vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 9 χρήστες
bloodlessz, Mimhsdr, Tem, jtheogr, paiktaras, Jorge, manoslykos, dRain, Christos Z

Twitter

Εgo-t VS Hybrid

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 19, 2011, 18:23 »
με τον lr εχεις και το περοθωριο να κατεβασεις την νικοτινη αφου δινει καλυτερο χτυπημα
Οτι πινει το υγρο το πινει ειναι η αληθεια. με τον ΛΡ κανω μια αμπουλα στις 4 ωρες, ενω με τον κανονικο με εβγαζε μεχρι και 7(για τυπου Β παντα). Αλλα καθολου διαρροες, ουτε καν εφιδρωση στο εξωτερικο της μπαταριας εκει που ειναι το κουμπακι. Φιλε Vaggos, δες το αλλιως το θεμα. Εκει που το υγρο παει το μισο στη μπαταρια, εγω με τον ΛΡ το ατμιζω :)
...σωστοί και οι δύο, τώρα που το συζητάμε θα τον ατμίζω συχνότερα να τσεκάρω την αντοχή του :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 19, 2011, 18:58 »
εμενα με κρατησε 3 εβδομαδες ο LR τυπου Β,και δεν καηκε αλλα επεσε η αποδοση του,λογικο.πηρα 8 LR και 4 νορμαλ.οι νορμαλ ειναι για ωρα αναγκης.διαροες μηδεν,απο 5 mg με νορμαλ με τον LR κατεβηκα στα 3-3,5
αλλα το εχω ΠΙΠΙΛΑ :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 19, 2011, 19:09 »
Ειναι εθιστικοι οι ΛΡ :))

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 19, 2011, 19:26 »
η καλυτερη αμυνα ειναι η επιθεση χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 19, 2011, 23:13 »
Gabriel74 και trap το δοκιμάζω τώρα! Έτσι και πιάσει, κερνάω... ότι θέλετε βρε! Τόσο πολύ έχω συγκινηθεί στην προοπτική να βρω επιτέλους λίγο απροβλημάτιστο άτμισμα!!!

Φυσικά πέρα από την πλάκα ευχαριστώ γαι την διάθεσή σας να βοηθήσετε και θα σας πω αν έπιασε στην περίπτωσή μου αμέσως μόλις έχω άποψη!

Thanks!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 19, 2011, 23:21 »
Gabriel74 και trap το δοκιμάζω τώρα! Έτσι και πιάσει, κερνάω... ότι θέλετε βρε! Τόσο πολύ έχω συγκινηθεί στην προοπτική να βρω επιτέλους λίγο απροβλημάτιστο άτμισμα!!!

Φυσικά πέρα από την πλάκα ευχαριστώ γαι την διάθεσή σας να βοηθήσετε και θα σας πω αν έπιασε στην περίπτωσή μου αμέσως μόλις έχω άποψη!

Thanks!

Προσωπικά θεωρώ εξίσου σημαντικό για την καλή τροφοδοσία και την αποφυγή διαρροών, το καθάρισμα της αντίστασης με βράσιμο (νερό - ξύδι)...και λίγο dryburning

