vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Lost της Clear Creek

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Lost της Clear Creek
« στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 18:56 »
Lost  της συλλογής Labyrinth από την Clear Creek

Αν και εχω μαζέψει αρκετά μπουκάλια με κάποια υγρά προς δοκιμή αυτό ήταν το πρώτο που μου έκανε εντύπωση ωστε
να πειραματιστώ μαζί του σήμερα το μεσημέρι .
Απόφαση που είχε να κάνει με την ονομασία του συγκεκριμένου υγρού ;   με την ονομασία της συλλογής με την οποία κυκλοφόρησε ;
με το απροσδιόριστο το οποίο σε σαγηνεύει ;
Μάλλον με όλα αυτά μαζί …



Άνοιξα  λοιπόν το 15μελο βάζοντας κοντά στο μπουκάλι το δεξί μου ρουθούνι και μια σειρά από μπερδεμένες
 άσχημες σχεδόν δυσάρεστες οσμές εισχώρησαν στη μύτη μου και κατέληξαν στις συνάψεις του εγκεφάλου μου .
Σοκ  … αλλά τι σοκ !

Πρώτη σκέψη μυρίζει εκκλησία , λιβάνι , κερί , βυρσοδεψείο , επιπλάδικο , λούστρο  … πέτα το .
 Δεύτερη σκέψη πολύ περίεργο , διαφορετικό τουλάχιστον δοκίμασε το .  Τρίτη σκέψη στο καπάκι , αει Χάσου (εξ ου και Lost)
θα σε βρίζουν όλοι οι τριγύρω αμα βαπίσεις αυτό το πράμα . Τέταρτη και τελευταία , πλύνε και στήσε τον kayfun μπορεί κατά βάθος να είναι καλό .
Αυτό κι έκανα τελικά …

Έπλυνα λοιπόν κι έφτιαξα μια αντίσταση στον κεϊφάουν στο 1,1ω περνώντας όσο πιο παχύ μπορούσα το κοτον παντ
 τον γέμισα μόνο με τη πιπέτα από το μπουκαλάκι τον βίδωσα στο dna30 ρύθμισα τα βατ στο 14 γέρνοντας τη πλάτη μου στη πολυθρόνα , έκλεισα τα μάτια και τράβηξα τη πρώτη μου τζούρα από το υγρό .  …. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ γεύσεων όντως !
Χαμένος στις γεύσεις  προσπάθησα να ιχνηλατήσω  κάθε πόρο της γλώσσας μου μπάς και βγάλω κάποιο συμπέρασμα  …
Το λιβάνι η κάτι το εκκλησιαστικό συνέχιζε να κάνει αισθητή τη παρουσία του αλλά αυτή τη φορά μαζί με τον ατμό ήταν πιο ευχάριστο
σχεδόν ανεκτικό και υπό τη  συνοδεία κάποιου ανεξιχνίαστου φρούτου γινόταν σχεδόν απολαυστικό .



Ξεβιδώνω τον άτμο και ρίχνω μέσα ακόμα δυο πιπέτες τον ξαναβιδώνω στο κουτί και ανεβάζω τα βατ στα 15 .
Τα πράγματα αρχίζουν και γίνονται πολύ καλύτερα , τώρα μπορώ να διακρίνω ένα γλυκόξινο στρόβιλο γεύσεων
 από εξωτικά φρούτα, τύπου παπάγια, μάνγκο η και μανταρίνι ακόμη και  ροδάκινο με σαντιγύ, αφού στο τέλος μένει μια αμυδρή
αλλά γλυκιά κρεμώδης επίγευση στο στόμα . Ο ατμός συνεκτικός η γεύση δυνατή θυμίζει κάτι από καλοκαίρι στην ανατολή
 αν αφήσεις το μυαλό να ταξιδέψει σε κάποιο μέρος σίγουρα θα πάει από το Ισραήλ μέχρι την Ινδία και στις γύρω περιοχές
ίσως και νότια Αμερική αλλά στην Ευρώπη δε πρόκειται να ταξιδέψει  ..

Αρχικά σκεφτόμουν να παντρέψω το υγρό με κάποιο καπνικό για να μη πάει χαμένο αλλά τώρα μετά από 1ml περίπου
σκέπτομαι ότι είναι καλύτερα να το απολαύσω μόνο του.
Φθάνω στα 16 βατ για τη τελική απόφαση . Η γεύση αχαλίνωτη η αρχική κρυάδα έχει φύγει και έδωσε τη θέση της
στη συνήθεια αλλά και νέες ιδέες για το περιεχόμενο των γεύσεων . Αυτή τη φορά διακρίνω αυτό το βαρύ εξωτικό
σχεδόν πικρό άρωμα από σανταλόξυλο συνδυασμένο με ήπια κρέμα από περγαμόντο , μύρο και γιασεμί
να πολιορκούν  τις αντιληπτικές αισθήσεις μου και ίσως μια ψιλή από πιπέρι η γαρύφαλλο να δίνουν
μια τελειωτική αφροδισιακή νότα σε αυτό το λαβύρινθο των γεύσεων …



Σίγουρα ένα περίεργο υγρό όχι για περίεργους αλλά τελικά για ατόφιους πειραματιστές που τους αρέσει
η περιπλάνηση στον άγνωστο κόσμο της αβεβαιότητας …

Δε ξέρω αν θα πέσει ξανά στα χέρια μου αυτό το υγρό αλλά δε θα έλεγα και όχι για άλλη μια γύρα .
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2014, 19:07 από Lux »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180776 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536753 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237785 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 607 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15955 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12