vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 8 χρήστες
ThioVag, manoslykos, Teokoro, dkostas, camber, Jorge, giorgos1999, bloodlessz

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1470 στις: Αυγούστου 21, 2015, 09:28 »
αισθάνθηκα σαν δροσερό αέρα στον εγκέφαλο μου...
τόση ώρα ψάχνω να βρω αν παίζει τέτοια περίπτωση στο Internet και διαβάζω να λέει μονάχα


In mild cases, propylene glycol PG irritant symptoms can include

Sore throat - Στεγνός Λαιμός

Sinus problems - Ρινικά Προβλήματα
Headaches - Πονοκεφάλους
Nausea - Ναυτία
In extreme cases, numbness of the face and tongue and itchy hives on the upper body - Σε ακραίες περιπτώσεις, μούδιασμα του προσώπου και της γλώσσας και φαγούρα κνίδωση στο πάνω μέρος του σώματος.

Καμία σχέση δηλαδή με αυτό που αισθάνθηκα εγώ.
Σου έχει τύχει ποτέ εσένα ;

Οχι ποτε... η μονη διαφορα που ειδα τωρα τελευταια που ξεκινησα 100%vg (απο 50-50 που κανω απο το 2011) ειναι οτι κατι ενοχλησεις που ειχα ψηλα στο στομαχι εφυγαν και ρευομαι ξανα σαν ανθρωπος!  :))

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1471 στις: Αυγούστου 21, 2015, 11:19 »
Ποια βάση είναι;
Μήπως περιέχει μενθόλη;


Άκυρο...τώρα είδα πως πρόκειται για pink mule
Ας διαγραφεί παρακαλώ το ποστ


Οχι , μια χαρά ρώτησες , για να μαθαίνω :)


Η συγκεκριμένη βάση RED LABEL της PINK MULE , Περιέχει :

[/size]αναμιγμένη με 30% VG και 70% PG, και 1% αιθυλική μαλτόλη


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1472 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 00:58 »
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν,

Στον φίλο που έγραψε ότι εγχειρίστηκε χτες στο διάφραγμα: Δεν ρωτάμε εδώ για το τι επιτρέπεται να κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις. Ρωτάμε τον γιατρό μας γιατί αυτές είναι σοβαρές καταστάσεις.
Και στον φίλο που του έδωσε την ειρωνική απάντηση να ατμίζει πνευμονικές τζούρες στα 50 βατ: Εκτός του ότι η ειρωνεία δεν ήταν εμφανής και μπορεί να παρεξηγιόταν, έστω κι αν ο προηγούμενος δεν θα έπρεπε να κάνει την ερώτησή του εδώ, δεν χρειαζόταν η ειρωνεία.

Αφήνουμε τα παραπάνω και συνεχίζουμε στο θέμα μας.

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1473 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 09:09 »
Μετα απο 10 μερες , αρχικος ατμιστης (9mg pg70vg30) , τα σταδια που εχω περασει ειναι ,
3 μερες πρωτες  -τιποτα
2 μερες μετα- λαιμος ερεθισμα
μετα παλι για 3 μερες , δεν ειχα γευση,
 και τωρα απο χθες (κανοντας ενα 12mg με πιο αυξημενη vg40 ) με εχει πιασει μια υπνηλια , και αισθανομαι  σαν να εχω καπνισει τπτ αλλο,,,,,, Μαλλον η νικοτινη φταιε . ΜΑλλον 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1474 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 13:03 »
Σημεία τα οποία θα διορθωθούν με τον καιρό. Θα μάθεις να ακούς τον οργανισμό σου και όταν περάσει ο αρχικός ενθουσιασμός για τα "νέα παιχνίδια", δεν θα έχεις θέμα.

Πολλοί "παλαιότεροι" ατμιστές, δεν συνάντησαν τέτοια θέματα γιατί πολύ απλά ο εξοπλισμός έδινε 7W και αυτά με το ζόρι και φρέσκια μπαταρία. Είναι η άλλη όψη του να ξεκινάς με εξελιγμένο εξοπλισμό λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1475 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 13:14 »
ο ego one ,δεν ειναι οκ για start up και για συνεχεια?
Τι εννοεις οτι με 7w κλπ. Τι πλεονεκτημα υπαρχει δλδ? που δεν εχει παρενεργειες ?
ρωταω σαν Newbie ok

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1476 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 13:40 »
Ο ego one mega που έχω εγώ "βαράει" αρκετά, πολύ περισσότερο από delta 19 ας πούμε. Με ijust2 μπαταρία, μη φανταστείς κανένα τέρας.
Σε ηλεκτρονικό MOD βέβαια ελέγχω εγώ το πόσο έντονο θα είναι το φαινόμενο.
Όλα αυτά με κλειστό τον αέρα, σχεδόν εντελώς.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1477 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 18:25 »
ο ego one ,δεν ειναι οκ για start up και για συνεχεια?
Τι εννοεις οτι με 7w κλπ. Τι πλεονεκτημα υπαρχει δλδ? που δεν εχει παρενεργειες ?
ρωταω σαν Newbie ok
Εννοεί πως με τα αδύναμα και μίζερα εργαλεία που υπήρχαν παλιότερα ίσως ήταν λιγότεροι οι ερεθισμοί στον λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1478 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 08:26 »
Καλημέρα και Καλή χρονιά..
Πραγματικά με έχει προβληματίσει πολύ για το που θα έκανα το ερώτημα μου, τελικά επέλεξα εδώ.

