vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

96 επισκέπτες, 11 χρήστες
maprix, manoslykos, I.P, Amcm, bloodlessz, tibolaso, camber, Milarepa, bakoulini, Buliwyf, lemon78

Twitter

Milano

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Milano
« στις: Ιουνίου 20, 2009, 20:57 »
Καλησπέρα, καλώς σας βρήκα καί όχι! Δεν είναι πρόσκληση γιά εκδρομούλα   :D

Είμαι με ένα τσιγάρο στο χέρι τα τελευταία 25 χρόνια. Έχω καπνίσει τα πάντα. Από "Ρήγα" καί 5άρι μέχρι ...
Είμαι κάτοχος πέντε τσιμπουκιών καί ενός υγραντήρα γιά τα πούρα μου. Τον τελευταίο χρόνο, προσπάθησα να απαλαγώ από το τσιγάρο (όχι από το κάπνισμα) με πούρα. Το κατάφερα σχεδόν μιά καί το περισσότερο διάστημα έχω καταφέρει να "την βγάζω" με ένα πούρο, ένα πουράκι καί δύο τσιγάρα -το άτιμο το πρωινό- την ημέρα.

Παρακολουθώ το forum αρκετό διάστημα καί κατάφερα να γεμίζω απορίες.
Είμαι όμως καί αθεράπευτος gadgetάκιας.

Έτσι, μόλις χτες το απόγευμα, πέρασα την πόρτα τού καταστήματος από το οποίο αγοράζω πούρα καί ρώτησα αν έχει ηλεκτρονικό τσιγάρο. Θέλησα να συνεχίσω με αυτό, έτσι ώστε να απαλαγώ από το τσιγάρο.

Η απάντηση ήταν θετική. Πληροφορήθηκα ότι είχε Gamucci καί Milano.
Moύ είπε ότι είναι ίδια -εμφανισιακά ήταν ολόιδια- καί μού πρότεινε τα Milano διότι στην συσκευασία, με τα ίδια λεφτά, διέθεταν καί δεύτερη μπαταρία.

Πήρα λοιπόν τα Μilano (http://www.iwantoneofthose.com/milano%20cigarette/index.html) καί ... σπίτι.
Με το πού φορτίστηκε η πρώτη μπαταρία, "γέμισμα" τού τσιγάρου καί τζούρα.

Χμμμ!! καλούτσικη γεύση αλλά λίγος καπνός καί στην εισπνοή καί στην εκπνοή. Καί η μπαταρία, πόσο θα κρατήσει άραγε? το φιλτράκι?
Επέμενα καί όλο το βράδυ πέρασα με αυτό, χωρίς τσιγάρο ή πούρο.
Στην πορεία, παρατήρησα ότι τα φιλτράκια ήταν LOW, κάτι μη κατάλληλο γιά μένα -στην αρχή έστω.

Σήμερα το πρωί, ξαναπήγα στο κατάστημα, το αυζητήσαμε καί έφυγα με τα regular Gamucci.
Το έβαλα στο "τσιγάρο" καί ... ανάσταση. Καλή αίσθηση γεύσης καί καπνού καί επιτέλους αίσθηση στον ουρανίσκο.
Όχι γιά πολύ όμως. Κάθε τζούρα καί χειρότερα. Σαν να έχεις τσιγάρο με πίπα, η οποία "στομώνει".

Συνέχιζα, η μπαταρία τα πάει μάλλον καλά από χρόνους,

Πριν από λίγη ώρα, καί ενώ το τσιγάρο είχε "ξεκουραστεί" κανα δίωρο, τραβάω τζούρα, βγάζει καπνό.
Ξανατραβάω τζούρα ... τίποτα!!!!!
Καί στις επόμενες κανένα αποτέλεσμα! ούτε αίσθηση ζεστάματος της μπαταρίας. (μόνο το λαμπάκι ανάβει).
Ρουφάω, ξαναρουφάω, καμία ανταπόκριση.

Μέχρι εδώ ήταν? Καί τώρα περιμένω την Δευτέρα? Καί τα 100 ευρώ?

