vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #225 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:23 »
Να σας πω την αλήθεια, στο μονο που έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή είναι,ουλίτιδα.
Πράγμα το οποιο δεν είχα ποτε.
Ίσος είναι και τυχαίο αλλα τώρα που το διάβασα εδώ θα ήθελα να μάθω αν συμβαίνει και σε άλλους. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #226 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:25 »
 :yes:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #227 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:27 »
Ναι για απολέπιση είναι μια χαρά όταν ομως έχει να κάνει με πιο ευαίσθητες περιοχές - αναπνευστικό και ματια μπορεί να προκαλέσει ερεθισμό.
Εντάξει δε σημαίνει ότι θα πάθουμε και τίποτα σοβαρό αλλα μια φαρυγγίτιδα μπορεί να σου την προκαλέσει, βεβαια φαντάζομαι ότι έχει να κάνει και με το καταπόσο είναι συνηθισμένος ο οργανισμός σε κάτι τέτοιο, επίσης όπως μου είπε και ο οδοντίατρος μου μπορεί να προκαλέσει διαταραχή στη χλωρίδα του στόματος και να δημιουργηθούν στοματίτιδες και ουλίτιδες μέχρι να επανέλθει πάλι αυτή η ισορροπία.
Πάντως για τα καλλυντικά δε μπορώ να ξέρω ακριβώς το γιατί τη χρησιμοποιούν αλλα σίγουρα χρησιμοποιείτε στις κρεμες και ως διαλύτης.

Ετσι ίσως εξηγούνται και τα μαύρα πτύελα τα οποία ανέφεραν κάποιοι... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος dinosg7

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #228 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:30 »
Ολα τα περι στοματος μονο με PG γινονται δηλαδη ?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #229 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:34 »
Αυτό για το σκουρόχρωμο σάλιο ή την καφέ γλώσσα μπορεί να είναι από τις χρωστικές στα αρώματα δε νομίζω ότι έχει να κάνει με κάτι άλλο.
Ολα τα περι στοματος μονο με PG γινονται δηλαδη ?  :hmmm:
Δε το γνωρίζω αυτό να σου πω την αλήθεια αλλα σίγουρα ναι η γλυκερίνη είναι πιο ήπια και φιλική στον οργανισμό απ όσο ξέρω και έχω παρατηρήσει και σε μένα αρκεί να μην την κάψεις και φας ακρολεϊνη

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #230 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:37 »
Κώστα το άτομο που το ανέφερε κάνει σκέτη, χωρίς αρώματα...

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #231 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:41 »
Κώστα το άτομο που το ανέφερε κάνει σκέτη, χωρίς αρώματα...
:hmmm: :hmmm: :hmmm:  Δε μπορώ να καταλάβω εγώ με σκέτη βάση ποτε δεν είδα τίποτα σε αντίθεση με κάποια υγρά με αρώματα που παρατήρησα ένα πολύ μικρό χρωματισμό μετά από μεγάλη κατανάλωση

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #232 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:45 »
Ίσως-ίσως οφείλεται σε αυτή την αναζωογονητική - κερατολυτική (αν και στον βλεννογόνο το βλέπω λίγο δύσκολο)  δράση των κυττάρων από την pg...  :dontknow: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #233 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:46 »
Να σας πω την αλήθεια, στο μονο που έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή είναι,ουλίτιδα.
Πράγμα το οποιο δεν είχα ποτε.
Ίσος είναι και τυχαίο αλλα τώρα που το διάβασα εδώ θα ήθελα να μάθω αν συμβαίνει και σε άλλους. :hmmm:

και γω τα ιδια...

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #234 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:47 »
Ίσως-ίσως οφείλεται σε αυτή την αναζωογονητική - κερατολυτική (αν και στον βλεννογόνο το βλέπω λίγο δύσκολο)  δράση των κυττάρων από την pg...  :dontknow: :hmmm:
:dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #235 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 22:20 »
Να σας πω την αλήθεια, στο μονο που έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή είναι,ουλίτιδα.
Πράγμα το οποιο δεν είχα ποτε.
Ίσος είναι και τυχαίο αλλα τώρα που το διάβασα εδώ θα ήθελα να μάθω αν συμβαίνει και σε άλλους. :hmmm:
και γω τα ιδια...
...είναι απ'τις κύριες "παρενέργειες" λόγω μείωσης/διακοπής της πρόσληψης νικοτίνης από το κ.τ. (έχει αιμοστατικές ιδιότητες), έχει ξαναειπωθεί ;)
Ρωτήστε τον οδοντίατρό σας για τα περαιτέρω (φαρμακευτική αγωγή κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #236 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 23:21 »
Η καφέ γλώσσα είναι από τη νικοτίνη: "Νικοτινική στοματίτιδα" μου είχε πει κάποτε ένας ΩΡΛ, από τον καιρό του τσιγάρου ακόμα. Τότε έκανα στριφτά και μάλιστα πολλά. Δε συμβαίνει σε όλους από ό,τι μου είπε αλλά μερικοί είναι πιο ευαίσθητοι.

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #237 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 12:30 »
Ετσι ίσως εξηγούνται και τα μαύρα πτύελα τα οποία ανέφεραν κάποιοι... :hmmm:


Μετά απο 10τόσες μέρες μόνο ΗΤ και αποκλειστικά με υγρά Nobacco, έχω κ εγώ να προσθέσω ότι βγαίνει μπόλικη μαυρίλα. Αν είναι πίσσα απο το ΚΤ έχει καλώς, το απολαμβάνω... :hmmm: Επίσης μία ελαφρώς κολλώδης αίσθηση στο στόμα, που υποθέτω είναι φυσιολογική λόγω γλυκερίνης.

Στα υπέρ, νιώθω ότι ανασαίνω καλύτερα και σταμάτησε το βρογχοσφύριγμα! Επίσης ξεβρώμισε και ο τόπος απο την τσιγαρίλα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #238 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 18:31 »
Μετά από 315 ημέρες ατμίσματος δεν έχω παρατηρήσει ποτέ να έχω καφέ γλώσσα ή σκουρόχρωμα πτύελα,αλλά ούτε και σαν καπνιστής είχα.
Ίσως όντως να είναι ανάλογα τον οργανισμό ή τα αρώματα που χρησιμοποιούμε.

Αποσυνδεδεμένος n1kolas

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #239 στις: Οκτωβρίου 01, 2011, 23:55 »
πρώτο post και καλως σας βρηκα!!!!
 8 μερες πια, και το στομα μου ειναι 'τσαρουχι' αν ξερετε τι εννοώ...
Αλλος εχει κατι τετοιο;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180585 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536199 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136123 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12