vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 5 χρήστες
anetost, dkostas, Koggiot, Tsimio, bloodlessz

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος pitbull07

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #450 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 01:24 »
εχω δοκιμασει 15 υγρα και τωρα φτιαχνω μονος μου!Με  ολα το ιδιο πραγμα :wall:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #451 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 07:44 »
Εχω σοβαρο προβλημα και δεν ξερω αν μπορει να εχει σχεση με το ΗΤ. Ξεκινησα να ατμιζω τημ προηγουμενη τριτη.Υστερα.απο 2-3μερες ξεκινησαν κατι πονοι αρεα και που στο.δεξι μου ματι. Απο χτες ο πονος ενταθηκε και  σημερα ειναι πολυ σθχνος πλεον....Αυριο οπωςδηποτε οφθαμιατρο..Λετε να εχει καμια σχεση με το ατμισμα?

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk
Καλημέρα κ περαστικά σου! Αυτό που λές μου μοιάζει πολύ με  ψύξη στο μάτι! Ή απότομη εναλλαγή της θερμοκρασίας από τη ζέστη στο κρύο μπορεί να προκαλέσει ψύξη στο μέτωπο κ στον αυχένα!! Είτε έπαθες κάποια μόλυνση που ξεκινάει με πόνο κ μετά έχεις κ τα άλλα συμπτώματα. Καλά θα κάνεις να πας σε γιατρό μα μέχρι να πας κάνε κομπρέσες  με χαμομήλι! 
Σε ζεστό νερό θα βράσεις το χαμομήλι κ όταν το αφήσεις να κρυώσει λίγο δλδ να είναι χλιαρό τότε με πάρε λίγο βαμβάκι κ μούσκεψε το κ κάνε κομπρέσες στο μάτι σου. Εάν είναι ψύξη θα σε ανακουφήσει τρομερά!!!Άν δεν είναι ψύξη,οι κομπρέσες  κακό δεν θα σου κάνουν !!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #452 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 10:16 »
Μετα απο 35 μερες ατμισματος με 1-3 κ.τ την μερα εξακολουθω να εχω πονοκεφαλο κατα την διαρκεια ατμισματος :wall:οχι δυνατο απλα καποιο σφυξιμο στα μελιγγια :confused1:ενω δεν ειχα ποτε καμια ενοχληση με το κολοτσιγαρο 17 χρονια :angry_orange:Εχω δοκιμασει τα παντα και δεν μπορω να καταλαβω τι  μπορει να φταιει >:(

Κι εμενα μου συνεβει ακριβως αυτο. Εριξα τη νικοτινη ακριβως στη μεση και ολα διορθωθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #453 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 10:51 »
χαμηλωσε τη νικοτινη και προσπαθησε να μη το εχεις πιπιλα ολη μερα !!! αυτο το κακο ειχα κ εγω, ολη μερα γλυφιτζουρι με υψηλη νικοτινη με συνεπεια ενα "ευχαριστο" μουδιασματακι στο κεφαλι αλλα με ηρεμη χρηση κ προσαρμογη του οργανισμου ολα επανερχονται στο φυσιολογικο !!!

Αποσυνδεδεμένος Saint

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #454 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 03:34 »
Παιδιά καλησπέρα κ από μένα...

Λοιπόν άρχισα το η.τ πριν 4 μέρες, δυστυχώς με 16mg νικοτίνη (το RY4 της Nobacco) από φόβο μήπως δεν καταλαβαίνω τις τζούρες που κάνω. Η πρώτη τζούρα με έστειλε για μερικά δευτερόλεπτα αλλά σιγά σιγά το συνήθισα. Ωστόσο, περιμένω να τελειώσει το υγρό για να πάω σε 6mg και σίγουρα άλλη γεύση.

Γενικά με το η.τ και μετά από 2 μέρες χρησιμοποίησης του είχα περίεργες ζαλάδες, όχι από υπερβολική νικοτίνη όπως πχ η πρώτη τζουρα που έκανα αλλά μία αόριστη με δυσκολία ισορροπίας ας πούμε. Ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι μετά από 2 μέρες διακοπής του καπνίσματος ανέβηκα στον διάδρομο για λίγη εξάσκηση και όντως ήταν πολύ καλύτερα από πριν σε θέμα αντοχής αλλά μετά από 40' άσκησης, με έπιασε απίστευτη ζαλάδα που αναγκάστηκα να ξαπλώσω για 15' να συνέλθω. Το θέμα της ζαλάδας το έχω δει αρκετά εδώ στο forum αλλά ελπίζω ότι είναι ή τα 16mg ή γενικά η μεταβατική περίοδος της διακοπής..

