vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #990 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 19:41 »
Περαστικά εύχομαι.

Να σε ρωτήσω κάτι? Κατάλαβες να είχες καθόλου ενοχλήσεις τις προηγούμενες μέρες? Κάποιο σημάδι? Δηλαδή ενα πρωινό σηκώθηκες και η γλώσσα σου ήταν έτσι? Κάπως δηλαδή να το εντοπίσει και κάποιος άλλος ατμιστής που ενδεχομένως να έχει την ίδια ευαισθησία.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #991 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 19:42 »
Μήπως οι θερμοκρασία είναι πολύ υψηλή (ή και πολύ χαμηλή) και γι'αυτο σε πειράζει τόσο; Αν είναι πολύ χαμηλή υπάρχει η πιθανότητα από ότι έχω δει να έρθει υγρό στη γλώσσα ειδικά όταν έχεις υπερτροφοδοσία. Όταν είναι πολύ υψηλή πάλι σε κλωτσάει σαν άλογο (αν δεν σου δώσει καμμένο). Μπορεί κάπως να επιρρεάζει την γλώσσα σου και να αφήνει μεγαλύτερη ποσότητα νικοτίνης να μπει από το κανονικό.


Βέβαια εγώ πίνω και τόσο νερό την μέρα που και να ήθελα, δεν γίνεται να μείνει νικοτίνη στην γλώσσα.


Όπως και να έχει, 0νική νικοτίνη αν μπορείς να κάνεις, μπράβο σου! Καλό στον εαυτό σου! Και πάλι περαστικά  :)

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #992 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 19:54 »
Περαστικά εύχομαι.

Να σε ρωτήσω κάτι? Κατάλαβες να είχες καθόλου ενοχλήσεις τις προηγούμενες μέρες? Κάποιο σημάδι? Δηλαδή ενα πρωινό σηκώθηκες και η γλώσσα σου ήταν έτσι? Κάπως δηλαδή να το εντοπίσει και κάποιος άλλος ατμιστής που ενδεχομένως να έχει την ίδια ευαισθησία.
προχθες πρωι ηταν το πισω μερος πιο ασπρο απο το υπολοιπο , εχθες κιτρινισε και σημερα κιτρινο και αιμα σου στελνω τη φωτο pm

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #993 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 20:13 »
Ευαισθησίες και "χρωματισμούς" στη γλώσσα, έχουν αντιμετωπίσει αρκετοί από εμάς στο παρελθόν.

Οι κύριες αιτίες (εμπειρικά) φάνηκαν να είναι τα νικοτινούχα υγρά άτμισης ή/και οι ατμοποιητές αμφιβόλου ποιότητας.

Δείτε κι εδώ :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,542.msg82414/topicseen.html#msg82414

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2139.0.html

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5349.msg175017.html#msg175017

Το σωστότερο φυσικά -και δεν χωράει καμιά αμφιβολία σ'αυτό-  είναι η επίσκεψη στο γιατρό μας, ώστε να λάβουμε τις κατάλληλες οδηγίες.

Εμείς απλά ανταλλάσσουμε εμπειρίες κι απόψεις, όχι διαγνώσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος nikosq