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 20, 2011, 00:27 »
Προσωπικά θεωρώ εξίσου σημαντικό για την καλή τροφοδοσία και την αποφυγή διαρροών, το καθάρισμα της αντίστασης με βράσιμο (νερό - ξύδι)...και λίγο dryburning
Για το καθάρισμα το φοβάμαι λίγο να σου πω την αλήθεια... Πρώτες εντυπώσεις από την κατάργηση του ενδιάμεσου διαχωριστικού πολύ καλές! Δυστυχώς όμως το εξω καπάκι (με την τρύπα ατμίσματος) βρήκε πιο "ανοιχτό" το χώρο του και μπήκε λίγο πιο μέσα κατά 1 - 1,5 χιλιοστό. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να υγροποιεί ατμό στην περίμετρό του καθώς φαίνεται πως δεν κάνει πια πολύ καλή - ας πούμε καταχρηστικά - στεγανοποίηση... Συνεπώς, μειώθηκαν αισθητά οι διαροές αλλά πρέπει αύριο να ξαναβγάλω το καπάκι και να το βάλω σωστά στην κανονική του θέση. Μετά θα το δοκιμάσω στις γνωστές ακραίες μου συνθήκες και θα σας ποστάρω - ελπίζω - το απογευματάκι την τελική εντύπωση... ήδη πάντως σας ευχαριστώ γιατί υπάρχει βελτίωση. Και κάθε βελτίωση είναι ευπρόσδεκτη και κυρίως ...μου μειώνει την κακή αίσθηση που σχηματίζω μερικές φορές και μοιραία σκέφτομαι να ανάψω κανένα τσιγάρο και να γλιτώσω από χαρτοπετσέτες (η τσάντα μου είναι γεμάτη) και σκουπίσματα.
Χαρακτηριστικά μόνο να σας πω, δεν κυκλοφορώ ποτέ με τσιγάρο "γυμνό" στην τσέπη. Τα δύο πουκάμισα που λέρωσα σε πολύ κακή στιγμή μου έγιναν μάθημα και πλέον, ...προφυλακτικό (τυλιγμένη χαρτοπετσέτα)... Φυσικά γίνεται και ο ανάλογος χαβαλές όταν το βγάζω να ατμίσω δημοσίως (πιο δημοσίως δεν γίνεται...) από φίλους και συναδέλφους!
Υ.Γ. Ρόμπα - ξερόμπα, πλάκα ξεπλάκα, πρέπει να έχω επηρεάσει τουλάχιστον δέκα άτομα να το πάρουν! Σήμερα με ρώταγε για αγορά κι ένας που την περασμένη βδομάδα μου είχε πει, "άντε ρε που καπνίζεις την αηδία με τα ποιός ξέρει τι χημικά έχουν μέσα..." Μάλλον έχω πειθώ ε;

Προς αντιπροσώπους: Στα πόσα τσιγάρα που σας φέρνω για αγορά από νέους χρήστες κερδίζω ένα καινούργιο πακετάκι;  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 20, 2011, 00:41 »
Για το καθάρισμα το φοβάμαι λίγο να σου πω την αλήθεια... Πρώτες εντυπώσεις από την κατάργηση του ενδιάμεσου διαχωριστικού πολύ καλές! Δυστυχώς όμως το εξω καπάκι (με την τρύπα ατμίσματος) βρήκε πιο "ανοιχτό" το χώρο του και μπήκε λίγο πιο μέσα κατά 1 - 1,5 χιλιοστό. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να υγροποιεί ατμό στην περίμετρό του καθώς φαίνεται πως δεν κάνει πια πολύ καλή - ας πούμε καταχρηστικά - στεγανοποίηση... Συνεπώς, μειώθηκαν αισθητά οι διαροές αλλά πρέπει αύριο να ξαναβγάλω το καπάκι και να το βάλω σωστά στην κανονική του θέση. Μετά θα το δοκιμάσω στις γνωστές ακραίες μου συνθήκες και θα σας ποστάρω - ελπίζω - το απογευματάκι την τελική εντύπωση... ήδη πάντως σας ευχαριστώ γιατί υπάρχει βελτίωση. Και κάθε βελτίωση είναι ευπρόσδεκτη και κυρίως ...μου μειώνει την κακή αίσθηση που σχηματίζω μερικές φορές και μοιραία σκέφτομαι να ανάψω κανένα τσιγάρο και να γλιτώσω από χαρτοπετσέτες (η τσάντα μου είναι γεμάτη) και σκουπίσματα.
Χαρακτηριστικά μόνο να σας πω, δεν κυκλοφορώ ποτέ με τσιγάρο "γυμνό" στην τσέπη. Τα δύο πουκάμισα που λέρωσα σε πολύ κακή στιγμή μου έγιναν μάθημα και πλέον, ...προφυλακτικό (τυλιγμένη χαρτοπετσέτα)... Φυσικά γίνεται και ο ανάλογος χαβαλές όταν το βγάζω να ατμίσω δημοσίως (πιο δημοσίως δεν γίνεται...) από φίλους και συναδέλφους!
Υ.Γ. Ρόμπα - ξερόμπα, πλάκα ξεπλάκα, πρέπει να έχω επηρεάσει τουλάχιστον δέκα άτομα να το πάρουν! Σήμερα με ρώταγε για αγορά κι ένας που την περασμένη βδομάδα μου είχε πει, "άντε ρε που καπνίζεις την αηδία με τα ποιός ξέρει τι χημικά έχουν μέσα..." Μάλλον έχω πειθώ ε;

