vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

195 επισκέπτες, 3 χρήστες
th3ofilos, Jorge, Sergios

Twitter

Eπιτραπέζιες βάσεις για τα μοντ και τους ατμοποιητές μας (3D printed)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου


Τώρα που ειμαι κάτοχος του Eleaf Istick σκέφτηκα να του βρω ένα όμορφο μέρος να το τοποθετήσω , ώσπου είδα την πανέμορφη βάση που είχε η Fabvape   και μάλιστα με την δυνατότητα να φορτίζει ταυτόχρονα πάνω σε αυτή την βάση .
Το istick δεν μου ειχε έρθει ακόμα αλλά ήθελα να την παραγγείλω , μου άρεσε πολύ σαν ιδέα να μπορώ να την έχω στο γραφείο μου και να τοποθετώ τα πιο αγαπημένα μου ατμιστικά συμπραγκαλα σε κάτι όμορφο όπως  τους ταιριάζει . Έριξα την παραγγελία και όπως συνήθως σε μια μέρα ήταν κοντά μου … Οι φωτογραφίες που έχει στο site  αδικούν πολύ την βάση , από κοντά είναι πιο καλαίσθητη από ποτέ και μάλιστα τόσο καλά φτιαγμένη που δεν είχα κανένα πρόβλημα σε ότι και αν τοποθέτησα επάνω εκτός από το istick που είχε δική του ειδική υποδοχή αλλά και τους Kayfun  μου που έχουν ένα σχετικό βάρος .



Η βάση είναι πολύ ανθεκτική από ότι κατάλαβα είναι ένα είδος συνθετικού υλικού πολύ στιβαρό που να το πετάς κάτω δεν θα πάθει τίποτα . Να πω την αλήθεια δεν περίμενα μια τόσο καλή κατασκευή γιατί φοβόμουν αν μπορεί να σηκώσει το βάρος από 2 Kayfun  και φυσικά το istick χωρίς να αναποδογυρίζει κάτι που δεν ήθελα καθόλου να συμβεί .
Αφού το τοποθέτησα τα αγαπημένα μου καλούδια  χάρηκα τόσο πολύ που πραγματικά δεν είχα κανένα πρόβλημα στο να μου αναποδογυρίσει ούτε φυσικά να φύγουν από μέσα την βάση κανένα από αυτά . Εκείνη τι στιγμή που μου το έφερε η γυναίκα μου από το ταχυδρομείο έστηνα τον ένα από τους Kayfun μου και μόλις είδα την υποδοχή με τον  Ego Adapter μου ήρθε μια τρελή ιδέα , να χρησιμοποιήσω αυτήν την υποδοχή σαν βάση στησίματος , δεν έπεσα έξω μπορούσα να στήσω το  mc μου εκει και το βαμβάκι , οπότε ακόμα ένα θετικό που πήρα από την βάση αυτή… Κατά τα άλλα είναι μια βάση που σίγουρα θα γίνει ένα με το istick  μου και του πάει πολύ γιατί παρήγγειλα την γκρι που για καλή μου τύχη βγάζει ένα χρώμα σαν μεταλλικό κατά κάποιον τρόπο …




Μικρη παρουσίαση της βασης απο κοντά
[youtube]o-sbCoHDHB0[/youtube]

Ευτυχώς που παρήγγειλα την συγκεκριμένη γιατί ήμουν σε δίλημμα να πάρω αυτή με το usb  ή την απλή χωρίς το usb και δεν το μετάνιωσα καθόλου .





Τέλος θα πω ότι τη συγκεκριμένη αγορά την κατατάσσω στις καλύτερες μου αγορές και για τα χρήματα που έδωσα αλλά και για την χρησιμότητα της,
Έκανα αυτό το review  για ένα και μόνο λόγο για αυτόν  που  θέλει να την  πάρει  αλλά το σκέπτεται για πολλούς και διάφορους λόγους , εγώ είμαι απλά χαρούμενος με την βασουλα μου  και ευχαριστώ   την  FABVAPE  που έχει πολύ ποιοτικά πράγματα να μας προσφέρει
 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2014, 19:21 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 19:30 »
Πανεμορφη η βαση!Μαλλον θα την αγορασω και γω.Αυτες τις μερες σκέφτομαι να παω σε επισκευασιμο.Ελπιζω να τη χρησιμοποιησω και για στησιμο.Ο kayfun διπλα στο i stick, ποιος ειναι;

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 19:55 »
ο kayfun 3.1 es  κλωνος απο εδω τον πηρα εννοω ελλαδα

οσο αναφορα για την βαση σε στησιματα .. μου ηρθε σαν ιδεα οταν την παρελαβα και ετυχε εκεινη την ωρα να στηνω
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2014, 20:00 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Πολύ έξυπνο το κόλπο με το usb.
Bλέπω στο site ότι την έχει σε έξι χρώματα.
Αφού όμως η εταιρία δίνει τη δυνατότητα να τυπώσεις μια δικιά σου λέξη πάνω (αντί του fabvape), πώς και δεν τίμησες αυτή την επιλογή;  :D

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Να πω την αληθεια το ειχα σκεφτει να το κανω να βαλω μια λεξη δικη μου αλλα ειμαι και της θεωριας οταν εχω ενα προιον θελω να βλεπω και την προελευση του , την μαρκα του ας πουμε  .. αυτο ισχυει για μενα  :yes: :yes: θελω να βλεπω το ονομα του κατασκευαστη πανω στην βασουλα μου .. του δινει αλλο κυρος ...

Παντως Βουλα την εχω δευτερη μερα σημερα και ειναι υπεροχη την καμαρωνω .. δεν ειχα ποτε βαση για τα ατμιστικα μου και ιδαιτερα αυτα που αγαπω και τωρα μια τετοια βαση με κανει να καμαρωνω , ασε που τα προφυλασω κιολας

δεν ειναι καταπληκτικη ?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
ναι, πολύ καλή είναι. Σε κοκκινάκι που τη σκέφτομαι, θα ήταν ακόμη καλύτερη για τα κοριτσάκια!  :))
Βάση, ιστικ, καυφουν, ερλπρινζ για μας ή
βάση, ιστικ, delta, ναυτίλος για τους λάτρεις των εργοστασιακών.


Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Με την ευκαιρια του νηματος που ανοιξε ο Κωστής γιαυτην την πανεμορφη βάση,θέλω να επισημάνω ότι τα παιδιά εχουν κάργα μεράκι και εχουν φτιάξει και αλλα κοσμήματα (βασεις εννοω).


να μια για μοντ-μπαταριες και drip tip.








Και εδώ βέβαια ΤΟ ΣΤΑΝΤ.ολα σε ένα.μπαταριες μπουκαλακια υγρων,drip tips.











εχω ξετρελαθεί με την τακτοποιηση την οποια προσφερουν αυτές οι δημιουργιες.

θελω ότι βγαινει να το παιρνω.


Συνεχιστε παιδιά να φτιάχνεται ομορφα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
εγώ θέλω ένα για box κουτακί και 1-2 για σωλήνες μοντ, 3-4 υγρά και 2 ατμοποιητές.

Μπορώ να τους πω να το φτιάξουν?
Σε αυτά τη fabvape εκεί που είναι η θέση για ατμοποιητή χωράει το κλασικό μπουκαλάκι των 30 μλ?

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
ότι θελεις σου φτιαχνουν αδερφε.

αρκει να επικοινωνήσεις και να το ζητήσεις.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
μετα απο προσεχτικη παρατηρηση της βασης μου ενα μονο εχω να πω ...ΠΟΛΥ δυνατη και δεν παθαινει τιποτα αθανατη ... οντως στιβαρη κατασκευή. Με βολεψε πολυ γιατι παω σπιτι κουμπωνω το istick επανω και μεχρι να το χρειαστω αυτο ηδη εχει φορτισει.. και μαλιστα σε ορθια θεση ...με τον ατμο επανω ...

Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απο τι υλικο ειναι ρε παιδια η βασεις της fabvape?

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Λείπει ο Μάρτης από την Σαρακοστή; Οχι βέβαια!!!
Ούτε η προσωπική μου 3d εκτυπωμένη θήκη για τα στικάκια μου θα μπορούσε να λείπει!
Μετά usb φορτιστού, βεβαίως βεβαίως
Ιδού


Για istick 20







και για istick 10





Custom κομματάκι λόγω της εκτύπωσης του ονόματός μου.
Θενκς, Φώτη και Μαρία

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
ωωωω :D ζηλιαρα (αστειευομαι)

 πανεμορφο το σετακι σου ...  Βουλα εχεις παθος με το κοκκινο  :yes: :laugh1:

τελικα περα της πλακας η βαση αυτη με βολεψε παρα πολυ ... και στο στικακι μου του αρεσει το νιωθω  :yes: :yes: :yes: :yes: η καλυτερη αγορα ever

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Λείπει ο Μάρτης από την Σαρακοστή; Οχι βέβαια!!!
Ούτε η προσωπική μου 3d εκτυπωμένη θήκη για τα στικάκια μου θα μπορούσε να λείπει!
Μετά usb φορτιστού, βεβαίως βεβαίως
Ιδού


Για istick 20







και για istick 10





Custom κομματάκι λόγω της εκτύπωσης του ονόματός μου.
Θενκς, Φώτη και Μαρία


 :hmmm: χμ....βλέπω και drip eviva??? που το έχεις κρυμμένο ??? φοβάσαι μην στον ματιάσουμε ?? :thumpup:

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕς ΟΙ ΒΑΣΕΙς ΟΝΤΩς !!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix