vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge, FaniFox, JohnDag, gama

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #165 στις: Μαΐου 07, 2011, 13:13 »
Η αλήθεια είναι ότι ατμίζω μόλις 3 μέρες και μάλιστα η ατμομηχανή μπροστά μου είναι σαν παιχνιδάκι... Το πλάκωμα στο οποίο αναφέρομαι ενδεχομένως είναι σε απ'ευθείας σύνδεση με την ψυχική μου σύνθεση τώρα που περνάω σε άγνωστα μονοπάτια αφήνοντας πίσω την κατάρα των Δανών (Prince γαρ...).
Ωστόσο, το πλάκωμα αυτό δεν είναι και σαν το μπούκωμα που ένιωθα μερικές φορές με το κτ. Επειδή ξέρεις υποσυνείδητα ίσως, προσπαθώ να εξηγήσω τι ακριβώς είναι αυτό που αναπνέω, η λέξη ατμός από μόνη της δείχνει "υγρασία" στους πνεύμονες... Δηλαδή έτσι τείνω να το αντιληφθώ. Συνεπώς, μάλλον πρέπει να περάσουν μερικές ακόμη μέρες μέχρι να είμαι σε θέση να εκφέρω μια απολύτως αντικειμενική άποψη αφού προς το παρόν, ο ενθουσιασμός μου είναι τόσο μεγάλος που φέρομαι στο eGo μου σα να είναι φτιαγμένο από πανάκριβη πορσελάνη με πάχος μερικά νανο-χιλιοστά...
Η μόνη σίγουρη παρενέργεια είναι το mind - kick που έφαγα και δεν το αφήνω από το χέρι...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #166 στις: Μαΐου 07, 2011, 17:36 »
Ναι ρε γμτ...  και κουράζεται το χέρι έτσι.

Άντε ρε εσείς που μοντάρετε... φτιάξτε καμιά μόντα σε στυλ χειρουργικής μάσκας... με λαστιχάκια στα αφτιά να μη χρειάζεται να το κρατάμε...

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #167 στις: Μαΐου 07, 2011, 19:04 »
Και γω , τον 1ο καιρο πιπιλα το ειχα . Αλλα σιγα σιγα χαλαρωνεις . Μεχρι απο το σπιτι βγαινω για λιγο και δεν παιρνω μαζι μου τιποτα !!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #168 στις: Μαΐου 08, 2011, 10:36 »
Η αλήθεια είναι ότι ατμίζω μόλις 3 μέρες και μάλιστα η ατμομηχανή μπροστά μου είναι σαν παιχνιδάκι... Το πλάκωμα στο οποίο αναφέρομαι ενδεχομένως είναι σε απ'ευθείας σύνδεση με την ψυχική μου σύνθεση τώρα που περνάω σε άγνωστα μονοπάτια αφήνοντας πίσω την κατάρα των Δανών (Prince γαρ...).
Ωστόσο, το πλάκωμα αυτό δεν είναι και σαν το μπούκωμα που ένιωθα μερικές φορές με το κτ. Επειδή ξέρεις υποσυνείδητα ίσως, προσπαθώ να εξηγήσω τι ακριβώς είναι αυτό που αναπνέω, η λέξη ατμός από μόνη της δείχνει "υγρασία" στους πνεύμονες... Δηλαδή έτσι τείνω να το αντιληφθώ. Συνεπώς, μάλλον πρέπει να περάσουν μερικές ακόμη μέρες μέχρι να είμαι σε θέση να εκφέρω μια απολύτως αντικειμενική άποψη αφού προς το παρόν, ο ενθουσιασμός μου είναι τόσο μεγάλος που φέρομαι στο eGo μου σα να είναι φτιαγμένο από πανάκριβη πορσελάνη με πάχος μερικά νανο-χιλιοστά...
Η μόνη σίγουρη παρενέργεια είναι το mind - kick που έφαγα και δεν το αφήνω από το χέρι...  ;)
Για περιπου ενα μηνα ειχα ακριβως αυτο που περιγραφεις!! Πλακωμα στο στηθος κ πονο!! δλδ δεν μπορουσα τα βραδια να αναπνευσω οταν ξαπλωνα να κοιμηθω κ  με ειχε τρομαξει η κατασταση αυτη πολυ! Να πω οτι ατμιζα τοτε διχως νικοτινη στα υγρα!! Αυτο τα λεει ολα ναι? παντα κ οι περισσοτεροι αν οχι ολοι αλλα οσοι απο εμας καπνιζαν πολυ οπως εγω 3 πακετα την μερα, ενοιωθαν το ιδιο συμπτωμα.

