vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #930 στις: Μαΐου 10, 2012, 03:23 »
Να το πω ως παρατηρηση γιατι μου το ειπε κ αλλος που τον εχωσα στο ατμισμα τελευταιο μηνα..

Αυτο με την πεινα πως το δικαιολογειτε. ισως δεν ειναι  τοσο σοβαρο οσο η ανεβασμενη πιεση κλπ αλλα αναλογα τα κιλα που εισαι δεν ειναι κ ασημαντο..
γενικα ο κοσμος παχαινει οταν σταματαει το καπνισμα λογω νευρικοτητας απ οτι ειχα καταλαβει, καθως δεν το ειχα διακοψει ποτε, κατι να εχει στα χερια, στο στομα κλπ.. με το ατμισμα εκπληρωνονται αυτες οι "συνηθειες" αρα δεν εχει σχεση.

Πολλοι λενε οτι πεινανε και τελικα παιρνουν κιλα ξεκινωντας το ατμισμα.. Να ειναι ψυχολογικο? Να ειναι η γλυκα που αφηνει στο τελος ? Να ειναι η μυρωδια? Καπνιζω μονο καπνικα προς το παρον (αλλο οτι το 1 καπνικο που ειχα ειχε γευση τσιχλοφουσκα...) και σημερα με ενα αλλο που εχω παρει μου ειπαν οτι μυριζε φραουλα...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #931 στις: Μαΐου 10, 2012, 04:10 »
Τουλάχιστον για τον εαυτό μου είμαι σίγουρος ότι δεν είναι το η.τ. που μου άνοιξε την όρεξη όταν σταμάτησα το κάπνισμα αλλά η διακοπή του κ.τ. Μάλλον σχέση με τον μεταβολισμό πρέπει να έχει περισσότερο παρά με την ψυχολογία. Είναι γνωστό τοις πάσι ότι το τσιγάρο κόβει την όρεξη.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #932 στις: Μαΐου 13, 2012, 03:01 »
Δυστηχως φενεται πως με την αγαπημενη μου PG εχω και γω θεματακια τωρα τελευταια με σπυρακια στο στομαχι και στην πλατη...Επιβεβαιωσα πως οφειλεται στην PG διοτι για μια εβδομαδα εκανα αποκλειστικα VG και εξαφανιστηκαν...Μετα το περας της μιας εβδομαδας και αφου το γυρισα και παλι στην PG(80%PG-20%VG)τα σπυρακια επεστρεψαν και αυτα..Καμια προταση παιδια;Δεν θελω να κανω αποκλειστικα VG..

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #933 στις: Μαΐου 13, 2012, 03:09 »
Δοκίμασε άλλη μάρκα pg,τώρα τελευταία δοκίμασα και έμεινα τελείως ικανοποιημένος απο την inawera,αν ξαναβγάλεις δυστυχώς θα πρέπει να την κόψεις η να την μετριάσεις μέχρι εκεί που δεν σε πειράζει,δοκίμασε 50-50 και πράξε ανάλογα

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #934 στις: Μαΐου 13, 2012, 03:15 »
Να συμπληρώσω ότι...

Δυστυχώς, είσαι ένας από τους πολλούς που η pg τους προκαλεί ενοχλήσεις...

Μπορείς να ξεκινήσεις με βάση χαμηλής περιεκτικότητας σε pg και σιγά-σιγά να την ανεβάζεις, μέχρι να δεις τα όριά σου.

