vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

91 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Jorge, manoslykos, billythekid, bloodlessz

Twitter

Αga-T V2 Genesis atomizer

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 08:10 »
Βαγγέλη όταν αλλάζεις το tank λες .... ξεβιδώνεις , βγάζεις τον άξονα και μετά ανοίγει.
Εν συνεχεία όταν αλλάζεις βιδώνεις κρατώντας τις άκρες , πως γλυστράει  :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 08:47 »
Είχα βγάλει τον πόλο και τα παξιμάδια. Κρατούσα τις δύο άκρες (τα ss). Στο ξεβίδωμα με πέθανε, μόνο με το εργαλείο μέχρι να αρχίσει να ξεβιδώνει και μετά χεράτο. Στο βίδωμα πάει μέχρι ενός σημείου μετο χέρι αλλά δεν φτάνει. Και εκεί μπήκε το εργαλείο για να σφίξει αρκετά.

Γιάννη λέω για το σφίξιμο πάνω κάτω καπάκι με τον κεντρικό άξονα. πολύ σφιχτό βίδωμα, μάλλον ήταν εν γνώσει τους η ατέλεια, γι αυτό το σφίξανε λες και έδεναν γάϊδαρο.

Μια και είχα το πυρεξάκι εκτός, το παρατήρησα. Οντως με γυμνό μάτι φαίνονται οι ατέλειες. Αν προσέξετε, η μία πλευρά έχει λιγότερες. Στο δικό μου έχουν αισθητή διαφορά στις ανωμαλίες οι δύο πλευρές του τανκ. Μήπως την "καλή" στο κάτω μέρος, και σφίξιμο γερό μετά ?

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 09:05 »
Εγώ έλυσα τον έναν και όπως το περιγράφεις πέρα από το ακανόνιστο κόψιμο του tank,
τα υπόλοιπα είναι σαν μαγική εικόνα αυτά που περιγράφεις, τι εννοώ ? πως δεν είδα κάτι
επιλήψιμο από τη διαδικασία αυτή  :hmmm: μπορεί και να έτυχε όμως  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 09:08 »
Μπορεί και να έτυχε σε μένα να ήταν πολύ σφιχτό. Μόνο αυτό έχω σαν παρατήρηση, ας πούμε, όχι ότι τρελάθηκα κι όλας, αλοίμονο. Το θεώρησα το πολύ σφίξιμο ότι το έκαναν εν γνώσει τους ότι το τανκ είχε ατέλεια στην άκρη, για να αποφύγουν διαρροές από το πρώτο γέμισμα.

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 09:12 »
Πολύ πιθανόν να ήταν στραβά βιδωμένο για αυτό και να χες αυτή τη δυσκολία,
γιατί μια ελαφρώς "στραβωμάρα" την έχει  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 09:17 »
Κρίμα και ήθελα να το βάλω στον παλιό τον aga-t που έχω. Παρατήρησα ότι η εσωτερική διάμετρος τουτουνού είναι λίγο μεγαλύτερη από του παλιού (άρα λίγο μεγαλύτερη χωρητικότητα). Τα έβαλα και τα δύο στο μικρό μου δαχτυλάκι και αυτό εδώ πήγε πιο κάτω απ' ότι του παλιού.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 10:48 »
Τελικά, αφού με έτρωγε το χέρι μου, έφτασε το υγρό στο τέλος, ήθελε αλλαγή και η αντίσταση, ε, λέω, δεν βάζω το πυρεξάκι στον παλιό aga ?

Και το έβαλα. Γέμισα μέχρι τη μέση, άτμισα λιγάκι, καθόλου διαρροή. Γέμισα μέχρι επάνω, άτμίζω τώρα, ακόμη καθόλου διαρροή.

Απλά, πρόσεξα, την πιο ομαλή πλευρά την έβαλα κάτω και την πιο "τρελιάρα" (είχε κέφια ο Κινέζεος που έκοψε τα πυρεξάκια) επάνω. Βέβαια ο παλιός ο aga-t έχει και το σαγρέ εξωτερικά που βοηθάει να μην γλυστράει το χέρι και βιδώνει όσο σφιχτά θέλεις χωρίς πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 20:53 »
Από ότι βλέπω πάντως,  δεν έφεραν την τρύπα του mesh πιο κοντά στον πόλο σε σχέση με τον W. Ή τουλάχιστον να την άνοιγαν λίγο παραπάνω. Βελτίωση η βίδα για την τροφοδοσία και τα 3 παξιμάδια στον πόλο πάντως, αν και η βίδα τροφοδοσίας θα έπρεπε να ήταν σαν αυτές των υπολογιστών που δεν χρειάζονται εργαλεία, για εύκολο γέμισμα


Άντε, τον v3 ας τον φτιάξουν 100% σωστό  :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 21:03 »
Αυτα τα τρια παξιμαδακια στον κεντρικο πολο καλα ειναι γιατι μπορεις να δεσεις το συρμα σε 2 διαφορετικα υψη,
αλλα εμενα μου εσπασαν τα νευρα στο σεταρισμα γιατι δε βιδωναν με τιποτα και γυριζαν σαν τρελα ολα μαζι.
Με τα 2 μεγαλα που εχει ο Aga-W τον σεταρα πολυ πιο ευκολα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2013, 19:34 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 21:10 »
Επανερχομαι....
παρά την λείανση του πυρέξ με το ντουπόχαρτο ο αγάς μου εξακολουθεί και εχει διαρροή....
Και οχι τιποτα αλλο αλλα έμαθα να σετάρω το mesh σωστά και δεν μπορώ να τον χρησιμοποιησω....
Μολις βρω ευκαιρια θα τον παρω και θα παω στον πειραια που πουλάνε ανταλλακτικα και orings για μηχανολογικα και θα ψαξω να βρω πιο "σωστά" orings....
Αλλιώς θα τον δωσω να μου τον σετάρει καποιος πιο ειδικος να δει τι γινεται με την διαρροή....

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 21:22 »
2 βήματα. 1 λείανση (που έκανες), 2 το o-ring να κάθεται σωστά. Αν δεν... αναγκαστικά πρέπει να πάρεις άλλο o-ring. Αυτό το πρόβλημα το έιχε και ο W και πολύ κακώς που δεν το έφτιαξαν... Εγώ είμαι απο τους τυχερούς που δεν έχουν θέμα.


Γενικά τα o-ring είναι της πλάκας. Εμένα έχει αρχίσει να ξεφτάει ένα από τα πάνω ήδη (κάτι πάνω από μήνα τον έχω). Μάλλον θα πρέπει και εγώ να πάρω ένα σετάκι σύντομα αν και έχω τα ανταλλακτικά από την μαμά ακόμα στο κουτάκι.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 21:24 »
βαλε το κατω o'ring επανω και το επανω κατω............ :hmmm: και ξαναμονταρισε να δεις.
δεν εχεις να χασεις τιποτα.
 

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 21:31 »
Το έσφιξες πολύ καλά ?

εγώ το έβγαλα και έβαλα ένα πυρεξάκι σιαμ, το κάτω μέρος ολόϊσιο, αλλά το πάνω είχε τις ατέλειές του. Εσφιξα πολύ καλά και κανένα πρόβλημα.

Το πυρεξάκι του 2, το έβαλα στον παλιό, τον 1 (ας πούμε). Εβαλα την πιο ίσια μεριά κάτω και την πιο τρελιάρα επάνω και έσφιξα καλά, ο παλιός βέβαια έχει και το σαγρέ και σε βοηθάει να σφίξεις πολύ καλά. Ολη μέρα σήμερα κανένα θέμα με διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 21:39 »
Αλλαξα τα oring, έβαλα το πανω κάτω, τα τουμπάρισα, έβαλα το αχρησιμοποιητο,ανταλλακτικο oring, τον έσφιξα οσο δεν παιρνει....τίποτα παιδια...  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 21:42 »
Σφίξιμο χεράτο μόνο ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix