vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #705 στις: Μαρτίου 11, 2012, 22:23 »
καλησπερα παιδια! ελπιζω να ειμαι στο σωστο νημα για να παραθεσω μια εμπειρια μου (αν οχι σας παρακαλω βαλτε το στο σωστο γιατι νομιζω ειναι μια σημαντικη παρατηρηση). Επειδη σε καποιες βδομαδες θα χρειαστει να κανω μια ψιλοεπεμβαση επισκευτηκα το γιατρο μου για να μιλησουμε για τις λεπτομεριες και την προετοιμασια (ναρκωση ολικη). Μου λεει καπνιζεις? του λεω ναι (ξεχαστηκα οτι πανε 10 μερες που ατμιζω) μου λεει πριν την εγχειρηση καλο ειναι να το ελλατωσεις πολυ εως και τελειως και του απανταω βασικα γιατρε κανω η.τ. ισχυει το ιδιο? Μου λεει οχι τοτε δεν υπαρχει προβλημα ολα οκ!  ειναι πραγματικο γεγονος και εμενα σιγουρα μου διελυσε αρκετα συνεφακια που ειχα στο μυαλο μου για τη χρηση του η.τ. Δεν μου ειπε και μπραβο αλλα προφανως δεν επηρεαζει το ιδιο οσο το κ.τ. σε καρδια και πνευμονια(φανταζομαι οτι αυτα εχουν σημασια οταν θελεις να κανεις ολικη ναρκωση)

Μπραβο σου και απο εμενα δεσποινις! :respect:
Τετοια περιστατικα πρεπει να τα αναφερουμε εδω μεσα!

Αποσυνδεδεμένος TSIRNI

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • PAPS MOD+PAPS TANK+ATMOS LAB DIY=ΑΚΑΠΝΟΣ
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #706 στις: Μαρτίου 14, 2012, 00:24 »
παιδια καλησπερα.να πω και εγω την προσωπικη μου εμπειρια.Ατμιστης εδω και 4 μηνες τωρα χωρις να βαλω κ.τ στο στομα μου.ξεκινησα με συσκευη ovale elips και υγρο old tobacco 9 mg νικοτινη.Εδω και 3 βδομαδες περιπου πηρα ενα μοντ και χρησιμοποιω πλεον cartomizers μεσα σε τανκ καθως επισης ξεκινησα και φτιαχνω δικα μου υγρα ριχνοντας την νικοτινη σε 6mg και παραλληλα παιζω πλεον pg 50-vg 50.μετα απο αυτες τις αλλαγες αρχισαν να εμφανιζοναι σπυρακια στο προσωπο μου στην αρχη μικρα.την τελευταια βδομαδα ομως τα σπυρακια ειναι πολυ μεγαλυτερα και εμφανιστηκαν και στο σωμα μου.τι φταιει?το οτι μεγαλωσα το ποσοστο της vg?το οτι αλλαξα ατμοποιητες?η απλως ειναι καποια συμπτωματα οτι καθαριζει ο οργανισμος  σιγα σιγα απο το κ.τ?θελω να ελπιζω το τριτο .αν καποιος ειχε κατι παρομοιο παρακαλω πολυ μια βοηθεια γιατι αρχιζω και ανησυχω..  :( :hmmm:

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #707 στις: Μαρτίου 14, 2012, 08:15 »
γεια παιδιά και από μενα ...εδω καί 2.5 μήνες ατμιζω την παρακάτω αναλογία...80% pg. ..20vg. 18mg nikotini...ελα που εδω και μια εβδομαδα εχω ενα αισθημα να μου παγωνουν τα ποδια και λιγο τα χερια......μηπως εχει να κανει νε την pg?,εχω ακουσει οτι ειναι και αντιψυκτικο υγρο..
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ??
thank

Αποσυνδεδεμένος suzakias

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #708 στις: Μαρτίου 14, 2012, 08:59 »
ελειψη υπνου εχετε με το η.τ?