Ίσως παίζει ρόλο και η διατροφή. Πολλά τρόφιμα περιέχουν pg ή παρόμοιες ενώσεις.
Αν και δεν έχει αναφερθεί ενόχληση από την παρουσία της pg σε τροφές, ίσως η πρόσλήψή της και από εκεί να παίζει ρόλο.
Αυτό που όλοι σήμερα εννοούν σαν υγιεινή διατροφή, αυτό είναι καλό και όσον αφορά την εισαγωγή pg στον οργανισμό από εξω-ατμιστικούς παράγοντες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2012, 03:28 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #935 στις: Μαΐου 13, 2012, 03:27 »
Δυστηχως ειναι αδυνατον να αλλαξω μαρκα PG διοτι εχω βολευτει ΓΕΥΣΤΙΚΑ με καποια ετοιμα υγρα και για μενα το παν στο ατμισμα ειναι η απολαυση που μου προσφερει...Τα συγκεκριμενα ετοιμα υγρα που κανω,δεν μπορω με τιποτα να τα κοψω..Απο την αλλη και αυτη η σκετη VG τους αποτελειωνει στο φτερο τους ατμοποιητες...Εχει αναφερθει καπου οτι με την ΕΛΛΑΤΩΣΗ της PG και ΟΧΙ την διακοπη αυτης,μειωνεται η εξαφανιζεται το φαινομενο με τα σπυρακια;Και ρωταω γιατι υπαρχει ισως η πιθανοτητα να το παω στο 50%PG-50%VG...Για σκετη VG ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ  :nope:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2012, 03:35 από imjp1982 »

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #936 στις: Μαΐου 13, 2012, 16:14 »
για μενα το παν στο ατμισμα ειναι η απολαυση που μου προσφερει...

Αν έχεις πρόβλημα θα πρέπει κάτι να θυσιάσεις για την υγεία σου  ;)

Τα συγκεκριμενα ετοιμα υγρα που κανω,δεν μπορω με τιποτα να τα κοψω..

εδώ έκοψες το τσιγάρο και δεν μπορείς τα υγρά να αλλάξεις ?


Απο την αλλη και αυτη η σκετη VG τους αποτελειωνει στο φτερο τους ατμοποιητες...

...μικροδιαφορές που δεν χρειάζεται να δίνουμε σημασία

Εχει αναφερθει καπου οτι με την ΕΛΛΑΤΩΣΗ της PG και ΟΧΙ την διακοπη αυτης,μειωνεται η εξαφανιζεται το φαινομενο με τα σπυρακια;Και ρωταω γιατι υπαρχει ισως η πιθανοτητα να το παω στο 50%PG-50%VG...Για σκετη VG ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ  :nope:
Κάνε μόνος σου πειράματα τροποποιώντας την περιεκτικότητα σε VPG σιγά σιγά και θα βρείς μόνος σου τι πρέπει να γίνει να έχεις υπόψιν σου πως: οι αλλεργικές αντιδράσεις είναι άμεσες, εκδηλώνονται δηλαδή μέσα σε μερικά λεπτά μέχρι και 2 περίπου ώρες από την επαφή με το αλλεργιογόνο.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #937 στις: Μαΐου 13, 2012, 19:03 »
Και ομως φιλε Gianni ειναι καποια ετοιμα υγρα που δεν μπορω να τα σταματησω διοτι μου αρεσουν υπερβολικα...Σημερα ατμιζω υγρο σκετη VG,μιξη με υγρο 80%PG-20%VG...Τα αποτελεσμετα οσον αφορα τα σπιρακια τωρα..Υποχωρουν...Γευατικα ομως δεν ειμαι ικανοποιημενος...Οποτε να υο πω απλα,πρεπει να βρεθει η ΧΡΥΣΗ ΤΟΜΗ σε ποσοστα PG-VG-γευση,για να ειμαι 100% ικανοποιημενος...Οποτε τα υγρα που εχω και μου αρεσουν(80%PG-20%VG)να τα μιξαρω με σκετη γλυκερινη για να εχω γευση και none παρενεργειες

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #938 στις: Μαΐου 13, 2012, 19:07 »
Το ξέρω και είναι κρίμα αλλά προσπάθησε να τα ...ρεγουλάρεις με κάτι κοντά τους, στην αρχή
θα δυσκολευτείς μετά θα είσαι μια χαρά, προσπάθεια και υπομονή  :D

