vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1245 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 02:46 »
Εχει νιώσει κανείς το στομα του σα να το έχει κανει επάλειψη με κρεμα body lotion?
Ατμισα ετοιμο υγρο FA που είναι μόνο vg και νιώθω καπως έτσι το στόμα μου. δεν ξερω πως να το περιγράψω ....
Σα μια λαδιλα να το πω :)) [size=78%].....δεν ξερω.[/size]
Το κάνει η vg? :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Pydnaios

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1246 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 03:15 »
Δεν ξέρω που να το γράψω και δεν ξέρω αν θα έχει παρενέργειες
(παρακαλώ να μεταφερθεί αν είναι εντελώς off)
αλλά τραβώντας τζούρες κατ' ευθείαν κάτω όπως στο ναργιλέ (δεν το έχω δει να αναφέρεται κάπου) είναι πιο επικίνδυνο από τη διαδρομή:
στόμα - πνευμόνια - εκπνοή ;  ???

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1247 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 03:25 »
Εχει νιώσει κανείς το στομα του σα να το έχει κανει επάλειψη με κρεμα body lotion?
Ατμισα ετοιμο υγρο FA που είναι μόνο vg και νιώθω καπως έτσι το στόμα μου. δεν ξερω πως να το περιγράψω ....
Σα μια λαδιλα να το πω :)) [size=78%].....δεν ξερω.[/size]
Το κάνει η vg? :confused1: :confused1:
Θα έλεγα ότι δεν είναι θέμα VG. Σε ποιό υγρό αναφέρεσαι ?

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1248 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 03:45 »
ετοιμο FA cappucino στα 9 mg ???
μπορει να ειναι λογω γευσης?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 11:53 από angelin »

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1249 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 14:06 »
Έτσι πιστευω + μου έχει συμβεί και εμένα με κρέμες/καραμέλες ..  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1250 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 23:21 »
Σήμερα παντως που αλλαξα υγρο κι ατμισα υγρο με pg εφυγε αυτη η αισθηση. ???

Αποσυνδεδεμένος MIHALIS7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1251 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2013, 12:16 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΥΝ ΑΤΜΙΣΤΕΣ ΑΤΜΙΖΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΚΕΤΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΕΥΕΣΘΗΣΙΑ ΣΤΟ ΡΙΝΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑ (ΦΤΕΡΝΙΖΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ) ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΗΧΟ?


Όχι ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 02:30 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1252 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2013, 15:36 »
Δεν ξέρω που να το γράψω και δεν ξέρω αν θα έχει παρενέργειες
(παρακαλώ να μεταφερθεί αν είναι εντελώς off)
αλλά τραβώντας τζούρες κατ' ευθείαν κάτω όπως στο ναργιλέ (δεν το έχω δει να αναφέρεται κάπου) είναι πιο επικίνδυνο από τη διαδρομή:
στόμα - πνευμόνια - εκπνοή ;  ???

καλη ερωτηση ... αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καμια διαφορα  ...  η διαδρομη ειναι η ιδια  ....

Κανας πιο εμπειρος να μας απαντησει  ... ???

Αποσυνδεδεμένος mondelos22

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1253 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 16:45 »
καλησπερα ατμιζω εδω και δυο βδομαδες vg με δικα μου υγρα κατασκευης με νικοτινη με μεσο ορο 8mg και ποναω στον αυχενα ξερετε κατι για αυτο

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1254 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 16:48 »
Πιαστηκες...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1255 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 17:10 »
καλησπερα ατμιζω εδω και δυο βδομαδες vg με δικα μου υγρα κατασκευης με νικοτινη με μεσο ορο 8mg και ποναω στον αυχενα ξερετε κατι για αυτο

να αποφευγες τα ρευματα, το αιρκοντισιον...
παντως το η.τ σιγουρα δε φταιει..ουτε τα υγρα που ατμιζεις. ;)
στανταρακι στο λεω. :)

