vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, athmichalop, bloodlessz, Ηρακλης, manoslykos, Jorge

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #960 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 22:37 »
οταν εγω πηγα για το αιμα στην μυτη και κοκκινιλες (σπιρακια στη μυτη ) σε δυο (Μεγαλογιατρους)
απαντηση σκισιματακι στην μυτη ο ενας βαλε λιγο βαζελινι ,  ο αλως αλειφη τυπου βαζελινης  :yes: εγω το αφησα ετσι με της βαζελινες :))
κατοπιν σε διαφορετικο χρονο με διαφορετικα υγρα δηλαδη εταιρειων  :yes: σε δυο δικα μου ατομα που αρχισαν να ατμιζουν αργοτερα συνεβη το ιδιο με μενα , οποτε αρχισα να το ψαχνω  :yes: αντε παλι σε αλλους γιατρους σε διαφορετικα διαστηματα. η ιδια απαντηση  :yes:
και οταν ειπα σ εναν για εργαστηριακες εξετασεις χαμογελασε  ;D λετε να με περασε για λαλακα?
 η να εινα λαλακες οσοι γραφουν για το ιδιο συμπτωμα και να μην ξερουμε τι μας γινοταν πριν το ατμισμα και τι τωρα ?
Τελικα ολα γραφοντε γιατι γουσταρουμε ητ και οχι κτ,  μπας και καποιος εχει βρει την λυση  :yes: :bye:
οταν εγραψα αυτο το μηνυμα αγανακτισμενος απο 18αρα κατεβηκα στη 12αρα και ταυτοχρονα κατεβασα την pg απο 80-90/100 σε 50pg50vg
ελυσα το ανω προβλημα σε ενα δεκαημερο  :yes: δεν καταλαβα ομως τι εφταιγε  pg η νικοτινη  :dontknow:το καταλαβα προσφατα που ανεβασα την pg παλι τα ιδια... οποτε δεν ξανα ανεβαζω pg   :yes:
δεν ελυσα ομως το προβλημα με το ματωμα στα ουλα που δεν ειχα γραψει τοτε  :yes:( πριν ξεκινησω το ατμισμα δεν ματωναν ουτε με οδοντονημα.. ενω τωρα και με το βουτσισμα ) :-\
μηπως καποιος εχει βρει τη λυση ?
εγω το μονο που σκεφτηκα ειναι καθε βραδυ με αλατονερο  :))  :))
καμια αλλη ιδεα ?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #961 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 22:41 »
Επισκεψη σε οδοντιατρο;  ::)

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #962 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 22:44 »
Υπάρχουν και στα φαρμακεία οδοντόκρεμες & διαλύματα που βοηθούν, το αλατόνερο δεν ξέρω αν θα βοηθήσει...

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #963 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 22:46 »
μεσα Ιουνιου τελειωσα απο ενα ρεκτιφιε... :))
 :hmmm:μαλλον πρεπει να ξανα παω σ αλλον   :-\

 Sunspear εχω δοκιμασει τα παραπανω  :yes:
 

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #964 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 22:58 »
Εγώ με μείγμα 75% vg - 25% pg είχα στομαχικές διαταραχές . ενώ με μείγμα 50-50 με ενοχλεί ένας φρονιμίτης...
ο οποίος στο πρόσφατο παρελθόν είχε μολυνθεί και έπρεπε να πάρω αντιβίωση. Μπορεί τα δικά μου συμπτώματα όμως να μην οφείλονται στα υγρά που ατμίζω και να είναι τυχαία...

[size=78%] Η νεκροψία θα δείξει....[/size] ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #965 στις: Οκτωβρίου 05, 2012, 23:49 »
Γιατί βάζουμε κιλά μετά το κόψιμο του κ.τ. ?

http://whyquit.com/greek/Joel_03_21_blood_sugar.html

Τώρα κατάλαβα γιατί τους πρώτους μήνες ήθελα συνέχεια να πίνω χυμούς...

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #966 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 16:47 »
παιδια παρατηρω οτι 10 μερες τωρα που ατμιζω , μετα απο ωρα εχω μια καουρα οχι στο στομαχι αλλα στον οισοφαγο  :confused1:
φταιει η νικοτινη ? ειναι 6mg RY4

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #967 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 23:54 »
Σίγουρα δεν παίρνεις καμένο; Τι ατμοποιητή χρησιμοποιείς; Το υγρό σου τι αναλογία pg vg έχει;

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #968 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 00:48 »
Εγώ με μείγμα 75% vg - 25% pg είχα στομαχικές διαταραχές . ενώ με μείγμα 50-50 με ενοχλεί ένας φρονιμίτης...
ο οποίος στο πρόσφατο παρελθόν είχε μολυνθεί και έπρεπε να πάρω αντιβίωση. Μπορεί τα δικά μου συμπτώματα όμως να μην οφείλονται στα υγρά που ατμίζω και να είναι τυχαία...

[size=78%] Η νεκροψία θα δείξει....[/size] ;D ;D ;D

να ξέρεις οτι τα προβληματα στα δόντια ειναι το πίο συχνό φαινόμενο μετα τη διακοπή του τσιγαρου.

Για τα ούλα έχει αναφερθεί πολλές φορές στο φόρουμ (και απο οδοντιάτρους) η αιμοστατική ιδιότητα του καπνού που λείπει όταν το κόβουμε οπότε εκδηλώνεται η ήδη υπάρχουσα ουλίτιδα.

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #969 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 22:54 »
Σίγουρα δεν παίρνεις καμένο; Τι ατμοποιητή χρησιμοποιείς; Το υγρό σου τι αναλογία pg vg έχει;
ηταν η νικοτινη τελικα και τη μειωσα καθως και το πι τζι που μαλλον εχω προβλημα σε αυτο , ο ατμοποιητης ειναι εψιλον και το υγρο 80% 20% νομπακο ΑΡ.Υ4


εφτιαξα με 3%  νικοτινη και 100%vg και ολα καλα .
Σίγουρα δεν παίρνεις καμένο;
Για καμμενο δε μπορω να ορκιστω αφου μετα απο 20 χρονια 2,5 πακετα camel/ ημερα δεν υπαρχει ουτε γευση ουτε οσφρηση δυστυχως!!!!!!


Συγχωνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2012, 23:04 από petra »

Αποσυνδεδεμένος treloyarakias

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #970 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 18:33 »
Χμ,να σημειώσω πως σε προσωπικό επίπεδο,ναι καμιά φορά νιώθω ζαλάδες,έχω φουσκώματα και στομαχικές διαταραχές.Πιθανό να είναι απο την ποσότητα νικοτίνης.Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά,οπως εχω ακούσει και απο άλλους κάποια αυξηση της πίεσης αλλα μέχρι εκεί.συνηθως το παθαίνω το πρωί.Δεν μπορώ να το εξηγήσω.Το απογευμα ειμαι μια χαρά.Και ναι τωρα τελευταια νυσταζω πολυ πιο ευκολα.Ας μην ξεχνάμε πως η νικοτινη ναρκοτικό ειναι....

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #971 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 09:11 »
Δεν ξερω αν ειναι τα υγρα οι ατμοποιητες η κατι αλλο αλλα πρωτη φορα μου εχω δει ετσι την γλωσσα μου και επαθα σοκ ! Ειναι κιτρινη με ορισμενες φουσκες ενω τρεχει και αιμα .Οταν τα καταφερω θα ανεβασω και φωτο .
Θα παω σημερα στο νοσοκομειο και θα σας πω τη διαγνωση οταν θα γυρίσω

Αποσυνδεδεμένος genesis_rds

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari mini + Cobra
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #972 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 09:59 »
 Περαστικά ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό!!
(Έλεγξε όποτε έχεις χρόνο μήπως ο ατμοπιιτης που έχεις αν έχει καμία διαρροή και περναει το υγρό στο στόμα σου.. εγώ είχα κάτι παρόμοιο και μου έκαψε τα χείλη μου.. )
 

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #973 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 10:03 »
Εγώ στον 1,5 μήνα και πλέον που ατμίζω, στο παραμικρό υγρό που αντιλαμβάνομαι στο στομα μου την στιγμή της τζούρας (2 φορές μου έχει τύχει), σταματάω και κατευθείαν βρύση και πολύ καλό ξέπλυμα, δεν περιμένω ούτε δευτερόλεπτο.

Περαστικά φίλε

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #974 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 10:20 »
Σωστή και πολύτιμη και η συμπαράσταση, αλλα το κουμπακι "Bravo" μπορει να εκφράζει και αυτήν.
Ο Φίλος, ζητάει βοήθεια σε κάτι. Μην τον βαζουμε στην διαδικασία να βλεπει απάντηση και να ανοιγει το νήμα για να δεί μόνο μηνυματα συμπαράστασης αν δεν εχουμε κατι ουσιαστικό να πούμε.
Ορισμένα μηνυματα διαγράφηκαν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15973 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12