vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1380 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 18:40 »
Ωστόσο βάση της δικής μου εμπειρίας,οι πρώτες τζούρες Η.Τ. απο πρώην καπνιστή,είναι βήξιμο κατά 99% μέχρι να συνηθίσει ο λαιμός.
Όλη την πρώτη μέρα ΗΤ είχα τον βήχα που λέτε. Τζούρα+βήχας, διαδοχικές τζούρες χωρίς βήχα, το άφηνα για κάποια λεπτά, όταν το ξανάπιανα ξανά τα ίδια, τζούρα+βήχας, διαδοχικές τζούρες χωρίς βήχα κ.ο.κ.
Δεν με ανησύχησε καθόλου αυτό το βηχαλάκι, δεν ήταν "αρρωστημένο". Από τη 2η μέρα και μετά όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1381 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 20:51 »
περιοδος προσαρμογης φιλε doubt :))

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
kostas 1177 οτι σου λεει ο kostas44 κι εγω εχω θεμα με την pg και κανω μονο vg ιδια περιπτωση μπορει να χρειαστει να μειωσεις και λιγο νικοτινη

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1382 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 23:24 »
Είμαι ατμιστής περίπου 1.5 μήνα. Ατμίζω καθημερινά από 2.5 ως 3ml. Αυτό που παρατήρησα την τελευταία εβδομάδα είναι μια δύσπνοια όταν πάω να ξαπλώσω για βράδυ. Δηλαδή όταν ξαπλώνω νιώθω ένα βάρος στα πνευμόνια. Αυτό όμως κρατάει για λίγα λεπτά, μετά χαλαρώνω και δεν το αισθάνομαι. Είναι μήπως ψυχολογικό; Έχει αισθανθεί κανείς κάτι αντίστοιχο;
Θα συμφωνήσω με τον Κώστα(44).  :yes: Μπορεί να έχεις ακόμη ενόχληση από το τσιγάρο, μπορεί να παίρνεις περισσότερη νικοτίνη από αυτήν που έπαιρνες με το τσιγάρο, Είχα κι εγώ πρόβλημα δύσπνοιας στην αρχή με το η.τ. (για λίγους μήνες) και πέρασε. Το βράδυ κάνω μηδενική νικοτίνη γιατί είχα ταχυκαρδίες. Σιγά-σιγά όλα παίρνουν το δρόμο τους με υπομονή. Μόνο να μην υπάρχει ιατρικό πρόβλημα (αυτό φοβόμουν εγώ). Προχώρα προσεκτικά και προσπάθησε να καταλάβεις τι φταίει για τα δυσάρεστα συμπτώματα... Το πιθανότερο είναι πως είσαι σε φάση προσαρμογής. Καλή συνέχεια και γράφε τις εντυπώσεις σου... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1383 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 21:17 »
Εγω τελευταία με τη σειρά μου παρατηρησα ενα φουσκωμα στο στομαχι!
Τωρα δεν ξερω αν φταιει η παραπανω Vg που κανω σε ποσοστο 70-30 τον τελευταίο καιρο.Τι να πω!Δεν ξερω. Αν καποιος εχει παρατηρησει κατι τετοιο ας πει την εμπειρία του!
Και να προσθέσω το αιμα στο βουρτσισμα των δοντιών καθε βραδυ!Πρωι οχι

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1384 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 21:35 »
για το αιμα ο οδοντιατρος μου ειπε οτι κατεβαινουν τα ουλα,εξου και το ματωμα.επισης θα σου εμφανιστουν οσα εκρυβε η νικοτινη απ το τσιγαρο(σφραγισματα κτλ)τωρα για το φουσκωμα κοιτα τι τρως ;D πλακα κανω.δε ξερω αν οφειλεται στο ητ

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1385 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 21:39 »
αυτο που λιγο με τρελλενει ειναι οτι δεν εχουμε μαθει καποια πραγματα να δουμε αν οντως κανουμε καλο στην υγεια μας με το Η.Τ,απλα λεμε οτι εχουν καλυτερεψει η γευσεις και τα λοιπα,και δεν το λεω απο κακια απλα θα ηθελα να μαθω αν οντως ειναι καλυτερο απο το τσιγαρο 100%

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1386 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 21:59 »
φιλε μου blackangel εχουν βαση αυτα που λες και δικαιως αναρωτιεσαι,αλλα σκεψου οτι τωρα δεν καταβαζουμε καπνο + 4000 χημικες ουσιες απο τις οποιες 40 ειναι τοξικες

