vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, manoslykos, Nikrom, Jorge, camber

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1125 στις: Μαρτίου 22, 2013, 10:21 »
Κατ' εμένα:
Καλό θα ήταν να θερμομετρηθείς 3 φορές την ημέρα (πρωί, μεσ, βράδυ) την ίδια ώρα όμως κάθε μέρα, και να καταγράφεις τη θερμοκρασία που μετράς κάθε φορά σε ένα χαρτί. Για μια βδομάδα τουλάχιστον.
Μετά, εδώ είναι το δύσκολο, να μην ατμίσεις για τουλάχιστο 2 μέρες, θερμομετρώντας τις ίδιες ώρες με τις προηγούμενες μέρες και ξανακαταγράφοντας τις θερμοκρασίες.
Εκεί ίσως βγάλεις καμιά άκρη.


Να πω, όμως, και κάτι εντελώς κουφό και απλό που μπορεί να φταίει;;; Και μη γελάσετε.....
Μήπως φίλε έχεις από τα θερμόμετρα τα "καινούρια" τα ηλεκτρονικά;;;;
Γιατί αν έχεις τέτοιο, υπάρχει περίπτωση απλά ... να μην είναι ακριβείας..... !!!!!!
Και μη γελάσει κανένας παρακαλώ, το έχω τεστάρει με πολλά θερμόμετρα και το λέω... Ένα που έχω (προπολεμικό, 15ετίας!!!!) από Γαλλία, δουλεύει άψογα. 35 φορές συνεχόμενες να το βάλω, δείχνει ακριβώς το ίδιο. Όσα έχω πάρει τα τελευταία 7 χρόνια από Ελλάδα, 10 φορές απανωτές να τα βάλεις, παίζουν στα δέκατα (και μερικά πολύ!) και στο τέλος τα έχω πετάξει.... Δε ξέρω τί θα κάνω αν χαλάσει της Γαλλίας....
Κάτι πολύ απλό που μπορείς να κάνεις για να το τεστάρεις, θερμομετρήσου 7 φορές απανωτές. Αν δεις τη μία 36,6, την άλλη 37, μετά 36,8, μετά 37,1 ..... άστο φίλε, καλά είσαι, απλά.... πέτα το θερμόμετρο!!!!!
(Πραγματικά εύχομαι να είναι αυτό το τόσο απλό και εύκολο, για να μη προβληματίζεσαι κιόλας.....)
Γράψε μου αν το κάνεις, να ξέρω σε παρακαλώ.......

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1126 στις: Μαρτίου 22, 2013, 10:39 »
και γω εχω 3 ψηφιακα θερμομετρα και το καθενα δειχνει διαφορετικη θερμοκρασια.  :))
Μονο του υδραργυρου αξιζουν.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1127 στις: Μαρτίου 22, 2013, 10:54 »
Κι αυτό που έχω από Γαλλία.... κάποια στιγμή θα πρέπει να το ψάξω με τη μάρκα του μήπως το βρω στο internet....
Πάντως σοβαρά, πέρα από κάθε πλάκα... μπορεί ο άνθρωπος να έχει προβληματιστεί εντελώς τζάμπα.....

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1128 στις: Μαρτίου 22, 2013, 20:18 »
Τι υγρά ατμίζεις;


θα ηταν αδικο να κατονομασω συγκεκριμενα υγρα....υγρα εμπορικα και ελεγμενα παντως


Κατ' εμένα:
Καλό θα ήταν να θερμομετρηθείς 3 φορές την ημέρα (πρωί, μεσ, βράδυ) την ίδια ώρα όμως κάθε μέρα, και να καταγράφεις τη θερμοκρασία που μετράς κάθε φορά σε ένα χαρτί. Για μια βδομάδα τουλάχιστον.
Μετά, εδώ είναι το δύσκολο, να μην ατμίσεις για τουλάχιστο 2 μέρες, θερμομετρώντας τις ίδιες ώρες με τις προηγούμενες μέρες και ξανακαταγράφοντας τις θερμοκρασίες.
Εκεί ίσως βγάλεις καμιά άκρη.


Να πω, όμως, και κάτι εντελώς κουφό και απλό που μπορεί να φταίει;;; Και μη γελάσετε.....
Μήπως φίλε έχεις από τα θερμόμετρα τα "καινούρια" τα ηλεκτρονικά;;;;
Γιατί αν έχεις τέτοιο, υπάρχει περίπτωση απλά ... να μην είναι ακριβείας..... !!!!!!
Και μη γελάσει κανένας παρακαλώ, το έχω τεστάρει με πολλά θερμόμετρα και το λέω... Ένα που έχω (προπολεμικό, 15ετίας!!!!) από Γαλλία, δουλεύει άψογα. 35 φορές συνεχόμενες να το βάλω, δείχνει ακριβώς το ίδιο. Όσα έχω πάρει τα τελευταία 7 χρόνια από Ελλάδα, 10 φορές απανωτές να τα βάλεις, παίζουν στα δέκατα (και μερικά πολύ!) και στο τέλος τα έχω πετάξει.... Δε ξέρω τί θα κάνω αν χαλάσει της Γαλλίας....
Κάτι πολύ απλό που μπορείς να κάνεις για να το τεστάρεις, θερμομετρήσου 7 φορές απανωτές. Αν δεις τη μία 36,6, την άλλη 37, μετά 36,8, μετά 37,1 ..... άστο φίλε, καλά είσαι, απλά.... πέτα το θερμόμετρο!!!!!
(Πραγματικά εύχομαι να είναι αυτό το τόσο απλό και εύκολο, για να μη προβληματίζεσαι κιόλας.....)
Γράψε μου αν το κάνεις, να ξέρω σε παρακαλώ.......


θα το δοκιμασω ευκολο και καλη ιδεα..!!




Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2013, 20:24 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1129 στις: Μαρτίου 23, 2013, 13:28 »
Ok απλά ρώτησα μην τυχών άτμιζες τίποτα κινέζικα. :)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1130 στις: Μαρτίου 23, 2013, 13:58 »
Ένα σενάριο είναι ότι σου ανεβάζει δέκατα η νικοτίνη, αφού με μηδενική δεν είχες πρόβλημα.
Όταν κάπνιζες είχες συχνά δέκατα;

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1131 στις: Μαρτίου 23, 2013, 23:16 »


δεν ειχα και ηδη μετρηθηκα με μηδενικη σημερα το βραδυ 36.7  χτες με 12   37.1 ιδια ωρα μετρηση...θα δουμε τις επομενες μερες...γιατι θα δω με μηδενικη και μετα χωρις ατμισμα....


Μην κάνετε παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 24, 2013, 05:12 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1132 στις: Μαρτίου 23, 2013, 23:22 »
Κωστα με ολο το θαρρος και σεβασμο μηπως εχεις καποιες φοβιες απεναντι στο ατμισμα και γενικα στην απορρόφηση της απο τον οργανισμου σου  ποση ειναι κτλ και σε επηρεαζει ψυχολογικα?
Το ρωταω γιατι το προηγουμενο Σαββατο εχασα εναν φιλο απο ανακοπη και απο εκεινη την μερα νοιωθω οτι δεν ειμαι καλα ασχετα αν οι τελευταιες εξετασεις ηταν μωρου παιδιου.
Εκεινο που θελω να πω με λιγα λογια ειναι οτι το ψυχολογικο πολλα μπορει να κανει και ας γελασουν μερικοι.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1133 στις: Μαρτίου 23, 2013, 23:28 »
Eπίσης, αυτά είναι δέκατα που πιθανόν να ανεβάζουμε όλοι πάνω στη διάρκεια της μέρας, αλλά να μην το καταλαβαίνουμε πάνω στην ένταση.
Πάντως, θεωρώ πολύ πιο σημαντική την επισήμανση του Βαγγέλη από πάνω.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1134 στις: Μαρτίου 23, 2013, 23:45 »
Μου ειχε τυχει να ανεβαζω κι εγω πυρετο μεσα στην ημερα. Δεκατα δηλαδη. Το πολυ μεχρι 37,1. Αυτο γινοταν για αρκετο καιρο και περιπου ενα χρονο ΠΡΙΝ αρχισω το ατμισμα. Οταν πηγα στο γιατρο μετα απο εξετασεις μου ειπε οτι περασα λοιμωδη μονοπυρηνωση και σχεδον δεν το καταλαβα.. Δεν υποννοω οτι εχει καποιος το ιδιο απλα παραθετω την εμπειρια μου.

