vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, dkostas, th3ofilos, Koggiot, Tsimio, bloodlessz, Jorge

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1425 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 20:27 »
γενικα αρρωσταινεις?αν σε πιανει 2-3 φορες το χρονο ο λαιμος σου σιγουρα εχεις θεμα.πηγαινε στο μπανιο και δες αν εχεις πυον στις αμυγδαλες.

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1426 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 20:53 »
Δεν μπορω να πω πως αρωσταινω ευκολα, προβλημα με τις αμυγδαλες ουτε ειχα ουτε εχω, το μονο προβλημα που ειχα πριν 2 χρονια ηταν οτι μου ειχε πρηστει η σταφυλη λογω αλλεργιας, ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σου και για το ενδιαφερον

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1427 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 02:18 »
Με πυώδες αμυγδαλίτιδα το μόνο σίγουρο είναι ότι θα καταλάβαινε ότι είναι άρρωστος,ακόμη και πυρετό.Έχω υπερτροφικές
αμυγδαλές εκ γεννητής και μιας και δεν είμαι των χειρουργείων,έχω βρεί την υγειά μου με την ομοιοπαθητική.Έχω γλυτώσει
απο εβδομαδιαίες αντιβιώσεις και πολύ ταλαιπωρία. 

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1428 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 11:37 »
χαιρομαι που εισαι της ενναλακτικης θεραπειας.εγω ειχα πυωδεις αμυγδαλες χωρις πυρετο,απλα με αισθημα κοπωσης.δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1429 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 12:06 »
Χρηστο εχουμε το ιδιο .. με τι το αντιμετωπιζεις ?

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1430 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 12:11 »
όταν ατμίζω ολοήμερα με νικοτίνη πάνω από 12, κοιμάμαι λίγο. από 6 και κάτω, κοιμάμαι κανονικά. η μόνη παρατήρηση, πλην της ελαφράς ξηροστομίας, είναι αυτή.

Αποσυνδεδεμένος m.marios

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1431 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 22:15 »
Καλησπερα σε ολους που αποφασισαν μια γεναια αλλαγη για την υγεια τους,υστερα απο χρονιαααα καπνισματος.Λοιπον μπαινω κατευθειαν στο ψητο.Ειμαι ατμιστης 1 μηνα ακριβως.Το οπλο μου ειναι μια μπαταρια mas στα 20 watt(στα 5  την δουλευω  συνηθως) και 1 ατμοποιητη ego bdc.
Tο προβλημα μου εντοπιζεται εδω και 2 μερες να νιωθω το στομαχι μου καθ ολη την διαρκεια της μερας τοσο φουσκωμενο σαν να νντερλικωσα 1 κατσικι μονος μου.Αυτο σε συνδυασμο με τακτικες επισκεψεις στην καλλιοπη ανα 2-3 ωρες  παω προς νερου μου και λιγο ανακουφιζομαι.Μετα παλι τα ιδια :wall:Εκνευριστικο συμπτωμα και ηθελα αν καποιος ειναι γνωστης η παθων να συνομιλησουμε.
Παιδια εχω φτασει σημειο να σκεφτομαι να γυρισω στο κ.τ,εκανα κατι δοκιμες με vg,μετα pg,πηρα παρα πολλα υγρα απο διαφορετικες εταιρειες και ακρη δεν βγαζω.Αποφασισα απο σημερα Αποκλειστικα pg  1-2 μερεςνα δω τι γινεται και με ενα μονο υγρο.(μεχρι τωρα εκανα pg 12αρα και 6αρα σε διαφορετικα υγρα μεσα στην μερα για να εχω ποικιλια γευσης)

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1432 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 22:19 »
Μέσα σε μόνο δύο μέρες δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα ότι σε ενοχλεί κάποιο από τα συστατικά των υγρών αναπλήρωσης. Μπορεί απλά να είναι κάποιο κρύωμα ή ελαφράς μορφής γαστρεντερίτιδα. Κάνε λίγο υπομονή να περάσουν λίγες μέρες και θα καταλάβεις ;)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1433 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 22:28 »
δεν εχεις να χασεις τιποτα αν κανεις δοκιμες να δεις αυτο που ΙΣΩΣ σε πειραζει απο το ητ ... που οπως ειπαμε και αλλα παιδια μπορει να μην  ειναι απο το ητα αλλα απο κατι αλλο εχτος απο ητ...

