vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 10 χρήστες
paiktaras, Doubt, infernity, ThioVag, yorgoss, bloodlessz, maprix, Milarepa, lagoudakis, Tem

Twitter

Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?

Αποσυνδεδεμένος bourcos

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • knowledge is power
Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 14:14 »
Ερώτηση κρίσεως για όσους χρησιμοποιείτε Ego-t.
Κάθε πότε αλλάζετε το φίλτρο? (εννοώ την αμπούλα)

Την πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα δεν είχε διαρροές τίποτα, μετά 2-3 γεμίσματα άρχισε να "δακρύζει", και 4 μέρες μετά έγινε καταρράκτης το επιστόμιο.
 Τα σιλικονούχα καπελάκια κάνουν τίποτα ή είναι "μ' άλλα λόγια ν' αγαπιώμαστε" ?



Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 14:18 »
αν εννοεις το μπροστινο κομματι (αυτο που ερχεται σε επαφη με το στομα) εχει ενα μικρο "τανκ" που αποθηκευει το υγρο που ανεβαινει η ατμους που υγροποιουνται...

το ανοιγεις με καποιο μεταλλικο αντικειμενο (π.χ. ενα ανοιγμενο συνδετηρα) και καθαριζεις απο μεσα με χαρτι

η αλλαγη του επιστομιου ειναι κι αυτη μια λυση, σε περιπτωση που απο την πολλη χρηση εχει χαλαρωσει, τραβαει αερα, η επιστρεφει υγρο πανω

ελπιζω να βοηθησα

Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 14:20 »
τα σιλικονουχα εχω την εντυπωση οτι αλλιωνονται απ την θερμοτητα,κ πιανουν κ ωφελιμο χωρο απ το τανκ,χανεις δηλαδη ενα 15 με 20% ογκου

τωρα τα φιλτρακια καποια στιγμη αργιζουν κ ξεφτιζουν απ τη χρηση,μετα απο 2-3 μηνες θελουν αλλαγη,σε μενα τουλαχιστον..

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 14:28 »
εγω το αλλαζω κάθε μήνα.. και το πλένω καθε 2η ημέρα :)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 17, 2011, 20:18
παντως φτου μη το ματιασω, κλεινω 2 μηνες+ που εχω να δω διαρροη στο ego-t μου ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2011, 20:18 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 20:00 »
Τα σιλικονούχα καπάκια, αν και διαφημίζονται ως "τέρμα πιά οι διαρροές", πιστεύω πως δεν παρέχουν τίποτα περισσότερο από τα κανονικά. Σήμερα μάλιστα το πρωί, ατμίζοντας με κυλινδρικό ατμοποιητή τύπου Β, πλυμμήρησα στη κυριολεξία, μέχρι που πέταξα τον ατμοποιητή και βλέπουμε...
Για το πότε πρέπει να αλλάζονται, πιστεύω πως είναι θέμα υγειινής καθαρά, εκτός αν παρουσιάσουν πρόβλημα χαλαρότητας. Εγώ, με τη βοήθεια συνδετήρα, ξεκουμπώνω επίσης τα δύο καπάκια που βρίσκονται στην κάτω μεριά, στο σημείο δηλαδή της αμπούλας που μπαίνει στο στόμα, καθάρίζοντας υδρατμούς και τυχόν υγρό που περνάει πολλές φορές από εκεί.

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 22:36 »
Τι συνδετήρες ρε παίδες, με λίγο δοντάκι (μάσημα) στην άκρη και άλλη μία λίγο πιο μέσα βγήκαν και τα δύο προστατευτικά, καθάρισμα με μπατονέτα τους υδρατμούς, κουμπώνεις και τέλειωσες... ;D

Αποσυνδεδεμένος atmduman

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 22:41 »
Απο 17 Ιούνη έχω τα ίδια τανκ .....πλύσιμο 1/εβδομαδα και πανε φυσέκι ;)

Αποσυνδεδεμένος marina

  • *
  • 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • the less you know the more you believe
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 13:33 »
ερώτηση: υπάρχουν μεγαλύτερα, πιο μακριά τανκ για το Εgo T?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 14:30 »
ερώτηση: υπάρχουν μεγαλύτερα, πιο μακριά τανκ για το Εgo T?