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Το παλεύω
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #994 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 20:22 »
Περαστικά σου και από μένα, διάβασα αυτά που ανέφερες και θεωρώ ότι η επαναυγροποίηση της νικοτίνης πάνω στη γλώσσα σου προκάλεσε τη ζημιά. Κάνεις χρήση μικρής συγκέντρωσης νικοτίνης οπότε που να πας? Λέω μήπως δοκιμάσεις υγρό άλλης εταιρίας (στην ίδια συγκέντρωση) γιατί που ξέρουμε ότι όλοι χρησιμοποιούν την ίδια νικοτίνη και σε τι βαθμό καθαρότητας. Πάντως μην ξανακαπνίσεις κ.τ.. Το καλύτερο κόψε και αυτό. Μήπως είναι η ευκαιρία σου :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #995 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 20:25 »
Ναι το είδα, μοιάζει σαν να οφείλεται σε μόλυνση. Επιμελήσου την στοματική υγιεινή σου αυτή τη στιγμή να επανέλθει στα φυσιολογικά.
Ίσως ο κρύος ατμός λόγω υγροποίησης όπως ανέφερε και ο Atrum αλλά όχι οτι ευθύνεται αποκλειστικά, το θέμα είναι η ουσία που ερέθισε τη γλώσσα σου. Γενικά το οτι η νικοτίνη είναι τοξική είναι αλλά ίσως να είχε μολυνθεί από κάτι άλλο η γλώσσα σου και με το άτμισμα επιδεινώθηκε. Απλά προσπάθησε να θυμιθείς τι κινήσεις έκανες τις προηγούμενες 2 μέρες, πχ άλλαξες υγρά, άτμισες από πολλά διαφορετικά τσιγάρα, κάτι κάπου ύποπτο, ή απλά κάπου κατάλαβες ερεθισμό από κάποιο φαγητό ή ακόμα και από το επιστόμιο χωρίς να του δώσεις σημασία.
Θα σου πρότεινα αν ατμίσεις σε αυτή τη περίοδο να αλλάξεις ατμοποιητές σε νέους και καθαρούς, λόγω του ότι έχεις έστω και μικρή πληγή.
και πάλι περαστικά.

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #996 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 20:49 »
Οπως μου είπε η οδοντίατρος μου αυτό μπορεί να οφείλεται σε κακή διατροφή σύμπτωμα αναιμιας ή όταν τρώμε ζεστά φαγητά ,το έντονο άγχος,βρώμικες τεχνητές οδοντοστοιχιες η καλύτερη λύση φασκομηλο

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #997 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 22:07 »

 Ιωαννα τη διαγνωση την εκανε ο ΩΡΛ χειρουργος στο Παπανικολαου Θεσ/νικης .Δε φοραω ουτε βρωμικη μασελα ουτε τιποτα    Μαλλον ξερει τι λεει ο γιατρος δεν ειναι ΜΠΑΚΑΛΗΣ.Αυτο που λεει αυτο ισχυει .Το φασκομηλο ειναι φρικτο

Ναι το είδα, μοιάζει σαν να οφείλεται σε μόλυνση. Επιμελήσου την στοματική υγιεινή σου αυτή τη στιγμή να επανέλθει στα φυσιολογικά.
Ίσως ο κρύος ατμός λόγω υγροποίησης όπως ανέφερε και ο Atrum αλλά όχι οτι ευθύνεται αποκλειστικά, το θέμα είναι η ουσία που ερέθισε τη γλώσσα σου. Γενικά το οτι η νικοτίνη είναι τοξική είναι αλλά ίσως να είχε μολυνθεί από κάτι άλλο η γλώσσα σου και με το άτμισμα επιδεινώθηκε. Απλά προσπάθησε να θυμιθείς τι κινήσεις έκανες τις προηγούμενες 2 μέρες, πχ άλλαξες υγρά, άτμισες από πολλά διαφορετικά τσιγάρα, κάτι κάπου ύποπτο, ή απλά κάπου κατάλαβες ερεθισμό από κάποιο φαγητό ή ακόμα και από το επιστόμιο χωρίς να του δώσεις σημασία.
Θα σου πρότεινα αν ατμίσεις σε αυτή τη περίοδο να αλλάξεις ατμοποιητές σε νέους και καθαρούς, λόγω του ότι έχεις έστω και μικρή πληγή.
και πάλι περαστικά.
Ειναι η πρωτη φορα που το επαθα στη ζωη μου ,εαν το επηρεασε κατι αλλο και συνεπεσε με αυτο τι να πω .Ξαναλεω οτι η διαγνωση εγινε σε νοσοκομειο .


Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2012, 23:03 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #998 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 22:09 »
Όπως και να έχει, 0νική νικοτίνη αν μπορείς να κάνεις, μπράβο σου!
Μηδενικη νικοτινη δεν υπαρχει.....υπαρχει σκετη βαση χωρις προσθηκη νικοτινης  ;)
 
Περαστικα σου @αστερης ευχομαι να πανε ολα καλα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #999 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 13:11 »
Λοιπον την έπαθα και εγω πρόσφατα και θέλω να μου πείτε τι μπορεί να παίζει.
Ειχα κανει μια παραγγελία απο chinabuye και με οσα αγόρασα είπα να πάρω και ενα υγρό κινεζικό(πρωτη φορα να συγκρίνω ποιότητα) Το υγρό ειναι αυτό εδω.
http://www.chinabuye.com/10ml-e-liquid-smoke-juice-for-electronic-cigarette-high-niotine-content-camel-flavor
Λοιπόν δεν πρόλαβα να ατμισω 10 λεπτα και ειχα ενοχληση στο λαιμο μου οπου στη συνεχεια επιδεινωθηκε.
Το βραδυ άρχισαν τα όργανα δεν μπορούσα να καταπιώ και την επομένη ειχα δέκατα κλπ.
Για 2 μερες ημουν άρρωστος αλλα ευτυχώς το ξεπέρασα.
Δεν εχω ατμίσει ξανα απο το υγρο.
Αλλα κατι με πείραξε.
Και αναρωτιέμαι τωρα μηπως ειχε τίποτα μικρόβια μεσα και γιαυτο έγινε οτι έγινε.(Αν και η νικοτίνη τα σκοτώνει ολα αν θυμάμαι καλα)
Για πείτε;
Μακάρι να μπορούσα να το στείλω και για κάποιο έλεγχο το συγκεκριμένο υγρό αλλα δεν παίζει μια.
Υ.Γ. Ατμιζω και pg σκετη και vg σκετη διχως προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1000 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 13:34 »
Έτσι σου ήρθε το υγρό?
Όπως είναι στη φώτο?



ΕDIT
Eπειδή δεν απάντησε και αποσυνδέθηκε αν όντως ήρθε έτσι όπως είναι στη φώτο εγώ που να με πλήρωνες δεν θα ντρίπαρα ούτε μία σταγόνα :nope:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2012, 13:57 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1001 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 13:50 »
Γιατί υποβάλετε τον εαυτόν σας σε τέτοιες δοκιμασίες...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1002 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 14:14 »
Ναι ετσι ηρθε.
Ειχε και μια φωτοτυπία περι μάρκας κλπ.

gihal οι απόψεις εκεί στο chinabuye αλλες ειναι θετικές και άλλες αρνητικές.Δεν ειδα βέβαια κάποιος να ειχε τέτοιο πρόβλημα.
Anyway το θέμα δεν ειναι γιατι το αγόρασα το θέμα ειναι γιατι ειχα αυτές τις παρενέργειες...
Μπορεί να είναι και σύμπτωση; Μπορεί ναι αλλά δεν ξανά δοκιμάζω μόνο και μόνο για να μη το ξανά πάθω.

Και μόλις τώρα ειδα οτι σβήσανε το review μου..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2012, 14:21 από Vamire »

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1003 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 19:49 »
ειχες σημαδια σε γλωσσα φαρυγγα κτλ? Εμφανεις ερεθισμους-κοκκινιλες ?Η ποιοτητα της νικοτινης ειναι καθοριστικη μαλλον !

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1004 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 20:19 »
Το υγρο αυτο το εχω δοκιμασει και γω και δεν επαθα τιποτα !
Απλα,επειδη εχουν σχετικα μεγαλη περιεκτικοτητα σε νικοτινη ,18mg απ οτι λενε,αλλα μαλλον και παραπανω,ειναι πολλη βαρια για καποιον που ατμιζει με λιγοτερη νικοτινη.Εγω το ειχα βαλει φυτικη γλυκερινη και νερο,για να γινει πιο ελαφρυ. Εκεινη την περιοδο εφτιαχνα τα υγρα μου με περιπου 6mg νικοτινη. (τωρα ειμαι στα 4mg  :yes: και κατεβαινω).

Αν λοιπον κανεις υγρα με λιγοτερη νικοτινη,τοτε αυτο πρεπει να ειναι το προβλημα που αντιμετωπισες.

...Ή απλα κολλησες καποια ιωση,απο τις πολλες που κυκλοφορουν αυτη την περιοδο !  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59825 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12