vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 4 χρήστες
th3ofilos, Doubt, dkostas, Jorge

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Μπίλυ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τη Στιρέλα! Τη Στιρέλα!
    • http://www.facebook.com/pages/%CE%A1%CE%9F%CE%9A-%CE%91-%CE%9C%CF%80%CE%AF%CE%BB%CF%85-%CE%BF-%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8C%CF%82/166036306763416
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #735 στις: Μαρτίου 17, 2012, 15:47 »
Την 5η ημέρα είχα σε κάποια φάση το βράδυ κάτι δυνατές σουβλιές πονοκεφάλου, και γενικά μια αίσθηση πίεσης πάνω από τα μάτια και στον κρόταφο. Κράτησε κανά δίωρο.

10-11η μέρα -χθες και σήμερα- παρατηρώ αυτό που διάβασα ν' αναφέρουν κι άλλοι, λίγο κοκκινάκι στις βλέννες από τη μύτη.

Τις σουβλιές τις έχω κι εγώ πού και πού, ενδιάμεσα στην ημέρα αλλά κρατάνε δευτερόλεπτα. Ταυτόχρονα και το κοκκινάκι στη μύτη. Ίσως να είναι σύμπτωση, πάντως αν συνεχιστούν θα πάω σε παθολόγο.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #736 στις: Μαρτίου 17, 2012, 15:53 »
.....για το αιμα μειωσε την περιεκτικοτητα σε νικοτινη και θεωρησε κανα διμηνο ως σταδιο προσαρμογης που πολλα που μπορει να εμφανιστουν ως ενοχληση,
πιθανα να φυγουν ξαφνικα οπως εμφανιστηκαν.

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #737 στις: Μαρτίου 17, 2012, 21:54 »
Εχω παρατηρησει κ εγω αυτο με το αιμα παροτι μειωσα την νικοτινη,κατα τα αλλα μια χαρα εκτος του οτι πηρα 8 κιλα σε 3 μηνες ,επισης τελευταια ξεκινησα και κανω ποδηλατο 10 μερες περιπου κ παρατηρησα οτι μετα απο την ασκηση δεν με τραβαει να κανω η.τ! Αντιθετως πριν με το κ.τ περιμενα πως κ πως να γυρισω σπιτι και να κανω ενα τσιγαρακι!!!

Αποσυνδεδεμένος babispan

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #738 στις: Μαρτίου 17, 2012, 22:00 »
Τo πνίξιμο που λέτε παιδιά το έχω παρατηρήσει κι εγώ εδώ και 2 βδομάδες που πήρα το ce4 και απογείωσε το tobacco-c και για να μην τα πολυλογω -> :baby:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #739 στις: Μαρτίου 18, 2012, 12:07 »
Αυτό το πνίξιμο μάλλον έχει  να κάνει με τις μακρόσυρτες τζούρες που κάνουμε.  Εχτές που με συμβούλεψε κάποιος προσπάθησα να μην κάνω τόσο μακρόσυρτες κ  παρατήρησα ότι δεν συνέβη!!!   :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #740 στις: Μαρτίου 18, 2012, 23:34 »
Εχω παρατηρησει κ εγω αυτο με το αιμα παροτι μειωσα την νικοτινη,κατα τα αλλα μια χαρα εκτος του οτι πηρα 8 κιλα σε 3 μηνες ,επισης τελευταια ξεκινησα και κανω ποδηλατο 10 μερες περιπου κ παρατηρησα οτι μετα απο την ασκηση δεν με τραβαει να κανω η.τ! Αντιθετως πριν με το κ.τ περιμενα πως κ πως να γυρισω σπιτι και να κανω ενα τσιγαρακι!!!
τι να πω και εγω που πηρα 20 :)) :)) :)) :))
βεβαια δεν το επιριπτω στο η.τ.   
ομως τωρα εχω πιο πολυ αντοχη να χασω παραπανω απο 20 :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #741 στις: Μαρτίου 18, 2012, 23:36 »
Εχει συμβει και σε μενα ο λοξυγγας, υποθετω πως ειναι η ποσοτητα νικοτινης που ερεθιζει το αναπνευστικο.
Το μεγαλο μυστηριο ειναι, για ποιο λογο συμβαινει τωρα και οχι παλαιοτερα αφου παιρνω την ιδια ποσοτητα mg.

Μαλλον οσο περνα ο καιρος μαθαινω να τραβω αποδοτικοτερες  τζουρες σε νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος Nickkos

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #742 στις: Μαρτίου 19, 2012, 19:47 »
Σημερα και εγω ειδα λιγο κοκκινακι απο την μυτη οπως και ταχυπαλμιες και ενα σφιξιμο θα ελεγα στο στηθος.Θα δω πως θα παει τις επομενες μερες και αν επιμεινει θα κανω μια επισκεψη των γιατρο.Βεβαια εχει αλλαξει και ο καιρος και μπορει να φταιει και αυτο.Θα δειξει...

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #743 στις: Μαρτίου 21, 2012, 00:05 »
Επειδή την τελευταία εβδομάδα άρχισα να νιώθω έντονη φαγούρα & να βγάζω στα δάχτυλα του δεξιού χεριού κάτι σαν σπυριά (περισσότερο σαν "καρουμπαλάκια" από τσίμπημα κουνουπιού μοιάζουν & στην εμφάνιση & στην ενόχληση που νιώθω - στα σίγουρα όμως ΔΕΝ είναι κουνούπια), θα ήθελα κάποιος παλαιότερος να μου ανακεφαλαιώσει:

α) αν έχει να κάνει με αλλεργία ή δυσανεξία σε pg (τον τελευταίο μήνα άρχισα να ατμίζω υγρά με ποσοστό 55-80% pg) ή αν είναι απλά η αντίδραση του οργανισμού από την έλλειψη κ.τ

β) πόσες μέρες περίπου διαρκεί αυτή η φαγούρα κι αν χρησιμοποιήσατε κάποιο φάρμακο για να την ελαττώσετε στο διάστημα αυτό

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #744 στις: Μαρτίου 21, 2012, 00:18 »
η pg εχει ακουστει για αλλεργιες.....αλλα μηπως επιασες τιποτα αλλο ?


Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #745 στις: Μαρτίου 21, 2012, 00:20 »
Εχεις αποκλεισει την μυρμηγκιαση ή την κακη κυκλοφορια του αιματος?

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #746 στις: Μαρτίου 21, 2012, 00:35 »
Μυρμηγκιές είχα βγάλει στα φοιτητικά χρόνια (τούμπανα κιόλας!) κι έφυγαν με την μέθοδο της κρυοπηξίας τότε. Κακή κυκλοφορία στα πάνω άκρα (ειδικά στο δεξί χέρι) πιθανότατα να έχω, αφού ειδικά τα τελευταία χρόνια παγώνουν διαρκώς με το παραμικρό κρύο.

Η πρώτη ένδειξη φαγούρας & σπυριού παρουσιάστηκε την περασμένη Τρίτη. Σκέπασε μεγάλη επιφάνεια στον αντίχειρα ακριβώς κάτω απ'το νύχι & έμοιαζε με χιονίστρα. Κατά σύμπτωση, η μεγαλύτερη μυρμηγκιά που είχα βγάλει πριν 12 χρόνια βρισκόταν σ'εκείνο ακριβώς το σημείο & κάλυπτε την ίδια επιφάνεια! Γύρω στο Σάββατο άρχισε να ξεπρήζεται το συγκεκριμένο σημείο & να μεταφέρεται η φαγούρα πιο κάτω στον αντίχειρα (με διάσπαρτα μικρότερα στίγματα), όπως επίσης στον δείκτη & το μικρό δάχτυλο του δεξιού χεριού.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #747 στις: Μαρτίου 21, 2012, 02:42 »
Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να πας σε έναν δερματολόγο, αφού δεν υποχωρεί μόνο του.
Αλλεργίες στα χέρια από υγρά άτμισης, είναι πιθανόν να εμφανιστούν σε τυχόν άμεση επαφή.
Αφού έχεις και "ιστορικό" καλύτερα να συμβουλευτείς γιατρό ;)

Αποσυνδεδεμένος andyapos

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • ζητειτσι kick στα 80 watt
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #748 στις: Μαρτίου 21, 2012, 03:30 »
νομίζω κ όλας οτι για τέστ αλλεργίας που να αφορά προπυλενογλυκόλη ή κάτι όχι τόσο συνηθησμένο πρέπει να πάς σε συγκεκριμένο αλλεργιολόγο και οτι αφορά πάνω απο 20 αλλεργίες , αλλα άμα ξέρει κάποιοσ πιό συγκεκριμένα ας μασ διαφωτίσει.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #749 στις: Μαρτίου 21, 2012, 11:03 »
ΚαλημΕρα, με τις αλλεργίες δεν βρίσκεις εύκολα άκρη. Θέλει ψάξιμο, χρόνο , υπομονή κ πειράματα μάλλον......

Θα συμφωνήσω με τον Vangos σε όλα όσα λέει κ θα σου πώ κ εγώ να πάς σε γιατρό για να σιγουρευτείς!!!!
Γνωρίζεις ότι δεν αντιδράμε όλοι το ίδιο σε κάποια υγρά κ έτσι κάτι που μπορεί να μοιάζει με αλλεργία να οφείλεται σε κάτι άλλο κ όχι στα υγρά ναι?
Θα μπορούσαν όμως κ κάποια υγρά να σε πειράζουν μα αυτό θα το καταλάβεις αργότερα δλδ μόνο αν εσύ κάνεις τα "πειράματα" που εγώ λέω.

Πρίν από αυτά καλλίτερα είναι ο γιατρός να σου πεί αν είναι κάτι που δεν έχει σχέση με τα υγρά.
Αν όμως  φταίνε τα υγρά τότε αρχίζεις κ δοκιμάζεις άλλα  κ βλέπεις αν καλλιτερεύει η κατάσταση.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35557 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10414 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12