ακομα μπορει να ειναι ανχος για κατι που βιωνεις ή να ειναι η vg  που σου φερνει αυτο το φουσκωμα .. δοκιμασε να κανεις για ενα μεγαλο χρονικο διαστημα πανω απο εβδομαδα τις δοκιμες και να μην αλλαζεις μεσα σε 2 μερες γιατι δεν θα παρεις σωστα αποτελεσματα ... τα πειραματα σου να εχουν διαρκεια 10 μερες ή μια εβδομαδα

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1434 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 22:34 »
marios εγω εχω θεμα με την pg στο στομαχι και το καταλαβα δοκιμαζοντας υγρα,με pg και με vg,οσα εχουν μεσα pg εστω και 10% μου δημιουργουν προβλημα με την vg κανενα απολυτως,πρεπει να δοκιμασεις ξεχωριστα τις βασεις και θα καταλαβεις συντομα ποιο σε ενοχλει

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1435 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 00:08 »
Με την μισή Ελλάδα με γαστρεντερίτιδα το να ψάχνεις στα άτμισμα το πρόβλημα μου φαίνεται άτοπο.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1436 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 18:46 »
Tο προβλημα μου εντοπιζεται εδω και 2 μερες να νιωθω το στομαχι μου καθ ολη την διαρκεια της μερας τοσο φουσκωμενο σαν να νντερλικωσα 1 κατσικι μονος μου.Αυτο σε συνδυασμο με τακτικες επισκεψεις στην καλλιοπη ανα 2-3 ωρες  παω προς νερου μου και λιγο ανακουφιζομαι.Μετα παλι τα ιδια :wall:
Ηλικία; Είχες κανένα πρόβλημα με την πίεσή σου;

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1437 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 19:31 »
Καλησπέρα, θα ήθελα κι εγώ απλά να αναφέρω μια προσωπική εμπειρία για την οποία νιώθω άσχημα που αμέσως για ένα θέμα υγείας τα έριξα στο η.τ μου!
Λόγω αγοράς νέου dripper ατμοποιητή veritas και λόγω αλλάγης σε ατμιστική βάση 0mg είχα προ ολίγων ημερών έντονο βήχα και κάψιμο στον λαιμό (δεν λέω o veritas χτυπάει αλύπητα) αμέσως λοιπόν άργησα να ψάχνομαι τι συμβαίνει και το έριξα στο η.τ. Έλα όμως που αποδείχθηκε γρίπη και οξεία βρογχίτιδα!
Δε λέω καλά κάνουμε  και ανησυχούμε αλλά καλό θα ήταν να μην ψάχνουμε εξιλαστήριο θύμα το δόλιο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος m.marios

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1438 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 23:36 »
Καταρχην ενα ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον σας.Λοιπον πηγα γαστρεντερολογο,κλινικα δεν μου βρηκε τιποτα.Μου εδωσε ενα πακο εξετασεις τις οποιες τις εκανα σημερα πρωι.Αλλα επειδη κοντευα να σκασω στην κυριολεξια πηγα και σε ουρολογο ο οποιος με προσγειωσε ανωμαλα.Τελικσ εχω παθει φλεγμονη στο καυω κεφαλι,τιποτα ανησυχητικο και εξου και το πρηξιμο,κατεβηκε το μικροβιο σπο την ουρηθρα πιο κατω,περασε στον προστατη με αποτελεσμα να τον εμποδιζει να κανει την δουλεια του και γι αυτο υπεφερα.Τωρα με 2πλη αντιβιωση ειμαι πολυ καλυτερα,εφυγε το πολυ πρηξιμο και ανασανα.Ατμιζα παλι κανονικα σημερα χωρις προβλημα.Μονο pg ,να τελειωσω το μπουκαλακι και μετα αλλαζω σε vg να δω τελικα αν εχω δυσανεξια η ολο αυτο ηταν απο την προστατιτιδα.Τα γραφω αν τυχον κανεις αντιμετοπισει παρομοιο θεμα να μην τρομαξει οπως εγω,σε σημειο που ημουν 1 βημα πριν τον περιπτερα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1439 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 23:42 »
περαστικα φιλε το περνα τωρα αυτο κι ενας συναδερφος μου και αυτος με αντιβιωσεις νοσηλευεται

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8418 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237864 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085456 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12