Προς αντιπροσώπους: Στα πόσα τσιγάρα που σας φέρνω για αγορά από νέους χρήστες κερδίζω ένα καινούργιο πακετάκι;  :laugh1:

Από οτι κατάλαβα αφαίρεσες μόνο το μέσα διαχωριστικό...
Εγώ προσωπικά τα πετάω όλα...και μένει free το επιστόμιο για χορταστική τζούρα...
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 20, 2011, 01:05 »
Από οτι κατάλαβα αφαίρεσες μόνο το μέσα διαχωριστικό...
Εγώ προσωπικά τα πετάω όλα...και μένει free το επιστόμιο για χορταστική τζούρα...
 :thumpup:
OYAOY! Αν και εντυπωσιάστηκα και μόνο που το είπες, θα το δοκιμάσω άμεσα! Ευχαριστώ ρε παιδιά! (Δεν είναι να νιώθει κανείς λίγο  :idiot1: όταν έχει το πείραμα και τις λύσεις στα...χέρια του και περιμένει κάποιον άλλο να τον ξυπνήσει;  :-[)

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 20, 2011, 01:20 »

Αδερφέ ο καθείς στο είδος του και ο λουμίδης στους καφέδες του, όπως έχουμε ξαναπεί,μη μασάς!!! ;)




Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 14, 2011, 18:43 »
xtes δοκιμασα το  Hybrid .... και αυτος που το ειχαι το ego t B moy προσοπικα δεν μου αρεσε καθολου χτιπιμα περιεργι γευση και ηταν και καινουργιο σημερα ο φυλος πιρε και αυτος ενα ego t ... auta  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 14, 2011, 19:00 »
Σαν νέος χρήστης και πρώην μανιώδης καπνιστής, 3 πακέτα Marlboro κόκκινα, πιστεύω πως με ενδιαφέρει περισσότερο περνώντας στο ηλεκτρονικό τσιγάρο να βρώ μιά συσκευή που θα αποδίδει περισσότερο τη παλιά κακιά συνήθεια και εννοώ τσούρα, γεύση και στη συνέχεια να ασχοληθώ με τα τεχνικά θέματα. δοκίμασα και τις δύο συσκευές και πιστεύω πως το Hybrid με καλύπτει τουλάχιστον για την ώρα, αν και αναφέρεται συχνά ότι για καπνιστές άνω του ενός πακέτου ταιριάζει καλύτερα το eGo-T, δεν ξέρω τι εννούν.
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 14, 2011, 21:26 »
Σαν νέος χρήστης και πρώην μανιώδης καπνιστής, 3 πακέτα Marlboro κόκκινα, πιστεύω πως με ενδιαφέρει περισσότερο περνώντας στο ηλεκτρονικό τσιγάρο να βρώ μιά συσκευή που θα αποδίδει περισσότερο τη παλιά κακιά συνήθεια και εννοώ τσούρα, γεύση και στη συνέχεια να ασχοληθώ με τα τεχνικά θέματα. δοκίμασα και τις δύο συσκευές και πιστεύω πως το Hybrid με καλύπτει τουλάχιστον για την ώρα, αν και αναφέρεται συχνά ότι για καπνιστές άνω του ενός πακέτου ταιριάζει καλύτερα το eGo-T, δεν ξέρω τι εννούν.
Ευχαριστώ!
oti to alo einai aeras opote stous kapnistes den kani ! ego t B me lr file  :thumpup:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Αυγούστου 14, 2011, 21:47
kai kati alo ston ego mpeni hybrid atmopiitis eno stin mpataria tou hybrid den mpeni ego t ... opote den sizitiete ego t kai an thes me 5 eu to kanis hybrid  ;) pou den tha thes  ;D ;D ;D

Συγχώνευση μηνυμάτων: Αυγούστου 14, 2011, 21:57
kai ksana signomi den kserw ti epathe to pc den girnaei se ellinika  :wall: :wall: :wall: :wall: :angry_orange:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2011, 21:57 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 14, 2011, 22:45 »
Νομιζω οτι δεν κουμπωνουνε οι 901lr στο hybrid απευθειας. Παντως σημερα στο καταστημα που ανεφερα ,τα παιδια μου εδωσαν 901 καρτο να δοκιμασω στην μπαταρια του Hybrid και δεν ταιριαζε ( δεν ξερω αν ηταν lr).


Φυσικά και κουμπώνουν ... το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να αφαιρέσεις με γυαλόχαρτο κάνα 1-2 δέκατα από την μεριά του καρτο που βιδώνει στην μπαταριά έτσι ώστε να κάνει επαφή και ο θετικός πόλος ...
Δοκιμασμένο με nobacco hybrid μπαταριά και 901LR από funstore ...

Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 14:32 »
Καλησπέρα σας,

Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημά μου.
Αγόρασα πριν από 20 μέρες ένα Hybrid κυρίως για να μειώσω το κάπνισμα και όχι για να το κόψω. Διαβάζοντας πολλές κριτικές και συγκρίνοντας ευκολίες τιμές κλπ κατέληξα στο HYBRID. Τις 3 πρώτες μέρες δεν είχα κανένα πρόβλημα χρησιμοποιώντας 16ρι. Τότε όμως ξεκίνησαν και οι ξινίλες και οι περίεργες επιγεύσεις. Αρχικά νόμισα πως είναι απλά σάλιο που έχει παραμείνει και θερμανθεί στο στόμιο. Μετά συνειδητοποίησα ότι η ξινίλα αυτή προέρχεται από την νικοτίνη μιας που στο 2ο carb έβαλα 11ρι και για 7 μέρες δεν είχα καμία ξινίλα. Στις 10 μέρες συνειδητοποίησα πως δεν μου αρέσουν οι γεύσεις καπνού αλλά προτιμώ πιο φρουτένιες γεύσεις (μεγάλος λάτρεις του ναργιλέ). Το γύρισα σε κεράσια και μήλα και ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Η νικοτίνη είχε ήδη πέσει στο 6 και στο 0. Εκεί όμως άρχισαν οι γεύσεις καμένου και οι προσπάθειες να βγάλω περισσότερο  γεύση. 16hr στις 24hr προσπαθούσα να "ρουφήξω" την γεύση που είχε το HYBRID μου την πρώτη μέρα που έβαλα κεράσι ή μήλο. Μάταια όμως συνειδητοποίησα πως δεν έφταιγε μόνο το ότι ο ουρανίσκος μου που είχε συνηθίσει τη γεύση. Δοκίμασα λοιπόν ένα τύπου tank που είχε ένας φίλος  μου.  Η γεύση ήταν 10 φορές ποιο έντονη και οι διαρροές ήταν ελάχιστες παρόλο που δεν είναι και καθόλου προσεκτικός στα πράγματά του. Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω ένα νέο EGO-T ή κάτι σχετικό για να πετύχω την πιο πλούσια γεύση. Πιστεύετε ότι είναι καλή ιδέα;

Υ.Γ.: Χωρίς να το συνειδητοποιήσω έχω μειώσει πλέον το κάπνισμα σε 2-3 τσιγάρα την εβδομάδα και αυτά μόνο όταν δεν έχω μπαταρία.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix