vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 8 χρήστες
JohnDag, Jorge, dkostas, manoslykos, Milarepa, dvelev, SEB, th3ofilos

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #690 στις: Μαρτίου 09, 2012, 01:35 »
Ωωωωωωπ! Φρένο!  :laugh1: Από μια γρήγορη ματιά που έριξα τώρα στο διαδίκτυο η λαπαροσκόπηση αφορά ΓΥΝΑΙΚΕΣ!  :))  Εγώ νοιώθω άντρας ακόμη, τουλάχιστον. Μήπως εννοείς κάτι άλλο? Όσο για γιατρούς έχουν γίνει σχετικές έρευνες και ταλαιπωρίες, αλλά ευτυχώς όλα οκ.
Και να προσθέσω οτι απόλυτα υγιής με το που άρχισα το η.τ. είχα αμέσως τα φουσκώματα. Και πιο ειδικά, τώρα αν δεν ατμίσω για μισή ώρα, όλα καλά. Με το που πάρω μία τζούρα, αμέσως ακούγεται γουργούρισμα.
Και για να μην παρεξηγηθώ από κάποιον νέο που διαβάζει το νήμα, δεν κατηγορώ το η.τ., αλλά είμαι ένθερμος οπαδός, αφού είδα τρομερή διαφορά στον οργανισμό μου. Η σύζυγος που ατμίζει, αλλά κ φίλοι μου δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2012, 01:54 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #691 στις: Μαρτίου 09, 2012, 01:41 »
Μήπως δεν πρέπει να καταπιανόμαστε με θέματα που δεν είναι της σπουδής και της αρμοδιότητάς μας;
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, πρόκλησης πανικού και παραπληροφόρησης;
Άλλο η ανταλλαγή απόψεων για κάποια ψιλοσυμπτώματα που μας αγχώνουν αρχικά, και άλλο η διαφορική διάγνωση!!!

Δλδ, δεν θαταν τρομοκρατικό και ανώριμο εκ μέρους μου να πω πως, ένας πόνος στα νεφρά σε καπνιστές μπορεί νάναι κακοήθεια λόγω νικοτίνης; (γιατί και αυτό μπορεί να συμβεί σε 75χρονο καπνιστή πολλών ετών...)

Ας είμαστε προσεκτικοί...

Και μ' αυτή τη που διάβασα παραπάνω, έμεινα.....λαμπριάτικη λαμπάδα !!!!!   :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Κουράγιο!
Το παλεύουμε.
 :angel: :angel: :angel:
:laugh1: :laugh1:καλα δεν παιζομαι λαμπαδοσκόπηση  :laugh1: :laugh1:φταίει η λαμπα πουχε στο κεφαλι του :laugh1:, σορι λαπαροσκόπηση   :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #692 στις: Μαρτίου 09, 2012, 01:44 »
Ωωωωωωπ! Φρένο!  :laugh1: Από μια γρήγορη ματιά που έριξα τώρα στο διαδίκτυο η λαπαροσκόπηση αφορά ΓΥΝΑΙΚΕΣ!  :))  Εγώ νοιώθω άντρας ακόμη, τουλάχιστον. Μήπως εννοείς κάτι άλλο? Όσο για γιατρούς έχουν γίνει σχετικές έρευνες και ταλαιπωρίες, αλλά ευτυχώς όλα οκ.
λαθος :yes: ειναι να μην σου τυχη και νανε κι ασχημη απαντηση

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #693 στις: Μαρτίου 09, 2012, 03:24 »
Η λαπαροσκόπιση είναι τρόπος χειρουργικής επέμβασης -αφορά και τα δυο φύλλα.
Σε επεμβάσεις που κάποτε γινόταν μεγάλη τομή (αφαίρεση χολής, για παράδειγμα), τώρα γίνονται κάποιες μικρές τρύπες. Γρήγορη δουλειά, λίγο αίμα, γρήγορη ανάρρωση και... έξω απ' την πόρτα!

Όλα αυτά δεν αφορούν τη δική μας κουβέντα -και ας μην προτείνουμε πράγματα που δεν θυμόμαστε καλά, ΟΚ;
 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #694 στις: Μαρτίου 09, 2012, 14:45 »
.....τα πρωτα χιλιομετρα θελουν στρωσιμο - υπομονη και η προσαρμογη θα γινει σταδιακα ::)

Γιαννη δηλαδη σε ποσο περιπου χρονο θα στρωσει η κατασταση?
Ενταξει θα μου πεις τωρα οργανισμος με οργανισμο εχει διαφορα αλλα λεμε τωρα, εναν μεσο ορο!

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #695 στις: Μαρτίου 10, 2012, 12:24 »
Οτι δεν υπαρχει κανονας για ολους που ατμιζουν αυτο ειναι το μονο σιγουρο !
Για παρενεργειες γενικα εκεινο που συμβαινει συνηθως ειναι οτι εμφανιζονται στην αρχη ( 3-4 μηνες ) και επειτα σταδιακα χανονται οπως ηρθαν.
Φουσκωμα δεν ειχα απο την αρχη αλλα μετα απο κανα 2μηνο - δεν θυμαμαι πως εφυγε αλλα εφυγε.
Ισως στη διαρκεια βγουν και αλλα,οπως ερεθισμος στο λαιμο που εχω τις τελευταιες μερες,
αλλα και παλι πιστευω πως και κατι αλλο φταιει και βρισκει ευκαιρια να εμφανιστει η
ενοχληση-παρενεργεια.
Μπορει ο τροπος ατμισματος - εντονες τζουρες,αλλαγη υγρων που δεν μας ταιριαζουν,αυξηση ατμισματος πιο πολλες ωρες,ελειψη υπνου..............κ.α.
Ειναι προσωπκη υποθεση να βρει ο καθε ενας μας την ισορροπια αναμεσα στην υγεια και το ατμισμα.

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #696 στις: Μαρτίου 10, 2012, 12:26 »
Ειναι προσωπκη υποθεση να βρει ο καθε ενας μας την ισορροπια αναμεσα στην υγεια και το ατμισμα.
:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tasosvaps

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
  • ntoumanii
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #697 στις: Μαρτίου 10, 2012, 12:28 »
+10000

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #698 στις: Μαρτίου 10, 2012, 12:31 »
Γιάννη Ράστα, η τελευταία σου πρόταση, πρέπει να μπεί επικεφαλίδα στον πίνακα με τα Ιατρικά θέματα. :thumpup: :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #699 στις: Μαρτίου 11, 2012, 12:41 »
Καλημερα κι απο μενα!Δεν ξερω αν μπορω να μιλαω για παρενεργειες μιας και ατμιζω μολις 3 μερες!!Ειναι η 2η φορα που προσπαθω να κοψω το καπνισμα.Την 1η το καταφερα για 2 μηνες χωρις κανενος ειδους υποκαταστατο και οι παρενεργειες ηταν κυριως ψυχολογικες!(νευρα, καταθλιψη) και λιγο υπνηλια.
Τωρα με το η.τ. ενα πραγμα εχω παρατηρησει που δε μ αρεσει καθολου!..Νομιζω οτι με εχουν φουσκωσει σαν μπαλονι και αν βγω εξω θα με παρει ο αερας στον ουρανο.Τετοιο πρηξιμο και φουσκωμα δεν εχω ξανανιωσει ποτε!Γενικα παρατηρησα δυσλειτουργια γαστρεντερικου συστηματος...Θα περιμενω να δω μερικες μερες ακομα και ελπιζω να μην ειναι απο το η.τ...Ισως βεβαια να ειναι και αυθυποβολη γιατι διαβασα ολα τα post σε αυτο το θεμα και με επιασε πανικος και ταραχη τοσο που ειμαι ετοιμη να κανω ενα κ.τ.
Εκανα 2 ml την ημερα με νικοτινη 9 mg και μαλλον ειναι vg(Δεν γραφει αλλα λεει φυτικη γλυκερινη favourart-vapormania)
Επισης εκανα και 2 κ.τ.(ενα πρωι ενα βραδυ)

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #700 στις: Μαρτίου 11, 2012, 12:47 »
καλημερα.το φουσκωμα ειναι φυσιολογικο.θα εκτονωθει(αερια)... :laugh1:σε λιγο καιρο θα ηρεμησεις.

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #701 στις: Μαρτίου 11, 2012, 12:50 »
χμ..ελπιζω να ειναι οντως σε "λιγο καιρο" γιατι με βλεπω στο διαστημα να πεταω :))

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #702 στις: Μαρτίου 11, 2012, 15:58 »
@Helidoni
Δοκίμασε υγρά με λίγότερη VG (φυτική γλυκερίνη). Αν σου άρεσε αυτό που άτμισες από Flavour Art, εκτός από VG μπορείς να το βρεις και σε μίξη (50 PG + 45 VG +5 άρωμα) που ονομάζεται traditional. Σε αυτά τα ποσοστά παίζει και η Ecocig (vapeshop.gr) (standard 50/50) και atmoslab (zerobacco.gr) (balanced). Αν θες περισσότερη PG μπορείς να βρεις σε Nobacco.gr με ποσοστά 80-20 (PG-VG) που μάλλον αυτό το ποσοστό θα σου πρότεινα, άσχετα από εταιρία.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2012, 16:23 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #703 στις: Μαρτίου 11, 2012, 17:41 »
καλησπερα παιδια! ελπιζω να ειμαι στο σωστο νημα για να παραθεσω μια εμπειρια μου (αν οχι σας παρακαλω βαλτε το στο σωστο γιατι νομιζω ειναι μια σημαντικη παρατηρηση). Επειδη σε καποιες βδομαδες θα χρειαστει να κανω μια ψιλοεπεμβαση επισκευτηκα το γιατρο μου για να μιλησουμε για τις λεπτομεριες και την προετοιμασια (ναρκωση ολικη). Μου λεει καπνιζεις? του λεω ναι (ξεχαστηκα οτι πανε 10 μερες που ατμιζω) μου λεει πριν την εγχειρηση καλο ειναι να το ελλατωσεις πολυ εως και τελειως και του απανταω βασικα γιατρε κανω η.τ. ισχυει το ιδιο? Μου λεει οχι τοτε δεν υπαρχει προβλημα ολα οκ!  ειναι πραγματικο γεγονος και εμενα σιγουρα μου διελυσε αρκετα συνεφακια που ειχα στο μυαλο μου για τη χρηση του η.τ. Δεν μου ειπε και μπραβο αλλα προφανως δεν επηρεαζει το ιδιο οσο το κ.τ. σε καρδια και πνευμονια(φανταζομαι οτι αυτα εχουν σημασια οταν θελεις να κανεις ολικη ναρκωση)

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #704 στις: Μαρτίου 11, 2012, 18:09 »
LADY P Όπως πολύ σωστά είπες αυτά είναι τα πιο σημαντικά στην ολική νάρκωση το γνωρίζω γιατί έκανα κ εγώ κ είχα ένα θέμα γιατί τότε κάπνιζα κ.τ. και βασανίστηκα λίγο.... Άρα νομίζω πως αυτό είναι ένα ακόμα συν στο η.τ. γιατί αν υπήρχε έστω υπόνοια ο γιατρός θα στο απαγόρευε..... Καλή επιτυχία και ευχαριστώ που το μοιράστηκες μαζί μας :) :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180889 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60017 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12