Mεγαλύτερα (2ml) εχει για τους ατμοποιητες τυπου Β  για ego-t  :yes:

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 14:49 »
Επισης στο να μην εχεις διαρροες, βοηθαει να γεμιζεις το tank με μπουκαλακι με βελονα στο στομιο (ειναι και πολυ ευκολοτερο), καθως ετσι δεν χρειαζεται να ξεκουμπωνεις-κουμπωνεις συνεχεια το καπακι του tank!
Αλλο ενα tip ειναι, να μην βιδωνεις πολυ (τερμα), τον ατμοποιητη στην μπαταρια...αυτο εκτος των διαρροων, βοηθαει και στην μακροζω'ι'α του ατμοποιητη (αναπνεει καλυτερα) και στην αποφυγη τυχον προβληματων της μπαταριας, λογω πιεσης του πολου!

Αποσυνδεδεμένος marina

  • *
  • 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • the less you know the more you believe
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 11:19 »

Mεγαλύτερα (2ml) εχει για τους ατμοποιητες τυπου Β  για ego-t  :yes:


άρα θα πρέπει να πάρω ατμοποιητη τύπου Β

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 30, 2011, 11:32
Επισης στο να μην εχεις διαρροες, βοηθαει να γεμιζεις το tank με μπουκαλακι με βελονα στο στομιο (ειναι και πολυ ευκολοτερο), καθως ετσι δεν χρειαζεται να ξεκουμπωνεις-κουμπωνεις συνεχεια το καπακι του tank!
Αλλο ενα tip ειναι, να μην βιδωνεις πολυ (τερμα), τον ατμοποιητη στην μπαταρια...αυτο εκτος των διαρροων, βοηθαει και στην μακροζω'ι'α του ατμοποιητη (αναπνεει καλυτερα) και στην αποφυγη τυχον προβληματων της μπαταριας, λογω πιεσης του πολου!


τώρα τελευταία δεν έχω διαρροές..μάλλον έμαθα να ατμίζω...στην αρχή μου άδειαζε σχεδόν αμέσως. αυτό που προτείνεις για το βίδωμα το γνωρίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2011, 11:32 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 11:59 »
Επισης πρεπει να κουμπωνεις σωστα το tank στον ατμοποιητη..
Αν κοιταξεις το tank απο κατω, εχει δυο πλευρες ισιες και δυο καμπυλοτες..
Το ιδιο σχεδιο υπαρχει και μεσα στον ατμοποιητη εκει που κουμπωνει το tank..
Πρεπει να ταιριαξεις τα σχεδια και αφου το κουμπωσεις, να μην στριφογυρνας το tank στον ατμοποιητη!!!

τώρα τελευταία δεν έχω διαρροές..μάλλον έμαθα να ατμίζω...στην αρχή μου άδειαζε σχεδόν αμέσως. αυτό που προτείνεις για το βίδωμα το γνωρίζω.

Απλα πρεπει σε ολα να δινεις λιγο χρονο, χωρις να αγχωνεσαι  ;)



Αποσυνδεδεμένος YAziDis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 16:19 »
Παιδιά τι εννοούμε ότι πρέπει να ατμίζουμε σωστά; Εγώ έχω την εντύπωση πως μου τελειώνει γρήγορα το υγρό. Τι εννοώ... Εγώ γεμίζω υγρό λίγο πιο πάνω απ'την γραμμή που έχει. Δηλαδή ίσα ίσα γεμίζω για να φαίνεται γεμάτο όταν κουμπώνει στον ατμοποιητή. Προσωπικά χρειάζομαι 2 φορές την μέρα να το γεμίζω. Στην αρχή είχα διαρροές, αλλά τώρα από τότε που το γεμίζω τόσο δε μου έχει κάνει καμιά διαρροή...

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 16:12 »
σημερα πηρα μια 5αδα απο alter smoking σκουροχρωμα με τρυπημενη ταπα,μου εκανε εντυπωση που κουμπωσαν με δυσκολια ενω ειναι δυσκολο να  ταστριφογυρισεις.
μια συγκριση που εκανα ειναι ελαχιστα πιο χοντρα και πιο ψηλα με τα κλασσικα μαυρα η διαφανη!

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 17:10 »
Με τι πλένετε τα φιλτράκια? Σκέτο νερό βρύσης? Κάτι άλλο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix