vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 5 χρήστες
th3ofilos, dkostas, Sergios, white varadero, Jorge

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Fermthe

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #870 στις: Απριλίου 27, 2012, 13:05 »
γαλακτικό οξύ, το οξύ που εκρίνεται στους μυες μετά απο κούραση και προκαλεί κράμπες
Νομίζω ο atmos είχε γράψει παλιότερα γι αυτό. Εχω και γω κράμπες αλλά σε πολύ ήπιο βαθμό , δεν είμαι σίγουρος αν οφείλονται σε αγυμνασιά και στην ηλικία
Τι ενοεις για την ηλικια ; 1ον ειμια στην αναπτυξη ακομα και οσο απο φυσικη κατασταση κανω καθε μερα μπαλετο και πιλατες οσο για εγκυμοσυνη τελευταια φορα που πηγα στο γυναικολογο μου δεν με βρηκε εγκυα...  :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος xarmanis

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #871 στις: Απριλίου 28, 2012, 21:02 »
Ρε παιδια ειχα γραψει και λιγο πιο παλια γιαυτο...
Πριν απο 10 ημερες περιπου ειχα παρατηρησει ενα κοκκινισμα στη γλωσσα με ταυτοχρονο τσουξιμο που επιδεινωνονταν οταν ατμιζα.
Πηγα στον φαρμακοποιο μου (για να μην τρεχω με το παραμικρο σε γιατρους) και μου εδωσε ενα σιροπι για στοματιτιδα (μυκητιαση) το χρησιμοποιησα και καπως καλυτερευσε το προβλημα σχεδον ειχε περασει και πριν απο 2 ημερες ξανα τα ιδια.
Το θεμα ειναι οτι οταν ξυπναω το πρωι (οπου και εχω να ατμισω καποιες ωρες) ολα καλα....με το που ατμιζω και κατα τη διαρκεια της ημερας χειροτερευει ωσπου το βραδυ ειναι σχεδον ανυποφορο.
Αρα αποδεδειγμενα με πειραζει το ατμισμα...μαλλον :hmmm:
Ατμιζω της HALO υγρα στα 12 mg, αλλα οτι αλλο ρε γ@μτ πηγα να  δοκιμασω, μηπως με πειραζει η PG που εχουν μεσα, δεν μου αρεσε καθολου :(
Εχει παθει κανεις κατι παρομοιο;
Είχα πάθει κάτι παρόμοιο... Οχι κοκκινίλες, αλλά τσούξιμο. Τελικά έφταιγε το ότι ρουφούσα και ελάχιστο υγρό με κάθε τζούρα. Πρόσεχα καλύτερα και σταμάτησε η κοκκινίλα. Επίσης διαπίστωσα ότι κατά την αλλαγή από pg σε καθαρή VG πονούσε και λίγο η γλώσσα, αλλά αφού την συνήθησα κομπλέ.
Κάποιες στιγμές κάθομαι και σκέφτομαι. Ο ένας η γλώσσα του, ο άλλος σπυράκια στο σώμα, άλλος φούσκωμα, άλλος πλάκωμα στο στήθος......... Διερωτώμαι τώρα. Οταν ξεκίνησα το τσιγάρο δεν είχα τέτοια συμπτὠματα και δεν έχω ακούσει κανέναν να έχει. Καλά η pg και η vg ξέρουμε τι είναι.... Τα αρώματα (αρωματικές ύλες) όμως; Τέσπα να μην βγούμε και offtopic

Αποσυνδεδεμένος xalkidontoymani

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #872 στις: Απριλίου 28, 2012, 21:15 »
εγω  με  18 αρα vg  ry4   πιστευα  οτι  για  αρχη  θα  ηταν   βαρια ...αλλα  τελικα 

δεν μου εχει  κανει  κατι  σε  παρενεργεια  ........οσο  για  τα  αρωματα  μου  εδειξε το  παιδι  στο  καταστημα  της bio  χαλκιδα  καποιες αναλυσεις  .......τωρα  ειδομεν  ::)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #873 στις: Απριλίου 28, 2012, 21:27 »
Εγω παλι ξεχναω να φαω απο τη συνεχομενη ατμοπιπιλα....
εγω εχω σοβαρη παρενεργεια απο την αναποδη. τρωω υπερβολικα γιατι μου ανοιξε η ορεξη  :wall:

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #874 στις: Απριλίου 28, 2012, 21:30 »
Εσυ Αρη ν' αποφευγεις τα τσιπουραδικα.... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #875 στις: Απριλίου 28, 2012, 21:33 »
ασε..... προσπαθω να πινω περισσοτερο αλλά δεν εχω θεληση  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος OXAN

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #876 στις: Απριλίου 28, 2012, 21:44 »
Εσυ Αρη ν' αποφευγεις τα τσιπουραδικα.... :laugh1:

ασε..... προσπαθω να πινω περισσοτερο αλλά δεν εχω θεληση  :idiot1:

Ελατε καρδιτσα απο αυτα εχει πολλα εδω στην επαρχια.

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #877 στις: Απριλίου 30, 2012, 21:53 »
Μια ξηροστομία και ένα ελαφρό πρήξιμο στα χείλη που μπορεί να είναι και από το drip είναι
οι εξωτερικές συνέπειες εκτός από τα παραπάνω κιλά  :wall:που οφείλεται στο κόψιμο του κ.τ.


Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #878 στις: Απριλίου 30, 2012, 22:43 »
Γιαννη, να μου πεις πως το κανεις αυτο γιατι εγω δεν... :wall:
......απο τη μια η πιπιλα και απο την αλλη ο 11μηνος γιος μου που δεν τον προλαβαινω :yawnstretch:

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #879 στις: Απριλίου 30, 2012, 22:56 »
Εμένα απο την βτζ πάντως τρέχει η μύτη μου συνέχεια καλο ειναι αυτό όσων αφορά τα ζουμιά δεν είναι σε καμμία περιπτωση να έρχονται σε επαφή με το στόμα θέλει νεράκι μετά για ξέπλυμα και η πτζ και η πολύ νικοτίνηκαμμιά φορά κάνει αφθες στο στόμα απλά αλλάζεις υγρό.
Σε κάθε ανθρωπο έχει διαφορετικές επιπτώσεις

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #880 στις: Απριλίου 30, 2012, 23:04 »
Παράθεση
Εμένα απο την βτζ πάντως τρέχει η μύτη μου συνέχεια

Αν βγαζεις τον ατμο απο την μυτη ειναι απολυτα φυσιολογικα νομιζω :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #881 στις: Μαΐου 03, 2012, 23:16 »
Συμφωνώ!!! το είχα πάθει και εγώ στην αρχή αυτό με την μύτη  :) :) δεν είναι τίποτα .....Κάπου το είχαμε ξανά κουβεντιάσει αυτό αν δεν κάνω λάθος!!

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #882 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:05 »
 τώρα τελικά είμαι σίγουρος 100/100 ότι για το αίμα στη μύτη οφείλετε απ τα υγρά  :yes:
ότι δεν παίζει ρόλο έτυμα,  η φτιαγμένα γιατί ξεκίνησε απ τα έτυμα
ότι δεν παίζουν ρόλο τα βολτ,γινόταν και με ego
ότι δεν γίνετε μόνο στην αρχή,γιατί γίνετε και μετά από 5 μήνες ατμισματος
οπότε μένει pg vg και η νικοτίνη  :yes:
ποιο φταιει απ αυτα?σπανε εσωτερικα αγγεια η σχισιματα εκτος της μυτης ?
αυτο δεν γινετε μονο σε μενα αλα και δυο δικα μου ατομα,και αρκετοι το εχουν γραψει εδω  :yes:
 

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #883 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:08 »
Τα ίδια και εδώ, ξεραμένες πληγές μέσα στη μύτη....Πρέπει να βρεθεί λύση....

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #884 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:12 »
ναι αν δεν βρεθει με βλεπω παλη στο κτ  :( η τιποτα αλα αυτο δυσκολο  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8466 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34098 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238015 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12