vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 5 χρήστες
FaniFox, treloneritis, nuts, manoslykos, Jorge

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #645 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 14:39 »
Ας αναφέρω κι εγώ μια πιθανή παρενέργεια... Βρίσκομαι σε πορεία να το ψάξω με γιατρό γιατί έχει γίνει ενοχλητικη πολύ.
Από τότε που άρχισα το ΗΤ, ασχέτως είδους υγρού, έχω φοβερή φαγούρα στα μάτια... Είναι τόσο έντονη που δεν παίζει να προσπαθήσω να την αγνοήσω και να μην τα τρίβω συνεχώς και ιδίως βραδινές και πρωινές ώρες. Είμαι καθημερινά με σταγόνες και κρύες κομπρέσες πολλές φορές τα βράδια.
Ας ελπίσω να είναι συμπτωματικό και να μη φταίνε τα υγρά γιατί είναι η πρώτη φορά που δεν έχω καπνίσει για 2 μήνες...
Προφανώς πρέπει να είναι κάποια προσωπική αλλεργία. Θα ενημερώσω για νεότερα μετά από επίσκεψη στον οφθαλμίατρο.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #646 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 14:42 »
Ακριβως το ιδιο επαθα και εγω στους 2 μηνες και ειχα εντονη κοκκινιλα και φαγουρα.
Με υπομονη και καθαριοτητα χωρις φαρμακα οπως ηρθε ετσι με αποχαιρετησε.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #647 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 14:51 »
Καθαριότητα τι εννοείς; Πχ να πλένουμε τα χέρια μας μετά από κάθε επαφή με υγρά; Γιατί είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός σε αυτά.
Όσο για υπομονή, δεν πάιζει... Θα τα βγάλω τα μάτια μου στο τέλος! :P

Αποσυνδεδεμένος sotokan

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #648 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 19:50 »
Μήπως έχει παρατηρήσει κανένας τίποτα αυπνίες   ????
Εδώ και 3 βδομάδες έχω τρελαθεί λέμε στην αυπνία .
Συγκεκριμένα απ την ώρα που έκοψα το κτ  και ξεκίνησα το η.τ,ο καθημερινός μου ύπνος είναι κανά 4ωρο.
Αποκορύφομα το περασμένο ΣΚ μετά από ένα 36ωρο φουλ ενέργεια (ξενύχτι στο pc,ταξίδι,φαί,κρασί και επιστροφή αθήνα ) πέφτω γι ύπνο κατά τις 8 το βράδυ και ξυπνάω μετά από ένα 4ωρο φρεσκαδούρα λέμε και έτοιμος για τρέξιμο  :idiot1:
Άλλες παρενέργειες δεν έχω, όλα δουλεύουν ρολόι (εκτός από την τρελή πείνα   :wall: )
Τι να πω ίσως να είναι από την διακοπή του τσιγάρου αλλα φοβάμαι μήπως είναι και από υπερβολική λήψη νικοτίνης μέσω του ητ (κάνω γύρω στα 4-5 ml  18mg ημερησίως)...
Καμιά γνώμη   ???

Αποσυνδεδεμένος obsession

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #649 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 01:31 »
Για δοκιμασε να ατμιζεις  0 νικοτινη μετα τις 6-7μμ ωστε να αποκλεισεις οτι οφειλεται σ'αυτην. Εγω παντως με το που αρχισα να ατμιζω και εκοψα παντελως το κτ τις 2 πρωτες εβδομαδες ειναι ζητημα αν κοιμομουνα 3-4 ωρες συνολικα.Σηκωνομουν2-3 φορες μεσα στη νυκτα και ατμιζα.Αυπνια και αγιος ο Θεος.Σιγα σιγα εστρωσα.

Αποσυνδεδεμένος sotokan

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #650 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 02:01 »
Για δοκιμασε να ατμιζεις  0 νικοτινη μετα τις 6-7μμ ωστε να αποκλεισεις οτι οφειλεται σ'αυτην. Εγω παντως με το που αρχισα να ατμιζω και εκοψα παντελως το κτ τις 2 πρωτες εβδομαδες ειναι ζητημα αν κοιμομουνα 3-4 ωρες συνολικα.Σηκωνομουν2-3 φορες μεσα στη νυκτα και ατμιζα.Αυπνια και αγιος ο Θεος.Σιγα σιγα εστρωσα.


Σωστό και αυτό...Δεν το είχα σκεφτεί να σου πω την αλήθεια.
Βέβαια δεν το βλέπω να την παλεύω γιά πολύ με  0mg αν σκεφτείς ότι  κάπνιζα 25 χρόνια ,τα τελευταία ένα 25άρι  craven τη μέρα  :dontknow:  .
Anyway θα δείξει.....thanks

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #651 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 12:32 »
δυσκολο να μπορεσεις τοσες ωρες χωρις νικοτηνη!
πανω κατω ολοι μας ειχαμε αυτη την υπερενταση τις πρωτες μερες και ασταθεια στις ωρες υπνου..
υπομονη και θα βρεις την χρυση τομη στο θεμα

Αποσυνδεδεμένος sotokan

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #652 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 12:54 »
το ειχα με τα κινεζικα υγρα στην αρχη μετα που εφτιαξα δικα μου με βαση που πηρα απο ευρωπη οχι δεν το ειχα ...
Αλλαξε υγρα .. βασικα φτιαξε δικα σου να ξερεις τι εχουνε μεσα..

Ήδη εδώ και δύο εβδομάδες καπνίζω τα δικά μου με υλικά από zerobacco... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #653 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 17:19 »
Δε ξερω τι μπορει να ευθυνεται αλλα απλως θα θεσω μια αλλη παραμετρο....καθως ειπωθηκε οτι μπορει να εχεις αυπνιες απο τη νικοτινη, εγω λεω πως μπορει να εχεις αυπνιες απο την ελλειψη της.....

Στα γνωστα και εξακριβωμενα συμπτωματα διακοπης του κ.τ. ειναι ΚΑΙ οι αυπνιες. Αν λοιπον, λεω αν, συνυπολογισει κανεις την υποψια που εχουν διαφοροι μελετητες του η.τ. οτι η αυτη καθεαυτη προσληψη νικοτινης ειναι μικροτερη απο το η.τ. απο οτι απο το κ.τ., ισως αυτο να ευθυνεται για τις αυπνιες σου.

Μια υποθεση φυσικα κανω κ τπτ περισσοτερο!
Εγω προσωπικα, νυσταζω υπερβολικα οταν καμμια μερα μου "τη δωσει" κ αντι για το 4αρι που ατμιζω κανονικα, βαλω κανα 10-12αρι.....Δηλαδη οντως, στη περιπτωση μου νικοτινη = υπνος και οχι αυπνια. Μη σε παρω στο λαιμο μου ομως, και αυξησεις περιεκτικοτητα και παθεις κανα overdose γιατι απο οτι ειδα ηδη κανεις και πολλα ml και με υψηλη περιεκτικοτητα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #654 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 06:42 »
Ο γνωστός κινδυνολόγος σε θέματα υγείας, μπαταριών κτλ. μετά από μερικά ξεμπροστιάσματα από άλλα μέλη του φόρουμ ότι μιλάει χωρίς αποδείξεις, δήλωσε ότι αποχωρεί από το φόρουμ και ζήτησε να διαγραφούν όλα τα μηνύματά του. Του είπα ότι θα διαγράψω μόνο αυτά που κινδυνολογεί χωρίς αποδείξεις, αλλά ψάχνοντας τα μηνύματα που έγραψε διαπιστώνω ότι το άτομο έχει δώσει ρεσιτάλ κινδυνολογίας σε πολλούς τομείς του φόρουμ.
Μαζί με τα μηνύματά του διαγράφηκαν και αρκετά που σχετίζονταν μ' αυτά και ανήκουν σε άλλους χρήστες.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #655 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 13:18 »
  :sign_oraios: :sign_sostos: :sign_kalooo: :sign_oa:

Μονο βλεποντας τα μηνυματα του μαζεμενα καταλαβαινε κανεις γιατι μερικοι τον κυνηγουσαν!!!!

Νικησε η Δημοκρατία! (και δεν αστειεύομαι). Ξεκαθαρισαμε. Εύγε Αφεντικό!

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #656 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 20:51 »
Καλησπερα φιλοι συνατμιστες!
Ας καταθεσω κι εγω την δικια μου περιπτωση που εχω την εντυπωση οτι ισως να φταιει το ατμισμα!
Λοιπον, αρκετες φορες οταν ατμιζω και ιδιαιτερα τωρα που χρησιμοποιω το golden margy 12mg νιωθω σε ολο μου το σωμα κατι περιεργα τσιμπηματα να το πω, φαγουρα να το πω, δεν ξερω!Για να καταλαβετε περιπου τι εννοω νιωθω οπως οταν φοραμε μια μαλλινη μπλουζα και μας τσιμπαει (καπως ετσι)!
Το εχει νιωσει κανενας αυτο?

Ετσι για το τελος της ιστοριας να πω οτι αφου σταματησα το η.τ για 4 μερες και σταματησαν οι φαγουρες,το ξαναρχισα ατμιζοντας υγρα μονο με vg και ολα ειναι μια χαρα! :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Ευχαριστω ολους οσους μου εδωσαν τις συμβουλες τους και με βοηθησαν! :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #657 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 23:34 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #658 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 23:17 »
Καλησπερα και απο μενα.

Προσφατα αλλαξα τα υγρα που ατμιζα PG αποκλειστικα και πηρα με VG επωνυμα. Τις πρωτες μερες ολα καλα, ειμαι 9 μηνες ατμιστης. Ενοιωθα πολυ υγρη την μυτη μου δεν ξερω γιατι συνεβαινε με την VG αυτο ενω με την PG ακριβως το αντιθετο. Για να μην τα πολυλεω, καποια στιγμη παρατηρησα αιμα στο ενα ρουθουνι, οχι πολυ κοκκινο, λιγο ανοιχτοχρωμο θα ελεγα. Δεν με ενοχλησε γιατι καμμια φορα ανοιγει η μυτη μας ειδικα χειμωνα. Μετα απο 3-4 μερες παλι τα ιδια ωσπου σημερα, μετα απο καμποσο φταρνισμα (αψου και ετσι) πιανοντας χαρτομαντηλο ειδα αρκετη ποσοτητα αιματος ,αυτη τη φορα ομως κοκκινο κοκκινο και οχι ανοιχτου χρωματος. Ταυτοχρονα ενοιωσα και την γευση του αιματος στον λαιμο, συμβαινει και αυτο πολλες φορες. Οπως και να χει, ηθελα να ρωτησω αν καποιοι απο σας εχετε συναντησει τετοια συμπτωματα σε αλλαγη υγρου ? Περιτο να αναφερω οτι σκεφτομαι να παω στο γιατρο την επομενη φορα που θα δω κατι τετοιο. Περασα ενα μηνα αρρωστος απο βαρυ κρυολογημα και ισως εχω μαζεψει κρυο που λενε και αυτο φταιει. Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #659 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 23:28 »
καλησπέρα Eizomar και καλως ηρθες! :bye:
Δεν εχει τυχει να διαβάσω για αίμα στην μύτη ως παρενεργεια του ατμισματος στο φορουμ (και εχω διαβάσει αρκετά εδώ)...
Πιθανώτατα ειναι κάτι άσχετο με το η.τ. και η γνώμη μου είναι αν ξαναεμφανισεις αιμμοραγία απο την μύτη να πας σε γιατρό... :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8363 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536443 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12