vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 4 χρήστες
giorgos1999, camber, manoslykos, Jorge

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1485 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 17:07 »
Τώρα που το λέτε, κι εγώ μάλλον έχω θέμα με το divino. Λαιμός σκατά, συνάχι, πυρετός, πονοκέφαλος... Σίγουρα το υγρό φταίει και όχι το ότι είναι ο υιός μου και η γυναίκα μου άρρωστοι... (Image removed from quote.)
Χωρίς πλάκα τώρα, οκ να πειράζει κάποιον ένα υγρό, αλλά μη δαιμονοποιούμε έτσι ξαφνικά κάτι που το χρησιμοποιεί καιρό, πολύς κόσμος. Μεταξύ αυτών κι εγώ, που γιαυτό παίρνω και το θάρρος να απαντήσω...

Περαστικά και στη γυναίκα σου και στον γιο σου, δε ξέρω αν είναι και ο σκύλος πρέπει να το ψάξετε.
Δεν δαιμονοποιεί κανείς κάτι, εξάλλου ο ντόκτορας μας βρήκε κομπλέ, προσπαθώ να δω τι ακριβώς φταίει αναφέροντας κάποια σκηνικά που άλλοι μπορεί να τα βρίσκουν γνώριμα.
Εξάλλου εγώ ανέφερα ότι το divino είναι το υγρό μου καιρό τώρα, κάποια θεματάκια τα έριχνα στο ότι το άτμιζα σε μεγάλο βαθμό (5μλ) ή μήπως όχι; Να μη το ψάξουμε;

 
Μήπως ο παρασκευαστης του divino ήταν κρυωμενος, φτερνιστηκε καταλαθος την ώρα της αναμειξης και πέρασε τον ιό στο υγρο; :))

Στο δικό μου υγρό βρήκα κιμά, λες να έφαγε τίποτα μπιφτέκια;

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1486 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 23:51 »
Kαλησπερα,επειδη το πεμπτο ατομο που βαζω στο ατμισμα,μου παραπονεθηκε οτι απο προχθες που αρχισε εχει εντονο βηχα,κατι που δεν μου ξαναετυχε,ηθελα να ρωτησω τι να προσεξω,ψαξω,αλλαξω.
εξοπλισμος 30ριστικακι,eleaf gs ατμο με αντισταση 1,5ωμ απο eGrip[προταθηκε απο πωλητη σαν καλυτερη και συμβατη]ατμισμα στα 8,6 βατ αν θυμαμαι καλα[3,6 βολτ ]υγρο ολντ χαρμπορ 6ρι.Δεν ξερω αν η αντισταση εχει βαμβακι και αυτο την πειραζει,η η συσταση τιυ υγρου σε pg/vg η τελος αν ειναι φυσιολογικη αντιδραση του οργανισμου της για αρχη
Ευχαριστω για καθε βοηθεια

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1487 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 01:52 »
Κατα πασα πιθανότητα την ενοχλει η pg το ιδιο ειχα παθει και εγω στις αρχες. Δοκιμασε υγρα με ψηλοτερη vg

Αποσυνδεδεμένος fot999

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1488 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 11:17 »
Που μπορώ να βρω τις αναλογίες PGκαι VG για το κάθε υγρό?  Στις συσκευασίες δεν τα αναφέρουν.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1489 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 12:13 »
Κάποιες αναφέρονται στη σελίδα του εκάστοτε παρασκευαστη στο ίντερνετ, αν υπάρχει.
Ο πιο σίγουρος τρόπος είναι να τους στείλεις ένα mail.
Βέβαια, αν ψάχνεις για κάποιο επώνυμο υγρό, μπορείς να ρωτήσεις εμάς μπας και ξέρουμε την απάντηση και σε βγάλουμε απτον κόπο.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1490 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 18:20 »

από τότε που ατμίζω  παρατηρώ μια υπνηλία όλη την ημερα... και η δοσολογία που κάνω είναι  2ml την ημερα με 0% νικοτίνη...  και υγρό high VG δεν ξέρω αν ευθύνεται το ατμισμα όμως με σιγουριά....


θα σας παρακαλέσω επίσης να μην μου πει κάποιος κόψε το ηλεκτρονικό τσιγάρο.. σοβαρά τώρα.... σκεφτείτε πως δεν μπορώ να το κόψω... όπως και όλοι μας... αν το κόψω θα αρχίσω το κανονικό και δεν θέλω.... 