Δεν λεω οτι αυτο ειναι κατι σαν κοινο συμπτωμα γιατι θα  μπορουσε να σημαινει κ κατι αλλο ναι? αν συνεχιστει αυτο που νοιωθεις τοτε να δεις εναν καλο γιατρο κ να σου πει αν ολα ειναι οκ με τους πνευμονες κ την καρδια σου. Δεν θελω να σε τρομαξω μα καποια συμπτωματα μπορει να ειναι απλα απο την διακοπη του κτ κ αλλα οχι.

Καλο ειναι να τα προσεχουμε ολα ωστε να μην εχουμε εκπληξεις αργοτερα.

Εγω ατμιζω αρκετα απο την πρωτη μερα που το ξεκινησα κ δεν το εχω ελατωσει καθολου μα διχως κανενα προβλημα τωρα πια. Ολα περασαν στον μηνα επανω.  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #169 στις: Μαΐου 16, 2011, 20:38 »
Εγώ, όταν ατμίζω καπάκι μετά το φαγητό, 9 στις 10 φορές, νιώθω ένα ελαφρύ κάψιμο στο μπροστά μέρος της γλώσσας. Δεν μου συνέβαινε το ίδιο με το κ.τ.
Νέος ατμιστής (1 βδομάδα). 18 mg υγρά. Δεν το θεωρώ ιδιαίτερα σοβαρό σύμπτωμα, αλλά θεώρησα σωστό να το αναφέρω.

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #170 στις: Μαΐου 16, 2011, 22:36 »
Καλησπέρα κι από μένα. Έχω παρατηρήσει σε μόλις 2 μέρες χρήσης, (vg 18άρα) ότι νιώθω εξ αρχής ένα "πλάκωμα" στα πνευμόνια - το νιώθω σαν κάτι που μοιάζει με άγχος.... Κάπνιζα περίπου 30 τσιγάρα τη μέρα Prince light. Έχω μια σχετική ξηρότητα στο λαιμό. Μεγάλη εντύπωση μου κάνει που από το πρώτο άτμισμα ΔΕΝ ένιωσα ούτε για μια στιγμή ότι θέλω να καπνίσω!....


!!!!!!!κι εγω.εδω και 2μερες νιωθω ενα πλακωμα....σαν δυσπνια....σαν να μην μου φτανει το οξυγονο....σαν να εχω μπουκωσει...Υπαρχει περιπτωση να ναι που πηρα υγρα μονο vg???Η απλα αγχος...???? :confused1: :confused1:
Να προσθεσω επισης...και την μαυρη μου αληθεια...οτι ειμαι ολη μερα με το ητ στο στομα..... :idiot1: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #171 στις: Μαΐου 16, 2011, 22:39 »
Η βιτζι φταίει 10000%