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1256 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 18:00 »
Καλησπέρα, θα ήθελα να να πληροφορήσω τους συνατμιστες πως ο στοματικος βλενογονος στους καπνιστές σκληραίνει και αλλάζει υφή. Οταν διακόψει κάποιος το τσιγάρο (δεν προϋποθέτει ατμισμα) η στοματική κοιλότητα επανέρχεται σταδιακά στην πρότερη κατάσταση. Για τον λόγο αυτό έχουμε και καλύτερη γεύση μετα τη διακοπή.Αλλά και πιθανές ήπιες ουλιτιδες (που μπορεί πχ να οφείλονταν στην πέτρα)πλέον μας ενοχλούν και πιθανότατα να έχουμε αίμα κατα το βουρτσισμα. Οι οδοντίατροι συνιστούν αλλαγή σε μαλακοτερη οδοντοβουρτσα και καθαρισμό / θεραπεία της πετρας / ουλιτιδας.Δεν είμαι οδοντίατρος αλλά ειναι ο αδελφός μου και είχα ένα θεματάκι όταν άρχισα το ατμισμα και διέκοψα το τσιγάρο.
 ;D ;D ;D

Πολλές, και καμιά φορά περίεργες αντιδράσεις προέρχονται απο την προϊστορία μας ως καπνιστές , πχ μπορεί να εμφανιστούν σπυρακια που μοιάζουν μ αυτά της ακμής
 το οποίο όμως ειναι μια φυσιολογική απομάκρυνση των τοξινων  που είχαμε μέσα μας. Δώστε χρόνο στον οργανισμό σας και μακριά απο το περίπτερο....... :thumpup: :thumpup:
Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1257 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 18:23 »
Οταν πρωτοξεκινησα η.τ. χρησιμοποιησα ατμοποιητη 510 (μεσα στο ufs).
Βηχας ατελειωτος χωρις να ειμαι αρρωστος, 2-3 μηνες. Πηγα σε 2 γιατρους ωριλα, εκανα και λαρυγγοσκοπηση με καμερα, δεν ειχα τιποτα. Μου ειπανε και οι 2 γιατροι, οτι μαλλον ειχα αλλεργικο "επεισοδιο"  μετα απο ενα κρυωμα η' μια ιωση.
Ο βηχας ομως δεν περνουσε και μαλιστα χειροτερευε οταν ατμιζα.
Τα πηρα στο κρανιο, κοβω το η.τ. και παω στο περιπτερο και αγοραζω πακετο. Μολις καπνισα κ.τ. , αμεσως δια μαγειας βηχας ΤΕΛΟΣ!!!
Σκεφτηκα οτι φταιει :
1) το συγκεκριμενο υγρο
2) ο ατμοποιητης

Εμεινα με κ.τ. για 8-10 μηνες. Αλλα με ετρωγε παλι να το κοψω, και καποια στιγμη εκανα δοκιμη-πειραμα με επισκευασιμο ατμοποιητη με φυτιλο-αντισταση.
Χρησιμοποιησα το ιδιο υγρο που ειχα και τοτε.
ΚΑΝΕΝΑ προβλημα εδω και 1,5 χρονο αποκλειστικο ατμισμα !!!!


Πριν 2 μερες ειπα να δοκιμασω συρμα kanthal. και εμφανιστηκε αμεσως το γαργαλημα, και ο ξερος βηχας. Αλλαξα συρμα και εβαλα nickechome και ειμαι παλι οκ !!!

Συμπερασμα :
Δεν ξερω στα σιγουρα.
Ισως με ενοχλει το kanthal συρμα.
Ισως ο συγκεκριμενος ατμοποιητης...

Θελησα να το μοιραστω μαζι σας, για να επισημανω οτι αν κατι μας ενοχλει, πρεπει να ψαξουμε εναλλακτικες πριν το παρατησουμε.
Εχω τωρα 1,5 χρονο χωρις ουτε ενα κ.τ. και δεν μου λειπει και καθολου !!!!

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1258 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 18:28 »
Συμφωνώ!
Είναι μερικά πράγματα που μας ενοχλούν και δεν πάει ο νους μας. Εμένα μου έκανε βήχα συγκεκριμένο άρωμα από συγκεκριμένη εταιρία. Ότι άλλο υγρό και να έκανα από την ίδια εταιρία δεν είχα πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1259 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 18:52 »
Και εγώ έχω τα ίδια συμπτώματα παιδιά μετά από καλοκαιρινό κρύωμα, ατμίζω υγρά που φτιάχνω ο ίδιος εδώ και 8 μήνες , ίσως πρέπει να αλλάξω μάρκα στην βάση ,γιατί ο βήχας συνεχίζεται και με διαφορετικό άρωμα.Όταν πάλι δεν ατμίζω είμαι μια χαρά .Το κάπνισμα πάντως δεν το ξαναρχίζω για κανενα λόγο μετά απο 2,5 χρόνια .......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180654 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33982 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15675 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10261 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12