vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 4 χρήστες
Doubt, dkostas, ZoeM, camber

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #630 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 00:47 »
Μάλλον είναι απο τις μεγάλες τζουρες, δόκίμασε πιο μικρές για να δείς αν υπάρχει διαφορά..

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #631 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 12:04 »
@ sotirakos10

Καλημέρα, δοκίμασε με άλλο υγρό κ χαμηλότερη νικοτίνη κ δες πως θα τα πάς ναι? Μην "καπνίζεις" άλλα μάθε να ατμίζεις δλδ αργόσυρτες τζούρες κ όχι συνεχόμενες.
 Κάποιες φορές αυτό που περιγράφεις δλδ το κάψιμο  μπορεί να στο προκαλέσει κ ο ατμοποιητής σου εαν δλδ έχει πρόβλημα. :)

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #632 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 19:25 »
Καλησπερα φιλοι συνατμιστες!
Ας καταθεσω κι εγω την δικια μου περιπτωση που εχω την εντυπωση οτι ισως να φταιει το ατμισμα!
Λοιπον, αρκετες φορες οταν ατμιζω και ιδιαιτερα τωρα που χρησιμοποιω το golden margy 12mg νιωθω σε ολο μου το σωμα κατι περιεργα τσιμπηματα να το πω, φαγουρα να το πω, δεν ξερω!Για να καταλαβετε περιπου τι εννοω νιωθω οπως οταν φοραμε μια μαλλινη μπλουζα και μας τσιμπαει (καπως ετσι)!
Το εχει νιωσει κανενας αυτο?

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #633 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 19:43 »
Ξέρω ακριβώς τι εννοείς!

Το είχα νοιώσει και εγώ στην αρχή, αλλά δεν έδωσα σημασία. Υποχώρησε πολύ γρήγορα και θεώρησα ότι είχε να κάνει με κάποιο ρούχο ή με τον καιρό.

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #634 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 19:59 »
Παράθεση
Ξέρω ακριβώς τι εννοείς!

Το είχα νοιώσει και εγώ στην αρχή, αλλά δεν έδωσα σημασία. Υποχώρησε πολύ γρήγορα και θεώρησα ότι είχε να κάνει με κάποιο ρούχο ή με τον καιρό.


Απο καποιο ρουχο δεν ειναι γιατι το αισθανομαι σχεδον σε ολο μου το σωμα!
Απο τον καιρο δεν ξερω πως ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο!
Το θεμα ειναι οτι απο εχθες (βεβαια οχι συνεχεια) δεν υποχωρει αυτη η αισθηση αλλα μονο οταν ατμιζω!Αν σταματησω μετα απο λιγο φευγει!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2012, 20:07 από sotirakos10 »

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #635 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 20:05 »
99% ειναι η pg το παθενω κ εγω αυτο κ πονο στα πλευρα η στο θωρακα με vg τιποτα κ ετσι vg μονο πια :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #636 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 22:18 »
Ασε να περασουν 1-2 μερες να ηρεμησεις και μετα θα δεις διαφορα ( αμα ηταν η pg το προβλημα - σε εμενα ετσι εγινε).

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #637 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 23:46 »
Δεν ξερω τι να πω!
Το θεμα ειναι οτι το πρωτο υγρο που ατμιζα για 5 μερες ηταν το cigar της nobacco το οποιο ειναι σκετη pg 70% και θυμαμαι οτι το αισθανθηκα την πρωτη μερα σε πολυ μικρο βαθμο και μετα δεν συνεχιστηκε απλα το συγκεκριμενο υγρο μου μπουκωνε τα πνευμονια γι αυτο και το αλλαξα!
Αρχιζω να σκεφτομαι λιγο και το γεγονος της αυθυποβολής γιατι ειμαι και λιγο φοβιτσιαρης :)) στα θεματα υγειας και το σκεφτομαι συνεχεια και σε συνδιασμο με ολα οσα εχω διαβασει εδω μεσα στα θεματα υγειας αγχωθηκα λιγο!
Τι να πω θα δειξει!