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #172 στις: Μαΐου 16, 2011, 22:48 »
!!!!!!!κι εγω.εδω και 2μερες νιωθω ενα πλακωμα....σαν δυσπνια....σαν να μην μου φτανει το οξυγονο....σαν να εχω μπουκωσει...Υπαρχει περιπτωση να ναι που πηρα υγρα μονο vg???Η απλα αγχος...???? :confused1: :confused1:
Να προσθεσω επισης...και την μαυρη μου αληθεια...οτι ειμαι ολη μερα με το ητ στο στομα..... :idiot1: :tongue_smilie:
Έχω την εντύπωση πως έχεις το ίδιο "σύμπτωμα " με εμένα και με δεδομένο ότι εμένα αυτό μου πέρασε, μπορείς κι εσύ να θεωρείς πως θα σου περάσει...
Να περιμένεις όμως το επόμενο που εγώ ήδη διανύω...
Αυτό είναι πραγματικά πολύ ενοχλητικό... Στόμα τσαρούχι, κακή αίσθηση καθαριότητας στο στόμα, ξηρότητα, τάση να μασουλάω τα χείλη μου, μερικές φορές αίσθηση της γεύσης του αίματος χωρίς εμφανή αιμοραγία στα ούλα... Το χειρότερο... κάψιμο της γλώσσας με έντυοξη αίσθηση ξηρότητας και μάλιστα τόσο ενοχλητικό που θέλω να την "ξύνω" διαρκώς, δαγκώνοντάς την ελαφρά.
Για μένα αυτό είναι σύμπτωμα της ΥΠΕΡ - ΥΠΕΡβολικής χρήσης του η.τ. Το είχα κα΄νει πια εντελώς πιπίλα...
Αυτό φυσικά από χθες που με έχει τσακίσει με έβαλε σε σκέψεις και πήρα μαζί μου το πρωί ένα κ.τ. Στο καφέ που κάθησα όμως έβγαλα το η.τ. άτμισα ελαφρά και τελικά πέταξα το κ.τ.... Δυστυχώς, για την αλλαγή του ph στο στόμα και την κακή γεύση δεν κάνω τίποτε άλλο όλη μέρα από το να μασουλάω διάφορα και να πίνω επίσης διάφορα με έντονες και μάλλον προς το γλυκό γεύσεις...
Σήμερα μείωσα λίγο τους ρυθμούς και βρήκα ως "γιατρικό" τις τσίχλες. Αν και ποτέ δεν μου άρεσαν, σήμερα έσωναν την παρτίδα. Ελπίζω πως αυτή η αντίδραση της γλώσσας, θα περάσει και ολόκληρη η στοματική κοιλότητα θα προσαρμοσθεί στα νέα δεδομένα. Δεν θέλω να πιστεύω ότι το στόμα μου προτιμάει να του δίνω καθαρό καρκίνο από το άτμισμα... Το παλεύω ακόμη. Αρκεί να βελτιωθεί σύνταμα η κατάσταση...

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #173 στις: Μαΐου 16, 2011, 22:55 »
Κι εμενα το μυαλο μου στη vg πηγε αρχικα....απλα δν ηθελα να το πιστεψω....ωραιο ντουμανι η ατιμη...κ η γλυκαδα της επισης μου αρεσει...σιγουρα μαζι με την υπερκαταναλωση που κανω....αστα να πανε...
Μαλλον θα αφησω τα υγρα με vg στην ακρη προς το παρον να δω πως θα παει...
..για την ποσοτητα ατμιματος δν μπορω να πω κατι...γιατι οποτε το ελεγα με το κ.τ. εκανα περισσοτερα.. :P

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #174 στις: Μαΐου 16, 2011, 22:59 »
Λέτε αυτό με τη γλώσσα να οφείλεται στο ότι έχει γίνει αρκετά πιο ευαίσθητη σε ερεθίσματα, όπως γεύσεις και υφές, μιας και εδώ και μερικές μέρες δεν είναι καλυμμένη με αυτό το "αόρατο" στρώμα πίσσας και καμένου καπνού?

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #175 στις: Μαΐου 16, 2011, 23:00 »
εμένα με έπιανε τρελό φούσκωμα και δυσπνια με 50-50 εδώ και 10ημερο κάνω 80pg-20vg / 75pg-25vg και δεν το έχω ξανανιώσει

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #176 στις: Μαΐου 16, 2011, 23:10 »
Συμπληρωματικά να σας πω ότι την γλώσσα μου έχω χρόνια να την δώ τόσο κόκκινη...
Και ναι, είμαι σταθερά και μόνιμα σε φυτική vg. Χθες το γύρισα για ένα ντεποζιτάκι σε pg αλλά ... τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #177 στις: Μαΐου 17, 2011, 00:11 »
Ξέρει κανείς τι είναι αυτό το συστατικό ,  Tetramethylpyrazine, το είδα σε ενα  ξένο  site  αλλά  δεν κατάλαβα ακριβως  λέει ότι  περιλαμβάνεται στα υγρα

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #178 στις: Μαΐου 17, 2011, 00:13 »
Δοκίμασε 1 ολόκληρη βδομάδα με σκέτη pg, τότε θα βγάλεις συμπέρασμα

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #179 στις: Ιουλίου 05, 2011, 18:21 »
Θέλω να σας ρωτήσω για κάτι παράξενο που συναντάω τις τελευταίες ημέρες, ειδικόρερα όταν είμαι σε οριζόντια θέση...αίσθημα παλμων σε διάφορα σημεία στο σώμα μου..αυτί,κοιλιά,θώρακα κτλ....το έχει παρατηρήσει κανένας;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8345 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180664 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536330 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59806 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237524 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136152 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12