Ναί. Μού άρεσε σαν ιδέα, σηκώνει πολύ βελτίωση στην αίσθηση πού πρέπει να δίνει, φοβάμαι ότι μέχρι τότε καί μέχρι -μοιραία- να πέσουν οί τιμές, κάποιοι θα πλουτίσουν καί εγώ θα είμαι το πειραματόζωο.

Χάλασε? Θα αντικατασταθεί? Κι αν όχι? Θα αγοράσω άλλο? Κι αν αγοράσω ποιό? Να πάω σε Nobaco? Ή είναι νωρίς ακόμη?

Κάτι μού λέει ότι πάλι "έμπλεξα"!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2009, 21:31 από smoker »

Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 20, 2009, 21:07 »
Eμ ρώτα πρώτα και μετά αγοράζεις  :D
Θα σου πρότεινα η το ΕVO http://www.intellicig.gr η το Νοbacco Black Line http://www.nobacco.gr/products.asp η αμα θές τρελλά ντουμάνια το GG.
Για το τελευταίο σου προτείνω να μπεις σε αυτή την ενότητα του forum http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=32.0

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 20, 2009, 21:18 »
Εγγυηση δεν εχει να σου το αλλαξουνε??Να τουε πεις τι ακριβως εγινε να σου πουνε τι φταιει.Δωστου και το χρονο του μπορει να θελει λιγες μερες να στρωσει αν και δεν εχω δοκιμασει το συγκεκριμενο μοντελο

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 20, 2009, 21:23 »
καί βέβαια έχει! (εξάλλου αλλοιώς θα χάσει το κατάστημα έναν σταθερό πελάτη  :angry_orange:)

ερώτηση: επειδή στο blackline με χαλάει ακριβώς το black :)

το evo (το οποίο από ότι βλέπω το έχουν σχεδόν όλα τα ψιλικατζίδικα κα φαρμακεία της περιοχής μου) είναι ok?

(εκτός βέβαια κι αν το blackline είναι καλύτερο)

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 20, 2009, 21:32 »
Γουστα ειναι αυτα.Εγω προτιμω το black line λογω του manual διακοπτη.Το evo παρολο που ειναι αξιοπιστο δεν μαρεσει που εχει το cutoff.Παρολα αυτα και τα 2 τσιγαρακια ειναι πολυ καλες επιλογες   :)

Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 20, 2009, 21:32 »
Το ΕVO είναι από τα καλύτερα ούτε συζήτηση.
Το Black Line έχει manual διακόπτη το οποίο εμένα με βολεύει περισσότερο πλέον.
Όποιο και από τα δύο να διαλέξεις είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν.

Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 20, 2009, 21:33 »
Αμάν ρε Adreas μαζί απαντούσαμε xaxaxaxaxaxxa

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 20, 2009, 21:34 »
και ειπαμε και τα ιδια πραγματα βασικα  :))

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 20, 2009, 21:36 »
ο διακόπτης πως χρησιμεύει?

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 20, 2009, 21:44 »
Ο διακοπτης,δηλαδη το κουμπακι που βρισκεται πανω στην μπαταρια,με το πατημα του θετει σε λειτουργια το η.τ.,κανει ατμοποιηση δηλαδη
Ετσι προστατευεται σε περιπτωση θορυβων κτλ και γενικοτερα εχεις τον ελεγχο του τσιγαρου σου  :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 20, 2009, 21:49 »
ενδιαφέρον ακούγεται!

αλλά προς το παρόν υπομονή μέχρι την Δευτέρα με την παλιά δοκιμασμένη συνταγή   :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 22, 2009, 19:33 »
Δευτέρα πρωί! Μπαίνω στο κατάστημα καί λέω "τάφτησε". Μετά από το πως καί γιατί (ολιγόλεπτο καί ενημερωτικό ήταν αυτό καί όχι ανακριτικό), είχα στα χέρια μου καινούργιο ατμ.
Η απάντηση ήταν πως έχω εγγύηση γιά έναν χρόνο καί ότι χαλάει θα αλλάζετε επί τόπου.

Μάλιστα πιάσαμε καί την κουβέντα γιά τα πως καί γιατί.

Χτες όμως δεν άντεξα καί έτσι βρίσκομαι ήδη καί με EVO.

