληματιζομαι αναμεσα σε αυτα τα δυο..... :-\ .
Παω για KIT βασικα οποτε δεν ξερω αν το πακετο της eleaf με τον melo2 αξιζει βλεποντας το μεγεθος και τις δυνατοτητες του evic-vt mini με τον ego one mega.
Καμια γνωμη απο τους πιο εμπειρους θα βοηθησει.


Ευχαριστω.


Εγω θα πηγαινα στο VTC mini. Ο melo 2 δεν ειναι καν επισκευασιμος, ενω ο eGO One Mega, παιρνει τις CLR κεφαλες.


Εκτος απο αυτο, ο VTC mini ειναι και πιο μικρος σε μεγεθος.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 08:17 »

εγω προσωπικα εχω το 20w της ιδιας μαρκας και ειμαι 100% ευχαριστημενος...


λογικα, το καινουργιο μοντελο ειναι καλυτερο, θα το προτεινα, εχω δοκιμασει και αλλες μαρκες και δεν εμεινα ικανοποιημενος


Σίγουρα φίλε δεν έχεις δοκιμάσει mode με tc και το 20αρι που είχες δεν έχει έλεγχο θερμοκρασίας, ένα απλό μοντάκι είναι με ενσωματωμένη μπαταρία για να κάνεις απλά την δουλειά σου. Οπότε δεν μπορείς να κάνεις σύγκριση και μάλιστα χωρίς να το έχεις δοκιμάσει. :confused1:  Όταν μάλιστα κυκλοφορούν τόσα καλά με έλεγχο όπως το evic mini & ipv2 Pioneer και μάλιστα σε καλύτερες τιμές.
Τελικά δεν υπάρχει άλλος κάτοχος που να έχει χειριστεί τον έλεγχο να μας πει αν μπορούμε να ρυθμίσουμε τα watt ;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2015, 08:25 από Λάμπρος »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 10:01 »

εγω προσωπικα εχω το 20w της ιδιας μαρκας και ειμαι 100% ευχαριστημενος...


λογικα, το καινουργιο μοντελο ειναι καλυτερο, θα το προτεινα, εχω δοκιμασει και αλλες μαρκες και δεν εμεινα ικανοποιημενος

Mην προτείνεις με τη λογική. Μόνο με τη δοκιμή.
Η ίδια η eleaf είχε μεγάλες διαφορές ποιοτητας ανάμεσα στο 20ρι και τα 30-40, με τα δεύτερα να υπερτερούν. Το 50ρι μετά βγήκε με κάποια άλλα θεματάκια ποιοτητας, διαφορετικά από αυτά του 20ριού.
Το 100ρι βγήκε στη λογική του να είναι από τα μικρά με 2 αποσπώμενες μπαταρίες, ενώ τώρα το 60ρι βγαίνει με τη λογική του μεσαίου μεγέθους.

Αυτά που είναι μοναδικά στην κατηγορία τους είναι το 30ρι και το 40ρι, με το δεύτερο να αφήνει πολύ πίσω τον ανταγωνισμό στην κατηγορία φτηνών μοντς: μικρό μέγεθος, ενσωματωμένη μπαταρία, αλλά με δυνατότητα να βάλουν στο σέρβις μια καλή Li-ion 18650, πανεύκολος χειρισμός και λειτουργίες vw, tc (ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΤΑΝΙΟ, παρακαλώ!) χωρίς να θυσιάζει την ποιότητα στο ρεύμα του για να δώσει όλα αυτά. (εννοείται ότι μιλάμε για καλή ποιότητα ρευμάτων σε σχέση με την κατηγορία του, όχι συγκρίνοντάς το πχ με ένα dna200)

Το 60ρι δεν έχει κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Αν δεν αποδειχτεί προβληματικό σε κάτι, ούτε εξαιρετικό θα αποδειχτεί. Θέμα προσωπικού γούστου είναι η επιλογή του σε σχέση με ένα IPV D2, ένα SMOK Xcube mini κλπ


Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 10:42 »
Τελικά δεν υπάρχει άλλος κάτοχος που να έχει χειριστεί τον έλεγχο να μας πει αν μπορούμε να ρυθμίσουμε τα watt ;
Μπορείς να ρυθμίσεις τα βατ αλλά ο τρόπος είναι λίγο σπαστικός.
Κρατάς πατημένο το κάτω κουμπί και ταυτόχρονα πατάς το μεγάλο κουμπί προς τα πάνω για να αυξήσεις βατ ή προς τα κάτω για να μειώσεις. Θέλει λίγο συγχρονισμό. Αν αφήσεις κατά λάθος το κάτω κουμπί θα αρχίσει να σου αλλάζει τη θερμοκρασία αντί τα βατ.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 11:09 »
η eleaf είχε την φαεινή ιδέα να αφήσει τον 510 άβαφο και υπερυψωμένο με ακόμα περισσότερη άμυνα στις γρατζουνιές και επίσης να δώσει κι ένα μοντέλο άβαφο εντελώς.
 Άλλες αγνόησαν κάθε ενδοιασμό και ρίξαν μπογιά κάργα...
Αν δεν είχα θέμα με τα "ρεύματα" της eleaf  και τη παλμική ισχύ της θα το είχα χτυπήσει . Έχουμε κάποιαν "έρευνα" πάνω σε αυτό; στα ρεύματα του 60 ΑηΣτικ?

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 11:12 »
Εγω το παρήγγειλα απο φασττεκ δεν το χρειάζομαι τοσο αλλά με τέτοια τιμή λέω ας το παράγγειλω να υπάρχει και μαρεσε και απο design :)


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 11:17 »
20 ημέρες για προαγορά,


Εύχομαι να κάνεις Χριστούγεννα με το iStick 60 :)

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 11:23 »
Δεν πειράζει δεν επείγει έχω αλλά δυο μοντακια


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 60W TC
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 13:24 »

Εγω θα πηγαινα στο VTC mini. Ο melo 2 δεν ειναι καν επισκευασιμος, ενω ο eGO One Mega, παιρνει τις CLR κεφαλες.


Εκτος απο αυτο, ο VTC mini ειναι και πιο μικρος σε μεγεθος.



Δεν ειχα ποτε subOhm ατμοποιητη και ο MELO 2 μου φαινεται καλος , τον ειδα σε φιλο και ατμιζε υπεροχα (βεβαια δεν εχω εμπειρια ειναι απλα η αποψη ενως newbie).
Θα προτιμησω τον vtc mini που βρηκα σκετο οχι Kit , αλλα προς το παρον μονο melo 2 ειδα, οσον αφορα τον ego one mega ακουσα οτι εχει καποια θεματακια οπως διαρροες απο φιλο που το εχει και φυσικα ειναι μικρο το tank θελει συνεχως γεμισμα (λιγο δυσκολα λογω μικρου μεγεθους εσωτερικα του χωρου το ειδα youtube Θα συμφωνησω σε αυτο τουλαχιστον).
Πελαγωσα... :) Vtc mini με ποιον ατμοποιητη αν πουμε οτι ο ego one απορριπτεται?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 11983 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499544 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos