vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, manoslykos, ZoeM, bloodlessz, Ηρακλης

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #660 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 23:32 »
Καλησπερα και απο μενα.

Προσφατα αλλαξα τα υγρα που ατμιζα PG αποκλειστικα και πηρα με VG επωνυμα. Τις πρωτες μερες ολα καλα, ειμαι 9 μηνες ατμιστης. Ενοιωθα πολυ υγρη την μυτη μου δεν ξερω γιατι συνεβαινε με την VG αυτο ενω με την PG ακριβως το αντιθετο. Για να μην τα πολυλεω, καποια στιγμη παρατηρησα αιμα στο ενα ρουθουνι, οχι πολυ κοκκινο, λιγο ανοιχτοχρωμο θα ελεγα. Δεν με ενοχλησε γιατι καμμια φορα ανοιγει η μυτη μας ειδικα χειμωνα. Μετα απο 3-4 μερες παλι τα ιδια ωσπου σημερα, μετα απο καμποσο φταρνισμα (αψου και ετσι) πιανοντας χαρτομαντηλο ειδα αρκετη ποσοτητα αιματος ,αυτη τη φορα ομως κοκκινο κοκκινο και οχι ανοιχτου χρωματος. Ταυτοχρονα ενοιωσα και την γευση του αιματος στον λαιμο, συμβαινει και αυτο πολλες φορες. Οπως και να χει, ηθελα να ρωτησω αν καποιοι απο σας εχετε συναντησει τετοια συμπτωματα σε αλλαγη υγρου ? Περιτο να αναφερω οτι σκεφτομαι να παω στο γιατρο την επομενη φορα που θα δω κατι τετοιο. Περασα ενα μηνα αρρωστος απο βαρυ κρυολογημα και ισως εχω μαζεψει κρυο που λενε και αυτο φταιει. Ευχαριστω.
Αιμα στη μυτη ειναι απο τα πιο συνηθησμενα συμπτωματα που κανουν εμφανιση στο ατμισμα - κυριως στο ξεκινημα.
Αλλος λογος που μπορει να φταιει μετα απο μακροχρονιο ατμισμα ειναι η αυξηση νικοτινης,
η αλλαγη υγρων και ισως η αλλαγη σε αναλογιες VG-PG.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #661 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 23:42 »
Αιμα στη μυτη ειναι απο τα πιο συνηθησμενα συμπτωματα που κανουν εμφανιση στο ατμισμα - κυριως στο ξεκινημα.
Αλλος λογος που μπορει να φταιει μετα απο μακροχρονιο ατμισμα ειναι η αυξηση νικοτινης,
η αλλαγη υγρων και ισως η αλλαγη σε αναλογιες VG-PG.

Ναι ισως παιζει και αυτο. Θα το παρατηρησω στις επομενες μερες να δω.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #662 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 23:44 »
καλησπέρα Eizomar και καλως ηρθες! :bye:
Δεν εχει τυχει να διαβάσω για αίμα στην μύτη ως παρενεργεια του ατμισματος στο φορουμ (και εχω διαβάσει αρκετά εδώ)...
Πιθανώτατα ειναι κάτι άσχετο με το η.τ. και η γνώμη μου είναι αν ξαναεμφανισεις αιμμοραγία απο την μύτη να πας σε γιατρό... :yes:

Η αληθεια ειναι οτι ... ο οποιοσδηποτε δει κατι τετοιο αμεσως τρεμει ολοκληρος πιστεψε με τωρα τρεμω και γω λιγο. Το οτι θα παω στο γιατρο ειναι δεδομενο γιατι οπως και να το κανουμε, με αυτα δεν παιζει κανεις μας!  :D

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #663 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 23:47 »
Ο Yiannis Rasta απο πανω εκτος απο το οτι ειναι στην ομαδα του φορουμ ειναι και πολυ πιο παλιος και εμπ[ειρος ατμιστης απο εμενα...Το πιθανοτερο ειναι αυτο που σου λεει και μαλλον εμενα μου εχει διαφυγει....

Προσπαθω παντως να ειμαι πολυ προσεκτικος (αρρωστοφοβικος γαρ)...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #664 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 23:48 »
Καλησπερα και απο μενα.

Προσφατα αλλαξα τα υγρα που ατμιζα PG αποκλειστικα και πηρα με VG επωνυμα. Τις πρωτες μερες ολα καλα, ειμαι 9 μηνες ατμιστης. Ενοιωθα πολυ υγρη την μυτη μου δεν ξερω γιατι συνεβαινε με την VG αυτο ενω με την PG ακριβως το αντιθετο. Για να μην τα πολυλεω, καποια στιγμη παρατηρησα αιμα στο ενα ρουθουνι, οχι πολυ κοκκινο, λιγο ανοιχτοχρωμο θα ελεγα. Δεν με ενοχλησε γιατι καμμια φορα ανοιγει η μυτη μας ειδικα χειμωνα. Μετα απο 3-4 μερες παλι τα ιδια ωσπου σημερα, μετα απο καμποσο φταρνισμα (αψου και ετσι) πιανοντας χαρτομαντηλο ειδα αρκετη ποσοτητα αιματος ,αυτη τη φορα ομως κοκκινο κοκκινο και οχι ανοιχτου χρωματος. Ταυτοχρονα ενοιωσα και την γευση του αιματος στον λαιμο, συμβαινει και αυτο πολλες φορες. Οπως και να χει, ηθελα να ρωτησω αν καποιοι απο σας εχετε συναντησει τετοια συμπτωματα σε αλλαγη υγρου ? Περιτο να αναφερω οτι σκεφτομαι να παω στο γιατρο την επομενη φορα που θα δω κατι τετοιο. Περασα ενα μηνα αρρωστος απο βαρυ κρυολογημα και ισως εχω μαζεψει κρυο που λενε και αυτο φταιει. Ευχαριστω.
φιλε σου ειχα απαντήσει και παλιότερα  :yes:εχει γινει σε μενα και σε 3-4 που εχω διαβασει η μου απαντησαν οταν το εγραψα.επιδη παιζει τιποτα η αρκετα, απο οτι καταλαβα οταν πηγα στον γιατρο ευχομαι τιποτα :yes:  γνωμη μου αυριο γιατρο και να ζητησεις λαμπαδοσκοπιση να σου κανει για να εισαι ησυχος :yes:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #665 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:00 »
Ο Yiannis Rasta απο πανω εκτος απο το οτι ειναι στην ομαδα του φορουμ ειναι και πολυ πιο παλιος και εμπ[ειρος ατμιστης απο εμενα...Το πιθανοτερο ειναι αυτο που σου λεει και μαλλον εμενα μου εχει διαφυγει....

Προσπαθω παντως να ειμαι πολυ προσεκτικος (αρρωστοφοβικος γαρ)...  :yes:

Και πιος δεν ειναι αρωστοφοβικος.... το μονο που μας εχει μεινει ειναι η υγεια μας  :thumpup:


@αγιαλαςΘα δω τις επομενες μερες πως θα παει . Ευχαριστω παντως!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2012, 03:45 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #666 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:17 »
@αγιαλας

Θα δω τις επομενες μερες πως θα παει . Ευχαριστω παντως!
σου ειχα πει οτι μου βρηκε σκίσιμο στο δεξι ρουθουνη μπροστα μονο με το φακο,αλα μου εκανε και λαμπαδοσκοπιση ποιο κατο μεχρι φάρυγγα και στο αλο ρουθουνη  :yes: οχι τις επόμενες μερες αυριο αν γίνετε ,παιζουν αρκετα να μην σε φοβισω.εγω το αποδιδω στο μαλάκωμα του δερματος απο ζεστο ατμο το δικο μου, γνωμη μου  :yes: ομως δεν ειμαι γιατρος  :nope:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #667 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:27 »
@αγιαλας

Θα δω τις επομενες μερες πως θα παει . Ευχαριστω παντως!