Λοιπόν είχα τη φαεινή ιδέα να αλλάξω υγρό αφήνοντας το divino cigar αγοράζοντας το τυχερό χτύπημα (lacky straike) πάλι απο ecig τι το ήθελα;
Τεσπα με τα πολλά μετά απο δυο μέρες άρχισε να βγάζει μια πιπεριλα και το έδωσα στο κολλητό μου, μετά απο μια μέρα τα ίδια και αυτός και εδώ αρχίζει το πανηγύρι..

Λέω κάτσε να ρίξω μέσα divino, ε δεν το συζητώ έγινε λουκούμι βέβαια μέχρι να κάνω την αλχημεία πρότεινε να αλλάξουμε βαμβάκι με αυτό μας φάνηκε καλύτερο αλλά δεν (έχουμε CLR)  έγινε αποκορύφωση και εδώ αρχίζει το βάσανο με παίρνει τηλέφωνο σήμερα λέει πεθαίνω σρο βήχα και δε μπορώ να ανασάνω λέω πόσο υγρό έκανες αυτές τις δύο μέρες λέει 6μλ λέω ρε μ@... έχεις κρυώσει και παίρνω αμάξι και παράλληλα ενα φίλο παθολόγο. Τον ακούει για ακροαστικά μωρό παιδί λέει ελα να ακούσω και σένα, και γω μια χαρά.
Σκεπτόμενος οτι και γω δυο μέρες τώρα ξυπνούσα με βαρύ στήθος αλλά το έριχνα στο οτι έκανα 5μλ τη μέρα απο την αλχημεία.

Και εδώ αρχίζω και προβληματίζομαι τι φταίει; Το υγρό; Το βαμβάκι ή κάτι άλλο; κρύωμα δεν είναι!
Ααα όταν ξυπνάω κάνω καυτό μπάνιο (σάουνα γίνεται) και το βάρος φεύγει το ίδιο πρότεινα στο κολλητό και λέει είδε διαφορά...
Τι φταίει;

Edit: Όσο το σκέφτομαι και το συζητώ με το φίλο μου ανακάλυψα οτι είχε φλεμα και βήχα ενώ εγώ μόνο υγρό βρόγχο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2016, 08:53 από Alxhmisths »

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1479 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 08:57 »
Τι ειπες τωρα φιλε....
Ειμαι απο τα τυχερα ατομα που δεν αρωσταινουν ευκολα , αντε κανα ψιλο κρυωματακι το  χρονο...
Τ η δευτερα πηρα απο καταστημα ecig 50μλ divino cigar ... και μετα απο μια μερα ατμισματοςτου συγκεκριμενου ενιωθα να με πνιγει λιγακι...
τη δευτερη μερα αρχισανε τα οργανα ...ειμαι σιγουρος οτι δεν κρυωσα καπου , η κολλησα κατι .
Καταροη συνεχεια , βηχας , πυρετος , πονοκεφαλος εντονος , ειμαι με κομμαρες δευτερη μερα...
Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το προξενησε αυτο  το πνιξιμο που ειχα με το συγκεκριμενο υγρο .

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1480 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 09:18 »
Και γω με το divino cigar έχω θεματάκια ζαλάδα, και ξηροστομία (κλασικά φάσεις με το τσιγάρο) αλλά το έριχνα στο ότι το έπινα 5μλ τη μέρα, και πρόσεξε κάνω μηδενική νικοτίνη... :hmmm:

Αρχίζω και προβληματίζομαι, ξέρουμε οι βάσεις της ecig αν έχει κάτι έξτρα μέσα; :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1481 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 09:55 »
Φτιάχνω εδω και 4 μηνες , τα δικα μου υγρα με βασεις ecig , αλα οσο και να  ήθελα   δεν μπορώ να τα καταφερωω  σε αποδοση οπως τα έτοιμα ....απλα ατμίζωνται .
Ετσι και γω είπα να παρω και ενα έτοιμο ...να δω τι χάνω...Οντως καλο το divino cigar ωραιο πλούσιο αρωμα ...αλα δεν ξερω γιατι με πνίγει με τη μια...
Περιτό να σας πω οτι δεν κατεβαίνει ουτε  μισή τζούρα κατω , οσο διαρκουν τα συπτωματα με πνίγει εντονα , με εντονο βηχα .
Ειδωμεν...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2016, 10:31 από pit69 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1482 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 13:02 »
Τώρα που το λέτε, κι εγώ μάλλον έχω θέμα με το divino. Λαιμός σκατά, συνάχι, πυρετός, πονοκέφαλος... Σίγουρα το υγρό φταίει και όχι το ότι είναι ο υιός μου και η γυναίκα μου άρρωστοι...
Χωρίς πλάκα τώρα, οκ να πειράζει κάποιον ένα υγρό, αλλά μη δαιμονοποιούμε έτσι ξαφνικά κάτι που το χρησιμοποιεί καιρό, πολύς κόσμος. Μεταξύ αυτών κι εγώ, που γιαυτό παίρνω και το θάρρος να απαντήσω...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1483 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 13:05 »
Επειδη χρησιμοποιω κι εγω αρωματα και βασεις της ecig που ειναι πολυ καλα, εγω ειχα ανακατεμα στο στομαχι με το cigarilo,το οποιο ενω μου αρεσει δεν μπορω να τραβηξω βαθια τζουρα

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1484 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 13:20 »
Μήπως ο παρασκευαστης του divino ήταν κρυωμενος, φτερνιστηκε καταλαθος την ώρα της αναμειξης και πέρασε τον ιό στο υγρο; :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180542 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12