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #638 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 13:47 »
Η αλήθεια είναι πως το συγκεκριμένο topic είναι λίγο αγχωτικό. :))

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #639 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 14:30 »
Θα συμφωνισω απολυτα!  :thumpup:  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #640 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 15:46 »
Πολλά από τα μέλη που ανέφεραν πρόβλημα που υπέθεταν ότι οφείλεται στο η.τ., στη συνέχεια ή το ξεπέρασαν (χωρίς να είναι σίγουρο ότι το η.τ. ήταν αιτία) ή ανακάλυψαν ότι έφταιγε κάτι άλλο, ή ανακάλυψαν ότι είχαν ευαισθησία σε κάποιο συγκεκριμένο συστατικό ή ήταν κάτι που πέρασε.
Όταν διαβάζετε ένα τέτοιο μήνυμα, πρώτα ελέγξτε την ημερομηνία δημοσίευσης του μηνύματος και στη συνέχεια τον αριθμό των μηνυμάτων τού μέλους. Αν δείτε π.χ. ότι έχει δημοσιεύσει το μήνυμά του 6 μήνες πριν και από τότε έχει γράψει 300 μηνύματα στο φόρουμ, κατά πάσα πιθανότητα το μέλος που το έγραψε συνεχίζει το άτμισμα, και για να το κάνει αυτό, ή κάτι άλλο έφταιγε ή βρήκε λύση στο πρόβλημά του αλλάζοντας π.χ υγρό ή ατμοποιητή ή ήταν κάτι παροδικό.

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #641 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 15:47 »
θελει 2 μερες για να φυγει τελειως αυτη η αισθηση τουλαχτστον ετσι εγινε σ εμενα

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #642 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 22:29 »
Παιδια, οταν εμφανίζεται μια σωματικη ενόχληση που φτανει σε τετοιο σημειο που να επηρεάζει την διάθεση και επιμένει χωρις να εξαφανιζεται με τον καιρό πρέπει να πηγαινουμε σε γιατρό ωστε να προσδιορισει εκείνος τι ειναι ακριβώς,σε τί οφείλεται και να συστησει την καταληλη θεραπεια/αντιμετωπιση.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #643 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:42 »
sotirakos10

χωρις να θελω να κανω τον γιατρο

οταν ατμισα την πρωτη βδομαδα υγρο με νικοτινη στα 18 μου εφυγε το κλαπετο

οταν ατμισα με 0% η με 9% ολα καλα και καφεδακι

και τελος τα μπουκοματα στο στηθος

αλο νικοτινη σε υγρη μορφη που ειναι καλυτερη

και αλο στο Κ.Τ  σε υγρη θελη ποιο λιγο

για της φαγουρες εγω δεν το ειχα ποτε αυτο το προβλημα

οσο για δικια μου εμπειρια 4 πακετα καπνιζα σαν τον αραπη

και απο την πρωτη μερα που ατμισα δεν μου εκανε κεφι για  Κ.Τ

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΑΤΜΙΖΗ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #644 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 01:19 »
Προς όλα τα μέλη που συμμετέχουν στη συζήτηση:

Βρισκόμαστε στον πίνακα με ιατρικά θέματα.
Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να προσέχουμε δυο φορές τα γραφόμενά μας

Όταν αναρτούμε μηνύματα σχετικά με παρενέργειες και συμπτώματα, καλό είναι να λαμβάνουμε υπ'όψην  ότι κάθε οργανισμός έχει διαφορετική αντίδραση.
Επίσης, γενικεύσεις και συμπεράσματα χωρίς ιατρικά στοιχεία θα πρέπει ν'αποφεύγονται.

Παρακαλώ να είστε διπλά προσεκτικοί και να μην "τσουβαλιάζονται" περιπτώσεις που αφορούν προσωπικές διαπιστώσεις σαν παρενέργειες που ισχύουν για όλους τους ατμιστές και που δεν μπορούν να στηριχθούν ιατρικά-επιστημονικά.

Συμβουλή του φόρουμ είναι να διαβάσετε τα σχετικά ιατρικά θέματα, να ενημερωθείτε όσο περισσότερο μπορείτε για τη σωστή χρήση των η.τ. και των e-liquids και στη συνέχεια αν κάτι απ'όλ'αυτά δε σας καλύπτει, το βάζετε "επί τάπητος" για συζήτηση.

Απ'τη συντονιστική ομάδα του φόρουμ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180649 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12