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #939 στις: Μαΐου 13, 2012, 19:58 »
Γνώμη μου πως υπάρχουν εταιρείες που προκειμένου να κατασκευάσουν κάποια υγρά τα οποία θα μας είναι αρεστά στη γεύση θα βάλουν μέσα πρόσθετα αρωματικά τα οποία μπορεί να μας προκαλούν παρενέργεις,γιατί μέχρι σήμερα δεν υπάρχει κάποιος επίσημος έλεγχος όπως γίνεται σε άλλα προιόντα. :(

Και μή μου πεί κανείς ότιοι εταιρείες οι οποίες ο μόνος σκοπός τους είναι το κέρδος θα μπουν στο κόπο να κάτσουν να κάνουν έρευνα αν κάποιο αρωματικό πρόσθετο προκαλεί κάποιες βλάβες στην υγεία μας.

Γιαυτό γνώμη μου όσο μπορούμε να ατμίζουμε υγρά με λιγότερα η και καθόλου αρωματικάπρόσθετα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #940 στις: Μαΐου 13, 2012, 21:50 »
Οποιος θελει ας μου στειλει Π.Μ για να μου πει την γνωμη του για τα υγρα που χρησιμοποιω και αν ειχε και εκεινος παρενεργειες με σπυρακια,χρησιμοποιωντας τα ιδια υγρα η υγρα της ιδιας εταιριας...Ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2012, 09:48 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #941 στις: Μαΐου 14, 2012, 20:11 »
Και εγώ πιστεύω ότι η μεγαλύτερη παρενέργεια του η.τ. είναι η αύξηση του βάρους.

Αλλο τίποτε δεν έχω παρατηρήσει στους 6 μήνες που ατμίζω.

Πήρα 5-6 κιλά αλλά εδώ και δύο μήνες περίπου προσπαθώ να κάνω μια σχετική δίαιτα από γυμναστική άστα γιατί τις πιό πολές ελεύθερες ώρες μου είμαι εδώ και προσπαθώ να μορφωθώ.

Μου φαίνεται ότι κάπου σταθεροποιούμαι αλλά να μην λέω και μεγάλα λόγια γιατί ώρες ώρες με πιάνει μια άρεξη ορμάω στο ψυγείο και ότι πάρει ο χάρος που λένε.
Μου φαίνεται πως οι διαχειριστές πρέπει να προσλάβουν και ένα διαιτολόγο να μας δίνει καμιά οδηγία. :-[ :-[   

Αποσυνδεδεμένος sandoula1

  • *
  • 32
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #942 στις: Μαΐου 14, 2012, 20:17 »
και εγω εβαλα 5 κιλα στους 3.5 μηνες που ατμιζω  χωρις να το καταλαβω!! τωρα διαιτα!!!

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #943 στις: Μαΐου 14, 2012, 20:22 »
Και εγώ πιστεύω ότι η μεγαλύτερη παρενέργεια του η.τ. είναι η αύξηση του βάρους.

Αλλο τίποτε δεν έχω παρατηρήσει στους 6 μήνες που ατμίζω.

Πήρα 5-6 κιλά αλλά εδώ και δύο μήνες περίπου προσπαθώ να κάνω μια σχετική δίαιτα από γυμναστική άστα γιατί τις πιό πολές ελεύθερες ώρες μου είμαι εδώ και προσπαθώ να μορφωθώ.

Μου φαίνεται ότι κάπου σταθεροποιούμαι αλλά να μην λέω και μεγάλα λόγια γιατί ώρες ώρες με πιάνει μια άρεξη ορμάω στο ψυγείο και ότι πάρει ο χάρος που λένε.
Μου φαίνεται πως οι διαχειριστές πρέπει να προσλάβουν και ένα διαιτολόγο να μας δίνει καμιά οδηγία. :-[ :-[   


Αν θελεις διαιτα παχυνσης εδω. ;D ;D
Εβαλα 10 κιλα τουλαχιστον, χωρις μεγαλη αλλαγη στην διατροφη μου.
 :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #944 στις: Μαΐου 14, 2012, 20:28 »
και'γω γυρω στα 11 κιλά αλα παιδια αλλα τα πηρα σε "όγκο"..  :tongue_smilie: :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8399 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180794 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34060 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59924 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136208 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12