vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, manoslykos, Jorge, thanos1071, th3ofilos, camber

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 13, 2011, 22:35 »
τι να πει και ο ΣΕΒ που ατμιζει 36αρι
Και εγω μια απο τα ιδια  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 13, 2011, 23:34 »
Στις 5 μέρες ατμίσματος παρατήρησα και εγώ κάποιες ''παρενεργιούλες'' το πρωί στεγνό στόμα, κάποιες κυλιακές διαταραχές (τρέχω και δεν φτάνω δηλαδή) και σήμερα παρατήρησα έντονο πονοκέφαλο να σημειώσω φυσικά ότι για τον πονοκέφαλο ίσως φταίει το υγρό που σήμερα δοκίμασα πρώτη φορά με 24mg νικο γιατί τις προυγούμενες μέρες με 18 δεν είχα πονοκέφαλο!!
Σήμερα καμία παρενέργεια......μήπως είμουνα ματιασμένος?? 

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #212 στις: Αυγούστου 16, 2011, 01:31 »
Παρατήρησα μετά από σωματική κόπωση, κράμπες στα άνω άκρα.
Είχα κυρίως τα βράδια στον υπολογιστή μετά από "ζόρικη" μέρα, εμφανίζονταν στα δάχτυλα/καρπούς κι έπρεπε να τα τεντώνω για να επανέρθουν/ξε-αγκυλώσουν.

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #213 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 17:05 »
Αυτοί που είχαν τάση ζάλης τι έγινε τους πέρασε?? πόσο κρατησε??
Μετά από 3 εβδομάδες ατμισματος και 4 συνολο χωρίς κτ, εδώ και μια εβδομάδα κατά διαστήματα εντός της ημέρας , πονοκέφαλος (στο μετωπο μπροστά) και ελαφριά ζάλη (οχι αστάθεια). Τα υγρά μου είναι 12 και 18 εκεί μέσα παίζωμαι..


Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #214 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 19:38 »
Ατμίζω υγρά περιεκτικότητας 18mg νικοτίνης και γύρω στα 4ml/ημέρα. Νοιώθω όντως σχεδόν καθημερινά τον λαιμό μου ερεθισμένο και μια μικρή καταβολή τα βράδυα. Μήπως πρέπει να μειώσω την περιεκτικότητα νικοτίνης?

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #215 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 19:51 »
Παιδιά μειώστε την νικοτίνη ή τα ml ατμίσματος και παρατηρήστε αν ελαττώνονται ή εξαφανίζονται τα συμπτώματα...
Είπαμε ο οργανισμός του καθενός και οι ανοχές είναι ιδιαίτερες...
 

Αποσυνδεδεμένος dinosg7

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #216 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 20:07 »
Παρατήρησα μετά από σωματική κόπωση, κράμπες στα άνω άκρα.
Είχα κυρίως τα βράδια στον υπολογιστή μετά από "ζόρικη" μέρα, εμφανίζονταν στα δάχτυλα/καρπούς κι έπρεπε να τα τεντώνω για να επανέρθουν/ξε-αγκυλώσουν.
Αυτα ειναι συμπτωματα συνδρομου καρπιαιου σωληνα (ετσι νομιζω λεγεται) και προκαλειται σε ατομα με εντονη χειρονακτικη εργασια , πολυωρη πληκτρολογηση (π.χ ταμειο σουπερ μαρκετ) κ.τ.λ
και τενοντιτιδας ακομα.
ρε παιδια, το τελευταιο τριμερο εχουν πριστει οι αμυγδαλες μου και με το ζορι μπορω να καταπιω το σαλιο μου :( :(
δεν ξερω τι μπορει να φταιει... εχει παθει κανεις τιποτα παρομιο απο το ητ? Ο πονος ξεκινησε καθως ατμιζα... Το καρτο μολις το ειχα γεμισει πριν 1 ωρα αρα δεν υπαρχει πιθανοτητα να το ατμιζα "ξερο"...
Αυτο φιλε μου την περιοδο που το αναφερεις το επαθα και γω χωρις να εχω ουδεμια σχεση με η.τ τοτε ετσι ξαφνικα και εκανε περιπου 5 μερες να μου περασει οποτε μαλλον για ιωση μιλαμε.
Δεν ειμαι γιατρος απλα την γνωμη μου λεω βασει εμπειριων , καλο θα ειναι οτι παρουσιαζετε να βλεπουμε και κανεναν ειδικο παντως.
Ευχομαι περαστικα να ειναι anyway  ;)

