vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, vlasismiriagos

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #855 στις: Απριλίου 26, 2012, 01:15 »
Ρε παιδια ειχα γραψει και λιγο πιο παλια γιαυτο...
Πριν απο 10 ημερες περιπου ειχα παρατηρησει ενα κοκκινισμα στη γλωσσα με ταυτοχρονο τσουξιμο που επιδεινωνονταν οταν ατμιζα.
Πηγα στον φαρμακοποιο μου (για να μην τρεχω με το παραμικρο σε γιατρους) και μου εδωσε ενα σιροπι για στοματιτιδα (μυκητιαση) το χρησιμοποιησα και καπως καλυτερευσε το προβλημα σχεδον ειχε περασει και πριν απο 2 ημερες ξανα τα ιδια.
Το θεμα ειναι οτι οταν ξυπναω το πρωι (οπου και εχω να ατμισω καποιες ωρες) ολα καλα....με το που ατμιζω και κατα τη διαρκεια της ημερας χειροτερευει ωσπου το βραδυ ειναι σχεδον ανυποφορο.
Αρα αποδεδειγμενα με πειραζει το ατμισμα...μαλλον :hmmm:
Ατμιζω της HALO υγρα στα 12 mg, αλλα οτι αλλο ρε γ@μτ πηγα να  δοκιμασω, μηπως με πειραζει η PG που εχουν μεσα, δεν μου αρεσε καθολου :(
Εχει παθει κανεις κατι παρομοιο;
Φίλε μου καλησπέρα. Αν είναι μυκητίαση, για να σου περάσει πρέπει να σου δώσει  θεραπεία κάποιος ΩΡΛ.  Σ' αυτή βέβαια την περίπτωση και για όσες μέρες θα γίνεται η θεραπεία, πρέπει όπως καταλαβαίνεις να μειώσεις το άτμισμα και να αλλάξεις για λίγο τα υγρά σου. Αφού λοιπόν όπως λες κάνεις HALO που περιέχουν προφανώς αρκετή  PG, θα σου πρότεινα να πάρεις μία κλασική γεύση σε κάποιο υγρό που περιέχει μόνο VG και απλά να βάζεις και το αγαπημένο σου HALO σε πιο μικρή ποσότητα.  :)  Παίζει όμως και το σενάριο όπως ανάφερε ο φίλος μου ο BIG RED να σου προκαλεί αυτό τον ερεθισμό και κάποια άλλη συνήθεια. Εσύ βέβαια μπορείς να καταλάβεις καλύτερα. Εμένα πάντως 2-3 φορές που μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο, μάλλον με πείραζε ένα έτοιμο υγρό που περιείχε 80%PG-20VG. Αμέσως άλλαξα υγρά σε 50%-50% και εννοείται έκανα ένα καλό καθάρισμα των ατμοποιητών που χρησιμοποιούσα και σε 2 μέρες δεν είχα σχεδόν τίποτα. Πάντως σου τονίζω και πάλι ότι για 2-3 μέρες θα πρέπει να μειώσεις την ποσότητα που ατμίζεις.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #856 στις: Απριλίου 26, 2012, 17:19 »
Πίνεις φραπέ ?
Με το καλαμάκι ?
Είναι από το carrefour ?
Γράφει "μη τοξικά" ?
 ;) ;) ;)

Το έπαθε η γυναίκα μου, γι'αυτό το έγραψα  ;)
Ατμίζαμε τα ίδια υγρά, ατμίζαμε από τα ίδια πιπάκια  ( :yes: κ' από το ίδιο τσιγάρο  ;D ) για να δούμε τι έφταιγε.
Εμένα δεν με πήραζε τίποτα  :nope: όσπου δοκιμάζοντας ένα-ένα είδαμε ότι φταίγαν τα καλαμάκια  :eyesplash: :eyesplash:
Να επισημάνω ότι δεν ξέρουμε άν ήταν μηκητίαση γιατί δεν πήγαμε σε γιατρό, αλλά τα συμπτώματα ήταν τα ίδια.
Τώρα πίνει τον φραπέ χωρίς καλαμάκι  :laugh1: :laugh1: κ' είναι καλά  :thumpup:
Όσοι την ξέρετε κ' θα την ξαναδείτε, μην της πείτε τίποτα γιατί θα σας  :fight_knuppel: :fight_fryingpan: :fight_box_anface: :fight_knuppel:
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #857 στις: Απριλίου 26, 2012, 17:40 »
Όσοι την ξέρετε κ' θα την ξαναδείτε, μην της πείτε τίποτα γιατί θα σας  :fight_knuppel: :fight_fryingpan: :fight_box_anface: :fight_knuppel:
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
επικο!


παντως η καλυτερη αντιμετωπιση σε τετοιες περιπτωσεις, περαν της ιδιοδιαγνωσης με τον αποκλεισμο αιτιων ειναι παντα η επισκεψη σε εναν ειδικο, κι αυτο ειναι κατι που δεν πρεπει να ξεχναμε, παλιοι και νεοι χρηστες  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Fermthe

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #858 στις: Απριλίου 27, 2012, 00:27 »
Εγω ατμιζω περιπου τα 2 χρονια και θυμαμαι οτι μετα απο τους 3 μηνες περιπου και μετα αρχισα να παθαινω συχνες κραμπες τις οποιες και δεν ειχα σχεδον ποτε. Απο τοτε δεν σταματησαν και τις εχω καθε βραδυ που πεφτω για υπνο. ειχα ομως διαβασει πριν καιρο οτι εχει αναφερθει πολλες φορες αυτο και οφειλεται στην pg οπου προκαλει στον οργανισμο μεγαλη εκριση λακτικου οξεως που τις προκαλει. Εχει ακουσει κανεις σας κατι παρομοιο ?

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #859 στις: Απριλίου 27, 2012, 00:34 »
Οι κράμπες και ειδικά όταν τις παθαίνεις χωρίς να κινείσαι όπως όταν είσαι ξαπλωμένος
ξέρω ότι οφείλονται σε έλλειψη αλατιού από τον οργανισμό  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #860 στις: Απριλίου 27, 2012, 00:35 »
γαλακτικό οξύ, το οξύ που εκρίνεται στους μυες μετά απο κούραση και προκαλεί κράμπες
Νομίζω ο atmos είχε γράψει παλιότερα γι αυτό. Εχω και γω κράμπες αλλά σε πολύ ήπιο βαθμό , δεν είμαι σίγουρος αν οφείλονται σε αγυμνασιά και στην ηλικία

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #861 στις: Απριλίου 27, 2012, 00:40 »
το γαλακτικο οξυ οντως εκρινεται στο μυικο συστημα οπως πολυ σωστα λεει ο abet (γεια σου abet!  :bye: ) μετά απο κόπωση / άσκηση....
Προκαλει αυτο το "καψιμο" στους μυες που εχουν "κουραστει" αλλα δεν ξερω την σχεση της pg με αυτο.... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #862 στις: Απριλίου 27, 2012, 00:48 »
Οι κράμπες και ειδικά όταν τις παθαίνεις χωρίς να κινείσαι όπως όταν είσαι ξαπλωμένος
ξέρω ότι οφείλονται σε έλλειψη αλατιού από τον οργανισμό  :confused1:
...έλλειψη μαγνησίου, χορηγείται και σαν συμπλήρωμα στις εγκύους για τις κράμπες που εμφανίζονται λόγω κύησης. ;)

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #863 στις: Απριλίου 27, 2012, 00:53 »
 :respect_hat:

...έλλειψη μαγνησίου, χορηγείται και σαν συμπλήρωμα στις εγκύους για τις κράμπες που εμφανίζονται λόγω κύησης. ;)
Υπάρχει περίπτωση η PG να το προκαλεί  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #864 στις: Απριλίου 27, 2012, 01:07 »
...δεν το γνωρίζω. :dontknow:
Εκείνο που γνωρίζω είναι ότι σίγουρα ευνοείται η δημιουργία κραμπών λόγω πολύωρης χρήσης πισί.

Οπότε, μην πολυκολλάτε στο φόρουμ, κινδυνεύετε από κράμπες, αυχενικό σύνδρομο αλλά και καρπιαίου σωλήνα... :fight_hammered2:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #865 στις: Απριλίου 27, 2012, 01:10 »
  :thumpup: :thumpup: Σωστός όπως και στα αεροπλάνα από την πολύωρη στάση στην καρεκλά

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #866 στις: Απριλίου 27, 2012, 01:15 »
Εμενα ενα φιλαρακι εχει κραμπες(ειδικα με την αλλαγη καιρου) επειδη εχει προβλημα στη μεση του

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #867 στις: Απριλίου 27, 2012, 11:43 »
Και μένα τελευταία με πιάνουν κάτι ψιλοκράμπες αλλά πιστεύω ότι είναι από την απότομη αλλαγή βάρους  :laugh1:

Πήρα 6 κιλά γ@#ώτο μου  στους  6 μήνες που είμαι ατμιστης >:(

Από γυμναστική πάπαλα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2:   

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #868 στις: Απριλίου 27, 2012, 11:45 »
Εγω παλι ξεχναω να φαω απο τη συνεχομενη ατμοπιπιλα....

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #869 στις: Απριλίου 27, 2012, 11:47 »
Γιαννη, να μου πεις πως το κανεις αυτο γιατι εγω δεν... :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34006 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536487 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12