vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, camber, bujinkan, antiklitos140, manoslykos, th3ofilos

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #765 στις: Μαρτίου 24, 2012, 09:30 »
Αρα η λυση ειναι μαλλον απλη. Ελαττωνεις την χρηση Χαλο και βλεπεις πώς παει  :D

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #766 στις: Μαρτίου 24, 2012, 09:36 »
Εγω έχω αν αισθητό οργανισμό Άρη
Και απο το μπουκάλι να το πιω χαμπάρι δεν θα παρω :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #767 στις: Μαρτίου 24, 2012, 10:37 »
Γιωργο, και καποιοι ατμιζουν 24αρα ή ακομα και 36αρα βαση πανω σε νν. Εγω με μια τζουρα θα πεσω κατω...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #768 στις: Μαρτίου 24, 2012, 11:29 »
Μα ατμίζω 7 μήνες τώρα και αυτό το παρακολουθώ εδω και 10 15 μέρες και
ατμίζω tribeca και freedom ανελλιπώς 4 μήνες!
......κοψε τα υγρα που αναφερεις και αμα δεις βελτιωση ξαναγυρνα - ή που θα ειναι τυχαιο και θα ξενοιασεις
ή θα βρεις τον <<ενοχο>> !!!

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #769 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:50 »
Ρε παιδια μη λετε τετοια πραγματα!
Εχω κολλησει με το τριμπεκα τοσο ασχημα που αν χρειαστει να το σταματησω θα σκεφτω σοβαρα να κοψω και το η.τ!!! :'(

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #770 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:57 »
Μην τρομάζεις ναι? Δεν σημαίνει ότι θα σε πειράξει το ίδιο υγρό που μπορεί να  πειράζει εμένα.
Απλά σε αυτές τις περιπτώσεις κάνουμε κάποιες δοκιμές  με τα υγρά γιατί κάποια μετά από λίγες μέρες μπορεί να μας προκαλούν αλλεργία είτε έναν απλό ερεθισμό στον λαιμό μα δεν σημαίνει ότι αυτό συμβαίνει με όλους μας. Σίγουρα θα πρέπει να "παρακολουθούμε" τις όποιες  αντιδράσεις του οργανισμού μας δίχως αυτό να σημαίνει κάτι κακό ναι?  ;) Κάποια  υγρά που άτμιζα με πείραζαν κ τα σταμάτησα για να καταλάβω τι έφταιγε κ όντος αφού άρχισα να ατμίζω κ πάλι με τα ίδια κατάλαβα ότι τα  συγκεκριμένα υγρά  δεν έκαναν για εμένα. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2012, 16:03 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #771 στις: Μαρτίου 27, 2012, 00:36 »
Μην τρομάζεις ναι? Δεν σημαίνει ότι θα σε πειράξει το ίδιο υγρό που μπορεί να  πειράζει εμένα.
Απλά σε αυτές τις περιπτώσεις κάνουμε κάποιες δοκιμές  με τα υγρά γιατί κάποια μετά από λίγες μέρες μπορεί να μας προκαλούν αλλεργία είτε έναν απλό ερεθισμό στον λαιμό μα δεν σημαίνει ότι αυτό συμβαίνει με όλους μας. Σίγουρα θα πρέπει να "παρακολουθούμε" τις όποιες  αντιδράσεις του οργανισμού μας δίχως αυτό να σημαίνει κάτι κακό ναι?  ;) Κάποια  υγρά που άτμιζα με πείραζαν κ τα σταμάτησα για να καταλάβω τι έφταιγε κ όντος αφού άρχισα να ατμίζω κ πάλι με τα ίδια κατάλαβα ότι τα  συγκεκριμένα υγρά  δεν έκαναν για εμένα. ;)
Καλησπερα Angel...Μηπως θα μπορουσες να πεις και ποια ηταν τα υγρα που σε πειραζαν;Ειμαι πολυ περιεργος να μαθω μιας και εισαι πολυ μεγαλο διαστξμα ατμιστρια και εχεις και την αναλογη εμπειρια..

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #772 στις: Μαρτίου 27, 2012, 09:45 »
ΚαλημΕΡα,

Τα υγρά ήταν κάτι κινέζικα από το e-cig.com. Τα πρώτα κ τα τελευταία μου από εκεί!
Δεν έπαθα κάτι σοβαρό από τα υγρά απλά κατάλαβα ότι δεν είχαν καμία μα καμία  σχέση με άλλα υγρά που παίρνω από  Ελληνική εταιρία.

Τα κινέζικα  υγρά από το e-cig.com (γιατί υπάρχουν κ καλά κινέζικα υγρά!!!) μου στέγνωναν εντελώς το στόμα κ τον λαιμό κ όταν άτμιζα αρκετά ένιωθα πόνο στον λαιμό σαν να είχα ίωση!
Όταν κατάλαβα τι έφταιγε σταμάτησα να τα ατμίζω κ μετά από ένα χρονικό διάστημα ξανάρχισα για να σιγουρευτώ ότι έφταιγαν αυτά τα υγρά κ πράγματι μέσα σε λίγες μέρες είχα τα ίδια συμπτώματα!!!Για μένα αυτό το "πείραμα" είναι το καλλίτερο για να ξέρεις τι σε πειράζει κ τι όχι.

Από το συγκεκριμένο site είχα αγοράσει αρκετά κ διαφορετικά υγρά κ το αστείο είναι ότι κάποια υγρά με απαίσια γεύση δεν με πείραξαν μα αυτά τα ανακατεύω με τα καλά μου τα υγρά γιατί μόνο έτσι κ με έναν Giant μπορείς να τα ατμίσεις!!!!  ;)

Με τα υγρά δεν χρειάζεται πανικός γιατί αν ατμίζει κάποιος προσεκτικά δλδ με μέτρο ναι? μπορεί μέσα σε 15-20  μερές (εκδηλώνεται η αλλεργία ) να καταλάβει αν ο οργανισμός του τα δέχεται δίχως παρενέργειες .  :)


Σε  λίγες μέρες (εύχομαι!!) θα έχω υγρά κ από το Cleverstore  κ έτσι θα μπορώ να πώ για την VG δλδ να δώ αν με πειράζει γιατί πρώτη φόρα θα ατμίσω υγρά μόνο με VG δίχως καθόλου  PG  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 09:51 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος ariadni29

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #773 στις: Μαρτίου 29, 2012, 12:58 »
Πέρασε μια εβδομαδα που χρησιμοποιω το η.τ. Τις τελευταές 2-3 μέρες με ενοχλεί το στομάχι μου. Υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται αυτό;

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #774 στις: Μαρτίου 29, 2012, 13:01 »
οταν λες σε ενοχλει το στομαχι σου?

Αποσυνδεδεμένος ariadni29

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #775 στις: Μαρτίου 29, 2012, 13:06 »
Πιθανόν να είναι και από κρύωμα και να έτυχε. Ελπίζω. Ανακατεύομαι λίγο.

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #776 στις: Μαρτίου 29, 2012, 13:08 »
Λιγες ξυνιλες στην αρχη του ατμισματος και ισως λογω υπερκαταναλωσης, καταθετω κι εγω. Εαν δεν εχεις αλλο προβλημα πιστευω πως θα υποχωρησουν τα ενοχληματα.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #777 στις: Μαρτίου 29, 2012, 13:10 »
.....αν και δυσκολο να το περιγραψω θα προσπαθησω:
Toν τελευταιο μηνα,
αργα το βραδυ ειχα την αισθηση << βαρκαδας >> !!!
Μολις ξαπλωνα ηταν σα να ειχα μια ζαλαδα - λιγος υπνος ??? ....μπορει !
Εχθες
και πριν ακομα ξαπλωσω - ενω καθομουν ενιωθα τα κατω ακρα
να << ζαλιζονται >> - υπερενταση ??? ...μπορει !
Το περιεργο ειναι πως μια φορα νομισα οτι κανει σεισμο και περιμενα να ακουσω να
χτυπανε οι συναγερμοι στη γειτονια - ηταν παλι αργα και ειχε προηγηθει πριν 10 μερες αληθινος σεισμος !!!
Καταλαβα τοτε για πρωτη φορα - πριν 40 μερες κοντα,
οτι εχει αρχισει να κανει στον ξυπνιο μου με καποιο στρες - επιδραση απο ατμισμα με ξενυχτι μαζι ??? ?.....το παρατηρω παντα μετα τις 3-4 το πρωι !!!
Να συμπληρωσω και μια αισθηση μεθης που νοιωθω οταν ξαπλωσω με ξενυχτι στο pc - αλλα ελαχιστη μπυρα !

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2012, 13:19 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #778 στις: Μαρτίου 29, 2012, 13:19 »
Τα συμπτώματα που περιγράφεις ξέρεις ότι θα μπορούσαν να έχουν σχέση κ με αυχενικό σύνδρομο ναι?
Να δείς γιατρό κ να κοιτάξεις κ την πίεση σου γιατί άτμισμα, καφές, ξενύχτι, κ PC  μπορούν να σε κάνουν να νιώσεις αυτά που περιγράφεις κ είναι λογικό να τα νιώθεις δλδ να εκδηλώνονται μετά τις 3-4 το πρωί αφού μένεις άυπνος τόσες ώρες   ::) ::) ::) Δεν ξέχασα το στρές που κ αυτό παίζει ρόλο  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #779 στις: Μαρτίου 29, 2012, 13:22 »
Η αληθεια ειναι πως ο καφες - ελληνικος κουπατος - τριπλος,
εχει συχνα τη θεση του διπλα μου και αργα το βραδυ !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537322 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12