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #217 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 20:16 »
Η νικοτίνη είναι όντως ερεθιστική αλλα μη ξεχνάμε ότι και η προπυλενική γλυκόλη μπορεί να ερεθίσει μιας και έχει κερατολυτική δράση.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #218 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 20:19 »
Η νικοτίνη είναι όντως ερεθιστική αλλα μη ξεχνάμε ότι και η προπυλενική γλυκόλη μπορεί να ερεθίσει μιας και έχει κερατολυτική δράση.

[spoiler]Που είσαι εσύ ρε αγόρι;  :bye:[/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #219 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 20:37 »
Η νικοτίνη είναι όντως ερεθιστική αλλα μη ξεχνάμε ότι και η προπυλενική γλυκόλη μπορεί να ερεθίσει μιας και έχει κερατολυτική δράση.

Καλωσόρισες. Σε είχαμε χάσει (όπως μας το χες πει κιόλας)
Τι είναι αυτή η "κερατολυτική δράση", αιώνιε και πού το βρήκες; (link)

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #220 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:00 »
Καλώς σας βρήκα και πάλι.
Λοιπόν στο βιβλίο κλινική δερματολογία 1 του Thomas Fitzpatrick,Richard Johnson,Klaus Wolff και Dick Suurmond σελίδα 83 θεραπεία ιχθυασης.
Την προπυλενική γλυκόλη την εντάσσει στους κερατολυτικούς παράγοντες για την αφαίρεση στιβάδων δέρματος.

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #221 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:02 »
[spoiler]Βρε αιώνιε τι πίνεις  :wall: :wall: :laugh1: [/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #222 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:05 »
Εγώ γενικά γνώριζα μέχρι τούδε οτι η κερατολυτική δράση έχει θετική επίδραση διότι διασπά τους δεσμούς των κερατινοκυττάρων της κεράτινης στοιβάδας βοηθώντας στην αφαίρεση τους (απολέπιση) και σταδιακά στην εξάλειψη τους.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #223 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:07 »
Μήπως εννοεί για εξωτερική χρήση;
Ίσως γι' αυτό και χρησιμοποιούνται και σε καλλυντικά;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #224 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:08 »
Ναι για απολέπιση είναι μια χαρά όταν ομως έχει να κάνει με πιο ευαίσθητες περιοχές - αναπνευστικό και ματια μπορεί να προκαλέσει ερεθισμό.
Εντάξει δε σημαίνει ότι θα πάθουμε και τίποτα σοβαρό αλλα μια φαρυγγίτιδα μπορεί να σου την προκαλέσει, βεβαια φαντάζομαι ότι έχει να κάνει και με το καταπόσο είναι συνηθισμένος ο οργανισμός σε κάτι τέτοιο, επίσης όπως μου είπε και ο οδοντίατρος μου μπορεί να προκαλέσει διαταραχή στη χλωρίδα του στόματος και να δημιουργηθούν στοματίτιδες και ουλίτιδες μέχρι να επανέλθει πάλι αυτή η ισορροπία.
Oσο για τα καλλυντικά δε μπορώ να ξέρω ακριβώς το γιατί τη χρησιμοποιούν αλλα σίγουρα χρησιμοποιείτε και ως διαλύτης.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 21:31 από aiwnios_foithths »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536653 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35469 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12