μέτρησε και την πίεσή σου σου σ' ένα Φαρμακείο...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #668 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 08:06 »
Και πιος δεν ειναι αρωστοφοβικος.... το μονο που μας εχει μεινει ειναι η υγεια μας  :thumpup:
ΚαλημΕρα,  :)
Δεν χρειάζεται να φοβάσαι γιατί ειλικρινά έτσι μπορείς να κάνεις κακό στον εαυτό σου δίχως να υπάρχει κανένας σοβαρός λόγος ναι?
Το αίμα που είδες δεν είναι κάτι κακό κ αυτό δεν στο λέω για να σε καθησυχάσω αλλά γιατί πολλοί από εμάς έχουμε δεί αίμα από την μύτη τους πρώτους μήνες ατμίσματος  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αυτό ήταν μια από τις παρενέργειες είτε των υγρών είτε της νικοτίνης. Δεν θα σου πώ ότι μπορεί κ να οφέιλεται στο κρύωμα που πέρασες γιατί έγώ όταν είχα τις μικρές αιμοραγίες δεν είχα περάσει κανένα κρύωμα κ γνώριζα πολύ καλά ότι ήταν μια αντίδραση του οργανισμού μου στο άτμισμα!!!
Δεν τρόμαξα κ δεν σκέφτηκα άσχημα για την υγεία μου κ δεν έκανα την χάρη στο μυαλό μου να με οδηγήσει πίσω!!
Σκέφτεσαι να πανικοβαλλόμασταν? Η πρώτη μας αντίδραση  θα ήταν να μην ατμίζαμε σήμερα!!!!! Το κτ τσιγάρο μας έκανε τόσα όταν καπνίζαμε μα αυτά δεν φαινόντουσταν!!!!
Φαντάζεσαι αν αυτά τα βλέπαμε πως θα αντιδρούσαμε? Είμαι σίγουρη ότι τότε θα τρομάζαμε πολύ περισσότερο!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes:
Εαν φοβάσαι κ έχεις γενικά τέτοιες φοβίες καλό θα είναι να πάς σε γιατρό κ να σου πεί εκείνος αν όλα είναι καλά άλλα θα σου έλεγα να το ψάξεις κ  λίγο με τα υγρά που μόλις άλλαξες  κ να μειώσεις αν μπορείς την νικοτίνη για λίγες μόνο μέρες. :)
Πιστεύω ότι θα είσαι καλά μέσα σε λίγες μέρες όταν ο οργανισμός σου συνηθίσει τα νέα υγρά.

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2012, 08:12 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #669 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 18:01 »
Μαυρε Αγγελε τι να σου πω ....?  :D εχεις απολυτο δικιο!! θα τα κοιταξω ολα αυτα που μου λες, και που ειπαν και τα αλλα παιδια, θα παρατηρησω τον εαυτο μου καλυτερα τις επομενες μερες. Αν θυμασαι Dark περυσι τετοια εποχη εχασα τη δουλεια μου και μου συμπαρασταθηκες! κατα συμπτωση αυτες τις μερες παιζετε αν θα δουλεψω η οχι καλοκαιρι και ισως ειναι και το αγχος μου! ειμαι πολυ αγχωδης! Thank you all !!!!!!! :D :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2012, 18:07 από Eizomar »