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #709 στις: Μαρτίου 14, 2012, 09:02 »
γεια παιδιά και από μενα ...εδω καί 2.5 μήνες ατμιζω την παρακάτω αναλογία...80% pg. ..20vg. 18mg nikotini...ελα που εδω και μια εβδομαδα εχω ενα αισθημα να μου παγωνουν τα ποδια και λιγο τα χερια......μηπως εχει να κανει νε την pg?,εχω ακουσει οτι ειναι και αντιψυκτικο υγρο..
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ??
thank

Αντιψυκτικο ειναι?
αρα επρεπε να ηταν πιο ζεστα.
Πηγαινε στον γιατρο.
 :)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #710 στις: Μαρτίου 14, 2012, 09:21 »
Αντιψυκτικο ειναι?
αρα επρεπε να ηταν πιο ζεστα.


 :laugh1: :lotpot: :lotpot: :lotpot:
 :bow: :bow: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #711 στις: Μαρτίου 14, 2012, 09:23 »
ελειψη υπνου εχετε με το η.τ?
...έχει υποθεί από αρκετούς (μεταξύ αυτών κι από μένα), ότι παρατηρήθηκε μια "ολιγοϋπνία" (όχι αϋπνία).
Δηλαδή ότι είμαστε ΟΚ με λιγότερες ώρες ύπνου, χωρίς υπνηλίες και έντονα σημάδια κόπωσης κατά τη διάρκεια της ημέρας.
Αυτό κάνει "τον κύκλο του" και μετά αμβλύνεται σε έκταση και ένταση.
 
Πολλές φορές αυτό οφείλεται και στην διακοπή του κ.τ., σαν παρενέργεια της έλλειψης των παραπροϊόντων του καπνού, αλλά και της νικοτίνης που (προφανώς) απορροφάται από τον οργανισμό μας με τελείως διαφορετικούς ρυθμούς και ποσότητες με το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #712 στις: Μαρτίου 14, 2012, 12:38 »
γεια παιδιά και από μενα ...εδω καί 2.5 μήνες ατμιζω την παρακάτω αναλογία...80% pg. ..20vg. 18mg nikotini...ελα που εδω και μια εβδομαδα εχω ενα αισθημα να μου παγωνουν τα ποδια και λιγο τα χερια......μηπως εχει να κανει νε την pg?,εχω ακουσει οτι ειναι και αντιψυκτικο υγρο..
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ??
thank

Οχι μην προβληματίζεσε. Μάλλον από το κρύο είναι γιατί φέτος το παράκανε. :))

Αυτό που προσπάθησε να κάνης είναι να μειώσης σιγά σιγά την νικοτίνη.Από εκεί που βρίσκεσε τώρα ξεκίνησα εγώ και τώρα ατμίζω 6αρα νικοτίνη 2-3 ml την ημέρα και είδα μεγάλη διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #713 στις: Μαρτίου 14, 2012, 12:45 »
ελειψη υπνου εχετε με το η.τ?

Τους πρώτους τρεις μήνες που άτμιζα 18αρα νικοτίνη και εγώ κοιμόμουν λίγες ώρες.Εδω και ένα μήνα περίπου που έπεσα στην 6αρα νικοτίνη πράγματι εδω που τα λέμε  και δεν το είχα παρατηρήσει κοιμάμαι περισσότερες ώρες :D

Ξέρω γώ λέτε νάναι από τα λιγότερα επίπεδα νικοτίνης που λαμβάνω :laugh1: :laugh1:
Αλλά απότην άλλη θα περάσω περισσότερες ώρες της ζωής μου κοιμισμένος :wall: :wall: :wall:
Μπρός γκρεμός καιπίσω ρέμα που λένε. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος TSIRNI

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • PAPS MOD+PAPS TANK+ATMOS LAB DIY=ΑΚΑΠΝΟΣ
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #714 στις: Μαρτίου 14, 2012, 14:02 »
παιδια καλησπερα.να πω και εγω την προσωπικη μου εμπειρια.Ατμιστης εδω και 4 μηνες τωρα χωρις να βαλω κ.τ στο στομα μου.ξεκινησα με συσκευη ovale elips και υγρο old tobacco 9 mg νικοτινη.Εδω και 3 βδομαδες περιπου πηρα ενα μοντ και χρησιμοποιω πλεον cartomizers μεσα σε τανκ καθως επισης ξεκινησα και φτιαχνω δικα μου υγρα ριχνοντας την νικοτινη σε 6mg και παραλληλα παιζω πλεον pg 50-vg 50.μετα απο αυτες τις αλλαγες αρχισαν να εμφανιζοναι σπυρακια στο προσωπο μου στην αρχη μικρα.την τελευταια βδομαδα ομως τα σπυρακια ειναι πολυ μεγαλυτερα και εμφανιστηκαν και στο σωμα μου.τι φταιει?το οτι μεγαλωσα το ποσοστο της vg?το οτι αλλαξα ατμοποιητες?η απλως ειναι καποια συμπτωματα οτι καθαριζει ο οργανισμος  σιγα σιγα απο το κ.τ?θελω να ελπιζω το τριτο .αν καποιος ειχε κατι παρομοιο παρακαλω πολυ μια βοηθεια γιατι αρχιζω και ανησυχω..  :( :hmmm:
παιδια κανενας για βοηθεια????

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #715 στις: Μαρτίου 14, 2012, 14:15 »
Αυτό λογικά πρέπει να οφείλεται στα υγρά που φτιάχνεις μα δεν στο λέω με σιγουριά ναι?
Κάποιοι που άτμιζαν με VG είχαν εμφανίσει σπυράκια στο πρόσωπο μα όχι σε όλο το σώμα αν θυμάμαι καλά. Πάντος όταν σταματάμε το κτ πολλές αλλαγές γίνονται στο δέρμα μας κ γενικά στον οργανισμό μας κ είναι λογικό, με αυτό το σκεπτικό  λέω ότι  ίσως να είναι κ κάποιο ξέσπασμα του οργανισμού σου?
Αν συνεχιστεί να το κοιτάξεις σε γιατρό αλλά κ να δοκιμάσεις κ με άλλα υγρά για να δείς αν τα σπυράκια λιγοστέψουν. Αν έχεις κνησμό τότε μοιάζει να είναι κάποια αλλεργία μα  όπως σου είπα κ πρίν καλό είναι να δείς κ έναν γιατρό. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2012, 14:55 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος suzakias

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #716 στις: Μαρτίου 14, 2012, 15:09 »
...έχει υποθεί από αρκετούς (μεταξύ αυτών κι από μένα), ότι παρατηρήθηκε μια "ολιγοϋπνία" (όχι αϋπνία).
Δηλαδή ότι είμαστε ΟΚ με λιγότερες ώρες ύπνου, χωρίς υπνηλίες και έντονα σημάδια κόπωσης κατά τη διάρκεια της ημέρας.
Αυτό κάνει "τον κύκλο του" και μετά αμβλύνεται σε έκταση και ένταση.
 
Πολλές φορές αυτό οφείλεται και στην διακοπή του κ.τ., σαν παρενέργεια της έλλειψης των παραπροϊόντων του καπνού, αλλά και της νικοτίνης που (προφανώς) απορροφάται από τον οργανισμό μας με τελείως διαφορετικούς ρυθμούς και ποσότητες με το η.τ.
Ευχαριστω φιλε μου, διοτι ειπα οτι παει το χανουμε το καραβι.........χααχαχαχ

Αποσυνδεδεμένος suzakias

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #717 στις: Μαρτίου 14, 2012, 15:11 »
Τους πρώτους τρεις μήνες που άτμιζα 18αρα νικοτίνη και εγώ κοιμόμουν λίγες ώρες.Εδω και ένα μήνα περίπου που έπεσα στην 6αρα νικοτίνη πράγματι εδω που τα λέμε  και δεν το είχα παρατηρήσει κοιμάμαι περισσότερες ώρες :D

Ξέρω γώ λέτε νάναι από τα λιγότερα επίπεδα νικοτίνης που λαμβάνω :laugh1: :laugh1:
Αλλά απότην άλλη θα περάσω περισσότερες ώρες της ζωής μου κοιμισμένος :wall: :wall: :wall:
Μπρός γκρεμός καιπίσω ρέμα που λένε. :)) :))
Εγω με 0 νικοτινη εδω και 2 μηνες, εκει που ειπα θα κοψωκαι το η.τ παλι το αρχισα ο μακακας :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #718 στις: Μαρτίου 14, 2012, 15:13 »
Και πουλησες και το GG !! Τωρα ατμιζε με εγκο για να μαθεις!  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος suzakias

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #719 στις: Μαρτίου 14, 2012, 15:26 »
Και πουλησες και το GG !! Τωρα ατμιζε με εγκο για να μαθεις!  :)) :))
νο νο το εχω............ και οχι μονο αυτο αλλα και το βιρμανια για να σκας.........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8349 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180672 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33986 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12