σκέφτηκα να πάρω λοιπόν High VG ώστε να αποφύγω το 50% τις PG που μάλλον από αυτό ένιωθα ένα γδάρσιμο στο λαιμό... τώρα είμαι ok... αλλα αυτή η υπνηλία όταν κάθομαι στο pc δεν παλεύετε όμως... έχει κανεις σας αυτό το πράγμα? θα ήθελα απλά μια συμβουλή αν κάποιος βίωνε υπνηλία από υγρό τι έκανε?


να ρωτήσω γιατρό δεν ρωτάω δεν γνωρίζει κανένας... τουλάχιστον στην ελλάδα....




Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1491 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 18:28 »
Η νικοτίνη είναι ουσία διεγερτική και για το λόγο αυτό μπορεί να επηρεάσει τον ύπνο.....
Αφού κανείς 0% λογικό αν είσαι φρέσκος πρώην καπνιστής :)
Λίγο πιο δυνατός καφές ίσως βοηθήσει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1492 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 20:19 »
Η νικοτίνη είναι ουσία διεγερτική και για το λόγο αυτό μπορεί να επηρεάσει τον ύπνο.....
Αφού κανείς 0% λογικό αν είσαι φρέσκος πρώην καπνιστής :)
Λίγο πιο δυνατός καφές ίσως βοηθήσει  :thumpup:



είχα αρκετό καιρό να καπνίσω τσιγάρο... και έκανα την χαζομάρα να δοκιμάσω ηλεκτρονικό από έναν γνωστό και έτσι εδώ και 3 εβδομάδες ξεκίνησα και εγώ το ατμισμα..


να σκεφτείς πως έκανα μονο 2-3 τσιγάρα την ημερα και αυτό έτσι όταν ήμουνα για καφέ... ποτε δεν μπορούσα την νικοτίνη ούτε καν την καπνική γεύση του τσιγάρου...  έτσι τώρα προτιμώ γλυκές γεύσης και τώρα κόλλησα πολύ άσχημα με το eden τις el creco απίστευτη γεύση που έπαιρνα τζούρες 8-10 δευτερόλεπτα...  οποτε νομίζω λογικό είναι να κάνω κεφάλι έτσι??  λολ


επίσης πήγα να πάρω υγρό και λέω στο μαγαζί πως νομίζω ότι παρατηρώ ότι έχει μεγάλη κατανάλωση το υγρό... μου λέει εσύ αγόρι μου δεν ατμιζεις... τα πίνεις τα υγρά... τι να κάνω μου αρέσουνε τα ντουμάνια... ειδικά με αντίσταση 0.3 έγινε χαμός... τώρα παίζω στα 1.2

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1493 στις: Μαρτίου 01, 2016, 22:53 »
Έχω πλέον 20 μέρες στο η.τ για 2η φορά μετά το 10' έψαξα και λίγο στο φόρουμ έχω δει τεράστια εμφάνιση υπνηλιας... Και το περίεργο είναι πως πάντα ότι ώρα κιαν κοιμηθώ 5 το πρωί ξυπνάω και σκάω από τη ζεστη... Αλλα αυτο με τη νταγκλα όλη μέρα άλλο πράμα... Εχει συναντήσει κάνεις κάτι παρόμοιο.?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1494 στις: Μαρτίου 01, 2016, 23:06 »
Σε πολύ μικρές ποσότητες αποτελεί ισχυρό διεγερτικό και συνεπώς προκαλεί αύξηση των καρδιακών παλμών και της αρτηριακής πίεσης. Προκαλεί, επίσης, ζάλη και ναυτία καθώς και ανορεξία. Ο εθισμός που προκαλεί στους καπνιστές είναι ιδιαίτερα ισχυρός, καθώς μόνο το 20% των συστηματικά καπνιστών καταφέρνουν να κόψουν το κάπνισμα με την πρώτη προσπάθεια. Η αποχή από το κάπνισμα συνήθως προκαλεί, εκτός των συμπτωμάτων στέρησης, ισχυρή αύξηση της όρεξης, με συνέπεια οι καπνιστές να εμφανίζουν έντονη αύξηση σωματικού βάρους ιδιαίτερα κατά τους πρώτους μήνες της διακοπής. Από την Βικιπαίδεια.

Διόρθωση συνδέσμου
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2016, 00:48 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1495 στις: Μαρτίου 02, 2016, 13:05 »
Έχω πλέον 20 μέρες στο η.τ για 2η φορά μετά το 10' έψαξα και λίγο στο φόρουμ έχω δει τεράστια εμφάνιση υπνηλιας... Και το περίεργο είναι πως πάντα ότι ώρα κιαν κοιμηθώ 5 το πρωί ξυπνάω και σκάω από τη ζεστη... Αλλα αυτο με τη νταγκλα όλη μέρα άλλο πράμα... Εχει συναντήσει κάνεις κάτι παρόμοιο.?
Ορμονολογικά είσαι ΟΚ? Θυρεοειδής;

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1496 στις: Μαρτίου 02, 2016, 13:14 »
Λογικά ναι αλλά σήμερα έκανα μια αιματολογικη για σίγουρα... Απλα ξεκίνησε μαζί με το η.τ γιαυτό...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2016, 13:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1497 στις: Μαρτίου 02, 2016, 14:48 »
Έχω πλέον 20 μέρες στο η.τ για 2η φορά μετά το 10' έψαξα και λίγο στο φόρουμ έχω δει τεράστια εμφάνιση υπνηλιας... Και το περίεργο είναι πως πάντα ότι ώρα κιαν κοιμηθώ 5 το πρωί ξυπνάω και σκάω από τη ζεστη... Αλλα αυτο με τη νταγκλα όλη μέρα άλλο πράμα... Εχει συναντήσει κάνεις κάτι παρόμοιο.?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Σύμπτωμα: Διαταραχές του ύπνου (Αϋπνία, υπνηλία, πρώιμη ή όψιμη πρωινή αφύπνιση, διακοπτόμενος ύπνος, κ.λπ.).

Πιθανές αιτίες: Φάρμακα, χρήση αλκοόλ, νικοτίνη, Σύνδρομο υπνικής άπνοιας, Αγχώδεις νευρώσεις, καταθλιπτική συνδρομή, υπναγωγά φάρμακα, Ν Parkinson,  κ.λπ.

Θεραπεία: Αντιμετωπίζουμε πάντα την αιτία, μετά την διάγνωση απ' τον ειδικό και όχι το σύμπτωμα!

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1498 στις: Μαρτίου 03, 2016, 00:26 »
δεν ξέρω πλέον αν ευθύνεται ο καιρός που έχουνε ξεκινήσει η αλλεργίες αλλα αυτό που ξέρω είναι ότι ποτε δεν είχα το παραμικρό... τώρα ατμίζω περίπου 1.5 μηνα σε καθημερινή βάση κάνω μέχρι και 8ml το πιο πολύ...! τώρα θα το μειώσω στα 4ml την ημερα και για οικονομία και για ασφάλεια...

λοιπόν το πρόβλημα είναι έχω πολύ έντονη φαγούρα και σπυράκια τώρα έπαθα και ένα έκζεμα ανάμεσα στο δάχτυλο του χεριού μου είναι το χέρι που κρατάω το istick το έχω σε θήκη σιλικόνης...  να είμαι αλλεργικός στην σιλικόνη? αποκλείεται.... να ενημερώσω ότι ατμίζω υγρό high VG 70/30  ειλικρινά δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλα νομίζω ότι ευθύνεται το ηλεκτρονικό τσιγάρο σε αυτό το θέμα.. στην περίπτωση που είμαι αλλεργικός στην VG τι κάνω??? γενικά έχω ξενερώσει άσχημα... είναι ο λόγος που θα με κάνει να ξεκινήσω κανονικά το τσιγάρο πάλι...   :(

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1499 στις: Μαρτίου 03, 2016, 01:29 »
Παράθεση
είναι ο λόγος που θα με κάνει να ξεκινήσω κανονικά το τσιγάρο πάλι...
Καταρχάς εσύ δεν ήσουν που δε κάπνιζες και είχες δοκιμάσει το τσιγάρο και δε σου άρεσε?

Και αφού έχεις έντονη φαγούρα και σπυράκια τράβα σε ένα ιατρό να σε δει ξέρω γω, τι ψάχνεις να σου πουν από εδώ? Μήπως φταίει η PG? Η μήπως η VG? Ή η σιλικόνη? Η μήπως πρέπει να πας σε ένα δερματολόγο? Όχι αλήθεια σκέψου τι πρέπει να αναρωτηθείς απ'όλα τα παραπάνω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59838 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12