vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 4 χρήστες
vlasismiriagos, manoslykos, camber, Jorge

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1020 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 15:07 »
δεν εχει δηλ σχεση με υγρα ή ειδος ατμοποιητων?συμβαινει κυριως το πρωι.μετα δεν εχω θεμα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1021 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 15:19 »
Εγώ το παρατηρούσα και πρωί και βράδυ, στο βούρτσισμα.
Είναι από τις συνηθισμένες παρενέργειες.
Φαίνεται πως είναι άσχετο από υγρά και άτμο ΟΜΩΣ επειδή κάθε άνθρωπος είναι μια άλλη περίπτωση και δεν μπορούμε να κάνουμε διαγνώσεις μέσω φόρουμ, μπορείς να πειραματιστείς εσύ ο ίδιος δοκιμάζοντας διαφορετικά υγρά (και εταιρίες) και ατμοποιητές.

Νομίζω πως δεν θα δεις διαφορές. Ένα υγρό μπορεί να φέρει αλλεργία σε κάποιον ή εντερική διαταραχή ή σπυράκια, αλλά αιμορραγία στα ούλα δεν θυμάμαι να έχω ακούσει.

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1022 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 13:08 »
καλημερα!!θελω να ρωτησω εαν ξερετε οι ουσιες των υγρων τοσο η vg και κυριως η pg εαν αυξανουν τα επιπεδα χολιστερινης,τριγλυκεριδια καλες,κακες χολιστερινες.εκανα κατι εξετασεις και τα βρηκα ολα ανεβασμενα....δεν χρεωνω τιποτα στο ηλεκτρονικο τσιγαρο να εξηγουμε.απλα ρωταω προλυπτικα

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1023 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 13:11 »
Κοψε τα παϊδακια και ξεκινα περπατημα. :yes: :D

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1024 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 13:15 »
ταχω κοψει... >:( και λεω να παρω  υγρα απο fa με κατι ψητα κοταπουλα που εχουν και κατι τετοια χολιστερινουχα... :)) .απλα πληροφοριακα ρωταω μηπως καποια απο τις ουσιες τα σπρωχνει λιγο...μην τρελαθω στην διαιτα και και οτι χανω το παιρνω απο το τσιγαρακι μου...

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1025 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 13:16 »
καλημερα!!θελω να ρωτησω εαν ξερετε οι ουσιες των υγρων τοσο η vg και κυριως η pg εαν αυξανουν τα επιπεδα χολιστερινης,τριγλυκεριδια καλες,κακες χολιστερινες.εκανα κατι εξετασεις και τα βρηκα ολα ανεβασμενα....δεν χρεωνω τιποτα στο ηλεκτρονικο τσιγαρο να εξηγουμε.απλα ρωταω προλυπτικα

Ριξε μια ματια εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,842.msg0.html#new αφορα θεμα για τον διαβητη και μαλιστα στην απαντηση 20 εχει γραψει και ο καρδιολογος του
φορουμ :yes:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1026 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 13:21 »
Δεν έχουμε ενδείξεις πως αυξάνονται αυτοί οι δείκτες λόγω του ΗΤ.
Οπότε...
Κοψε τα παϊδακια και ξεκινα περπατημα. :yes: :D
αλλά μια που το έχεις κάνει, έχω μια συμβουλή:
Τα ψητά κοτόπουλα είναι πολύ προτιμότερα (σε θέμα λιπαρών) από χοιρινό και από ό,τι βελάζει.
Ίσως αντικαταστήσεις κάποιους πειρασμούς με κάποιους ηπιότερους.

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1027 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 11:31 »
Μετα απο 1 χρονο ατμιστης, τους τελευταιους 3 μηνες ατμιζω 3mg νικοτινη vg.
Κατα καιρους εσταζε υγρο απο την μυτη μου λογω του οτι βγαζω τον καπνο απο εκει με αποτελεσμα να μενει η υγρασια
Δεν ξερω αν εχει σχεση με το ατμισμα, αλλα εδω και 1 εβδομαδα ειναι εντελως βουλωμενη η μυτη μου.
Δεν εχω συναχι, ουτε ειμαι κρυωμενος, αλλα η αναπνευστικη διοδος απο την μυτη ειναι κλειστη εντελως.
Ηταν μονο απο το ενα ρουθουνι, αλλα τωρα εκλεισε και το αλλο.
Την βγαζω με otrivin, ronar ξερετε αυτα για το συναχι που σε ξεμπουκωνουν, τα οποια οταν τα βαζω φευγει το βουλωμα αμεσα.
Φυσικα μετα απο 2 ωρες παλι τα ιδια
Εχει κανεις τετοιο συμπτωμα;

