vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #915 στις: Μαΐου 06, 2012, 14:31 »
σταματα την PG

vg κανω.Δεν εχω δοκιμασει ποτε μου pg.  :)

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #916 στις: Μαΐου 06, 2012, 14:36 »
Όλα τα παραπάνω που περιγράφεις θα μπορούσε να είναι από ότιδήποτε άλλο πέρα των
υγρών αν και πρέπει να διερευνηθούν κόβοντας εντελώς τη VG για λίγο χρονικό διάστημα.
Όμως περιγράφεις συμπτώματα που έχουν οι άνθρωποι από αλλεργίες της εποχής - άνοιξης

Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #917 στις: Μαΐου 06, 2012, 14:36 »
μμμμμμ εγω οταν αρχεισα το ατμισμα αρχεισα να βγαζω σπυρακια με το που αρχεισα να φτιαχνω μονος μου τα υγρα και εκανα μονο vg τα σπυρακια εφυγαν.smoka μηπως φτεει τιποτε αλλο?

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #918 στις: Μαΐου 06, 2012, 14:43 »
Θα περιμενω λιγες μερες να δω αμα θα φυγουν οπως εγινε και με το ματωμα των ουλων.
Οπως και  να χει μικρο το κακο απλα.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #919 στις: Μαΐου 06, 2012, 14:53 »
Θα βρυκολιακιαζεις σιγα-σιγα  :yes: :yes: :yes:
Θα ειναι απο τα ζεστα υγρα που ειχες χθες  :yes: :yes: :yes:
Κοιτα αν μεγαλωνουν οι κυνοδοντες?  :yes: :yes: :yes:
Μην τραγουδας στην οπερα μερικες μερες  :yes: :yes: :yes:
Καθε μερα ανοιγεις ενα θεμα που υπαρχει ηδη  :yes: :yes: :yes:
Ημαρτον  :angel: :angel: :angel: :angel:


Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #920 στις: Μαΐου 06, 2012, 15:19 »
Νικο το εχεις τσεκαρει αυτο που λες;
καθομαι τοση ωρα και σκεφτομαι τι γινεται και τι μπορει να του δημιουργει το προβλημα.

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #921 στις: Μαΐου 06, 2012, 15:42 »
Θα περιμενω λιγες μερες να δω αμα θα φυγουν οπως εγινε και με το ματωμα των ουλων.
Οπως και  να χει μικρο το κακο απλα.

φιλε μου καλα ειναι να μην περιμενεις μερικες μερες και να κανεις κατι απο πριν για να δεις και τι φταιει.
αν θελεις πες μας περισσοτερες λεπτομεριες πχ ποσο καιρο ατμιζεις ποτε ξεκινησαν τα σπυρακια ποσο νικοτινη ποσο VG PG αν ειναι ετοιμα τα υγρα η τα φτιαχνεις μονο σου κτλ. ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #922 στις: Μαΐου 06, 2012, 15:56 »
ηθελα να ηξερα εδω προσπαθουμε να να βρουμε μια ακρη απο τι και γιατι η οχι ?
η λεμε ολα κομπλε και οτι ειναι να γινει ας γινει ?
και πανω απ ολα δεν ειμαι παιδακι να παιζω με σοβαρα θεματα και εχω επιγνωση σ αυτο που γραφω  :yes:
γουσταρω παιχνιδι και χαβαλε αλα οχι εδω

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #923 στις: Μαΐου 06, 2012, 16:08 »
Ο smoka όπως και άλλοι αναφέρουν αλλαγές που πρόσεξαν στον οργανισμό τους τώρα που
ατμίζουν και πιθανώς να μην είχαν παρατηρήσει ή δώσει σημασία άλλες φορές και μέρες.
Επειδή οι απαντήσεις πρέπει αν είναι αρκετά προσεκτικές και επειδή αυτά που περιγράφει
είναι μόνο κλινική εικόνα το καλύτερο από όλα θα ήταν να υπάρχει και μικροβιολογική-
εργαστηριακή εικόνα, για να βγούν συμπεράσματα.
Ο καθένας από μας στο παρελθόν και στο παρόν έχει ψιλοπροβληματάκια άλλοτε σε ήπια
μορφή και άλλοτε σε έξαρση.
Πως λοιπόν να πούμε αν κάτι σοβαρό ή όχι ? με τι γνώσεις ? ο καθένας ακόμα και ιατρός
να ήταν θα ήθελε να τον εξετάσει και όχι από περιγραφές να βγαίνουν συμπεράσματα.
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως ότι αναφέρεται είναι σαρκαστικό από μας αλλά όπως και να
χει ας μας προβληματίσει στο μέτρο σύγκρισης με τον ίδιο μας τον οργανισμό.
Συμβουλές πέρα από το να πούμε κόψε την Vg ή Pg δεν είναι σε θέση κανένας να δώσει.
Δεν βλέπω το λόγο να υπάρχει ασφαλής συμπέρασμα από όλα αυτά.
Π.Χ. Αυτά που παραπάνω περιγράφει τα χω και εγώ , αλλά τα είχα και όταν κάπνιζα,
συνεπώς δεν ανησυχώ , εγώ όμως - αυτός αν δεν τα είχε μπορεί και ναι! :)

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #924 στις: Μαΐου 06, 2012, 16:47 »
οταν εγω πηγα για το αιμα στην μυτη και κοκκινιλες (σπιρακια ) σε δυο (Μεγαλογιατρους)
απαντηση σκισιματακι στην μυτη ο ενας βαλε λιγο βαζελινι ,  ο αλως αλειφη τυπου βαζελινης  :yes: εγω το αφησα ετσι με της βαζελινες :))
κατοπιν σε διαφορετικο χρονο με διαφορετικα υγρα δηλαδη εταιρειων  :yes: σε δυο δικα μου ατομα που αρχισαν να ατμιζουν αργοτερα συνεβη το ιδιο με μενα , οποτε αρχισα να το ψαχνω  :yes: αντε παλι σε αλλους γιατρους σε διαφορετικα διαστηματα. η ιδια απαντηση  :yes:
και οταν ειπα σ εναν για εργαστηριακες εξετασεις χαμογελασε  ;D λετε να με περασε για λαλακα?
 η να εινα λαλακες οσοι γραφουν για το ιδιο συμπτωμα και να μην ξερουμε τι μας γινοταν πριν το ατμισμα και τι τωρα ?
Τελικα ολα γραφοντε γιατι γουσταρουμε ητ και οχι κτ,  μπας και καποιος εχει βρει την λυση  :yes: :bye:

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #925 στις: Μαΐου 06, 2012, 19:41 »
Μήπως τα σπυράκια είναι απλά .... ακμή ... ???  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος gkhellas

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #926 στις: Μαΐου 06, 2012, 20:39 »
Eγώ από τότε που άρχισα το ατμισμα έχω πάρει τουλάχιστον 6 κιλά. :hmmm:

Eπίσης παρατήρησα ότι πλέον δεν λαχανιάζω.

Aντιμετώπισα κάποιες ταχυπαλμίες αλλα τελικά έκοψα την PG k τώρα ο μονος λόγος που μπορεί να έχω ταχυπαλμίες είναι γιατί νιώθω ερωτευμένος.  ::)

...αα ξέχασα πήρα k ύψος. :laugh1:

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #927 στις: Μαΐου 07, 2012, 20:03 »
Λοιπόν, νομίζω πως δεν είναι τρομερό να αναγνωρίσουμε πως υπάρχουν κάποια στάνταρ συμπτώματα που "συχνάζουν" στα φόρουμ των ατμιστών (αλλά είναι αδύνατον να βγάλουμε μια στατιστική για το πόσοι τα αντιμετωπίζουν).

Από όσα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής:
1. μάτωμα ούλων: συχνό φαινόμενο, ειδικά στην αρχή. Αγνοούμε ακόμη γιατί -οι γνώμες (οι ιατρικές) διίστανται. Το καλό είναι ότι οι περισσότεροι (κι εγώ ανάμεσά τους) αναφέρουν πως ήταν προσωρινό. Πιθανόν να οφείλεται και στη διακοπή του καπνίσματος;

2. σπυράκια/λιπαρότητα: είχα πάντοτε ελαφρώς, δεν είμαι σε θέση να πω αν υπάρχει αλλαγή (πάντως δε μου σταμάτησαν γμτ). Υπάρχει άραγε περίπτωση να οφείλεται στην αφυδάτωση; Το λέω γιατί οι γυναίκες ξέρουν πως όταν αφυδατώνεται ο οργανισμός, το πρόσωπο προσπαθεί να αναπληρώσει με υπερέκρισση σμήγματος > λιπαρότητα > υπόστρωμα για σπυράκια. Εδώ θα χρειαζόταν ένας δερματολόγος για να μας διαφωτίσει. Το ότι αναφέρονται σπυράκια και στην πλάτη, νομίζω πως αποκλείει την πιθανότητα να προκύπτουν από την επαφή των ατμών με το πρόσωπο. Άρα αναζητούμε εσωτερικά οργανικά αίτια. Άλλο πιθανό αίτιο: αλλεργική αντίδραση σε pg ή vg ή αρώματα ή καμμένο από τους ατμο;
Άλλο: ορμονικές μεταβολές (που μπορεί να οφείλονται επίσης στους παραπάνω παράγοντες)

3. αίμα στη μύτη: δεν το έχω πάθει, το έχουμε συζητήσει ξανά εδώ.

4. ταχυπαλμίες: για μένα ήταν σαφώς αποτέλεσμα υψηλής περιεκτικότητας νικοτίνης -διόρθωσα και τέλος.

Σε κάθε περίπτωση: η υπερβολή είναι κάτι κακό. Νομίζω πως πρέπει να ατμίζουμε με μέτρο. Και κάπως να βρούμε έναν τρόπο να εξετάσουμε πιο επιστημονικά ή έστω στατιστικά αυτές τις παρενέργειες. Αν βεβαιωθούμε ότι αυτές είναι και οι μόνες, τότε νομίζω πως είναι μικρό τίμημα σε σχέση με τις άλλες του τσιγάρου!

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #928 στις: Μαΐου 07, 2012, 20:10 »
Πολύ σωστά τα έχεις διασταυρώσει - εντοπίσει αν και όλα αυτά είναι συμπτώματα
όλων των καπνιστών κατά καιρούς. Και εγώ τα έχω πάθει αυτά και μάλιστα σε συνδιασμό
με αλκοόλ, με καφέ με πολύ φαγητό και με ....σεξ ( το 4)  ;)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #929 στις: Μαΐου 07, 2012, 20:23 »
Παρακαλούμε να παραμένουμε στο θέμα μας. Διαβάστε λιγάκι κι αυτό: Καλό το χιούμορ αλλά προσέξτε ΠΟΥ το κάνετε.
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν γι' αυτό το λόγο. Ας είμαστε πιο προσεκτικοί.
Ευχαριστούμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237608 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136164 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12