Αν κάποιος άλλος έχει ή είχε κ του πέρασαν, να το γράψει...

Α, να αναφέρω ότι κάπνιζα 15 χρόνια κ είμαι 29 χρονών και ποτέ δεν το έκοψα παρά μόνο με το η.τ. Κάτι είναι κ αυτό!!
Ωστόσο συνεχίζω ακάθεκτος  το άτμισμα ;D

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #455 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 10:19 »
Εχουμε μια τάση υπερβολής. :)
Πρέπει να αρχίζουμε απο χαμηλή περιεκτικότητα
Και αν δεν μας αρκει να ανεβαινουμε.
Συνήθως κανουμε το αντίθετο.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #456 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 10:35 »
Βέβαια κάνουμε τ' αντίθετο! Μετά το τσιγάρο είμαστε ψηλά στην νικοτίνη για να εξομοιώσουμε το ακαριαίο 'hit' της νικοτίνης στο κ.τ .
Σιγά σιγά, όσο δεν το χρειαζόμαστε, κατεβαίνουμε.
Τουλάχιστον έτσι συνέβη σ' εμένα... :)

Αποσυνδεδεμένος akalokat

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #457 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 10:46 »
ατμίζω εδώ και 20 μέρες με tribeca 6mg.................... καμιά παρενέργεια δεν εχώ διαπιστώσει.

Επίσης εχω απαλαγεί και από το μπούκομα και το πολύ φλέμα που είχα με κτ.

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #458 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 10:43 »
εμενα με πιανει τρελος βηχας με κατι φιλτρα cartomizer alter smoking 24mg ...
φταιει γι αυτο η PG ? η η νικοτινη ?

και σε ενα αλλο που εδωσα παλι τον πιανει κρουψιμο και βηχας

Αποσυνδεδεμένος mmark

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #459 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 11:03 »
23 μέρες ατμιστής.
Τις τελευταίες 3 μέρες, κατά τη διάρκεια του ατμίσματος υπάρχει μια περίεργη κατάσταση στο στομάχι, κάτι σαν γουργουρητό το οποίο είναι συνεχές.
Έχει συμβεί σε κανέναν; (ατμίζω στα 24 mg ενώ ξεκίνησα στα 18)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #460 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 11:43 »
.....φουσκωματα φερνει σε καποιους η VG......καποια στιγμη το επαθα παροδικα και εγω.
Μπορει να ειναι και αεροφαγια απο τις εντονες αλα πιπιλα τζουρες που πιθανα παιρνει καποιος......βρες το ρυθμο στο ατμισμα - ηπιο και σταθερο και μαλλον θα υποχωρησουν οι ενδειξεις ::)

Αποσυνδεδεμένος mmark

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #461 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 11:44 »
ευχαριστώ φίλε!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #462 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 02:11 »
Βέβαια κάνουμε τ' αντίθετο! Μετά το τσιγάρο είμαστε ψηλά στην νικοτίνη για να εξομοιώσουμε το ακαριαίο 'hit' της νικοτίνης στο κ.τ .
Σιγά σιγά, όσο δεν το χρειαζόμαστε, κατεβαίνουμε.
Τουλάχιστον έτσι συνέβη σ' εμένα... :)

Εχεις απολυτο δικιο Λιακουρα, ετσι το σκεφτηκα και εγω, ξεκινησα με την 24αρα με το φοβο μηπως και δεν νιωθω αρκετα το χτυπημα και σε λιγοτερο απο μηνα κατεβηκα μιας και ειδα οτι οχι μονο αρκουσε αλλα με μπουχτιζε κιολας και ας καπνιζα βαρια τσιγαρα πριν!
Καμιά παρενεργεια και μονο καλο ειδα απο το η.τ

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #463 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:21 »
Φίλε, εγώ έχω 20 μέρες με η.τ μόνο...
Βαρύς καπνιστής αλλά όταν το αποφάσισα είπα όχι στο κ.τ!
Ίσως ο συνδυασμός σου δημιουργεί το πρόβλημα...
+1  :thumpup:

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #464 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 18:39 »
καλησπερα  σε  ολους  συνηθως  τις  παρενεγργειες  διακοπης  του  κ.τ    τις   νομιζουμε  για  παρενεργειες    του  η.τ

βεβαια   υπαρχουν  σαφως  και  περιπτωσεις  οπου  καποιος  μπορει  να  εχει  μια μικρη  ενοχληση  [ αλλεγρια κ.α ]

για μενα  [ καθαρα ατομικη γνωμη ]    δεν  πρεπει  να  ξεπερναμε  τα  11 με  12  νικοτινη  για  αρχη  και  σταδιακη μειωση στην  πορεια 

καλα  ατμισματα .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180607 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33963 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12