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1135 στις: Μαρτίου 24, 2013, 04:52 »

παιδια δεχομαι ολα τα παραπανω οτι μπορει να συμβαινουν..εχω απλα κανει εξετασεις μικροβιολογικες....δεχομαι και το ψυχολογικο...απλα συνεπεσε με διαφορα μιας βδομαδας απο τη μεταβαση απο το καπνισμα στο ατμισμα γι αυτο το αναφερω εδω!!!!!ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως



Κωστα με ολο το θαρρος και σεβασμο μηπως εχεις καποιες φοβιες απεναντι στο ατμισμα και γενικα στην απορρόφηση της απο τον οργανισμου σου  ποση ειναι κτλ και σε επηρεαζει ψυχολογικα?
Το ρωταω γιατι το προηγουμενο Σαββατο εχασα εναν φιλο απο ανακοπη και απο εκεινη την μερα νοιωθω οτι δεν ειμαι καλα ασχετα αν οι τελευταιες εξετασεις ηταν μωρου παιδιου.
Εκεινο που θελω να πω με λιγα λογια ειναι οτι το ψυχολογικο πολλα μπορει να κανει και ας γελασουν μερικοι.


ευερεθιστος γενικα ειμαι αλλα το ατμισμα μονο και μονο που εκοψα το καπνισμα το προσκυναω....


Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 24, 2013, 05:00 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος tasossun

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1136 στις: Μαρτίου 24, 2013, 14:39 »
geia sas eimai neos sto forum..ithela na sas pw egw polles fores vgazw sto stoma mou apo mesa erpi k oxi mono 1..2-3 tin fora.sas etixe pote?k pote den evgaza apo tote pou ksekinisa to ilektoroniko tsigaro edw k 4 mines.


Παρακαλούμε: Μην γράφετε greeklish στο φόρουμ μας. Από τη στιγμή που έχετε πρόσβαση στο internet, ακόμα κι αν η συσκευή σας αδυνατεί να γράψει ελληνικά, χρησιμοποιήστε το All Greek to me ή το Greklish to Greekκαι μετατρέψτε το greeklish κείμενό σας σε ελληνικό.
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 24, 2013, 19:45 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1137 στις: Μαρτίου 24, 2013, 15:00 »
Καλωσόρισες. Καραρχήν μία μικρή παρατήρηση: γράφε με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες, σύμφωνα με τους κανονισμούς του φόρουμ, για να μη βγάζουμε τα μάτια μας.

Πρόκειται για έρπη ή άφθες (δεν ξερω εάν βγαίνει έρπης μέσα στο στόμα, όσες φορές μου έτυχε είχα επιχείλιο έρπη και μάλιστα πριν ξεκινήσω το η.τ.).
Μήπως άλλαξες υγρό ή ατμοποιητή; Πλένεις συχνά το επιστόμιο; :hmmm:
Μπορεί να είναι κάτι από αυτά, μπορεί και τίποτα από αυτά.

Επίσης κάθε οργανισμός αντιδρά σε κάθε μεταβολή (όπως εδώ από το κάπνισμα στο άτμισμα) διαφορετικά, είτε ως προς τα συμπτώματα είτε ως προς το χρόνο εμφάνισης.

Αποσυνδεδεμένος tasossun

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1138 στις: Μαρτίου 24, 2013, 15:07 »
ειναι πανς στο στωμα απο την μεσα πλεβρα απλα ο ερπης φιλε μου..ναι τα καθαριζω,κ οταν εκανα καποιο θγρο κ νομιζα με πειραζει αυτο αλλαξα πηρα κατι διαφορετικο κ παλι τα ιδια..αστα να πανε κ ενω εχει βρει την χαρα μου με το η.τ δεν κσερω τωρα...γιατι ειναι πικρα να βγαζεις ερπη κ ουτε να φασ δεν μπορεις...
χαχα τωρα ειδα τι εγραψα κ οτι εχω καποιες λεξεις καπως..απλα γραφω γρηγορα κ εχω μαθει στα greeklish γιαυτο  ;)


Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 24, 2013, 19:42 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1139 στις: Μαρτίου 24, 2013, 15:15 »
μάλλον μιλάς για αύτρα πάντως, ο έρπης βγαίνει πάνω στα χείλη από την έξω πλευρά μερικές φορές και οριακά εκτός χειλιών στα μάγουλα. Μεγάλο κόκκινο σαν πληγή, η αύτρα θυμίζει περισσότερο σπυράκι, και φυσικά μπορεί να οφείλεται το η.τ. εάν είσαι ευαίσθητος σε μολύνσεις, από την άποψη ότι μπορεί να μην είναι αρκετά καθαρό. Δοκίμασε να είσαι λίγο τυπικός στην καθαριότητα του, τι ατμοποιητή χρησιμοποιείς;


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180524 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33933 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12