vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 8 χρήστες
bloodlessz, Mimhsdr, lemon78, manoslykos, tibolaso, I.P, anetost, fratz8

Twitter

Milano

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 23, 2009, 00:15 »
1. εγώ γιατί το βλέπω το avatar?
2. σωστός. θα το εγκαινιάσω (αύριο ομως γιατί τώρα ... νανάκια!!)
3. σαφώς καί με ενδιαφέρει (από Καλιθέα πήρα καί το evo αλλά το παληκάρι ένα δύο πραγματάκια είχε. τα άλλα απλά... τα παραγγέλνεις.)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2009, 22:54 από smoker »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 23, 2009, 00:16 »
Δεν εμφανιζόταν το avatar γιατί ο browser κρατάει τις σελίδες στη μνήμη. Με μια ανανέωση σελίδας εμφανίζεται κανονικότατα. ;)
Μόνο avatar φτιάχνω; Σε λίγο θα αρχίσω να φτιάχνω και καφέδες.  :))

Τώρα για τα μη δικτυακά μαγαζιά, δεν το συζητάω! Και βέβαια μπορείτε να τα αναφέρετε, να εξυπηρετείται και ο κόσμος που μένει, δουλεύει ή περνάει από εκεί κοντά, γιατί μιας και δεν είναι και πάρα πολλά ακόμα, καλό είναι να ξέρει ο άλλος πού έχει... πρώτες ατμο-βοήθειες έτσι και ξεμείνει από κάτι.  ;)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 23, 2009, 23:18 »
Σε αυτό το σημείο, θα παρακαλούσα τον admin, να αλλάξει τον τίτλο, μιά καί το ατύχημα έληξε αισίως καί δεν θα ήθελα να αδικηθεί ένα πολύ καλό τσιγάρο.
Ας μείνει σκέτο Milano, ας πούμε.
Εξηγούμαι:
Από χτες το πρωί, είμαι με ένα milano (φίλτρα milano medium καί gamucci regular) καί με ένα evo με τα μηδενικά πού είχε η συσκευασία, με regular καί high.

Το "πρόβλημα" με τα high τού evo, θα το διαβάσετε στο αντίστοιχο topic.

Η μπαταρία καταρχάς τού milano, συμπεριφέρεται άψογα. Ξεβιδώνει από τον πολύ καλό, συμπαγή φορτιστή μετά από σχεδόν μία ώρα φόρτιση καί είναι έτοιμη γιά χρήση. Σήμερα το πρωί, ήταν στο στόμα μου σε συνεχή παφ πούφ πάνω από τέσσερεις ώρες !!!!
Ο καινούριος ατμοποιητής πού πήρα χτές (σε αλλαγή τού προηγούμενου πού χάλασε), είναι σαφώς καλύτερος. Δεν έχει ζεσταθεί καθόλου, καί δουλεύει αδιαμαρτύρητα. Το cutof είναι ανεπαίσθητο.
Πλούσιες τζούρες γεμίζουν το στόμα "καπνό".
Η γεύση τού milano, πιό γλυκειά από τού evo, τελικά μάλλον είναι καί πιό ευχάριστη.
Η εφαρμογή στα σημεία βιδώματος, σχεδόν τέλεια, έτσι ώστε ποτέ δεν υπάρχει στα χέρια μου υγρό σε αντίθεση με το evo πού συχνά με σπρώχνει γιά πλύσιμο χεριών.
Μισό περίπου πόντο πιό κοντό από το evo καί κάτι χιλιοστά πιό χοντρό, μάλλον ταιριάζει καλύτερα στα χοντροδάχτυλά μου.
Οί τζούρες εντελώς ελεύθερες, χωρίς το παραμικρό ζόρι, σε σημείο πού αρκετές φορές κλείνω ελαφρά με τα δάχτυλα τις τρυπίτσες τού αέρα γιά να έχω πιό σφιχτή τζούρα.

Με τα high της gamucci το "πράγμα" απογειώνεται. Μέχρι πού  ψιλοέβηξα στην αρχή. Όσοι μαστούρηδες ....

Προσοχή. Δεν θέλω να πώ ότι είναι καλύτερο ή χειρότερο από το evo. Κάνω μία αναπόφευκτη σύγκριση μιά καί αυτά τα δύο έχω καί επειδή οί περισσότεροι από ότι κατάλαβα, γνωρίζεται το evo.

Το θέμα είναι ότι εδώ έχουμε άλλο ένα πολύ καλό τσιγάρο   :)

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 24, 2009, 00:08 »
Σαν design παντως ειναι πολυ ωραιο.
Ειδα καλα; Atomizer και φιλτρο εις σαρκαν μιαν ;;; :confused1:

Ποιος ξερει να μας πει τι μοντελο ειναι αυτο;

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 24, 2009, 00:20 »
Ψεμα! Χωριστα ειναι. Το βρηκα και στο
http://www.paramountzone.com/mini-electric-cigarette.htm
10€ φθηνοτερα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 24, 2009, 00:27 »
xώρια βέβαια (απλά είναι πολύ λεπτό το "δαχτυλίδι").

δεν το πήρα από το site πού ανέβασα -απλά αυτό βρήκα γιά "παρουσίαση". είναι ολόιδιο με το gamucci.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Milano
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 24, 2009, 01:25 »
Πολύ καλά νέα. Ελπίζω να κρατήσει.  :)

@smoker Δε γίνεται ν' αλλάξω τον τίτλο σε όλα τα μηνύματα. Αν αλλάξεις όμως τον τίτλο του πρώτου, θα αλλάξει και ο τίτλος του θέματος και από εδώ και πέρα όλα θα έχουν αυτόν τον τίτλο.
Πήγαινε στο πρώτο μήνυμα, πάτα το γαλλικό κλειδί πάνω δεξιά και άλλαξε τον τίτλο.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 24, 2009, 07:11 »
Η εφαρμογή στα σημεία βιδώματος, σχεδόν τέλεια, έτσι ώστε ποτέ δεν υπάρχει στα χέρια μου υγρό σε αντίθεση με το evo πού συχνά με σπρώχνει γιά πλύσιμο χεριών.

Προσοχή. Δεν θέλω να πώ ότι είναι καλύτερο ή χειρότερο από το evo. Κάνω μία αναπόφευκτη σύγκριση μιά καί αυτά τα δύο έχω καί επειδή οί περισσότεροι από ότι κατάλαβα, γνωρίζεται το evo.

Το θέμα είναι ότι εδώ έχουμε άλλο ένα πολύ καλό τσιγάρο   :)
Δεν μου εχει τυχει με το εβο κατι τετοιο :confused1:
Δοκιμασε το Milano για αρκετο διαστημα και ξαναποσταρε εντυπωσεις (διαρκεια μπαταριας, ζωης ατμ, γευση ατμου μετα απο πολυ χρηση κλπ)
Ενδιαφεροντα ακουγονται τα σχολια σου για τη γευση του
Απο υγρα εχει, αν δοκιμασεις πες μας αν και τι αξιζει :)
Μας βοηθαει να εχουμε αποψεις για ολα τα η.τ. που κυκλοφορουν :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 24, 2009, 08:25 »
Δεν μου εχει τυχει με το εβο κατι τετοιο :confused1:
Δοκιμασε το Milano για αρκετο διαστημα και ξαναποσταρε εντυπωσεις (διαρκεια μπαταριας, ζωης ατμ, γευση ατμου μετα απο πολυ χρηση κλπ)
Ενδιαφεροντα ακουγονται τα σχολια σου για τη γευση του
Απο υγρα εχει, αν δοκιμασεις πες μας αν και τι αξιζει :)
Μας βοηθαει να εχουμε αποψεις για ολα τα η.τ. που κυκλοφορουν :thumpup:
:sign_sostos:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 24, 2009, 09:26 »
Τελικα το milano τι κλωνος ειναι; Gamucci;

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 24, 2009, 21:31 »
στο τελευταίο δεν είμαι ο κατάλληλος να απαντήσω.
οί πληροφορία από τον καταστηματάρχη ήταν ότι είναι ίδια, της ίδιας εταιρίας κλπ.
όντως η μόνη διαφορά είναι ότι στο ένα υπάρχει λογότυπο gamucci στο άλλο τίποτα (πάνω στο τσιγάρο -όχι στα κουτιά κλπ).

γιά τα υπόλοιπα, σε λίγες μέρες θα ξέρω καί εγώ καλύτερα  :)

(η γεύση πάντως είναι κάτι βέβαια καθαρά υποκειμενικό. έχει γλυκειά γεύση με πλούσιο άρωμα σε αντίθεση με το evo πού είναι πιό "σκληρή" αλλά καί πιό τσιγαρίσια. προσέξτε όμως λέω γιά gamucci φίλτρα. τα milano θα τα δοκιμάσω αύριο)

Αποσυνδεδεμένος chercher

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 25, 2009, 15:54 »
Εξω πολλοι το πουλανε 40-50 ευρω αλλα αμα ψαξεις βρισκεις μέχρι και με 35 ευρώ

http://www.amazon.co.uk/Milano-E-Cigarette-E-Cigarette/dp/B001BNDRHI

Φιλε στην τιμη που το πηρες πρεπει να εξαντλησεις την εγγυηση.  ;)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 25, 2009, 20:57 »
τόχω ξαναγράψει όμως καί είναι επιλογή μου.
μπαίνω στο ίδιο μαγαζί μέρα παρα μέρα, αγοράζω φιλτράκια κλπ, το συζητάμε, έχω προσωπική επαφή κλπ. καί άλλαξα τον ατμ. άμεσα με το καλημέρα.

ε! αυτά τα πληρώνεις   :)

σήμερα λοιπόν έβαλα φιλτράκια milano. τα med είναι αρκετά ευχάριστα, με την ίδια "γλυκιά" αίσθηση καί "υγρά". δεν σού στεγνώνουν τον λαιμό ακόμη καί μετά από πολή ώρα.
σε μπουκαλάκι δεν κυκλοφορεί κάτι προς το παρόν, αλλά από ότι τουλάχιστον μού είπαν, δεν θα αργήσουν.
θα έλεγα ότι πλησιάζουν την αίσθηση ενός τσιμπουκιού καί όχι ενός τσιγάρου.

σαν "συσκευή" τώρα, τα ξανάπα καί δεν νομίζω πως θα αλλάξω γνώμη (όλα αυτό δείχνουν).

Απ: Milano
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 25, 2009, 21:02 »
Παράθεση
Στάλθηκε από: Cyan
                            Τελικα το milano τι κλωνος ειναι; Gamucci;

To Gamucci φέρνει λίγο προς το 501 ( black line - titan - janty dura ) η έχω λάθος εντύπωση?

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Milano
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 25, 2009, 21:06 »
To Gamucci φέρνει λίγο προς το 501 ( black line - titan - janty dura ) η έχω λάθος εντύπωση?

τα black line - titan - janty dura είναι τα 510 series.

Το gamucci pen style δεν είναι;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 87 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix