vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, camber, taskol65, Jorge, tony1976, bloodlessz, giorgos1999, Tazz

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #720 στις: Μαρτίου 14, 2012, 15:30 »
Πραγματι θα σκασω αν δεν μου πεις τι ειναι αυτο το βιρμανια  :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #721 στις: Μαρτίου 14, 2012, 19:40 »
Έλα βρε berse, βάλε τη φαντασία σου ετυμολογικά...http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5464.0.html

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #722 στις: Μαρτίου 14, 2012, 20:24 »
Εσυ Βαγγο μου καλα τα λες, αλλά που το βρηκε ο Σουζακιας το vir ??  :confused1: :confused1: :o :o

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #723 στις: Μαρτίου 14, 2012, 20:36 »
Αν και είμαστε καρα, θα έχει προφανώς τον τρόπο του (beta tester :dontknow:), ας πει ο ίδιος με π.μ., ή στο κατάλληλο νήμα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5464.0.html

Αποσυνδεδεμένος sotokan

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #724 στις: Μαρτίου 14, 2012, 22:09 »
ελειψη υπνου εχετε με το η.τ?

Έχουμε έχουμε και αυπνία και ολιγουπνία εδώ και 1,5-2 μήνες.Χτες φαντάσου ήταν η πρώτη μέρα που κοιμηθήκαμε νορμάλ ,αρχίζει και στρώνει τώρα νομίζω.Το καλό της υπόθεσης είναι ότι φυλάω και σκοπιά παράλληλα για τους μπουκαδόρους  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #725 στις: Μαρτίου 15, 2012, 23:37 »
ελειψη υπνου εχετε με το η.τ?

εγω οχι μονο δεν εχω αυπνια αλλα κοιμαμαι ορθια στην κυριολεξια!εχω απιστευτη υπνηλια κλεινω τα ματια στο λεωφορειο,στη δουλεια και οπου βρω και νομιζω θα κοιμηθω ορθια..οταν εχω ωρα να ατμισω γινεται ακομα χειροτερη..!ειχα υπνηλια επισης και οταν ειχα προσπαθησει παλαιοτερα να κοψω το κ.τ. χωρις υποκαταστατα.

σημερα εκλεισα μια εβδομαδα χωρις κ.τ.!!!ουτε εγω δεν το πιστευω!!

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #726 στις: Μαρτίου 16, 2012, 01:11 »
Έχω παρατηρήσει ότι υγρά με VG μου προκαλούν πονόλαιμο. (όχι γδάρσιμο αλλά πόνο). Αντίθετα όταν ατμίζω υγρά με PG είναι όλα OK.

Αποσυνδεδεμένος apVga

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #727 στις: Μαρτίου 16, 2012, 21:03 »
11η μέρα σήμερα στο η.τ. Ατμίζω στα 11mg tobacco (70% PG) και απ'ότι φαίνεται, δεν κάνω ούτε 1ml την ημέρα (OT: κουφό μιας και ήμουν φουγάρο κανονικό και δεν νιώθω ότι το παρατάω στην άκρη κιόλας, απορώ με τι συχνότητα ρουφάνε όσοι λένε ότι κάνουν 3-4-5 +++ ml ).
Από την πρώτη τζούρα κιόλας, ρέψιμο. Τις 2 πρώτες μέρες πολύ έντονο. Πλέον ψιλοσπάνια αλλά μάλλον επειδή τα αέρια δυστυχώς επέλεξαν διαφορετική οδό φυγής  :tongue_smilie:
Την 5η ημέρα είχα σε κάποια φάση το βράδυ κάτι δυνατές σουβλιές πονοκεφάλου, και γενικά μια αίσθηση πίεσης πάνω από τα μάτια και στον κρόταφο. Κράτησε κανά δίωρο.
Την 6η μέρα, είχα όλη τη μέρα ζαλάδες, βασικά ξεκίνησε με το που σηκώθηκα καρα-απότομα από το κρεβάτι, αστεράκια κανονικά. Η αίσθηση ζαλάδας συνέχισε όλη τη μέρα. Μ'αυτ΄'α τα δύο άρχισα ν'αναρωτιέμαι μην τυχόν και ανέβηκε καμια μυωπία μου και δεν φταίει το η.τ. αλλά δεν επανήρθαν τις επόμενες μέρες.
10-11η μέρα -χθες και σήμερα- παρατηρώ αυτό που διάβασα ν' αναφέρουν κι άλλοι, λίγο κοκκινάκι στις βλέννες από τη μύτη.

Δεν υστεριάζω και θα συνεχίσω αλλά πάντα σε επιφυλακή, διαβάζω συνέχεια και γενικώς παρά από το ότι έχω ενθουσιαστεί που άφησα το κ.τ. και βλέπω βελτιώσεις στο αναπνευστικό, δεν νιώθω και ιδιαίτερο εφησυχασμό για τα υγρά. Ακόμη είναι αρχή και για την ώρα το ξέρω ότι δεν μπορώ αλλά ελπίζω να το πετάξω κι αυτό σε λίγους μήνες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2012, 21:13 από apVga »

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #728 στις: Μαρτίου 16, 2012, 21:13 »
Νομίζω πως λίγο πολύ έχω απεξαρτηθεί από τα κακά συμπτώματα που είχα όταν κάπνιζα
και δεν έψαξα να βρω δικαιολογίες για τυχόν μικροδιαφορές στην υγεία μου από όταν
άρχισα το άτμισμα. Όλα ήταν τυχαία γεγονότα. Τώρα όμως εδώ και 3 μέρες παρατηρώ
όταν παίρνω τζούρα να κόβεται η ανάσα μου με λόξιγκα !!  :hmmm:Ατμίζω 4 ml περίπου
την ημέρα με νικοτίνη 12 mg. Με πιάνουν  :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος pkostas

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #729 στις: Μαρτίου 17, 2012, 07:56 »
Παντως κοκκινάκι από τις βλεννες στη μυτη έβλεπα μόνο όταν ατμιζα pg. Με vg (πλην των καποιων παραπάνω "αερίων") όλα ειναι ΟΚ

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #730 στις: Μαρτίου 17, 2012, 08:48 »
Καλημέρα σε όλους

Ατμίζω 3 μήνες και κάτι.Μικροπαρενέργειες όπως ένα φλεματάκι στο λαιμό,ένα ξερόβηχα και μικρογδάρσιμο στο λαιμό είχα μερικές φορές στιγμιαίο όχι τίποτε μόνιμο ή ανησυχητικό.

Εγώ τα συνδυάζω με τις συχνές αλλαγές που έκανα και δυστυχώς κάνω σε υγρά-αρώματα ψάχνοντας να βρω την τελεια γεύση όπως πιθανώς κάνουμε πολλοί από μας.

Εκείνο που μπορω να πω σιγουριά ότι όσο περνάει οκαιρός και μειώνοντας σιγά σιγά τη νικοτίνη (ξεκίνησα από 18 και είμαι στο 6) νοιώθω άλλος άνθρωπος.
Τώρα για κάποιο μικροφλεματάκι ή ένα στιγμιαίο ξερόβηχα δεν δίνω σημασία σκεπτόμενος τον σχεδόν καθημερινό ειδικά πρωινο βήχα και τα φλέματα που  είχα όταν κάπνιζα το κ.τ. :)
 

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #731 στις: Μαρτίου 17, 2012, 08:51 »
αυτο με τον λοξυγκα και το στιγμιαιο κοψιμο αναπνοης  με πιανει κι εμενα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #732 στις: Μαρτίου 17, 2012, 14:33 »
Αντιθέτως, εγώ το πάθαινα συχνά με το ΚΤ όταν είχα ώρες να καπνίσω και έκανα βιαστικές τζούρες.
Πιστεύω πως έχει να κάνει μόνο με τον τρόπο ρουφήγματος και τον ρυθμό αναπνοής.
Κάτι γίνεται βιαστικά ή χωρίς να έχουμε πάρει αρκετό αέρα στα πνευμόνια.
Με το ΗΤ πρέπει να μου έχει τύχει μόνο μια ή δυο φορές.

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #733 στις: Μαρτίου 17, 2012, 14:36 »
Εκτός και αν μας μελετάνε οι καπνοβιομήχανοι  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #734 στις: Μαρτίου 17, 2012, 14:49 »
Άν λέμε κάτι σαν "πνίξιμο" τότε το παθαίνω κ εγώ τελευταία κ είναι χειρότερο κ από τότε που κάπνιζα γιατί είναι συχνότερο!!  :yes: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12