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1028 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 11:38 »
Πάντα τέτοια εποχή όπως και την Άνοιξη έχω τα ίδια και επειδή το έχω κοιτάξει ιατρικώς
έχω πρόβλημα με την υγρασία μπορεί να είσαι και εσύ σε αυτή τη περίπτωση, ρώτα έναν
παθολόγο  :)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1029 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 11:40 »
Εγώ είχα το αντίθετο ακριβώς, δηλαδή ήταν μονίμως βουλωμένη η μύτη και με το ατμισμα, μου έφυγε το σύμπτωμα.
βγαίνω ελαφρώς οφ τόπικ όμως για μια απλή συμβουλή, επειδή είμαι παθών με τα οτριβιν κλπ.
ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙΣ. Ξερω οτι προφανώς είναι συνέχεια βουλωμένη η μύτη, αλλα αν βαζεις καθε δυο ώρες, σε λίγο θα γίνει μια ωρα και μετά συνέχεια, και τέλος ΔΕΝ θα κανει ΚΑΘΟΛΟΥ δουλειά. Και θα αναγκαστείς να απέχεις απο αυτά τα σκευάσματα για τρείς τεσσσερις μέρες για να μπορέσουν να ξαναλειτουργήσουν. Προσοχή! Οσο πιο σπανια μπορείς βαζε.

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1030 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 11:49 »
Εγω παντως βλεπω μια αυξηση του βαρους μου οσο καιρο ατμιζω.
Μαζι με το ατμιθσμα αρχισα γυμναστικη,καλυτερη διατροφη,αλλα εκοψα το τσιγαρο.
Ειδα μια αυξηση γυρω στα τρια κιλα με λιγοτερες ποσοστητας φαγητου,καλυτερης ποιοτητας,και παραλληλα με γυμναστικη 3 φορες την εβδομαδα επι μια ωρα.
Ματωμα στα ουλα για καμποσο καιρο.Τωρα εχει υποχωρησει αυτο.

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1031 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 15:14 »
Πάντα τέτοια εποχή όπως και την Άνοιξη έχω τα ίδια και επειδή το έχω κοιτάξει ιατρικώς
έχω πρόβλημα με την υγρασία μπορεί να είσαι και εσύ σε αυτή τη περίπτωση, ρώτα έναν
παθολόγο  :)
και πως το αντιμετωπιζεις;

Εγώ είχα το αντίθετο ακριβώς, δηλαδή ήταν μονίμως βουλωμένη η μύτη και με το ατμισμα, μου έφυγε το σύμπτωμα.
βγαίνω ελαφρώς οφ τόπικ όμως για μια απλή συμβουλή, επειδή είμαι παθών με τα οτριβιν κλπ.
ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙΣ. Ξερω οτι προφανώς είναι συνέχεια βουλωμένη η μύτη, αλλα αν βαζεις καθε δυο ώρες, σε λίγο θα γίνει μια ωρα και μετά συνέχεια, και τέλος ΔΕΝ θα κανει ΚΑΘΟΛΟΥ δουλειά. Και θα αναγκαστείς να απέχεις απο αυτά τα σκευάσματα για τρείς τεσσσερις μέρες για να μπορέσουν να ξαναλειτουργήσουν. Προσοχή! Οσο πιο σπανια μπορείς βαζε.

Προσπαθω να αποφυγω την συχνη χρηση, αλλα δεν μπορω να αναπνεω συνεχεια απο το στομα, με κουραζει αφανταστα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2012, 16:10 από jeke04 »

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1032 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 15:56 »
και πως το αντιμετωπιζεις;
Όπως εσύ με otrivin & Ronal εναλλάξ. Συνήθως το φαινόμενο είναι πιο έντονο βράδυ και ξαπλωμένος, αλλά δεν έχει καμία σχέση με το ηλεκτρονικό τσιγάρο, είναι από αλλεργία στην υγρασία  :)

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1033 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 17:08 »
Εγω παντως βλεπω μια αυξηση του βαρους μου οσο καιρο ατμιζω.
Μαζι με το ατμιθσμα αρχισα γυμναστικη,καλυτερη διατροφη,αλλα εκοψα το τσιγαρο.
Ειδα μια αυξηση γυρω στα τρια κιλα με λιγοτερες ποσοστητας φαγητου,καλυτερης ποιοτητας,και παραλληλα με γυμναστικη 3 φορες την εβδομαδα επι μια ωρα.
Ματωμα στα ουλα για καμποσο καιρο.Τωρα εχει υποχωρησει αυτο.


αυτα τα συμπτωματα ειναι της διακοπης του τσιγαρου και οχι του ατμισματος............ειδικα το ματωμα των ουλων το ειχα και εγω και ο οδοντριατρος μου ειπε οτι ωφειλεται στην διακοπη του τσιγαρου........και οτι στην πορεια θα εξαφανιστει και ετσι και εγινε.....οποτε μην σε αγχωνει....... ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1034 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 17:19 »
Μα ειναι δυνατον να εχω κοψει το τσιγαρο,να κανω πολυ καλυτερη διατροφη και γυμναστικη και να παιρνω και κιλα?
Ισως ειναι παροδικο ολο αυτο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34006 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536483 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237617 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15797 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136166 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12