Θα μεταφερθώ στο αρμόδιο topic, όμως ας τολμήσω -ο πρωτάρης- κάποια σχόλια.

Η αίσθηση τού milano, είναι πιό "ελεύθερη". Πολύ πιό εύκολο τράβηγμα, χωρίς να κάνεις ασκήσεις στον λαιμό. Τού φόρεσα τα regular Gamucci.
Στο evo επίσης τα αντίστοιχα. Η γεύση καπνού είναι αρκετά πιό έντονη στα gamucci, διαρκεί πολύ περισσότερο (ενώ δηλ. το evo, κρατάει τα φιλτράκια περισσότερο, χάνει νωρίτερα την γεύση).
Πρόβλημα με το cutof τού  evo δεν έχω -εκτός από μία δύο φορές-, ενώ τού milano εμφανίζεται πιό συχνά αλλά δεν ... επιμένει -το evo κανα δυό φορές χρειάστηκε 2λεπτο γιά να ξαναπάρει μπροστά.

(Ο φορτιστής τού evo ... μάλλον δουλεύει. Αναβοσβήνει στο ξεκίνημα, κόκκινος μετά καί μετά από κανα 2μισάωρο αναβοσβήνει πράσινο-κόκινο).

Τέλος πάντων αυτήν την στιγμή είμαι με δύο καλά τσιγάρα, θα ενημερώνω αν θέλετε γιά τυχόν προβλήματα τού ενός ή τού άλλου καί ήδη έχουν παραγγελθεί καί στα δύο high φίλτρα μπας καί αισθανθώ κάτι -επιτέλους- στον λαιμό!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 22, 2009, 20:32 »
Ωραίος, smoker.  :thumpup:
Κράτα μας ενήμερους για τις εντυπώσεις σου.
Μας ενδιαφέρουν όλα τα μοντέλα ηλεκτρικών τσιγάρων.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 22, 2009, 22:42 »
να τολμήσω καί κάτι άλλο, έτσι διακριτικά?
εδώ καί χρόνια είναι επιλογή μου, η προτίμηση σε εξειδικευμένα, συνοικιακά συνήθως καταστήματα, καί όχι διάφορα eshops ειδικά τού εξωτερικού. (αν καί στα φίλτρα η παραγγελία έγινε από eshop).
σήμερα δικαιώθηκα γιά μία ακόμη φορά, με άμεση αντικατάσταση.
επειδή ο καταστηματάρχης -είδη καπνιστού από καπνό γιά μάσημα μέχρι πούρα- είναι πολύ φιλικός, καί αν νομίζετε ότι τέτοια καταστήματα πρέπει να τύχουν της υποστήριξής μας, όποιος είναι από Καλλιθέα μεριά, αν ενδιαφέρεται μπορώ σε pm να τού δώσω ... συντεταγμένες καταστήματος.

Πιστέψτε με δεν έχω κανένα συμφέρον, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο καί αυτό το σημείωμα είναι στην ευχέρεια τού admin, να ... το κάνει ότι θέλει!

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano γιά μιά μέρα (?)
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 23, 2009, 00:00 »
Φιλε smoker καλος ηρθες με το πολυ ενδιαφερον θεμα που ξεκινησες.
Καταρχην βλεπω πως εχεις βαλει εικονα στο προφιλ σου αλλα δεν εμφανιζεται στο avatar.Αυτο μπορεις να το δεις με τον admin,τελευταια μας φτιαχνει και τα avatar!
Oσον αφορα τις συντεταγμενες του καταστηματος υπαρχει τετοιο θεμα και περιμενει καποιον να το εγκαινιασει.
http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=121.0.
Επισης μιας και συμφωνουμε στην προτιμηση σε πραγματικα καταστηματα και οχι σε e-shop(δυστυχως μαλλον ειμαστε ειδος προς ...διωγμών εδω μεσα)ξερω να σου πω που θα βρισκεις αξεσουαρ για το Evo στην Καλλιθέα.(Εκει διπλα εργαζομαι,πεταγομαι και παιρνω οταν ειμαι στο γραφειο) :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 77 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix