vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 6 χρήστες
treloneritis, nuts, manoslykos, Jorge, th3ofilos, panoskapa

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #600 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 15:56 »
τώρα το ry2 τοις nobacco 16mg
Και περιμένω την παραγγελια από το εξωτερικό για να αλλάξω

μηπως ατμιζεις πολυ (νικοτινη εννοω ) ,,η κανεις παραλληλα και κανα κτ ?

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #601 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 16:01 »
τα υγρα της nobacco εχουν μεγαλο ποσοστο προπυλενογλυκολης (PG)μεσα 70%+(+πολλα αλλα σε μικροτερα ποσοστα...για την nobacco λεω)
δοκιμασε με υγρα που εχουν 90% φυσικη γλυκερινη (VG) + 10% WFI νερο για αρχη(κανω απλος μια προταση)
καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος πρεπει να "ψαχτεις" με διαφορα υγρα στην αρχη (και πολλα αλλα που θα τα βρεις σαν πληροφοριες στο φορουμ)

Αποσυνδεδεμένος doli

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #602 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 16:17 »
κ.τ δεν κάνω καθόλου το έκοψα από την πρώτη μέρα .
πριν κάνω Η.τ έκανα στριφτά αλλα κάπνιζα πολύ.Αν όντως φταίει η νικοτινη δεν θα είχα πρόβλημα από τις πρώτε ημερες?
τώρα γιατό το λόγο αλλάζω και υγρά

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #603 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 19:34 »
τις ακριβεις παρενεργειες των υγρων δεν τις ξερει κανεις μας
οι αυπνιες ειναι χαρακτηριστικο συμπτωμα διακοπης του καπνισματος (ελλατωση της νικοτινης)
με το ητ νομιζω ειναι καπως πιο δυσκολο να καταναλωνουμε σταθερη ποσοτητα νικοτινης
αναλογα συμπτωματα ειχα κι εγω στην αρχη

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #604 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 11:59 »
Καλημερα σε ολους..Θα ηθελα τα φωτα σας σας παρακαλω...Νεος ατμιστης κοντευω σχεδον μηνα,εδω και 3-4 μερες εχω ενα ελαφρυ πονο στο στηθος,πανω δεξια..Αρχικα δεν εδωσα πολυ σημασια γιατι θεωρησα οτι μπορει να ειναι κρυωμα η να εκανα μια αποτομη κινηση και να πιαστηκε καποιος μυς...Δοκιμασα θερμαντικεσ αλοιφεσ αλλα τιποτα..Παρατηρω ομως οτι καθε φορα που τραβαω τζουρα,το πονο τον νιωθω πιο εντονο..Σαν τσιμπημα κατι...Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται στο οτι εχω το Η.Τ πιπιλα και οτι τραβαω μεγαλουτσικες τζουρες των 5-6 δευτερολεπτων;;;Ειχε κανεις παρωμια συμπτωματα;Τα υγρα που κανω τις τελευταιες μερες ειναι ολα στα 12Mg νικοτινης..Valuto,Golden Margy...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #605 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 12:15 »
Καλημέρα, καλλίτερα είναι να σε δεί ενας καλός γιατρός κ αφού αποκλείσει κάποια ενδεχόμενα ναι?  τότε λογικά  τα συμπτώματα σου θα έχουν  να κάνουν με το άτμισμα κ ίσως  κ να σε πειράζουν κ τα υγρά.

Εγώ από προσωπική μου εμπειρία μπορώ να σου πώ πολλά μα είναι καλλίτερα να σε δεί γιατρός κ όταν σου πεί ότι είναι όλα καλά τότε θα τα πούμε ξανά εδώ ναι? Μην αφήνεις τίποτα στην τύχη γιατί τύχη δεν υπάρχει  ;) ;) Εύχομαι γρήγορα να είσαι καλά κ αυτά να είναι συμπώματα από το άτμισμα μόνο  ;)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #606 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 12:25 »
Καλημέρα, καλλίτερα είναι να σε δεί ενας καλός γιατρός κ αφού αποκλείσει κάποια ενδεχόμενα ναι?  τότε λογικά  τα συμπτώματα σου θα έχουν  να κάνουν με το άτμισμα κ ίσως  κ να σε πειράζουν κ τα υγρά.

Εγώ από προσωπική μου εμπειρία μπορώ να σου πώ πολλά μα είναι καλλίτερα να σε δεί γιατρός κ όταν σου πεί ότι είναι όλα καλά τότε θα τα πούμε ξανά εδώ ναι? Μην αφήνεις τίποτα στην τύχη γιατί τύχη δεν υπάρχει  ;) ;) Εύχομαι γρήγορα να είσαι καλά κ αυτά να είναι συμπώματα από το άτμισμα μόνο  ;)
Ελπιζω να μην ειναι απο το ατμισμα..Γιατι θα πρεπει να το στατησω αν ειναι απο αυτο και πραγματικα δεν θελω γιατι το απολαμβανω το ατμισμα..Εδω και 3 βδομαδες περιπου δεν εχω βαλει ατο στομα μου Κ.Τ....Τον πονο τον νιωθω λιγο πανω απο το δεξι γιουροβιζιον  :-[

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #607 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 12:35 »
Πολλές φορές ένα απλό κυρολόγημα μπορεί να μας το κάνει αυτό ναι? Είναι καλλίτερα για σένα να σε δεί γιατρός ώστε αν είναι κρύομα να προλάβεις τυχόν .....ιστορίες.... ! Αν πάλι δεν είναι τότε θα το ψάξεις καλά με το άτμισμα κ με τα υγρά κ θα δοκιμάσεις VG σκέτη είτε αν με αυτή ατμίζεις θα δοκιμάσεις οτιδήποτε άλλο ώστε να δείς τι σε πειράζει.  :)

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #608 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 12:48 »
οπως τα λεει η Αγγελικη και επιπλεον
το αν ειναι απ το ητ αποκλειεται να στο πει γιατρος
αλλα θα αποκλεισει τα υπαλοιπα
δοκιμασε ομως και μερικα τρυκ μηπως αποκλεισεις μονος σου καποια
πχ...αλλαξε χερι που κρατας το ητ ...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #609 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 12:59 »
οπως τα λεει η Αγγελικη και επιπλεον
το αν ειναι απ το ητ αποκλειεται να στο πει γιατρος
αλλα θα αποκλεισει τα υπαλοιπα
δοκιμασε ομως και μερικα τρυκ μηπως αποκλεισεις μονος σου καποια
πχ...αλλαξε χερι που κρατας το ητ ...
Αυτο με το χερι το εκανα..Αλλαξα χερι για αρκετες ωρες αλλα τιποτα..Το θεμα ειναι οτι ειμαι παρα παρα πολυ στεναχωρημενος γιατι το απολαμβανω πραγματικα το Η.Τ και εκοψα τελειως το Κ.Τ...Αλλα βλεπω οτι υπαρχει πιθανοτητα μεγαλη ρε γ@#ώτο να ειναι απο το ατμισμα..Οταν δεν ατμιζω,(ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ)ολα καλα,δεν νιωθω κανενα πονο..Μετα που θα ξυπνησω δεν νιωθω τιποτα και μολις αρχισω το ατμισμα,δεν περνανε 5-10 λεπτα μεχρι να εμφανιστει ξανα ο πονος,αυτο το τσιμπημα στο πανω δεξια μερος του στηθους μου..Και γιαυτο πιστευω περισσοτερο οτι μαλλον ειναι απο το ατμισμα...Παιδια ειμαι πολυ χαλια...Ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που καταφερνω να κοψω το Κ.Τ και δεν θελω να κοψω και το Η.Τ.... :'( :'( :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2012, 13:18 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #610 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 13:29 »
δοκιμασε υγρα με σκετη vg   μια και εχουν αναφερθει δυνασεξιες στην pg αλλα μην αμελησεις κι ενα γιατρο
και μην το βαζεις κατω

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #611 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 13:59 »
δοκιμασε υγρα με σκετη vg   μια και εχουν αναφερθει δυνασεξιες στην pg αλλα μην αμελησεις κι ενα γιατρο
και μην το βαζεις κατω
Οταν λες σκετη vg τι εννοεις;Και που μπορω να βρω υγρα με σκετη vg;Δηλ τα υγρα της Nobacco υπαρχει περιπτωση να με ενοχλουν;Ξανατονιζω πως το Η.Τ το εχω πιπιλα,κανω 11-12Mg νικοτινης και τραβαω σχετικα μεγαλες τζουρες παντα(5-6Δευτερολεπτων)...Επισης σταματαω να ατμιζω,μονο οταν κοιμαμαι...Οσοι ειχατε παρομοια συμπτωματα η γνωριζετε περι αυτου,σας παρακαλω πολυ να το συζητησουμε...Εχω απελπιστει... :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2012, 14:05 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #612 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 16:07 »
Βρες αρχικα αρμονικο ρυθμο στην τζουρα - οπως ρουφας φραπε.....
....καλυτερη περιγραφη που υπαρχει και εχει υπωθει πολλες φορες.
Καμια σχεση με καπνισμα που στελνεις με ενταση τον ατμο καρφι στα πνευμονια.
Ρουφα αφου εχει αρχισει να δουλευει η μπαταρια και εχει ξεκινησει η ατμοποιηση.....
....μαζευε τον ατμο στο στομα και πριν την εκπνοη πετα μια γρηγορη 1-2 δευτερολεπτα στον φαρυγγα να αισθανθεις το χτυπημα και εκπνοη.
Τα υγρα με VG ειναι πολυ πιο ηπια απο την PG.......διαβασε εδω
και εδω

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #613 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 17:03 »
Η πληρέστερη και αμεσότατη περιγραφεί του πως πρέπει να ατμίζεις σωστά.  :thumpup: :respect:.. μην το συγχέετε με το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #614 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 18:48 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας...Οποιος αλλος γνωριζει η ειχε παρομοια συμπτωματα και θελει,ας βοηθησει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12