vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 6 χρήστες
treloneritis, nuts, manoslykos, Jorge, th3ofilos, panoskapa

Twitter

Mεγεθυντικοί φακοί για μικροκατασκευές

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mεγεθυντικοί φακοί για μικροκατασκευές
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 15:53 »
Δεν κάνει τελικά αυτό που ήρθε. Καμιά σχέση με την περιγραφή. Η διάμετρος του φακού είναι 4,8 εκ. , είναι πλαστικός και παραμορφώνει πάρα πολύ. Ιδίως στο κέντρο έχει μια φυσαλίδα (μάλλον ήθελαν να τον κάνουν να μεγεθύνει περισσότερο σε εκείνο το σημείο) και δεν μπορείς να εστιάσεις πουθενά. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή και μου έκανε refund το ποσό. Μου έμεινε δωρεάν για πορτατίφ.

Θα περιμένω να πάρω αυτό του Lidl όταν το ξαναφέρει, πρέπει να είναι ίδιο αυτό
http://www.ebay.com/itm/New-2X-6X-Desktop-Magnifying-Glass-Hands-Free-Magnifier-LED-Light-Reading-U5L6-/311680415884?hash=item489199b88c:g:gx0AAOSwgZ1XttrB

Επίσης αυτό της fasttech που το έχει 13$+,
https://www.fasttech.com/product/1936404
στο ebay σχεδόν μισή τιμή
http://www.ebay.com/itm/2-5x90MM-4x21MM-Flexible-2LED-Magnifier-Clip-on-Desk-Table-Magnifying-Glass-Loup-/390856683336?hash=item5b00dfaf48:g:2KwAAOxymmJTjrcU
Ο φίλος που το πήρε ας μας πει τις εντυπώσεις του για την ποιότητα του.

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mεγεθυντικοί φακοί για μικροκατασκευές
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 16:06 »
Εγω τελικα αυτο που πηρα με ελαχιστα παραπανω χρηματα απο αυτα που λες ειναι : >> http://www.ebay.com/itm/142102921525?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
ειναι αρκετα καλο με καλο φακο με φυσαλιδα που πραγματικα κανει δουλεια και διαμετρο φακου 7,5cm και πραγματικα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΦΩΤΙΣΜΟ ΜΕ 10 LED το κανει μερα με διακοπτη ον οφ θηκη για μπαταριες και καλωδιο τροφοδοσιας USB .... επισης η μέγγενη τσακωνει πολυ ωραια τους ατμοποιητες απο το 510 σπειρωμα και τους συγκρατει πολυ καλα, επισης οι βραχιωνες τσιμπιδακια θα φανουν πολυ χρησιμα σιγουρα και για αλλες καταστασεις ! καλη ποιοτητα ολα σφίγγουν πολυ καλα και γερα μεχρι στιγμης.
Το μονο που θα ηθελα ειναι να υπαρχει η δυνατοτητα ευκαμψιας και της βασης συγκρατησης ως προς το εμπρος πισω σε μοιρες ... γιατι περιστροφες και λοιπα εχει ! βεβαια αν το ψαξεις λιγο βρισκεις πολυ βολικη θεση για να κανεις ανετα τη δουλεια σου  :yes:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Mεγεθυντικοί φακοί για μικροκατασκευές
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 16:18 »
Κι εγώ παιδιά έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά με μεγεθυντικούς φακούς διαφόρων λογικών και ενώ ορισμένοι ήταν καλύτεροι από άλλους, δεν βρήκα ούτε έναν που να είναι απαλλαγμένος απ' το βασικό μειονέκτημα: πάρα πολύ μικρό βάθος πεδίου (ζητώ συγγνώμη για τον φωτογραφικό όρο αλλά δεν ξέρω πως να το διατυπώσω καλύτερα). Όλοι δηλαδή μοιάζει να εστιάζουν στο αντικείμενο σε μια πολύ συγκεκριμένη απόσταση και αν το φέρεις λίγο πιο κοντά ή το πας λίγο πιο μακρυά, όλα γίνονται θολά πάλι. Όπως δηλαδή τα βλέπουμε ούτως ή άλλως όλοι εμείς που έχουμε πρεσβυωπία. Το χειρότερο είναι πως συνήθως το σημείο αυτό είναι πάρα πολύ κοντά στο πρόσωπό μας και δεν μπορεί κανείς να δουλέψει έτσι...

Παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον τις αναζητήσεις σας και σας εύχομαι κάθε επιτυχία (που θα βολέψει κι εμένα μια χαρά). Εν τω μεταξύ χρησιμοποιώ κάτι απλά γυαλιά πρεσβυωπίας (της πεθεράς μου, πατομπούκαλα!) και μοιάζει πως μάλλον κάνουν την δουλειά τους όπως πρέπει αν σκεφτεί κανείς πως είχα σταματήσει πια να ψάχνομαι για λύσεις μέχρι να δω τα δικά σας ποστς...




Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mεγεθυντικοί φακοί για μικροκατασκευές
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 17:19 »
Στο δικο μου εργαλειο που εβαλα πιο πανω δεν χρειαζεται να πλησιασεις παρα πολυ το προσωπο στο φακο μπορεις και απο αποσταση 20-30 εκατοστα να κανεις δουλεια απλα η αποσταση του φακου απο τον άτμο ειναι μικρη σχετικα 10-17 εκατοστα βεβαια μπορεις να δουλεψεις σχετικα ανετα αλλα με μικρα κατσαβιδακια, οχι πολυ μεγαλα και μακρια κατσαβιδια, γενικα τελειο δεν το λες αλλα ειναι ικανοποιητικο στις περισσοτερες περιπτωσεις κανεις δουλεια σου, αυτο βεβαια που πραγματικα σκιζει και ειναι τελειος ειναι ο φωτισμος του ... πραγματικα βοηθαει παρα πολυ ...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mεγεθυντικοί φακοί για μικροκατασκευές
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 13:19 »
Τυχαία (όχι πως τη χρειάζομαι δηλαδή ;D)
βρήκα αυτή τη βολική εφαρμογή για android.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app2u.magnifier&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dmagnifier+flashlight&pcampaignid=APPU_1_WoJgWpyODIPNwQKCxZHoDA

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mεγεθυντικοί φακοί για μικροκατασκευές
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 13:31 »
Κι εγώ παιδιά έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά με μεγεθυντικούς φακούς διαφόρων λογικών και ενώ ορισμένοι ήταν καλύτεροι από άλλους, δεν βρήκα ούτε έναν που να είναι απαλλαγμένος απ' το βασικό μειονέκτημα: πάρα πολύ μικρό βάθος πεδίου (ζητώ συγγνώμη για τον φωτογραφικό όρο αλλά δεν ξέρω πως να το διατυπώσω καλύτερα). Όλοι δηλαδή μοιάζει να εστιάζουν στο αντικείμενο σε μια πολύ συγκεκριμένη απόσταση και αν το φέρεις λίγο πιο κοντά ή το πας λίγο πιο μακρυά, όλα γίνονται θολά πάλι. Όπως δηλαδή τα βλέπουμε ούτως ή άλλως όλοι εμείς που έχουμε πρεσβυωπία. Το χειρότερο είναι πως συνήθως το σημείο αυτό είναι πάρα πολύ κοντά στο πρόσωπό μας και δεν μπορεί κανείς να δουλέψει έτσι...

Παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον τις αναζητήσεις σας και σας εύχομαι κάθε επιτυχία (που θα βολέψει κι εμένα μια χαρά). Εν τω μεταξύ χρησιμοποιώ κάτι απλά γυαλιά πρεσβυωπίας (της πεθεράς μου, πατομπούκαλα!) και μοιάζει πως μάλλον κάνουν την δουλειά τους όπως πρέπει αν σκεφτεί κανείς πως είχα σταματήσει πια να ψάχνομαι για λύσεις μέχρι να δω τα δικά σας ποστς...(Image removed from quote.)
[member=13885]cpbaroque[/member] αγαπημενο μου φιλαρακι... γιατι δεν μιλας... :dontknow:
σου εχω λυση παλλικαρι μου...  ενα κλικ ΕΔΩ κ εισαι λουστρινι λεμε. 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Mεγεθυντικοί φακοί για μικροκατασκευές
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 13:34 »
Αυτό είναι για τον μπαρόκο:


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Mεγεθυντικοί φακοί για μικροκατασκευές
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 13:35 »
Με έδιωξαν! Είμαι πολύ μεγάλος ακόμα και για το γηροκομείο λέει... >:(


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mεγεθυντικοί φακοί για μικροκατασκευές
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 14:40 »
https://www.tinydeal.com/big-vision-160-magnification-250%C2%B0-presbyopic-glasses-see-things-big-clear-p-170110.html
"Full Face" γυαλιά πρεσβυωπίας/μεγενθυντικοί φακοί κιαςτουςναλενε
:tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536435 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12