vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 5 χρήστες
FaniFox, treloneritis, nuts, manoslykos, Jorge

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #780 στις: Μαρτίου 29, 2012, 13:31 »
Ελληνικός καφές το βράδυ? ... Δεν θέλω να σε τρομάξω μα ο ελληνικός σε μεγάλες ποσότητες όταν καταναλώνεται φέρνει τρέμουλο στα άκρα κ "παίζει" πολύ με την αρτηριακή πίεση!!!!! Όχι σε όλους μα σε φίλους μου  συμβαίνει συχνά  αυτό.
Κοίταξε όμως κ το αυχενικό γιατί ίσως σε κουράζουν οι πολλές ώρες μπροστά στο PC!!!!! Το αυχενικό είναι περίεργο γιατί δεν συνοδεύεται πάντα από πόνους αλλά από λίγη παράξενη ζάλη σαν "βαρκάδα" όπως το είπες κ σε κατανοώ γιατί κ η μητέρα μου έχει αυχενικό σύνδρομο μα κ η μικρή η ανηψιά μου κ μάλιστα πολλές φορές νιώθουν αυτό το τρέμουλο στα πόδια κ μούδιασμα κ στα χέρια.
Ίσως να μην έχεις τίποτα από όλα αυτά κ να είναι το ξενύχτι κ ο καφές κ που δεν ξεκουράζεσαι όσο πρέπει !!!

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #781 στις: Μαρτίου 29, 2012, 13:35 »
.....μαλλον ειναι ολα αυτα ενας συνδιασμος - αλλα οταν νομισα πως κανει σεισμο
ημουν μια χαρα ( μολις ξαπλωσα αργα βεβαια ) και το μονο που ενιωσα ηταν να κανει τραμπολινο η μεση μου για καμια 10 δευτερολεπτα και μου φανηκε 4,5 με 5 ριχτερ !

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #782 στις: Μαρτίου 29, 2012, 13:44 »
H μέση σου? καλλίτερα να σε δεί γιατρός αν επαναληφθεί. Μην το αφήσεις έτσι ναι? Προσπάθησε να ξεκουραστείς όσο περισσότερο μπορείς κ μην μένεις ακίνητος για πολλές ώρες μπροστά στο PC!!!

Αποσυνδεδεμένος dkostas

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #783 στις: Μαρτίου 29, 2012, 13:47 »
Με ελληνικό τριπλό το πρωϊ και τρείς φραπέδες & 6-7 ml 24mg :idiot1: οχι μόνο ζαλάδες είχα, αλλά έννοιωθα κάποιες στιγμές, για 1-2 λεπτά σαν να ήμουν καταμεσής στο πέλαγος με 10 μποφόρ αέρα μέσα σε βαρκούλα :idiot2: Τα μείωσα όλα στο μισό και τώρα είμαι ο.κ :yes:

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #784 στις: Μαρτίου 29, 2012, 13:48 »
Εχω και εγω τα ιδια συμπτωματα φιλε μου τις τελευταιες 10 μερες ! Με ενοχλει και λιγο ο αυχενας , και μια φιλη με προβλημα αυχενικο μου ειπε οτι τα συμπτωματα που περιγραφω ειναι ιδια . Στην αρχη σκεφτηκα και το ηλ. τσιγαρο , οποτε για 2 μερες σταματησα να ατμιζω αλλα δεν αλλαξε τιποτα . Αντιθετα πηρα για πρωτη φορα πολυβιταμινη (συμπληρωμα διατροφης) γιατι δεν τρωω πολυ σωστα . Ασχετα απο την ζαλη , λογω του αυχενα , νιωθω καλυτερα . Περισσοτερη ενεργεια , και οταν με πιανει η ζαλαδα του αυχενα (πολυ ασχημο συναισθημα) , την παλευω καλυτερα . Φοραω και ενα κολλαρο στο σπιτι το οποιο βοηθαει πολυ . Πιστευω οτι το καθισιο 1 χρονου (λογω ανεργιας) και η κακη σταση στον υπολογοστη ,σε συνδιασμο με κακη διατροφη ειναι η αιτια ...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #785 στις: Μαρτίου 29, 2012, 14:00 »
.......... . Πιστευω οτι το καθισιο 1 χρονου (λογω ανεργιας) και η κακη σταση στον υπολογοστη ,σε συνδιασμο με κακη διατροφη ειναι η αιτια ...
Αυτο το τελευταιο << πακετο >> με εχει βρει και μενα τον τελευταιο χρονο - σιγουρος << ενοχος >>
για πολλα και εγω δεν ειμαι καθολου του χαλαρου !

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #786 στις: Απριλίου 02, 2012, 13:23 »
.........μετρησα πιεση - 12/6 !!!!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #787 στις: Απριλίου 02, 2012, 13:25 »
Συγγνώμη? τι εννοείς? 12/6?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #788 στις: Απριλίου 02, 2012, 13:28 »
Εχω και εγω τα ιδια συμπτωματα φιλε μου τις τελευταιες 10 μερες ! Με ενοχλει και λιγο ο αυχενας , και μια φιλη με προβλημα αυχενικο μου ειπε οτι τα συμπτωματα που περιγραφω ειναι ιδια . Στην αρχη σκεφτηκα και το ηλ. τσιγαρο , οποτε για 2 μερες σταματησα να ατμιζω αλλα δεν αλλαξε τιποτα . Αντιθετα πηρα για πρωτη φορα πολυβιταμινη (συμπληρωμα διατροφης) γιατι δεν τρωω πολυ σωστα . Ασχετα απο την ζαλη , λογω του αυχενα , νιωθω καλυτερα . Περισσοτερη ενεργεια , και οταν με πιανει η ζαλαδα του αυχενα (πολυ ασχημο συναισθημα) , την παλευω καλυτερα . Φοραω και ενα κολλαρο στο σπιτι το οποιο βοηθαει πολυ . Πιστευω οτι το καθισιο 1 χρονου (λογω ανεργιας) και η κακη σταση στον υπολογοστη ,σε συνδιασμο με κακη διατροφη ειναι η αιτια ...
Πήγαινε τρέχοντας και παρε ενα ανατομικό μαξιλάρι. Μην το τσιγκουνευτείς, είτε τα έχεις είτε δεν τα έχεις! και δοκίμασέ το. Μολις ξαπλώσεις πανω του θα πρεπει ο αυχένας να ανακουφίζεται αμεσα. και παρτο. Δεν υπαρχει πιο αμεση αντιμετώπιση αυχενικού πίστεψέ  με. Εχω αυχενικό πολλά χρόνια λόγω εργασίας πρώτα σε οθόνες και μετα σε υπολογιστές, και ειναι το μονο πράγμα που με εχει ανακουφίσει!
Σοζ δια το ωφ τώπηκ παίδες!

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #789 στις: Απριλίου 02, 2012, 13:29 »
............αυτο μου ειπαν ( μεγαλη/μικρη ) ::) .....12/64-65 αμα θυμαμαι καλα.....

http://www.vita.gr/html/ent/831/ent.8831.asp
Σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή Εταιρεία Υπέρτασης:
.....................
Συστολική (μεγάλη σε mmHg)
Διαστολική (μικρή) σε mmHg
Βέλτιστη πίεση
Η πίεση σας είναι ιδανική
<12
<80
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2012, 13:34 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #790 στις: Απριλίου 02, 2012, 13:30 »
Συγγνώμη? τι εννοείς? 12/6?

12 megali piesi, 6 mikri. Dark Angel

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #791 στις: Απριλίου 02, 2012, 13:43 »
Νομίζω ότι η μικρή πίεση είναι λίγο χαμηλή? Λίγο δλδ από όσο ξέρω είναι στα όρια. Σύμφωνα με την ηλικία σου δεν πρέπει να έχεις κάποιο πρόβλημα.  :) 
 Αλήθεια είσαι καλλίτερα η συνεχίζουν ακόμα εκείνα τα συμπτώματα??

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #792 στις: Απριλίου 02, 2012, 13:49 »
Μειωσα τον χρονο καθισμενος μπρος στο pc.....κυριως βραδυ και ειμαι  :D

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #793 στις: Απριλίου 02, 2012, 13:51 »
Πήγαινε τρέχοντας και παρε ενα ανατομικό μαξιλάρι. Μην το τσιγκουνευτείς, είτε τα έχεις είτε δεν τα έχεις! και δοκίμασέ το. Μολις ξαπλώσεις πανω του θα πρεπει ο αυχένας να ανακουφίζεται αμεσα. και παρτο. Δεν υπαρχει πιο αμεση αντιμετώπιση αυχενικού πίστεψέ  με. Εχω αυχενικό πολλά χρόνια λόγω εργασίας πρώτα σε οθόνες και μετα σε υπολογιστές, και ειναι το μονο πράγμα που με εχει ανακουφίσει!
Σοζ δια το ωφ τώπηκ παίδες!
Συνυπογράφω.
Πονοκέφαλοι λογω αυχένα απο ενας με δυο την εβδομάδα γίναν 1 με 2 το μήνα με σωστο μαξιλάρι...
Προσεξε γιατι υπάρχουν σκληρα μετρια και μαλακά, ζητα να δοκιμασεις ποιο σου ταιριάζει πριν αγοράσεις.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #794 στις: Απριλίου 02, 2012, 14:04 »
Συνυπογράφω.
Πονοκέφαλοι λογω αυχένα απο ενας με δυο την εβδομάδα γίναν 1 με 2 το μήνα με σωστο μαξιλάρι...
Προσεξε γιατι υπάρχουν σκληρα μετρια και μαλακά, ζητα να δοκιμασεις ποιο σου ταιριάζει πριν αγοράσεις.
Τώρα θα ζητήσω συγγνώμη για το εκτός θέματος μα να σας πώ ότι πολύ καλά ειλικρινά πολύ πολύ καλά μαξιλάρια είναι τα My rest!!!( Memory Foam Pillows)
Είναι αυτά τα μαξιλάρια που η μια τους άκρη κάνει μεγάλη καμπύλη κ η άλλη μικρή!! Ακουμπάμε το κεφάλι από την πλευρά της μεγάλης καμπύλης.
Δεν γνωρίζω αν υπάρχουν στην Ελλάδα γιατί εμείς τα αγοράσαμε από ειδικό μαγαζί εδώ που τα φέρνει.
Είναι καταπληκτικά κ η μητέρα μου κ η ανηψιά μου (με αυχενικό σύνδρομο) κ τόσοι άνθρωποι που κοιμούνται σε αυτά έχουν βρεί την υγεία τους!!!
Δεν είναι ακριβά μα δεν γνωρίζω αν υπάρχουν στην Ελλάδα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8363 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12