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #670 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 12:09 »
Επειδή περνούν και τα χρόνια  :'( δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για ότι μου συμβαίνει να φταίει το η.τ.
Ας πούμε:
1) έντονες αϋπνίες ( μπορεί λόγω άγχους -στρες από την εργασία-παιδιά-οικογένεια )
2) αύξηση βάρους ( λόγω κοψίματος του κ.τ. ή χειμώνας είναι δεν αθλούμαστε )
3) βουλιμία ( καλύτερη γευστική απόλαυση λόγω κοψίματος του κ.τ. )
4) Υπερένταση ( μπορεί λόγω αύξησης του σακχάρου στο αίμα από 1000 άλλους λόγους εκτός η.τ.)
Τώρα να μην συνδυάζουμε ότι ακούμε ότι το χουμε πάθει ή ότι μας συμβαίνει να φταίει το η.τ. Δηλαδή αν έχεις φαγούρα φταίει το η.τ. και δεν φταίει ότι παλιά δεν είχες γάτα ή ξέρω γω κότες ??  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #671 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 12:26 »
Νέος ακόμα και γω στο σπορ, έχω να πω το εξής: Ότι και να μας κάνει το ητ σίγουρα δεν θα πιάνει μία μπροστά σε αυτό που μας έκανε το κτ τόσα χρόνια. Να σκεφτούμε και το εξής: όταν με περηφάνια ανάψαμε το πρώτο μας κτ, συνήθως σε μικρή ηλικία, δεν βήχαμε σαν τρελοί? Δεν είχαμε ναυτία και ζαλάδα? Δεν μας έκαιγε τη γλώσσα? Και όμως, συνεχίσαμε ακάθεκτοι ο καθένας για τους δικούς του λόγους. Δεν απευθύνομαι σε άτομα 70+ ετών, τα οποία ελάχιστα γνώριζαν το πόσο κακό κάνει το κτ, οι περισότερροι από μας γνωρίζαμε, και μάλιστα αρκετά καλά. Και όμως εκεί! Κάθε κτ που άναβε, ήταν μια προσωπική κατάκτηση! Και όμως, αν μπορούσαμε να δούμε τα πνευμόνια μας, θα βλέπαμε σκηνές εργοταξίου της Αττικής Οδού! Με τίποτα δεν πρέπει να παρασυρθούμε από τις αλλαγές που βλέπουμε πάνω μας, μόνο και μόνο επειδή το κτ είναι πλέον κοινωνικά αποδεκτό. Στη χώρα μας βέβαια, γιατί υπάρχουν χώρες στις οποίες ο καπνιστής είναι κάτι σαν εκπρόσωπος γκέτο της Ομόνοιας! Πιστεύω ότι όλοι μας βλέπουμε διαφορές προς το καλύτερο χωρίς το κτ. Πιστεύω πως σε μια 5ετία θα κοιτάμε πίσω και θα βλέπουμε αλλιώς τον εαυτό μας. Και όταν με πιάνει βήχας τα βράδια, ξέρω πως δεν φταίει το κτ(νομίζω δηλαδή, γιατί το 24ρι Cuban Supreme είναι λίγο δράκος!!!). Μάλλον φταίνε τα 150000 άφιλτρα που έχω καπνίσει τα τελευταία 20 χρόνια! Και το "μάλλον", είναι απλά σαρκασμός!!!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #672 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 12:37 »
Μαυρε Αγγελε τι να σου πω ....?  :D εχεις απολυτο δικιο!! θα τα κοιταξω ολα αυτα που μου λες, και που ειπαν και τα αλλα παιδια, θα παρατηρησω τον εαυτο μου καλυτερα τις επομενες μερες. Αν θυμασαι Dark περυσι τετοια εποχη εχασα τη δουλεια μου και μου συμπαρασταθηκες! κατα συμπτωση αυτες τις μερες παιζετε αν θα δουλεψω η οχι καλοκαιρι και ισως ειναι και το αγχος μου! ειμαι πολυ αγχωδης! Thank you all !!!!!!! :D :thumpup:
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να σου πάνε καλά!!! Με το καλό να δουλέψεις κ το άγχος να  βαρεθεί κ να φύγει από εσένα   ;) κ  να έχεις πάντα την  υγεία σου κ ότι πραγματικά η ψυχή σου αγαπάει!!!!
Με το ητ όλα θα πάνε καλά κ σε λίγο καιρό θα χαμογελάς !!!!!!  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #673 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 12:59 »
Καλημερα σε ολους..Αν εξαιρεσω ενα περιστατικο που ειχα στις πρωτες μερες ατμισματος που τελικα ηταν λογω εντονου κρυωματος και καμιας σχεσης με το Η.Τ(Πονος στο στηθος,στο λαιμο και στην πλατη)Δεν εχω παρατηρησει το παραμικρο...Ουτε τσουξιμο στα ματια,ουτε οτιδηποτε με τα ρουθουνια,ουτε ζαλαδες,ουτε αυπνιες..Τα διαβαζω ολα αυτα απο συνατμιστες και μου φενονται πολυ παραξενα...Μαλον ειμαι πολυ τυχερος που δεν εχω εδω και 2 μηνες περιπου που ατμιζω τιποτα απο ολα αυτα... :D Βεβαια εχω να πω το εξης:Οι νεοι ατμιστες θα πρεπει να προσεχουμε τι αρνητικο λεμε για το Η.Τ..Δεν γινεται στο καθε παραξενο η μη που μας παρουσιαζεται να ριχνουμε ευθυνη στο Η.Τ και οτι αυτο φταιει ολσοι και καλα..Υπαρχουν πολλοι παραγοντες που συμβαλουν στα διαφορα συμπτωματα που μπορει να εχουμε και κυριως τωρα αυτη την εποχη με τον κακοκαιρο αυτο..Οποτε μη βγαζουμε γρηγορα συμπερασματα..Μας παρουσιαζεται κατι;Οκ...Μεριμνουμε γιαυτο και παμε σε γιατρο...

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #674 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 20:07 »
Προφανως και πρεπει να προσεχουμε τι λεμε. Απλα εκθετουμε με οσο πιο χαμηλο τονο γινετε το τι μας συμβαινει και προσπαθουμε να βγαλουμε μια ακρη χωρις να παριστανουμε τους γιατρους παντοτε! Ευχομαι ολοι οσοι αντιμετωπισαμε καποιο θεμα να ειμαστε καλα και να παμε ακομα καλυτερα!

@Dark Angel  Σε ευχαριστω πολυ!!! το ιδιο ευχομαι και για σενα και τους δικους σου ανθρωπους. Υγεια παντα! Μειωσα την νικοτινη και πηγα σε υγρο με PG για να δω την αλλαγη πως θα παει. μεχρι τωρα τιποτε αλλα οπως ειπαμε και πριν, επαγρυπνω  :) :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180601 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237442 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15607 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12