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

στο μελλον μετα απο παρα πολλες ερευνες και στατιστικες σιγουρα θα γνωριζουμε,μεχρι τωρα οι καρδιολογοι απο οτι γνωριζω μας βεβαιωνουν οτι δεν εχουν ενδειξεις επιπλοκων βασει των ιατρικων εξετασεων τους

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

σιγουρα μεχρι τωρα πολλοι νιωθουμε πολυ καλυτερα παντως μεσα σε αυτους κι εγω κι εχω δει διαφορες

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1387 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 22:05 »
σιγουρα αθωο δεν ειναι.σιγουρα καλυτερο απ'το τσιγαρο ειναι.οταν σου εγραφε ομως το κουτακι οτι το τσιγαρο σκοτωνει,προκαλει καρκινο κτλ τι εκανες?αν το φοβασαι τοσο πολυ κοψε και το ητ.πραγματικα θα ειναι το ιδανικο.και για να μην με παρεξηγησεις δε μιλαω ειρωνικα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1388 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 22:06 »
τελευταια δημοσια επιβεβαιωση ειδαμε απο τον ιατρο δρ.φαρσαλινο οταν ρωτηθηκε απο δημοσιογραφο σε τηλεοπτικη εκπομπη για την υγεια,τι εχει να πει για αυτους που λενε οτι το ατμισμα συσσωρευει σταγονιδια στους πνευμονες,εκεινος απαντησε αμεσα και ειπε οτι αυτο ειναι ανεκδοτο

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1389 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 22:07 »
οχι παιδια δεν μιλαμε ειρωνικα κανεις απλα μιλαμε για το καλο ολλον,εγω ειμαι 6 μηνες χωρις κανενα τσιγαρο μονο με Η.Τ και εχω δει μεγαλη διαφορα,απλα θα ηθελα μια πληρη εικονα αυτο λεω..

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1390 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 22:08 »
σιγουρα το καλυτερο ειναι να αναπνεεις ατμοσφαιρικο αερα..ακομα και οι οδοντιατροι δεν προβληματιζονται για το ατμισμα (προς ενημερωση)

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1391 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 22:10 »
φιλε μου χρειαζονται μακροχρονιες ερευνες για να βγουν ολα στη φορα.ολα ομως δειχνουν θετικα μεχρι στιγμης.απολαυσε το.μη σε τρωει.μπορει να εχουμε ''φυγει'' μεχρι να μαθουμε.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1392 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 22:11 »
και πολυ καλα κανει ο φιλος black angel αλλα ας σκεφτουμε ολα αυτα τα χρονια ποσο προβληματιστηκαμε και τι πραξαμε οταν διαπιστωνουμε οτι πολλες ασθενειες θεριζουν γνωριζοντας οτι αυτες προκαλουνται εξαιτιας του τροπου ζωης μας...παντα φιλικα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
φιλε μου χρειαζονται μακροχρονιες ερευνες για να βγουν ολα στη φορα.ολα ομως δειχνουν θετικα μεχρι στιγμης.απολαυσε το.μη σε τρωει.μπορει να εχουμε ''φυγει'' μεχρι να μαθουμε.
και ειδικα οταν δεν προκαλει κακο στους γυρω μας

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1393 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 22:23 »
Εγω προσωπικα που ανεφερα το φουσκωμα στο στομαχι, ειχα διαβασει σε προηγουμενες σελιδες καποιον που ανεφερε οτι οταν εκανε σκετη Vg ηταν σα να ειχε καταπιει μπαλα του μπασκετ!Καπως ετσι ειμαι κι εγω σχεδον ξαφνικα, δεν λεω οτι οφειλετε το η.τ απλα το συνδύασα και μου κολλησε!
Τι να πω... θα κανω εξετασεις και το ψαχνουμε γενικα!
Να λετε τις εμπειρίες σας και ποτε ειστε σιγουροι γι αυτο που λετε, εγω απλα παρατηρησα το φουσκωμα χωρις να ειμαι σιγουρος για το οτι φταει το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1394 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 22:25 »
geo84 το εχω αναφερει και και εχω το θεμα αντιστροφα δηλ το εχω αυτο οταν τα υγρα μου περιεχουν μεσα εστω και λιγη ποσοτητα pg καποιοι οργανισμοι δεν τα δεχονται ειτε pg ειτε vg καποιοι δεχονται και τα 2 παντως η vg γενικοτερα ειναι φιλικοτερη προς τον οργανισμο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8471 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085524 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12