vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

evo ΚΑΙ black line.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #120 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2009, 22:27 »
καλως την smoke on the water
τα πρωτα 100 χρονια ειναι η δυσκολια  ,, μετα οκ

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #121 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2009, 22:46 »
smoke on the water καλωσήρθες στην παρέα μας  :)

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #122 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 20:54 »
Το ξεκινάω εδώ, επειδή ένα άλλο θέμα κινδύνευσε να βγεί "εκτός".
Ο τίτλος περιλαμβάνει ηθελημένα το συνδετικό "καί" αντί ας πούμε τού "vs".
Λόγω της αίσθησης πως το τέλειο ητ δεν υπάρχει. Αυτά τα δύο λειτουργούν μάλλον συμπληρωματικά το ένα προς το άλλο!

Κάτοχος λοιπόν καί των δύο. Καί νομίζω πως ενδιαφέρει η άποψη όσων έχουν καί τα δύο.

Θα παρέλθω πολύ γρήγορα τα καθαρά προσωπικά γούστα, μιά καί γιά αυτά, μάλλον θα έχουμε την ευκαιρία αργότερα. (γιά παράδειγμα, η επιλογή μου στα υγρά, είναι το rich high. με αυτό δούλεψαν καί τα δύο καί ίσως με άλλο υγρό τα αποτελέσματα να είναι διαφορετικά).

Τι θα γίνει λοιπόν, αν είστε υπναράδες σαν καί μένα, ξυπνάτε οριακά το πρωί, πρέπει να βγάλετε βόλτα τα σκυλιά, καί να πάτε στην δουλειά? Απλά δεν υπάρχει χρόνος γιά καφέ καί τσιγάρο στο σπίτι. Το πρώτο λοιπόν τσιγάρο, το άναβα πάνω στην μηχανή καί έφευγα. Ήταν το μόνο τσιγάρο πού κάπνιζα πλέον όλη μέρα. Τι να είχα ο άνθρωπος στην μηχανη? το evo? εδώ γελάνε. Το black line όμως? Ω ναί. Τα τελευταία πρωινά, black line στο χέρι καί σε κάθε φανάρι τζούρα.

Φτάνουμε λοιπόν στο γραφείο (όχι δεν έχω pc κοντά, άρα ούτε τα απαραίτητα ... ηλεκτροναργιλεοειδή) καί αφού το κρατάμε στο χέρι, ας συνεχίσουμε με αυτό. Αλλά ... ρε γ@#ώτο. Πολύ γρήγορα "χάνεις την γεύση". Στο evo μου θάααχα ακόοομη, ουουουου....
Καί η μπαταρία? Τελείωσε κι όλας? Φτού!

(μην φωνάξετε κάποιοι γιά τις νέες μπαταρίες, διότι υπάρχουν μόνο σαν ανταλακτικές καί όχι στο πακέτο).

Λοιπόν, σοβαρά τώρα, έχουμε καί λέμε:
Ποιό μού αρέσει εμφανισιακά? Καί τα δύο δεν με χαλάνε, ισοπαλία.
Στο χέρι? Περίμενα πως στα χοντροδάχτυλά μου, το bl θα ταίριαζε καλύτερα. Έπεσα έξω. Κάθε φορά πού πιάνω το evo, το αισθάνομαι ένα με το χέρι μου. Χώρια πού ο διακόπτης τού bl, σε αναγκάζει να κρατάς την συσκευή "κάπως" (μην μού πείτε πως αν έλειπε ο διακόπτης θα το κρατούσατε όπως τώρα?). Επίσης, αυτό το κράτημα με κάνει κάποιες φορές να φέρνω στο στόμα την μπαταρία καί να αναρωτιέμαι γιατί δεν ατμίζω!

Το φίλτρο τού evo, έχει σχεδόν τον μισό πολυεστέρα. Πως διάολο γίνεται καί κρατάει περισσότερο?
Καί η μπαταρία του επίσης.
Τα φιλτράκια του? Δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερη κατασκευή. Βγαίνει το εσωτερικό τμήμα, το καθαρίζω άνετα, το γεμίζω, όλα ωραία. Στο bl έτσι καί γίνει το λάθος, το υγρό θα ψάξει διέξοδο όπου βρεί. Κι αν πάει στις δύο εγκοπούλες από όπου παίρνουμε τον ατμό μας? Κλάψτα Χαράλαμπε.

Το atomizer? Καλά, αυτό το "εξωτερικό" τού evo, με το "εσωτερικό" τού bl .... κάθε σύγκριση αποβαίνει μοιραία.

Ντουμάνι? Καλά καί τα δύο άστα να πάνε. Χαμός.

Ωχ! ξέχασα!
Το bl, ε? Tα ρέστα του παιδιά. Η πιό άνετη τζούρα πού είχα ποτέ. Πατάς το διακοπτάκι καί ο ατμός έρχεται στο στόμα σχεδόν μόνος του. Σε σχέση με το σχεδόν μόνιμα "ψιλομπουκωμένο" evo ... τέρμα οί ασκήσεις στον λαιμό.

Στον ουρανίσκο φτάνει μία υπέροχη "καθαρή" γεύση καί στον λαιμό, το καλύτερο χτύπημα πού είχα ποτέ. (καί ξαναλέω: με rich high πάντα).
To evo από την άλλη μού δίνει πιό "πλούσια" γεύση, πιό αρωματική πως να το πω. To bl είναι πιό τσιγαρίσιο, το evo πιό πουρίσιο (?)

Μού αρέσουν. Καί τα δύο. Είναι στιγμές πού θέλω το πλούσιο καί γεμάτο evo, καί άλλες πού θέλω το άγριο bl.

(Ένα παράπονο αν το διαβάσει κάποιος ενδιαφερόμενος: με ξενίζει πού δεν είδα στο site άδεια φιλτράκια γιά το bl. Γιατί να πλένω συνεχεια, κρίμα δεν είναι)?

Δύο πολύ καλές συσκευές. Το bl αν βρεί τρόπο να σχεδιάσει φιλτρακια εξαρχής, θα αγγίξει το τέλειο.

Όμως ... αν το evo αποκτήσει διακόπτη, "φοβάμαι" ότι αυτή θα είναι κίνηση ματ. ;)

(Παράκληση: μην βαράτε όλοι μαζί. ένας ένας).
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου.Εχω και τα 2 και στο EVO με manual μπαταρια πλεον.Και μπορω να πω οτι τα θελω και τα 2.Οσο για το EVO θα ηταν για μενα μοναδικο αν ειχε την ευκολια στη τζουρα του BL.Σιγουρα τωρα με τη manual μπαταρια εχω και τη γευση και δυνατο χτυπημα σχεδον οπως στο BL(ενα κλικ κατω ομως) αλλα δεν εχω την ανετη τζουρα που εχει το BL.Οταν λοιπον ειμαι σπιτι και χαλαρωνω εχω EVO και εξω BL.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 68 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix